vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

435 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, panoskapa, Mimhsdr, Tem

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες θα ήθελα μερικές προτάσεις για κλωνοδώρο επισκευάσιμου σε κάποιον γνωστό μου o οποίος έχει ήδη kayfun lite+.

Τα δεδομένα μας είναι :
-budget μέχρι 15-20 ευρώ,
-προτίμηση σε dripper αλλά δεν τα χαλάμε και με έναν καλό τανκάτο,
-σφιχτή mouth to lung τζούρα.

Όποιος έχει διάθεση ας δώσει και κάνα link από fasttech  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Ο magma θα είναι μια χαρά!  ;)  Ο καλός κλώνος έχει εξαντληθεί στη fasttech, αλλα παίζει σε καλή τιμή (πάνω κάτω στο budget σου) και σε ελληνικα μαγαζιά

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Παίδες θα ήθελα μερικές προτάσεις για κλωνοδώρο επισκευάσιμου σε κάποιον γνωστό μου o οποίος έχει ήδη kayfun lite+.

Τα δεδομένα μας είναι :
-budget μέχρι 15-20 ευρώ,
-προτίμηση σε dripper αλλά δεν τα χαλάμε και με έναν καλό τανκάτο,
-σφιχτή mouth to lung τζούρα.

Όποιος έχει διάθεση ας δώσει και κάνα link από fasttech  :bye:

Εγώ φίλε μου θα σου πρότεινα αυτό το πακέτο που θα σου βγει πολύ φθηνά αλλά θα είναι και λειτουργικό.
Kayfyn Lite Plus βάση + tiny tank. Το έχω και είναι πανέμορφο. Ατμίζει πολύ καλά με σφιχτή mouth to lung τζούρα. Πάρε μία γεύση από το δικό μου:



Και τα λινκ από τη Fasttech:

https://www.fasttech.com/products/3144700

https://www.fasttech.com/products/2206000

To έχω καταευχαριστηθεί ατμίζει υπέροχα και νομίζω αξίζει το συνολικό ποσό των 7 ευρώ που κοστίζει.
Και αν θέλεις βάζεις και ένα belcap στο πακέτο (4 ευρώ) για να αλλάζει και όψη. Το έχω και αυτό:

https://www.fasttech.com/products/2033401

Όλα μαζί σου βγαίνουν 11 ευρώ. Εγώ πάντως θα ήθελα να μου τα κάνουν δώρο. Ελπίζω να βοήθησα. :)

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Σε ευχαριστώ makis66 αλλά όπως αναφέρω ο γνωστός έχει ήδη kfl+ και τυχαίνει να έχει το σεττάκι με το bellcup το οποίο είναι πραγματικά πολύ όμορφο  :thumpup:
Γιαυτό αναζητώ κάτι άλλο με σφιχτή όμως τζούρα τύπου kayfun ή με ανάλογη επιλογή στον αέρα..

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ είσαι: https://www.fasttech.com/p/3047000

Εξαιρετικός κλώνος από 316SS, "dripperοτανκ" θα τον χαρακτήριζα. Ασφαλέστατη και εξαιρετική επιλογή. ;)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/p,1154,russia-91-ss-atomizer,ecig-hellas.html

Ενδιαφέρον κλωνοRussian/Kayfun-οειδής. Ρύθμιση υγρών με περιστροφή του driptip, topfill, ρύθμιση αέρα από το πλάι όσο καταλαβαίνω (με βιδάκι) και κατασκευασμένος από την Eleaf.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Τον έχει πάρει φίλος μου και δεν είναι καθόλου ενθουσιασμένος.
Μετάνιωσε που δεν έβαλε άλλα 20 να αγοράσει γνήσιο Lite plus.
Το μεγαλύτερο πρόβλημά του είναι στο στήσιμο του βαμβακιού. Παρασύρεται πολλές φορές όταν βιδώνεις το ενιαίο κομμάτι καμπάνα ντριπτιπ στο ντεκ. :(

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια για τον κλωνο του squape rs απο 3fvape αυτον με τα 5 decks εχουμε καμια αποψη;

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
επειδή μεχρι τώρα ασχολιόμουν με εργοστασιακους, αυτα απο που τα αγοραζεις?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Τον έχει πάρει φίλος μου και δεν είναι καθόλου ενθουσιασμένος.
Μετάνιωσε που δεν έβαλε άλλα 20 να αγοράσει γνήσιο Lite plus.
Το μεγαλύτερο πρόβλημά του είναι στο στήσιμο του βαμβακιού. Παρασύρεται πολλές φορές όταν βιδώνεις το ενιαίο κομμάτι καμπάνα ντριπτιπ στο ντεκ. :(


Αδελφέ, ο συγκεκριμένος είναι συμβατός με τα κομμάτια των kayfunοειδών και μπορεί να τον κάνει διαφορετικό. Ανάλογα το πώς ατμίζει, ενδεχομένως χρειαστεί να φάει με ένα dremelάκι - φρεζάρισμα - το σημείο που συναντιούνται τα αυλάκια (οριζόντιο βάσης με κάθετο σπειρώματος, εκεί που συναντιούνται έχει ένα μικρό σκαλοπατάκι, διαφορετικό σε κάθε πλευρά, για να δουλεύει η ρυθμιση ροής υγρού) για πιο ομαλή τροφοδοσία (το έχω κάνει και απογειώθηκε ο ατμο).



Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Αν είναι να πάρεις ένα κλώνο με 40 ευρώ και να αρχίσεις να του τα αλλάζεις όλα εκτός από την βάση την οποία πρέπει να φρεζάρεις εισαγωγές κλπ, παίρνεις έναν γνήσιο με 60 ευρώ και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. ;)
Υπάρχουν βέβαια και καλοί κλώνοι βέβαια 1:1 με τον γνήσιο. Έχουν αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες. :)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ φίλε μου τι είπα γιατί είχα υπόψη ότι οι περισότεροι εκτός του ατμοποιητή έχουν πάρει και διάφορα άλλα πραγματάκια που ταιριάζουν, όπως διαφορετικό καπάκι, εξτρά καμινάδα κλπ. Η μόνη διαφορά του russia με τον γνήσιο (από άποψη συμβατότητας κομματιών) είναι τυο καπάκι και η μονοκόμματη καμινάδα.

Προσωπικά, μια και πάντα προτιμούσα τους russian 91% από τους καυφούνηδες (ένας original αγοράστηκε και παροπλίστηκε άμεσα, οι russian ακόμη είναι σε χρήση), ο κλώνος της ecig με την βάση με το ελατήριο, είναι πάρα πολύ καλός. Μπορεί κάποιος να τον εκμεταλλευτεί, φτάνει να μην χρειάζεται να αγοράσει άλλα κομματια για να τον χρησιμοποιήσει, να έχει ανταλλακτικά από άλλους κλώνους (καπάκι / βαρελάκι / καμινάδα κλπ).

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα, Πως πληρώνεις στο εξωτερικό σε αυτες τις εταιρείες? με pay pall ειδα...πως παιρνεις καρτα paypall εχει καποιος χρονο να εξηγησει?

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Αν εχεις λιγο χρονο διαβασε τις πρωτες και προς το τελος σελιδες αυτου του νηματος

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,825.0/topicseen.html

Αποσυνδεδεμένος mustaine

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου...

αν κάποιος ξερει τι συρμα να πάρω για kayfan κλώνο και βαμβάκι και απο που..μου δώσανε ενα βαμβάκι αλλά δεν ειμαι πολύ ευχαριστημένος στις 2 μερες ειναι off, διάβασα για αντίσταση 0,30 μμ συρμα...ισχύει? και αν ναι υπαρχει σε καταστημα με ηλεκτρολογικά γιατι μαγαζι με ειδη ηλεκτρικου δεν υπαρχει κοντα μου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2015, 10:59 από mustaine »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364