vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, dkostas, Buliwyf, Giannis.B, grag, maprix, Tem

Twitter

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Provari P3 by ProVape
« στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 13:12 »
                                         ProVari 3 By ProVape

Το νέο ProVari, είναι πια διαθέσιμο σε όλους τους μεταπωλητές.



                                 
                                           

                                     Πρόσθετα Χαρακτηριστικά

  • Το Ρ3 μπορεί να αναβαθμιστεί μέσω ενός εξωτερικού προγράμματος απο τους εξουσιοδοτημένους μεταπωλητές. Αυτή η σημαντική νέα δυνατότητα θα επιτρέψει τις μελλοντικά προγραμματισμένες ενημερώσεις και χαρακτηριστικά που θα πρέπει να προστεθούν κατά τη διάρκεια ζωής του Ρ3. Όλες οι μονάδες Ρ3 μπορούν να ενημερώνονται και οι νέες λειτουργίες θα μπορούν να προστεθούν εύκολα!
  • Διαφανές 7χρώμο φωτιζόμενο μπουτόν, το οποίο λειτουργεί ως προειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας και σας επιτρέπει να επιλέξετε μέσα από 7 χρωματικές επιλογές, όταν πιέζεται το κουμπί.
  • Μετρητής υπολοίπου μπαταρίας, που σας λέει πόση ενέργεια είναι διαθέσιμη στον ατμοποιητή.
  • To "Check All", επιτρέπει στο χρήστη να δει όλες τις σημαντικές ρυθμίσεις του, με μια γρήγορη ματιά.
  • Το "Save Profile", σας επιτρέπει να αποθηκεύσετε όλες τις αγαπημένες σας ρυθμίσεις.
  • Μπορείτε να προσαρμόσετε την ταχύτητα του μενού κύλισης
  • OLED οθόνη με ρύθμιση φωτεινότητας
  • Το επίπεδο επάνω καπάκι, παρέχει μια υβριδική εμφάνιση με τον αγαπημένο σας ατμοποιητή
  • Το P3 πωλείται μαζί με δύο δαχτυλίδια επέκτασης που σας επιτρέπουν να χρησιμοποιήσετε μια συσκευή και για τις τρεις διαστάσεις μπαταριών (18350,18500,18650)
  • Μοναδικός ψηφιακός σειριακός αριθμός σε κάθε συσκευή για μεγαλύτερη ασφάλεια
  • 1 Έτος Εγγύηση: Εξαιρούνται τα αξεσουάρ όπως μπαταρίες και ατμοποιητές
  • 3.5 "L x 0,90 D χωρίς ατμοποιητή. Κάθε δαχτυλίδι επέκτασης προσθέτει 0.65"



  • Η τιμή του στην Ελλάδα κυμαίνεται ανάλογα με το χρώμα από 250€ έως 270€.
[youtube]htRCe6Af1cE[/youtube]

___________________________________________________________________________________

Για συζητήσεις χαλαρές όπως και φωτογραφίες και σχόλια παραλειπόμενα μην ξεχνάτε υπάρχει αντίστοιχο νήμα  Provari FanForFun Club!!!
Επίσης για φωτογραφίες, βίντεο και σχόλια επιδοκιμασιών υπάρχει ανάλογο νήμα ΦΩΤΟ, ΒΙΝΤΕΟ ,ΣΧΟΛΙΑ , MONO ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΑΡΙ

Να υπενθυμίσουμε στα μέλη πως υπάρχουν και άλλα σχετικά νήματα για το ProVari & Mini ProVari

mini PROVARI εισαγωγή-τελωνείο

Provari - Επισκευές, μετατροπές


Αφαίρεση ανενεργών link εικόνων
[/b]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2022, 04:38 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 13:53 »
Aπό εχθές είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του provari 3, σε satin χρώμα (..σε αντικατάσταση του 2.5, που δόθηκε σε φίλο).

H δυνατότητα ρύθμισης των watt και o ρυθμιζόμενος πόλος (..λόγω kayfun) ήταν ο κυριώτεροι (..κατ' εμέ) λόγοι για αυτό το "update".

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 14:01 »
Καλοριζικο στους νεους ιδιοκτητες και καλα ατμισματα να εχετε. :)
Οποιος εχει την ευγενη καλοσυνη, το χρονο, τη διαθεση, την ικανοτητα και τον εξοπλισμο (ωχ πολλα μαζευτηκαν, κανεις δε θα το κανει ;D),
θα μπορουσε να μας κανει μια ωραια παρουσιαση με πραγματικες φωτογραφιες και πληροφοριες, σχολια, υπερ-κατα κτλ σε ενα νεο νημα,
ωστε να κλεισουμε αυτο και να συνεχιζουμε εκει την κουβεντα μας.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 14:43 »
Παιδιά δυστηχώς, δεν είμαι ο πλέον ειδικός για να κάνω μιά τέτοιου είδους παρουσίαση (..ένας απλός ατμιστής είμαι, που προσπαθεί να χρησιμοποιεί τα "δυνατόν" καλύτερα κατά την γνώμη μου "εργαλεία" ..για να μείνω μακριά από το επιβλαβές κ.τ. ..και πλέον το έχω καταφέρει)!!

Θα αναρτήσω όμως (..ώς "φόρο τιμής") μία φωτογραφία (..από αυτά που θεωρώ πλέον "βοηθούς" μου ..στην προσπάθεια απεξάρτησης από αυτό:



Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 14:52 »
Παιδιά δυστηχώς, δεν είμαι ο πλέον ειδικός για να κάνω μιά τέτοιου είδους παρουσίαση (..ένας απλός ατμιστής είμαι, που προσπαθεί να χρησιμοποιεί τα "δυνατόν" καλύτερα κατά την γνώμη μου "εργαλεία" ..για να μείνω μακριά από το επιβλαβές κ.τ.......


Ακριβώς για αυτό το λόγο, είσαι ο πλέον ειδικός για να κάνεις μια παρουσίαση.... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 15:32 »
Δε χρειάζεται να κάνεις τα ηλεκτρονικά του, αυτά θα τα κάνουν ΌΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ στο ιντερνετ. Απλά πες μας τη γνώμη σου, κυρίως αυτά που σε ενοχλούν, όσο μικρή ενόχληση και να είναι.  :)  Καλοάτμιστο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 17:26 »
Τελικά υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στην beta και στην τελική έκδοση?

Ισχύουν αυτά που λέει ο Άρης εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22862.msg776045.html#msg776045

Είναι νωρίς ακόμη αλλά οι πρώτοι χρήστες που το πήραν στο ECF αναφέρουν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από το 2.5! Πιθανότατα λόγω του ανασχεδιασμένου καπακιού αλλά αυτό θα ήθελα να το δω για να το πιστέψω.

Όσον αφορά τα ηλεκτρονικά και το μενού
1. Έχουν αυξηθεί τα αμπέρ σε 5.5
2. Όταν αυξάνεις ή μειώνεις την ισχύ, μόλις αφήσεις το κουμπί σε πάει προς την άλλη κατεύθυνση και περιμένει λίγο. Αν δηλαδή κρατάς το κουμπί για να αυξήσεις watt/volt και το αφήσεις τότε θα εμφανιστεί το βελάκι προς τα κάτω. Αν πατήσεις ξανά το κουμπί θα αρχίσεις να μειώνεις τα watt/volt, αν δεν το πατήσεις βγαίνει από το μενού. Αυτό είναι χρήσιμο αν προσπεράσεις κατά λάθος το σημείο ισχύος που ήθελες και θέλεις να κατέβεις.
3. Έχει μπει στα υπομενού επιλογή να επιστρέψεις στο προηγούμενο μενού. Στην beta σε πετούσε έξω στην αρχική οθόνη.
4. Θα προσφέρεται firmware update όταν βγαίνουν νέα χαρακτηριστικά της πλακέτας. Αυτό θα γίνεται από τους dealers ή από την Provape, δεν θα μπορεί να το κάνει ο χρήστης μόνος του.




Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 17:39 »
Ειλικρινά δεν βλέπω κάτι το αρνητικό (..κάποιοι ίσως θα ήθελαν και αυτήν την  νέα δικλείδα ασφαλείας με την θερμοκρασία ατμίσματος ..αλλά εγώ που ατμίζω στα 7 - 8 watt, με αντίσταση στο 1.9 και "μικρές" σχετικά τζούρες, πιστεύω ότι δεν το χρειάζομαι).

..σε σχέση με το 2.5 (..εκτός του ότι οπτικά μου αρέσει περισσότερο), έχει στα συν για εμένα τον ρυθμιζόμενο πόλο, την δυνατότητα να ορίσεις τα watt (..και να τα έχεις σταθερά ανεξαιρέτως της αντίστασης των ατμοποιητών που εναλλάσω) ..και πανεύκολο και πολύ χρηστικό μενού.

Επίσης κάτι που βρίσω πολύ χρήσιμο, είναι το νέο λογισμικό για την μπαταρία.

Όταν κρίνει ότι πρέπει να την ξαναφορτήσεις..ανάβει το λαμπάκι ..και σβήνει. Έτσι θέλεις δεν θέλεις  την αλλάζεις και σώζεις και την "ζωή" των μπαταριών σου από τυχών "ξελίγωμά" τους.

Αυτά τα ολίγα και σας ευχαριστώ για τις ευχές σας.

Υ.Γ. έχω την αίσθηση ότι οι μπαταρίες μου διαρκούν περισσότερο (..μάλλον έχει καλύτερη διαχείριση ρεύματος σε σχέση με τον προκάτοχό του).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2014, 18:16 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 18:09 »
Το καπάκι με πιο χοντρό ελατήριο σαφώς και είναι καλύτερο για τις απώλειες στη μπαταρία από το 2,5

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 19:36 »
Και ένα (σύντομο) review της τελικής έκδοσης απο τον Todd.



Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 19:44 »
Να βάλω και εγώ 2 φώτο με γνωστούς ατμοποιητες κουμπωμενους για φίλους που το χρώμα σε σχέση με τον ατμοποιητη παίζει σημαντικό ρόλο..






Προσθήκη εικόνων

Για την 1 μέρα που το  έχω να παρατηρήσω τα εξης:
Εξαιρετική ποιότητα στην αφή (ο χρόνος βέβαια θα είναι ο καλύτερος κριτής)
Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.. Πχ. Με μπαταρία 18350 που στο σεμοβαρ μου έβγαζε 2 ώρες δικού μου ατμισματος το Ρ3 μου βγάζει 3 ώρες με την ίδια μπαταρία..
Κουμπώνει απροβλημστιστα κάθε ατμο και χωρίς να ξεκουμπώνει το δαχτυλίδι στην κάθε αλλαγή ατμό όπως φαινόταν στην beta έκδοση ..
Η οθόνη μου φαίνεται μια χαρά και μέχρι και ρύθμιση ταχύτητας στο scroll του menu υπάρχει.. Το ατμιζμα είναι σταθερά ποιοτικο και η αίσθηση του πατηματος του κουμπιού για σεμινάριο .. Αυτά για αρχή.. Ακόμα δεν έχω παίξει με boost & saved profiles...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2014, 20:28 από its »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 15:10 »
χρειαζεται μπαταριες με" βυζι" που λεμε η τις δεχεται ολες?

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 15:35 »
Όλες τις παίζει.

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 16:11 »
emena mou irthe apo fabvape alla eXei palio software. Aisxos. Oute piso paei to menu. Prepei na foraei beta plaketa se neo solina. Tha kinitho analoga. Version 34.t

Εμένα μου ήρθε από Fabvape αλλά έχει παλιό πρόγραμμα. Αίσχος. Ούτε πίσω πάει το μενού.
Πρέπει να φοράει την beta πλακέτα σε νέο σωλήνα. Θα κινηθώ ανάλογα.Έκδοση 34.t

Απαγορεύονται τα Greeklish
Αν κάποιος για λόγους ανωτέρας βίας αναγκαστεί να γράψει greeklish, ιδίως αν το κείμενο είναι μεγάλο, για να μην γίνεται κουραστικό στους άλλους δοκιμάστε το "All Greek to Me" ή το "Greklish to Greek".
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 16:39 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 16:31 »
Καταρχήν, μπορείς να γράφεις ελληνικά. Δε χρειάζονται τα greeklish, είμαστε ελληνόφωνο φόρουμ και είναι κανονισμός.


Αν όντως υπάρχει θέμα με το προβάρι σου, μην το καθυστερείς, επικοινώνησε με το κατάστημα, αν είναι λάθος της provape, θα φροντίσουν να διορθωθεί άμεσα. Ισως ταλαιπωρηθείς λίγο με το πήγαινελα, αλλά ουδείς λόγος ανησυχίας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9088 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364