vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, dkostas, grag, Jorge

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 05, 2015, 01:05 »
Εγω τα δοκίμασα στη vapeland και παρόλο που ημουν ψημένος να φυγω μ ενα απ αυτα με άφησαν παγερά αδιάφορο! Τα αρώματα μέτρια σε ένταση και οχι κάτι το ιδιαίτερο για την τιμή που προορίζονται! Απογοητευτηκα,σιγουρα παντως τα αδικώ διότι ηταν μεσα σε C5 αλλα και παλι δεν με κέρδισαν ουτε στο ελάχιστο.

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 05, 2015, 01:21 »
Μια ερωτηση ακομα κ συγνωμη γιαυτο, απλα ψάχνω για ενα καλό καπνικό υγρό που να μην αφήνει αυτη την γλυκάδα που λέμε κ απ ότι είδα το west virginia το έχει αυτο.Είναι παχύρευστο σαν υγρό, και απο κατάλοιπα πως πάμε?


2 ερωτησεις τελικα   ;D


Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 05, 2015, 01:39 »
σημερα  στο  καταστημα  του vapeland πικερμιου  [ψωνιζα  στο  σκλαβενιτη  απεναντι ]

μπηκα  για  δοκιμη  στο  desert spirit...αλλα  ο  c5  που  ηταν  για  δοκιμη  επρεπε  να  ειχε  αλλαξει κεφαλη  κανενα  8μηνο  ..............την  καλησπερα  μου  και  γεια  σας  ........... :bye:

το  ντριπαρισα  σε  φιλο   ατμιστη  που  ψωνιζει απο  εκει  .............αισχος  δεν  μου  αρεσε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2015, 01:50 από tt.ss »

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 05, 2015, 03:01 »
αυτη τη χαζομαρα που κανουν πολλα.οχι ολα ευτυχως,μαγαζια με το να μην αλλαζουν αντιστασεις στους δοκιμαστικους ατμοποιητες δεν την καταλαβαινω :angry_orange:
 ειναι κοστος που δεν το αντεχουν? 1 ευρω το πολυ να εχει για αυτους
 χανουν πελατες :yes:
και βγαζουν και κακο ονομα και αντε να το αλλαξουν μετα

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 07, 2015, 12:35 »
Καλημέρα, έχω ενα χαμόγελο το οποίο δεν μπορώ να εξηγήσω,είμαι σαν χαζός και κάπως ετσι  ;D .Και ο λόγος . . . . . . μόλις παρέλαβα το west virginia και με το που το άτμισα έμεινα λαλάκας.Eίμαι στο Η.Τ εδώ και 1 βδομάδα,και αυτή την βδομάδα αγόρασα τα εξής υγρά: ligua ry4,cuban k banana k το dea calliope.Ήθελα ενα υγρό που να μην έχει αυτή την γλυκάδα η οποία με χαλάει, τα υγρά που ανέφερα έχουν αυτή την γλυκάδα και μετά απο ώρα εμένα με κουράζει,μόνο το καλλιόπη ήταν πιο κοντά στα γούστα μου.


Το west virginia είναι υγρό το οποίο είναι πολύ κοντά στο Κ.Τ , ξηρό καπνικό και απλά νοιώθεις το στόμα σου ''κάπως'' και δεν σου κάνει αίσθηση να το έχεις  :baby:  κάτι το οποίο εμένα μαρέσει.Το μόνο κάπως αρνητικό είναι οτι δέν έχει τρελλά ντουμάνια και ο καπνός είναι αραιός.


Το west virginia ήρθε στα χέρια μου για να μείνει,κατα 99% θα αγοράσω(σταδιακά φυσικά,γτ δεν μας παίρνει κ για ανοίγματα) και την υπόλοιπη σειρά και σαύτο μεγάλο ρόλο παίζει οτι είναι ελληνικά προιόντα.




« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2015, 14:02 από neo777 »

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 07, 2015, 13:23 »
Τα δοκίμασα όλα στο Vapeland στη Καλλιθέα και μου άρεσαν σχετικά όλα για καπνικά υγρά...
Αυτό που ξεχώρισε σε εμένα ήταν το Desert Spirit...light καπνικό έτσι όπως το θέλω χωρίς κάποια έντονη γεύση να εξέχει....είναι μέσα στην επόμενη παραγγελία μου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 01, 2015, 11:12 »
Δοκίμασα το Shooting Star πριν 2 βδομάδες στην Πορτογαλία και έμεινα!!! Παρόλο που εκείνες τις μέρες είχα κολλήσει με Tribeca, με το που δοκιμάζω την πρώτη τζούρα παθαίνω πλάκα. Επιστρέφω Ελλάδα και το αγοράζω από ένα κατάστημα κοντα στο σπίτι και αυτό που παρατήρησα είναι ότι στην Πορτογαλία το υγρό είχε ένα χρώμα που τριμπέκιζε λίγο, μια κιτρινη αποχρωση, ενω αυτό που πήρα είναι εντελώς διάφανο και καθαρό λες και είναι βάση. Η γεύση δεν έχει καμία σχέση... σα να ατμίζω DIY καπνικό αραιωμένο. Ξαναπήγα αυτή τη βδομάδα Πορτογαλία με τη δουλειά και ταυτόχρονα άφησα το Shooting Star σπιτι με το καπάκι ψιλοανοιχτό μήπως και ήθελε να ξεθυμάνει. Το δοκιμάζω πάλι Πορτογαλία και ήταν υπέροχο, γυρίζω σπίτι και τελικά αυτή η βδομάδα δε βοήθησε το άρωμα να φτιάξει καθόλου..  :confused1: :(

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 01, 2015, 13:35 »
Ολη η σειρα των υγρων wanted που κυκλοφορουν στην ελλαδα παρασκευαζονται εδω απο ελληνικη εταιρεια, με την εποπτεια της μητρικης. Το ιδιο φανταζομαι συμβαινει και στα αλλα κρατη, γι αυτο και τα υγρα διαφερουν απο χωρα σε χωρα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:19 »
Παιδια κι εγω δοκιμασα πριν λιγους μηνες το virginia στην Ελλαδα και δεν εχει ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με εκεινο το φανταστικο υγρο που πηρα στη Βαρκελωνη.
Ηταν διαφανες σα νερο και η γευση του ηταν αηδια σαν πιπερι με πλαστικο που βρηκες σε ενα ταφο... εχμμμ δε μπορω να το εκφρασω αλλιως...
Το αφησα 2 μερες με ανοιχτο μπουκαλι, τιποτα.. το αφησα καμια βδομαδα, παλι τιποτα... τελικα πηγε στο νεροχυτη.
τα υγρα οχι απλως διαφερουν απο χωρα σε χωρα αλλα δεν εχουν απολυτως κκαμια σχεση . Μιλαμε για εντελως διαφορετικα πραγματα... σα να συγκρινουμε χαμομηλι με μπριζολα... δεν πιστευω να εχουν καν τα ιδια αρωματα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:28 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:15 »
Σήμερα μου ήρθε η πολύ ωραία κασετίνα ''Hit List'' . Μιας και πριν λίγο καιρο είχα δοκιμάσει τα ben northon ,τώρα ηρθε η σειρά για δοκιμή και άτμισμα των καπνικών  υγρών της σειράς wanted. Ελπίζω να είναι αντάξια των προσδοκιών μου. Απο το απόγευμα ξεκινάω δοκιμες και σε επόμενο ποστ θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 10:41 »
Απίθανη κασετίνα. Την έχω ανοίξει και καμαρώνω! Αρχικά δοκίμασα το virginia. Από τα καλύτερα καπνικά που έχω δοκιμάσει, χωρίς να μπουχτίζει. Συνεχίζεται....

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 16:11 »
Δυστυχώς απογοητευτικά από τα wanted, με την πρώτη δοκιμη που είχα κάνει μου φάνηκαν γευστικά  και αρκετά ανωτερα από πολλά αλλα υγρά
Ξεκινησα το Desert Spirit στον kayfun πριν μια εβδομάδα και έχω ατμισει περίπου το μισό μπουκάλι 15 ml,

Χθες μετά το τέταρτο  tank η γεύση άρχισε να αλλοιώνεται, σήμερα άνοιξα τον kayfun για πλύσιμο να του αλλάξω βαμβάκι και ίσως αντίσταση αν χρειαζόταν

Τόση μάκα δεν έχω ξαναδεί η αντίσταση με το βαμβάκι μέχρι κάτω την άκρη ήταν ένα ομοιομορφο μαύρο πράγμα - καρβουνο ούτε καν οι σπείρες της αντίστασης δεν ξεχώριζαν δυστυχώς δεν κράτησα φωτογραφία αλλα αυτό ειναι το λιγότερο...
Εχει πιάσει πουρί όλο το deck του kaufun από πάνω μαζί με το spring update τη βάση το δαχτιλιδι και την καμπανα εσωτερικα έχουν γίνει καφέ σαν να σκούριασαν τον έχω ήδη 30 λεπτά στον καθαριστή υπέρηχων και εχει καθαρίσει ελάχιστα

Αν δεν ήταν original  svoemesto η αν παλιότερα δεν είχα δοκιμάσει να τον αφήσω 3 μέρες μέσα σε νερό να τεστάρω αν σκουριάζει θα νόμιζα ότι σκουριασε και θα έφευγε από το παράθυρο!

θα δοκιμάσω μια ώρα στους υπερήχους και αν δεν καθαρισει θα τον βάλω μέσα σε καθαριστικό cafiza με ζεστό νερό που είναι για να καθαρίσει τα υπολείμματα του καφέ από της μηχανές espresso και τα εξαρτήματα τους αν δεν πιάσει και αυτό θα δοκιμάσω με ψιλό ντούκοχαρτο




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2016, 16:20 από Theo164 »

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:13 »
Τελικά μετά από 1 ώρα στους υπερήχους με ζεστό νερό και λίγο απορρυπαντικό πιάτων όλα έγιναν λαμπίκο τον αφησα και πάλι μια μέρα σε νερό για να βεβαιωθώ πως δεν σκουριάζει και όπως ήταν αναμενόμενο δεν σκούριασε...
Tον ξαναγέμισα με το ίδιο υγρό μιας και μου άρεσε αλλα όταν τελειώσει δεν νομίζω να τα ξαναπροτιμήσω

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 17:11 »
Το west virginia ειναι για μενα το καλυτερο καπνικο virginia της αγορας, και απο μακα ομολογω πως δεν εχω δει καθολου (σε ναυτιλο και egoone)!

Αποσυνδεδεμένος exteng

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Wanted" by Velvet Vape
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 00:00 »
Καλησπέρα,
μετά απο ενα χρόνο χρήσης υγρών liqua ήθελα μια αλλαγη και δοκιμασα το Silver Bullet....Μου αρεσει πολυ αλλα εχω το εξης θέμα......το δουλευω σε ναυτίλο μινι με 1.8bvc coil sta 10w και οταν το πρωτο εβαλα ηταν φανταστικο.....στο τριτο μου τανκ αλλαζει η γευση και ανεβαινει η αντισταση.....αλλαζω αντισταση τα ιδια, το βαζω σε ατμοποιητη aspire ce5 τα ιδια οπως επισης και σε kanger aerotank.....
εχω πεταξει μεχρι τωρα 5 αντιστασεις και ακρη δε βγαζω .....με το liqua αλλαγη αντιστασης καθε 40-50ml
An εχετε καμια ιδεα......
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 00:18 από exteng »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180483 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12