vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 1 χρήστης
chrismet

Twitter

Euro news reporter: Το ηλεκτρονικό τσιγάρο κερδίζει διαρκώς έδαφος

Αποσυνδεδεμένος andreashadji

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας



Sent from my Kayfun lite + using Tapatalk





Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2014, 15:09 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 24, 2014, 08:58 »

Στα Ελληνικά...


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:21 »
Το βίντεο στα Ελληνικά δεν το είδα, παρακολούθησα όμως την Αγγλική βερσιόν. Νομίζω ότι είναι το πρώτο βίντεο το οποίο είναι σε γενικές γραμμές υπέρ του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Το κακό που παρατήρησα και εισέπραξα όμως, είναι ότι ακόμα παρουσιάζεται ως μέθοδος διακοπής του κανονικού.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:31 »
Μα... είναι μέθοδος διακοπής...

Εσύ σαν τι το ξεκίνησες?

Η μήπως υπάρχει κάποιος (από αυτούς που ασχολούμαστε τουλάχιστον) που ξεκίνησε η.τ χωρίς να έχει καπνίσει ποτέ... :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:33 »
Όχι μέθοδος διακοπής.. υποκατάστατο του Κ.Τ. αυτό που λέμε εναλλακτικός τρόπος πρόσληψης νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:39 »
Όχι μέθοδος διακοπής.. υποκατάστατο του Κ.Τ.

Για μένα είναι το ίδιο , το ξεκίνησα για να διακόψω το τσιγάρο.

Και το κατάφερα οπότε είναι μέθοδος διακοπής.

Τι Γιάννης τί Γιαννάκης :D

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:41 »
Για μένα και για σένα δεν έχει καμία σημασία για τους νομοθέτες όμως έχει  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:50 »
Για τους νομοθέτες δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Έχουν νομοθετήσει τόσα απαράδεκτα πράγματα (για την σύνταξή μου , την υγεία μου) κ.λ.π που το ηλεκτρονικό είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει.

Των φρονίμων... κ.λ.π κ.λ.π

Εγώ έχω ''μαγειρέψει'' και θα φάω... :bye:

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 24, 2014, 09:55 »
Μα εκεί είναι το όλο θέμα.. δεχτήκαμε την συμφωνία του να μην θεωρείται ως μέθοδος διακοπής του καπνίσματος, προς χάριν της επιβίωσης μας ως ατμιστές,
για να μην χάσουν τον πακτωλό χρημάτων από τα ινστιτούτα διακοπής καπνίσματος, τις τσίχλες και τα τσιρότα οι μεγάλοι παίχτες και μας πολεμήσουν αδυσώπητα,
αλλά μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας.. φυσικά και όλοι το ξεκινήσαμε ως μέθοδο διακοπής του καπνίσματος και ως εναλλακτικό τρόπο πρόσληψης νικοτίνης.
Και αυτό είναι..!!!

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 24, 2014, 10:18 »
Προσωπικά δεν το ξεκίνησα για να κόψω το τσιγάρο. Το ξεκίνησα γιατί μου άρεσε περισσότερο. Το τι έγινε στην πορεία είναι άλλο πράγμα.
Πολλοί ξεκινάνε με την προοπτική να κάνουν ΗΤ κανένα 2 μήνες και μετά να το πετάξουν κι αυτό. Κι εκεί έρχεται η απογοήτευση.
Αν μου λέγανε πάρε αυτό για να κόψεις το κάπνισμα το πιθανότερο θα ήταν να μην το δοκίμαζα ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος andreashadji

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 24, 2014, 10:19 »
Παντως και γω για να κοψω το τσιγαρο το ξεκινησα και μπορω να πω πως ειχε μεγαλη επιτυχια(μαχαίρι μετα απο 2 πακέτα τη μερα)


Sent from my Kayfun lite + using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 24, 2014, 10:36 »
Αρκετοί το ξεκινήσαμε έτσι (για να κόψουμε το κτ), απλά και μόνο γιατί αυτή την ενημέρωση έχουμε από ΜΜΕ! Και αυτό ακόμα και σήμερα συνεχίζει να διαιωνίζεται....
Τώρα στην πορεία όσοι ασχοληθήκαμε, το τι διαπιστώσαμε/μάθαμε/νιώσαμε/βιώσαμε...κλπ, είναι άλλο θέμα!
Κατ' εμένα δεν είναι ακριβώς έτσι. Καθότι το ητ δε σκοπεύω να το κόψω. Από ένα σημείο και πέρα αγγίζει τα όρια του χόμπι! Εναλλακτικός τρόπος πρόσληψης νικοτίνης, ναι, θα μπορούσα να το πω...


Μια μέθοδος διακοπής κτ, είναι κάτι το παροδικό, κάτι που απλά σε βοηθά να κόψεις το κτ, να αποτοξινωθείς ΚΑΙ σε εύλογο χρονικό διάστημα φτάνει σ' ένα τέλος κι αυτή και διακόπτεται.

Δε βλέπω κάτι τέτοιο στο ητ (σε μένα και στο μεγαλύτερο ποσοστό ατμιστών). Μπορεί και να γίνει .... στο πολύ μακρινό μέλλον, .... μπορεί και όχι. Για την ώρα πάντως εγώ δεν θέλω τη διακοπή του ητ.... Το ότι έκοψα το κτ, μου ακούγεται σαν τον ... Μανωλιό που άλλαξε απλά και μόνο γιατί έβαλε το καπέλο του αλλιώς!

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 24, 2014, 10:57 »

Αν και έχουμε βγει off topic:

Για την διαπίστωση της αλήθειας θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε πόσοι που πέρασαν από εδώ μέσα έκοψαν ΚΑΙ το ητ.


Σε κάθε περίπτωση και επειδή η Ελληνική γλώσσα είναι πολύ ακριβής,  μέθοδος διακοπής καπνίσματος είναι, μέθοδος διακοπής την νικοτίνης δεν είναι ! Μέθοδος απαλλαγής από το κάπνισμα ΔΕΝ είναι αφού αν ως δια μαγείας εξαφανιστούν τα ητ το πιθανότερο είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφία από εμάς θα ξαναγύριζε στο κτ.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 24, 2014, 11:01 »
Δεν είναι μέθοδος.. είναι προϊόν.. όπως πολύ σωστά λες δεν εξαλείφει τη συνήθεια. Το πιο κοντινό στην πραγματικότητα είναι η λέξη υποκατάστατο μιας και μ αυτόν τον τρόπο το χρησιμοποιούμε στην ουσία οι περισσότεροι.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Euro news reporter
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 24, 2014, 11:09 »


Για την διαπίστωση της αλήθειας θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε πόσοι που πέρασαν από εδώ μέσα έκοψαν ΚΑΙ το ητ.


Η έρευνα που έκανε τελευταία ο Dr Φαρσαλινός περιέχει στοιχεία και γι αυτό νομίζω


Εντιτ: + 1 για την πρότασή σου πάντως...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364