vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
ramon, infernity, camber, kyrgiannis

Twitter

e-power 2 vv box

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 20:41 »
aspare bdc ποιο απ ολα το σκετο? η το asparebdc vivi nova,aspare bdc david?


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 21:34 »

Το δωσα σε φίλο που ατμίζει στα 15 watt!!!!, άτμισε στα 4,6 και έπαθε πλάκα.

Επειδή το ποστ σου μου θυμίζει διαφήμιση τηλεμαρκετινγκ.
Για πες μου λιγο πως γίνεται να έπαθε πλάκα όπως λες ο φίλος σου ατμίζοντας στα 10 watt απο τα 15watt που ατμίζει;
Βάλε μας και μια φώτο με τα καλούδια σου nemesis vamo κλπ δίπλα στο e-power 2 λίγο να σε πιστέψουμε αλλα και να δούμε διαφορές στο μέγεθος  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 21:36 »
επειδη ενας ειναι ευχαριστημενος δε σημαινει οτι ειναι και  καλο  στο περασμα του χρονου και ποσοι ακομα θα ειναι ευχαριστημενοι αποδοση ποιοτητα αξιπιστια θα δειξει..το οτι δεν αλλαζουν μπαταριες ειναι ενα θεμα.. μπορει να ειναι φτηνο και μενα αρεσει αλλα δε θελω να πετω 50αρια καθε 3τρεις η 4 μηνες  τουλαχιστον εγω η καποιος αλλος και κατι ακομα που ξεχναμε ολοι και εγω μαζι  τα λεφτα σε αυτην την εποχη αξιζουν διπλα...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:01 »
Επανέρχομαι με φώτο που χρωστούσα αλλα και update στις πληροφοριες...
Αρα δεν ειναι μικρότερο απο provari mini.
Αρα εχει τους εξής περιορισμούς:
Οχι αντισταση κατω των 2 ohm
Οχι ατμοποιητές των 18++ mm
Το vtr τουλάχιστον δινει ρεύμα και μπαίνουν ολοι οι ατμοποιητές με την επέκταση.

Το εχάθει ο μέσος ατμιστής φαίνεται 1ον στο φόρουμ 2ον στα μαγαζιά που κάποτε ειχαν μόνο ego,3ον προσωπικές εμπειρίες και οχι μόνο.

Αντίπαλος δεν ειναι οι ego.Αντίπαλος ειναι σε ολα τα κουτάκια εκει ειναι η κατηγορία του.
Φιλικά.


Vamire εχεις δικιο ως προς το συγκριτικο μεγεθους με το provari και μόνο:
 ειναι 2-3 χιλιοστα πιο ψηλό απο το provari με 18500 extension.  :yes:
Εχεις ομως άδικο να το βαζεις στην ιδια κατηγορια με όλα τα "κουτιά" ουτε τις ιδιες δυνατότητες εχουν ολα τα κουτια ουτε και την ιδια τιμη! Επιμένω πως το epower2 ειναι κατηγοριας eGo μπαταρια με ρυθμιζομενη τάση (με την διαφορα οτι επιπλέον μπορει να λειτουργει ως power bank) αλλα ειναι και παλμικό και χώνει γκάζια πολυ πιο δυνατα απο μια twist π.χ.


Παμε παρακατω: Το vtr δινει ρευμα? Γιατι , το epower τι δινει? Νερο?  :confused1:  και ναι, με το extension το VTR τους παιρνει ολους , το ιδιο ομως κανει και το epower αν του φορεσεις επανω δυο αντάπτορες 510/eGo το θέμα είναι οτι αισθητικα και το ενα και το άλλο θα δειχνουν χάλια!  :shock_sick_02:
Οσον αφορα τους ατμοποιητες 18mm ,εκτός απο όλους τους επισκευάσιμους μεγέθους eGo (σοκολατάκι,igo-F,vision,bully κλπ), εκτός απο όλους τους εργοστασιακους eGo, εκτος απο όλα τα carto κλπ κλπ, όπως φαινεται καθαρα και στην πιο κατω φωτο,στο epower 2 κουμπωνουν μια χαρα και όλα τα τάνκ18-19 αρα εσφαλμένα έγραψα πως δεν παιρνει πανω protank και τα ρέστα... Οριακά μέν αλλα κουμπώνουν κανονικα!
οι μονοι ατμοποιητες που δεν δεχεται ειναι οι 22 χιλιοστων και δεν ειναι το μοναδικο! ;)  (για να σας δω με 22άρη πάνω στο Provari χωρίς hippo sleeve ή χωρις 22άρι δαχτυλίδι  ???   )


Εχουμε και λεμε λοιπον: Παιρνει τα πάντα εκτός απο 22άρηδες, κατα προτίμηση με αντιστάσεις 2.2 και πάνω -σε αυτο το σημειο να υπενθυμισω πως μια αντισταση στα 2.2 θεωρειται και είναι LR αρα και πάλι λάθος έκανα οταν έλεγα οτι δεν παιζει τους LR- (επίσης παίζει οπως λεω και στο βιντεο τις 1.8 - 1.9 αλλα με περιορισμους)...


Αντίπαλοι; χμ.... δεν κάνουμε ματς εδώ, συσκευές να βολευτούμε ψάχνουμε.
Ο κύριος λόγος που έφυγα από τις απλές ego ήταν ο περιορισμός του τι άτμο θα φορέσω. Οχι μεγάλες αντιστάσεις, όχι φαρδουλοί άτμο, όχι άτμο που θέλουν πολλά βατ/βολτ ακομη και με χαμηλή αντίσταση (πχ τζεμινι μίνι)
Νομίζω ότι αυτό ισχύει για την πλειοψηφία των ατμιστών που έφυγαν από τις εγκο και αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να κάνουμε ένα βήμα πίσω από την ανάποδη και να πέσουμε πάλι στον περιορισμό του να φοβόμαστε να βάλουμε κάποιον άτμο πάνω στη μπαταρία μη τυχόν και δε λειτουργήσει σωστά ή καθόλου ή τελειώσει τη μπαταρία σε χρόνο μηδέν.
Εδώ η σπίνερ, αν και εγκο, τέτοιους περιορισμούς για εργοστασιακούς δεν έχει.
Οσον αφορά στους επισκευάσιμους, η τάση των τελευταίων μηνών για subohm (κάτω από 1.2) τους επιτρέπει να χρησιμοποιήσουν κομψοτατα και μικροσκοπικά μηχανικά μοντάκια με εως και τη διπλάσια χωρητικότητα σε mah. Γιατί να βάλουν 2.5 ομ αντίσταση για να ατμίσουν στο (σε σχέση πχ με μια κ/ψαραβέλα ή ένα νεμεσις) διπλάσιου μεγέθους κουτί;
Σε σχέση με τα ηλεκτρονικά μοντάκια τώρα... νομίζω ότι το μεταλύτερο προσόν τους είναι η απάλειψη των μη από τις ατμιστικές μας συνήθειες. Σαν τον καλό τον μύλο που ολα τα αλέθει. Παίζουν ότι κι αν τους φορέσουμε, με μικροεξαιρέσεις στις suohm αντιστάσεις κάτω των 1.5 ή και πιο κάτω ακόμη, μεγέθη που μόνο σε επισκευάσιμους τα βρίσκεις. Γιατί να το θυσιάσουν αυτό οι χρήστες τους; Για την ομορφιά του epower? ή το μέγεθός του;
Η τιμή δε λέω, δέλεαρ είναι. Αλλά ίσως το μοναδικό του γερό πλεονέκτημα με πρακτική αξία.




Πολυ σωστα! Συσκευες να βολευτουμε ψάχνουμε και θαρρω πως εξηγω με σαφηνεια ποιους θα βολέψει και ποιους όχι το epower 2  :dontknow:
Το οποιο epower ειναι βημα μπροστα και οχι πίσω!
Και σε ποια τάση των subohms αναφέρεσαι βρε Petra? Εχω καιρο να ερθω σε ατμοσυναντηση αλλα ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσοι θα ατμιζουν με 0.6 ohm αντιστασεις σε VV Mod!  ???


για τους περιορισμους τώρα δεν υπαρχει κατι το τρελο! παιζεις με αντιστασεις 2.2 - 2.4 και πάνω και δεν εχεις κανενα απολυτως πρόβλημα και θα εχεις και εγγυημενα πολυ μεγαλυτερη αυτονομια απο μια 1300άρα eGo twist! :dontknow:
Και ναι, και εγω εχω θυσιασει και το mvp και το ALD A606 και κανα-δυο μηχανικά χάριν της ομορφιάς του μεγέθους,του βάρους αλλά και της απόδοσης του epower!  :yes:  Και υπ'όψιν πως εγω εξακολουθω και φουμάρω στα 3.7 με το epower, παραπάνω μου φαινονται πολλά! Με τον Igo-F που εστησα στα 3.3 πήγα στα 5 βόλτ και μου πεταχτηκαν τα ματια έξω (και μου εβαλε και χέρι η γυναικα μου για την τεραστια ποσότητα ντουμανιού  :fight_fryingpan:  )   :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Ελπίζω να με πιστευετε και να μην χρειάζεται να ανεβασω και γω φωτογραφιες του "οπλοστασιου" μου...  8)


Εν κατακλειδι: ουτε φιλος μου ειναι ο Παντελης στο Mpixlimpidi ούτε και τα παίρνω για να κανω προώθηση του epower!
Το ειδα, μου αρεσε, του το ζητησα του ανθρώπου και μου το έδωσε με την συμφωνία να φτιαξω ενα βιντεάκι να το παρουσιάσω! Οχι να το παρουσιασω "καλά" , να το παρουσιάσω-σκέτο-.
Οσοι με ξερουν ξερουν πολυ καλα πως αν κατι δεν μου άρεσε η αν στο συνολο του δεν μου αρεσε θα το έκραζα άφοβα το epower αφου εκτος απο το οτι ετσι είμαι, επιπλέον δεν έχω ούτε να κερδίσω,ούτε να χάσω τίποτα απο την εμπορικη πορεία του συγκεκριμένου mod... :dontknow:




Μου φαινεται ομως πως ολη η διαφωνια μας με την petra και τον vamire εχει να κανει με τον διαφορετικό ορισμο του "μέσου χρήστη" που δινουμε ο καθε ένας...


Φωτο:


Εδώ δίπλα στο provari με 18500 ext. cap
http://imageshack.com/a/img839/1634/ai74.jpg


Εδώ με εναν 18άρη και συγκεκριμενα με τον Smok GBC
http://imageshack.com/a/img197/451/k0um.jpg


Εδώ με εναν Davide...
http://imageshack.com/a/img713/4430/q6ec.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:36 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:37 »
Λοιπόν.. Το μοντάκι δε μου αρέσει εμφανησιακά, αλλά αυτό δε λέει απολύτως τίποτα, εμένα μου αρέσουν και τα ορκ. Το ότι δεν χρειάζεται να παίζεις σε αντιστάσεις 0.5-1,3Ω συμφωνώ επίσης. Αλλά τα πράγματα έχουν αλλάξει αρκετα τα τελευταία 2 χρόνια κι αυτό δεν μπορεί να το αλλάξει ένα προϊόν. Η 2,2 μπορεί να θεωρείται LR από έναν ηλεκτρολόγο (όπου το 1Ω είναι το απόλυτο βραχυκύκλωμα) αλλά σε άτμο 510 (τα θυμάστε;;)eχω δει 1,8 LR και 2.4 την NR. Ακόμα κι αν θεωρούταν ακόμα πιο παλιά οι 2,2 LR, το να πούμε πως είναι ακόμα, είναι πισωγύρισμα. Και για να υποστηρίξω το επιχείρημά μου, θα χρησιμοποιήσω ένα νήμα που φτιάχτηκε 25/3/2012, (εποχές που στοκάρανε μπαταρίες σε μηχανικά με οδηγίες κατασκευαστή λέμε τώρα!). Χαμηλή αντίσταση LR μικρότερη των 2Ω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8592.msg299026.html#msg299026
 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:45 »
Your argument is invalid exispathi διοτι το provari  σημερα πχ φοραει την ιδια πλακέτα που φορούσε πριν απο 2 χρόνια. Σημερα εχει βγει dna30 και παρ'όλα αυτά κανενας δεν μπορει να ισχυριστει πως η πλακετα του provari είναι.... πισωγύρισμα!  :dontknow:   (μιλάμε πάντα σε αντιστοιχία της λογικής του επιχειρήματος έτσι; οχι σε συγκριση πλακέτας-αντιστασης)...
Δεν εχει όμως μεγάλη σημασια ποιες αντιστασεις χαρακτηριζονται (και ειναι) LR...


H ουσια ειναι μια και ο μπακλαβας γωνία:
Αν φουμαρεις με αντιστασεις κάτω απο 2.2οhm το epower δεν κανει για εσενα! :dontknow:



Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 02:05 »
Πέτυχες τώρα όμως provari hater που ίσως το πει πισωγύρισμα Επίσης έχει κόψιμο στα 18mm, δεν έχει Watt, δεν έχει όχι ρύθμιση αέρα αλλά ούτε καν αεραγωγούς, δεν έχει ρυθμιζόμενο πόλο, κι όπως θυμάμαι σωστά τον Todd να λέει, "is as old as the Ark", και το provari as off topic as anatolian deserts.

Δε κρίνω το μοντάκι, το συμφεροντολογικό manual του κρίνω. Δεν έχω απορρίψει τίποτα για μένα (οκ, εκτός του Barbara!), και μπορεί να το έπαιρνα για δεύτερο τρίτο ή πιο απλά για να το βλέπω καθώς είμαι χομπίστας. Η επισήμανση έγινε στις LR καθαρά για να τονίσω πως ότι το epower τις δηλώνει LR, δεν χαρακτηρίζονται (ούτε είναι) οι 2,2 Ω από την υπόλοιπη ατμιστική, κατασκευαστική και εμπορική κοινότητα. (το μπιχλιμπίδι για παράδειγμα αφού αναφέρεται, έχει μία κεφαλή από τις 20 περίπου αντιστάσεις/κεφαλές που βγαίνει και σε 2,8, τις περισσότερες με δύο επιλογές 1,8 και 2,4 και αρκετές μόνο 1,8.) Μια χάρα κι η παρουσίαση και το μοντάκι, αλλά το 2,2 LR, απλά, δεν, το δέχομαι.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 02:32 »
μα ακριβώς αυτή ήταν κι εμένα η ένστασή μου. Οταν μπαινεις σε ένα κατάστημα, από τις 10 αντιστάσεις που πουλάει, οι 7 είναι από 2.2 ομ και κάτω.  Τώρα, αν θεωρούνται LR οι 2.2... τι να πω... δεν θα το πολυυποστήριζα.
Ούτε subohm εννοούσα το 0.5 ως μέση επιλογή όσων ατμίζουν με επισκευάσιμο. νομίζω ότι μια βόλτα στα νήματα των επισκευάσιμων δείχνει τις τάσεις στις προτιμήσεις περί αντιστάσεων κι αυτή είναι κάτω από τα 2.0 ομ. Τώρα μάλιστα που γέμισε ο τόπος φτηνά και μικροσκοπικά όμορφα μηχανικά που βγαίνουν με ταχείς ρυθμούς, η αντίσταση κάτω από τα 2 ομ είναι και η μονη δυνατότητα για να τα χαρουνε.

Οσο για το μέσο ατμιστή, θα τον όριζα ως κάποιον που δεν κάνει συλλογή από μοντ και δε χρησιμοποιεί επισκευάσιμους ή δεν τους χρησιμοποιεί περισσότερο από τους εργοστασιακούς.
Στην προκείμενη περίπτωση, κάποιον που αν πάρει το συγκεκριμένο μοντ, θα το χρησιμοποιεί κάθε μέρα. Είτε αποκλειστικά, είτε εναλλάξ με κάτι άλλο.




Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 03:05 »
E,το ιδιο πράγμα λέμε ρε Petra! :dontknow:  Το epower κάνει για τον "μέσο" ατμιστή! και μεσος ατμιστης ειναι οπως σωστα λες "Οσο για το μέσο ατμιστή, θα τον όριζα ως κάποιον που δεν κάνει συλλογή από μοντ και δε χρησιμοποιεί επισκευάσιμους ή δεν τους χρησιμοποιεί περισσότερο από τους εργοστασιακούς. " (εγω βεβαια ειμαι περιπτωση "εμπειρου" χρηστη που χρησιμοποιεί φανατικά εργοστασιακους ατμοποιητες)
(Και κάνει και ως δευτερο μοντακι για εναν έμπειρο οπως λεω στο βιντεο αφού δέχεται εναν ικανό αριθμο επισκευάσιμων ατμοποιητων!)


Πέτυχες τώρα όμως provari hater που ίσως το πει πισωγύρισμα Επίσης έχει κόψιμο στα 18mm, δεν έχει Watt, δεν έχει όχι ρύθμιση αέρα αλλά ούτε καν αεραγωγούς, δεν έχει ρυθμιζόμενο πόλο, κι όπως θυμάμαι σωστά τον Todd να λέει, "is as old as the Ark", και το provari as off topic as anatolian deserts.

Δε κρίνω το μοντάκι, το συμφεροντολογικό manual του κρίνω. Δεν έχω απορρίψει τίποτα για μένα (οκ, εκτός του Barbara!), και μπορεί να το έπαιρνα για δεύτερο τρίτο ή πιο απλά για να το βλέπω καθώς είμαι χομπίστας. Η επισήμανση έγινε στις LR καθαρά για να τονίσω πως ότι το epower τις δηλώνει LR, δεν χαρακτηρίζονται (ούτε είναι) οι 2,2 Ω από την υπόλοιπη ατμιστική, κατασκευαστική και εμπορική κοινότητα. (το μπιχλιμπίδι για παράδειγμα αφού αναφέρεται, έχει μία κεφαλή από τις 20 περίπου αντιστάσεις/κεφαλές που βγαίνει και σε 2,8, τις περισσότερες με δύο επιλογές 1,8 και 2,4 και αρκετές μόνο 1,8.) Μια χάρα κι η παρουσίαση και το μοντάκι, αλλά το 2,2 LR, απλά, δεν, το δέχομαι.


Θες να το κανεις λιγο πιο λιανά αυτο το "συμφεροντολογικό manual"? :confused1:
Και δεν χαρακτηριζει το epower LR τα 2.2,  εγώ τις χαρακτήρισα LR βασιζόμενος στον χαρακτηρισμό του ecigology..." most normal 510 atomizers are between 2.5 to 2.8 ohms. "  http://www.ecigology.com/what-are-low-resistance-atomizers-and-cartomizers/


και η provape LR τους δινει τους 2.2 https://provape.zendesk.com/entries/22436447-Why-We-Recommend-Standard-Resistance-Atomizers-and-Cartomizers


και εδω ως "regular resistance" δινει το εύρος απο 2.5 μεχρι 2.8! (αφηνει κενο το εύρος 2.0 - 2.2) http://www.thedigitalcig.com/What-is-the-difference-between-low-resistance-and-regular-resistance_b_22.html


και εδω το 2.2 ως LR το δινει!  :dontknow:  http://esmoke4life.com/index.php?main_page=index&cPath=20_22


βασικά φαίνεται πως μόνο στο ekapnisma θεωρουμε το 2.2 "regular" ή "normal" resistance... ???  , στο υπόλοιπο διαδύκτιο (με ενα προχειρο ψαξιμο που εκανα) η εμπορικη και κατασκευαστική κοινότητα το 2.2 το χαρακτηριζουν LR...  :dontknow:


Τωρα αν εισαι provari hater σιγά μην σου αρέσει το epower!  :tongue_smilie: :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 03:29 από Pastafarai »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 03:57 »
Εγώ πάντως φίλε pastafarai δεν θα το έλεγα φθηνό. Κοστίζει όσο 2 Twist 1300 ή 1 vamo.

Προσωπικά δεν νομίζω ότι καλύπτει την ανάγκη του μέσου ατμιστή όλη μέρα. Κάπου το βραδάκι θα χρειαστεί φόρτιση, άρα θέλεις 2 e-power.

Με τα ίδια χρήματα οι 2 twist τον καλύπτουν άνετα αφού η μία θα φορτίζει και με την άλλη θα ατμίζει.

Εναλλακτικά, με τα χρήματα που θα δώσεις για το 2ο e-power παίρνεις μπαταρίες και φορτιστή για το vamo. Όταν η μπαταρία του e-power παλιώσει, πετάς το mod ενώ στο vamo απλά πετάς την μπαταρία.

Μπορεί θεωρητικά να παίρνει 18mm clearo αλλά δεν μπορείς να το αφήσεις όρθιο με τον protank επάνω γιατί θα πέσει. Πρέπει να το έχεις πλαγιαστό, κάτι που σιχαίνομαι γιατί δεν μπορώ να ελέγχω συνέχεια που ακουμπάει το drip tip.

Η εμφάνιση σίγουρα είναι κάτι υποκειμενικό. Προσωπικά δεν τρελαίνομαι να ατμίζω το κινητό μου. Υπάρχουν boxάκια πολύ πιο διακριτικά όπως πχ της petra  :)) (για να φουντώνουν τα αίματα)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 09:42 »
Pastafarai εσυ βάλτο σε κατηγορία ego εγω το βάζω σε ηλεκτρονικό κουτάκι τι να κάνουμε το ιδιο σχήμα-όγκο μέγεθος εχει. Ego δεν θα γίνει ποτέ.
Για τον μέσο χρήστη δεν ειναι ουτε ειναι για δεύτερο μοντακι.
Ειναι για light ατμιστές κατα τη γνώμη μου ως σωτήριο μοντάκι μεσα στο τσαντάκι. Και όταν λεω light ατμιστές εννοώ αυτούς που ειναι με mini&more κλπ στις δύσκολες στιγμές το βγάζουν και ατμίζουν.
Τα 2.2 δεν ειναι lr και οποίος το λεει αυτο ειναι λιγο κινέζος & ατμίζει στα 3 watt...
Απο 2 ohm και κατω έχουμε το lr και απο 1ohm και κάτω το subohm.
Γενικά μια συσκευή με αρκετούς περιορισμούς που δεν βγήκε για να γινει mainstream.
Φυσικά στα ιδια χρήματα υπάρχουν αρκετα καλύτερες επιλογές..

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 13:08 »
Τι να πω ? Μετα την διαφωνια για τον ορισμο του "μέσου χρήστη" ερχεται και η διαφωνια για τον ορισμό του light χρηστη...
Να υποθέσω πως εγω με 6-8ml την ημέρα είμαι light ατμιστης?  ???

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 13:26 »
Χαίρομαι που απαντάς με 0 επιχειρήματα.


Edit επειδή ενα μέλος μου έστειλε να μη τσακώνομαι και ισως ο τρόπος που γράφω ειναι σαν να μιλάω face2face να πω πως δεν τρέχει κατι.
Συζήτηση κάνουμε και ο pastafarai μου είναι αρκετα συμπαθείς αλλα δεν γίνεται να συμφωνούμε στα πάντα κάπου πρέπει να διαφωνήσουμε με γραφικό τρόπο για να ανεβεί η τηλεθέαση  ;) :tongue_smilie:

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 13:53 από Vamire »

Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 21:54 »
Το να γράφω την άποψή μου δε σημαίνει ότι κάνω διαφήμιση.
Το να ανεβάσω φωτό των mod μου δεν το καταλαβαίνω...
Το αν έπαθε πλάκα ο φίλος μου δεν μπορώ φυσικά να το αποδείξω...
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί τόση κόντρα και διαφωνία για κάτι που δεν έχετε δοκιμάσει????
Ούτε τα παίρνω από κανένα ούτε τίποτα.
Όποιος θέλει δοκιμάζει και λέει την άποψή του. Αλλιώς δεν έχει άποψη.....
Σωστά????

Φίλε kaminada το epsilon s χρησιμοποιώ, λόγω εμφάνισης....

http://imageshack.com/a/img30/3725/jtav.jpg
Και για τους άπιστους Θωμάδες......


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ

Αν ξεχάσατε να γράψετε κάτι στο τελευταίο μήνυμά σας δεν είναι απαραίτητο να απαντήσετε με ένα καινούργιο ακριβώς από κάτω. Πατήστε απλά "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα και συμπληρώστε αυτό που θέλετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 22:23 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 23:43 »

Όποιος θέλει δοκιμάζει και λέει την άποψή του. Αλλιώς δεν έχει άποψη.....
Σωστά? ???
ΛΑΘΟΣ!

Οχι εγω δεν το εχω δοκιμάσει ούτε πρόκειται.
Ποιος μου απαγορεύει να εχω άποψη εσυ; :eyesplash:
Ειδες κάπου να λασπολόγο για τη συσκευή;  :eyesplash:
Εγω σε ξανά ρωτάω με απλα μαθηματικά πως γίνεται κάποιος να ατμίζει στα 15watt και να άτμισε στα 10watt παθαίνοντας πλάκα πως και γιατι;; Δώσε επιχειρήματα γιατι στο κομπιουτεράκι δεν βγαίνουν τα νούμερα. ???





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix