vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 5 χρήστες
Βασίλης1966, Lazy Dog, camber, dallaskdp, vasim

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς να το αραιωσεις με ενεσιμο νερό και μόνο. 
Το βρίσκεις στα φαρμακεία ως water for injection ή πιο απλά wfi.

Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
jas09
και καλα θα κανεις οι κρυσταλλοι μενθολης θελουν ειδικη μεταχειριση για να διαλυθουν,και δεν ξερω αν θα βρεις κιολας ελλαδα,ειναι μοδα που ξεκινησε απο αμερικη.
http://e-steamer.com/100-premium-menthol-crystals-10g?search=MENTHOL

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Έχω χαθεί και μπερδευτεί από τις πολλές σελίδες που έχουν γραφτεί... εάν πάμε σε ένα φαρμακείο πως παραγγέλνουμε Γλυκερίνη και Προπυλενογλυκόλη, δηλαδή από ποια εταιρία και με ποια χαρακτηριστικα?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
@Vasma  όσο μεγαλύτερη είναι η καθαρότητα τόσο καλύτερο, δλδ από 99.5% και πάνω.
Τώρα σχετικά με μάρκες έχει αναφερθεί ότι από ΣΥΝΔΕΣΜΟ είναι πολύ καλή επιλογή.

Και μια ερώτηση με αφορμή άλλο θέμα, που θα βρούμε DIY άρωμα με γεύση καπνικό πίπας; Ψάχνω το δημοφιλέστερο.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
εγώ δοκίμασα Σύνδεσμο PG VG 40vg/50pg/10wfi είχα κάνει και δε μου άρεσε, με ενοχλούσε τον λαιμό,άλλα η γεύση ήταν εντελώς ουδέτερη ,όπως πρέπει ,και η τιμή είναι καλή 2 λίτρα βάσης κάνεις με 12 €

Κοιταζοντας συνταγες -κλωνους απο διαφορα υγρα που μου αρεσουν ανακαλυψα οτι πολλα αρωματα περιεχουν acetoin κ acetyl propionyl. Αν καταλαβα καλα, τα  τυπου κρεμες, μπισκοτοειδη (bavarian, custard, graham cracker, cheesecake ) κλπ, εχουν αυτα τα συστατικα. Επισης, λογικα και για τα ετοιμα (πχ milfsmilk, milk and honey, unicorn milk κλπ) ισχυει το ιδιο. :sad_eyes:
Αν γνωριζετε αρωματα που δεν τα περιεχουν πειτε μου!

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
@Vasma  όσο μεγαλύτερη είναι η καθαρότητα τόσο καλύτερο, δλδ από 99.5% και πάνω.
Τώρα σχετικά με μάρκες έχει αναφερθεί ότι από ΣΥΝΔΕΣΜΟ είναι πολύ καλή επιλογή.

Και μια ερώτηση με αφορμή άλλο θέμα, που θα βρούμε DIY άρωμα με γεύση καπνικό πίπας; Ψάχνω το δημοφιλέστερο.
δοκιμασε το BLACK HONEY  TPA  Νομιζω θα σου αρεση μετα απο 1 μηνα ωριμανση και 4-5 σταγονες στα 10 μλ
http://www.zerobacco.gr/idiokataskeyes-ygron/aromata/the-perfumer-s-apprentice/tpa-black-honey-10ml-flavour.html

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Κοιταζοντας συνταγες -κλωνους απο διαφορα υγρα που μου αρεσουν ανακαλυψα οτι πολλα αρωματα περιεχουν acetoin κ acetyl propionyl. Αν καταλαβα καλα, τα  τυπου κρεμες, μπισκοτοειδη (bavarian, custard, graham cracker, cheesecake ) κλπ, εχουν αυτα τα συστατικα. Επισης, λογικα και για τα ετοιμα (πχ milfsmilk, milk and honey, unicorn milk κλπ) ισχυει το ιδιο. :sad_eyes:
Αν γνωριζετε αρωματα που δεν τα περιεχουν πειτε μου!
Επειδή αναφέρεσαι σε φραουλοκρέμες, check: http://www.thechosenfew.eu/index.php?id_product=9&controller=product&id_lang=1
Έχει και γνωστά αρώματα το site - σε πολύ καλές τιμές - αν θες να χτυπήσεις τίποτα.
Επίσης: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26200.0.html

Πριν ρωτήσεις τα μεταφορικά είναι 5,34€ και κάνουν καμιά βδομάδα να ρθουν.

Γι' αυτό που ρωτάς, πολλές εταιρίες -εδώ και καιρό- βγάζουν κάποια
αρώματα σε έκδοση V2 που δεν έχουν αυτά τα "βλαβερά" συστατικά.
Ψάξτο λίγο με τα V2 και θα βγάλεις άκρη. (βέβαια η γεύση δεν είναι
ακριβώς ίδια με τα original)




Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
@papoys1
Με τι βάση το έχεις δοκιμάσει;

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
εγω φιλε αλχημιστη χρησιμοποιω νικοτινουχα βαση τις εσιγκ και pvg φαρμακειου συνδεσμος ποτε μου δεν εχω αγοραση ετοιμα υγρα 1 χρονο τωρα

50-50 το κανω

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Ωραία μιας και θαμώνας της εσιγκ με βολεύει καλύτερα...
Μια δοκιμή και τα λέμε σε ενα μήνα.
Απο εσιγκ κάτι κοντά στα γούστα;

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
απο εσιγκ εχω δοκιμαση μονο τον ασσο-διπλο μηλο-μπισκοτο-ντιβινο-μεντα απλη τα οποια μου αρεσαν παρα πολυ αυτα ομως ειναι γουστα οπως καταλαβαινης
το μπλακ χονευ θα σου αρεση πολυ μην το δοκιμασης αμεσως θα σε αηδιαση εχει υπεροχη μυρωδια αλλα απροσδιοριστη και ελαφρια γλυκαδα

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Μηπως γνωριζει κανεις σε ποιο καταστημα  μπορω να βρω πυραζινη στις περιοχες Κοκκινια, Ρεντης, Καρυδαλλος, Πειραιας?

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Την βοηθειά σας παρακαλώ!
1) Πόσο MTS (flavorart) να βάλω σε ry4, soho?? 1σταγόνα/10 ml είναι καλά?
2)Το mts μπορεί να μπεί και σε κρέμες (grannys custard κτλ)?
3) Τι αραίωση να κάνω στο soho (%)?? Χρόνος ωρίμανσης???
4) To ry4(flavorart) είναι φτιαγμένο 3 μέρες τώρα με 5%. Tου έκανα και ενα μπάνιο με υπέρηχους και θερμοκρασια 45C για 15min για να επιταχυνω το steeping time του,
    δεν μου μυρίζει όμωσ έντονα (σε σχεση με amvrosia-after8 και custard-pink mule που εκανα). Δεν το εχω ατμίσει ακόμα, να προσθεσω κιαλλο άρωμα ή να περιμένω?
Ευχαριστώ!!
  

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
1. MTS δεν βάζω γι αυτό σ' αυτό δεν μπορώ να βοηθήσω.

2. Το ίδιο :dontknow:

3. Το SOHO τo κάνω με 10%, ωρίμανση τουλάχιστον 20 μέρες καλή ανάδευση τις πρώτες μέρες.

4. Το RY4 με 5% είναι καλά. Η Flavour Art νομίζω το δίνει λιγότερο. Και γώ με 5% το κάνω. Σε 3 μέρες μην περιμένεις πολλά, θέλει το χρόνο του όπως το SOHO. Επίσης δεν έχει καμμία σχέση με amvrosia και custard-pink mule.

Αν θες στο SOHO και στο RY4 πρόσθεσε 0,5% πυραζίνη.

Βάλε σε ένα μικρό μπουκαλάκι των 10ml  10ml από το υγρό που έφτιαξες και πρόσθεσε 2 σταγόνες πυραζίνη.

Δοκίμασε αν σ' αρέσει για να μην χαλάσεις όλο το υγρό σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364