vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Καλησπέρες!
Ήμουν κέντρο σήμερα, πέρασα από zerobacco κι αγόρασα tobacco honey και almond amaretto από tpa. Το παιδί μέσα μου είπε, να τα φτιάξω με 8-10% περιεκτικότητα, και μετά από την 3η-4η μέρα θα μπορώ να τα ατμίσω. Είχε δίκιο μέχρι εδώ;
Θέλω να φτιάξω 50ml για δοκιμή ξεχωριστά από το καθένα. Επειδή ίσως ο συνδυασμός τους έχει ενδιαφέρον, αν τα συνδυάσω να έχω πάλι 10% τελική συγκέντωση αρώματος, 5+5 από το κάθενα; Ή 10% από το καθένα, άρα το τελικό διάλυμα θα έχει 20% περιεκτικότητα;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Το πρώτο, εκτός αν το ένα είναι πιο ασθενές σε σχέση με το άλλο, οπότε βάζεις το ασθενές σε επιπλέον αναλογία (πχ 6-4).
Όμως, 50 ml είναι πολλά. Καλύτερα να δοκιμάσεις σε 10, ή ακόμα καλύτερα σε 5μλ.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Είχα κάνει 10ml Black cherry tpa για δοκιμή, με ακρίβεια μετρήσεων πάντα, και μύριζε φαρμακίλα. Στην zerobacco μου είπαν ότι ίσως έφταιγε η μικρή ποσότητα των 10ml

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Δεν νομίζω, αλλά μόνο το πείραμα θα δείξει.
Πιθανολογώ ότι έχουν στο μυαλό τους τον μέσο/απληροφόρητο πελάτη που θα ρίξει περισσότερο άρωμα μπροστά στην επιθυμία του για άμεση απαλλαγή από το ΚΤ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:49 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Φίλε  evripidis αυτά περί των λίγων εμέλ και αν βάλεις περισότερο θα φύγει τα Άκουο τζάμπα
Υπαρχουν μερικά αρώματα που ουτε και εγώ ξέρω τη σύνθεση τουσ που βγάζουν αυτοι την φαρμακίλα  ακόμα και οινοπνεύματιλα μα 10 έμελ εκανα μα 50 το βιολί τουσ αυτά ..αυτό που είχα κανει πριν παει για νερόχυτη το άφησα ανοιχτό μετα απο την 3τη ημερα ανα μια ημερα και έτσι κάπως ατόνησε αλλά δεν είναι λύση.. πλέων  όταν κάποιο άρωμα που δεν έχω ξανά δοκιμαστή μου φέρνει τέτοια οσμή απλα δεν το φτιάχνω 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Σας ευχαριστώ παιδιά! Θα φτιάξω τότε λίγο για δοκιμή στην αρχή και μετά βλέπουμε για μεγαλύτερη ποσότητα

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Ενδιαφέρομαι και εγώ για τα tpa αρώματα. Είδα αρκετά ενδιαφέρον γεύσεις.ειναι καλή η ποιότητα?

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
H ποιότητα είναι καλή, αλλά δυστυχώς έχω παρατηρήσει στα ελληνικά μαγαζιά διαφορετικές συσκευασίες και από ότι διάβασα εδώ μέσα (αυτή την στιγμή δεν θυμάμαι σε πιο νήμα) τα συσκευάζουν εδώ σε 10μελα γιατί τα φέρνουν από Αμερική σε μεγάλες συσκευασίες ("μπετόνια").
Γι αυτό κάπου σταμάτησα να τα αγοράζω και κάνω τα υγρά μου με αρώματα της Flavour Art που είναι εξίσου καλά ποιοτικά. ;)

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα μόλις έβλεπα από Αγγλία τα αρώματα Capella και tpa και εκεί τα έχει μόνο σε 10 και 100 ml  .επισης διάβασα ότι επειδή παίρνουν σε λίτρα κάνουν rebottle σε 10ml για αυτό ίσως είναι διαφορετική συσκευασία. Τώρα αν κάνουν κάνα κόλπο στο μοίρασμα δεν το γνωρίζω :ρ το θέμα είναι ότι έχει τόσο τρελες γεύσεις που θέλω να τα πάρω όλα.το μόνο πρόβλημα μου είναι αν η γεύση τους θα είναι σχετική με αυτό που περιγράφουν. Είναι δυνατές γεύσεις?μιλαω για τα Capella και tpa .ας μου πει κάποιος που τα έχει δοκιμάσει την γνώμη του παρακαλώ :)

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
H ποιότητα είναι καλή, αλλά δυστυχώς έχω παρατηρήσει στα ελληνικά μαγαζιά διαφορετικές συσκευασίες και από ότι διάβασα εδώ μέσα (αυτή την στιγμή δεν θυμάμαι σε πιο νήμα) τα συσκευάζουν εδώ σε 10μελα γιατί τα φέρνουν από Αμερική σε μεγάλες συσκευασίες ("μπετόνια").

Αρκετά καταστήματα έχουν αρχίσει να φέρνουν τα γυαλινα 15μελα μπουκαλάκια που έρχονται εμφιαλωμένα από Αμερική.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Aποστόλη αν σου αρέσουν τα καπνικά, θα σου πρότεινα το RY4 double.
Nemesis αν ξέρεις κάποιο κατάστημα Ελλάδα που να φέρνει TPA σε γυάλινα μπουκαλάκια συσκευασμένα από Αμερική με ενδιαφέρει άμεσα.
Αν δεν θέλεις να το ποστάρεις στείλε μου π.μ. :)

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Δεν κάνω καθόλου καπνικα μόνο φρούτα και γλυκά. Δεν θέλω να μου προτείνετε κάποιο γιατι αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου απλά με ενδιαφέρει το κατά πόσο οι γεύσεις ανταποκρίνονται στην περιγραφή. Δηλαδή το μήλο θα είναι όντως μήλο ή θα μοιάζει λίγο ή δεν θα έχει καμία σχέση. Αυτό είναι το ερώτημα γιατί πρώτη φορά θα ασχοληθώ να φτιάξω μονος μου

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
παιδια καμια συνταγη με καραμελα εχουμε?

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
αν ξέρεις κάποιο κατάστημα Ελλάδα που να φέρνει TPA σε γυάλινα μπουκαλάκια συσκευασμένα από Αμερική με ενδιαφέρει άμεσα.
Αν δεν θέλεις να το ποστάρεις στείλε μου π.μ. :)


Η fabvape έχει τα 15άρια TPA που λέει ότι είναι σε γυάλινα μπουκαλάκια και εισάγονται αμέσως από Αμερική.
Η zerobacco έχει 15άρια αλλά δεν ξέρω αν είναι ανασυσκευασμένα ή όχι όμως

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Περιπου ποσο καιρο κανει να δεσει ενα υγρο;
Περιπου βδομαδα τα αφηνω και κυριως φτιαχνω 40ml
κατι νεο! σε 40ml εβαλα 1.6ml cinnamon cookies αλλα θολωσε το υγρο
για 40ml βαση ειχα βαλει 2ml νικοτ. βαση 20mg/ml και 20ml μηδενικη, εβαλα 1,6ml αρωμα θολωσε αλλα ελειπαν ακομα 18ml μηδενικης! εβαλα και τα αλλα 18 και τωρα καθαρισε! ηταν λογικο αυτο? η θα παθω τιποτα?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172273 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364