vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Παιδες, τα αρωματα ειναι vg η pg?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Πάντα pg

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
στα πρωτα 3 υγρα που εκανα τα 2 τα βλεπω για νεροχυτη :wall:

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Να ρωτησω κατι κουλο ρε παιδια. Υπαρχει τροπος να βαλω χρωμα στα υγρα? Να το κανω πχ κοκκινο η πλε?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
με χρωμα ζαχαροπλαστικης αλλα δεν θα στο συνηστουσα εγω τουλαχιστον μιας και δεν ξερουμε τι κανει στο ατμισμα .. αλλα υπαρχουν πολλοι στην  αμερικοι που το κανουν και ακομα και εταιρειες που βγαζουν υγρα ατμισης ...

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Οχι φιλε μου,μπορεις να συνδιασεις ή να φτιαξεις συνταγη με 2 - 5 αρωματα μαζι αλλα οτι χρωμα εχουν θα βγει.Χρωστικες δεν προσθετουμε.

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρετε κάποιο άρωμα που να είναι σαν το βιρτζινια της λικουα,γευση καπνου στριφτού,είναι το μόνο που καπνικό που κάνω μιας και με θυμίζει πολύ τον καπνό.


Δοκίμασα κάτι βιρτζίνια της ατμος και εσιγκ αλλα δεν,γενικά τα περισσότερα που έχω δει σε σκέτα καπνικά "πικρίζουν" πολύ.

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Και καμια συνταγη σαν το turkish της liqua θα ηταν ενδιαφερον αν εχει παιδια

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Αυτές τις μέρες βρίσκομαι Λισσαβωνα με τη δουλειά ξανά και πήγα ατμότσαρκα σε δύο μαγαζιά που ψωνίζω οπότε έρχομαι. Δοκιμάζοντας υγρά έπεσα σε μια καινούρια μάρκα τοπική synvapors και έπαθα πλάκα με ένα υγρό με γεύση yoghurt cake με μια μυρωδιά όπως η Lila pause η σοκολάτα.έχω πάρει 2-3 μπουκάλια μιας και είναι μόλις 10€ τα 30ml και μου μπήκε η ιδέα να φτιάξω όταν γυρίσω μόνος μου κάτι παρόμοιο.

Η ερώτηση μου είναι πως θα καταφέρω τη γιαουρτογευση...είδα tpa και flavorwest έχουν γεύσεις γιαουρτιού...  Αλλά δε βλέπω κανέναν να τα έχει σε ελληνικό κατάστημα εκτός αν δεν έψαξα αρκετά. Έχει δοκιμάσει κανείς να φτιάξει παρόμοια γεύση? Συμβουλές ευπρόσδεκτες  :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Να ρωτησω κατι κουλο ρε παιδια. Υπαρχει τροπος να βαλω χρωμα στα υγρα? Να το κανω πχ κοκκινο η πλε?
Γιατί δεν βανεισ κάποιο τζαμακι χρωματιστό τησ αρεσκείας σου αφού σου αρέσουν τα χρωματιστά υγρά παρα να πλεκεισ με αλχημεία και με χρωματα  υπαρχουν τοσα στο εμπόριο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Αυτές τις μέρες βρίσκομαι Λισσαβωνα με τη δουλειά ξανά και πήγα ατμότσαρκα σε δύο μαγαζιά που ψωνίζω οπότε έρχομαι. Δοκιμάζοντας υγρά έπεσα σε μια καινούρια μάρκα τοπική synvapors και έπαθα πλάκα με ένα υγρό με γεύση yoghurt cake με μια μυρωδιά όπως η Lila pause η σοκολάτα.έχω πάρει 2-3 μπουκάλια μιας και είναι μόλις 10€ τα 30ml και μου μπήκε η ιδέα να φτιάξω όταν γυρίσω μόνος μου κάτι παρόμοιο.

Η ερώτηση μου είναι πως θα καταφέρω τη γιαουρτογευση...είδα tpa και flavorwest έχουν γεύσεις γιαουρτιού...  Αλλά δε βλέπω κανέναν να τα έχει σε ελληνικό κατάστημα εκτός αν δεν έψαξα αρκετά. Έχει δοκιμάσει κανείς να φτιάξει παρόμοια γεύση? Συμβουλές ευπρόσδεκτες  :)
Γιατί δεν αγοράζεις τα αρώματα απ' την Πορτογαλία μια και είσαι εκεί; Συνταγές σε ξένα site είμαι βέβαιος ότι θα βρεις. Δικιά μου άποψη είναι πως αν δε βρεις συνταγή, φυιάξε μια δικιά σου με αναλογίες μικρότερες από τις προτεινόμενες. Έχω προσέξει ότι για να βγει ένα καλό ζουμί πρέπει τα αρώματα να είναι στο σύνολο 8-10% του τελικού

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Έψαξα κι εδώ για το Greek yoghurt της tpa αλλά δεν υπάρχει πουθενά

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ψάχνω στο φόρουμ αλλά δυσκολεύομαι να το βρω! Μετά από 10 μήνες που φτιάχνω υγρά, θέλω πια να πάψω να υπολογίζω τις ποσότητες των συστατικών σε ml και να το κάνω πλέον σε gr, με ζυγαριά. Μπορεί να με προσανατολίσει κάποιος? Υπάρχει κάποιο calculator ή κάτι σχετικό τέλος πάντων, ώστε να προσαρμόσω τις αντιστοιχίες ml-gr? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ!  :respect: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10564 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364