vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 5 χρήστες
Stelan Patra, vasim, Ducati.Jimakos, aalex, gfilip

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Η βαση ειναι αυτη που ατμιζω σκετη και μ' αρεσει κιολας , μ΄αυτην εκανα την προσμειξη και η νικοτινη της ειναι 15% (συμφωνα με το diy calculator) ενω στα ετοιμα ατμιζω 18% , γι αυτο και με παρεξενεψε .



έχε υπόψιν σου ότι τα έτοιμα αποκλείεται να είναι 18% αλλα είναι 1,8%
το ξέρω πως αυτό δεν σημαίνει ότι η βάση σου είναι 15% απλά πληροφοριακά σου το λέω για να μην μπερδευτείς καμια φορα και κανεις όντως 15% υγρό

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις απολυτο δικιο 15 mg ηθελα να πω .. στο τελικο μιγμα

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να φτιάξω ένα δροσερό υγρό με εσπεριδοειδή. Έχω πορτοκάλι grapefruit lime λεμόνι μανταρίνι φράουλ. Σαν πρόσθετα για λίγη εξτρά δροσιά σκέφτομαι να βάλω μερικές σταγόνες γλυκάνισο ή  koolada. Πόσο περίπου koolada προτείνετε για ένα 20μελο. Έχω διαβάσει πως είναι αρκετά δυνατό. 2 με 3 σταγόνες στα 20 ml είναι αρκετές λέτε;

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit.  Για να δώσω να καταλάβετε σε όποιον γνωρίζει σχετικά, Θέλω μια ήπια φρεσκάδα όπως είναι περίπου του jet fresh της eliquid France  και όχι η πολύ έντονη της σειράς frosty από umami.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2015, 15:24 από tsabasid »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατι από τα συγκεκριμένα αρώματα δεν έχω φτιάξει τίποτα. Άλλα αν θες να σου απαντήσει κάποιος πρέπει να γράψεις την εταιρία των αρωμάτων. Κάθε εταιρία μπορεί να έχει διαφορετική προτεινόμενη δοσολογία

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Το koolada το έχω πάρει από το thechosenfew.eu . Δε ξέρω αν είναι κάποιας συγκεκριμένης εταιρείας. Η απορία μου είναι ως προς το koolada και το πόση περίπου ποσότητα απαιτείται για μια ήπια φρεσκάδα /δροσιά.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Κάνε δοκιμές. Ξεκίνα με λίγες σταγόνες και αν χρειαστεί προσθέτεις μέχρι να φτάσεις στο επιθυμητό σου. Αλλιώς περίμενε μήπως σου απαντήσει κάποιος που το ξέρει

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Της TFA είναι τελικά το koolada.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Μόλις θα το έγραφα. Στο e-steamer.com βρήκα το εξής :
Suggested usage:  1 drop per ml of e-liquid.  Example:  Your e-liquid recipe is for 10ml. You would use 10 drops of koolada, or approximately 1/2 ml.

Οπότε αν το θες πιο ελαφρύ δοκίμασε αρχικά με 5-6. Κι αν βγάλεις κάτι καλό, πες μας τη συνταγή σου στο θέμα : http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=1394.0

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
εγώ βάζω μία σταγόνα ανά μλ για νορμάλ καταστάσεις.Πιο πολύ με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Μάλιστα, για αρχή θα κινηθώ στο μισό αυτής της δοσολογίας να δω πως πάει και θα προσαρμόσω στην πορεία. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
εάν ατμίζεις φρέσκα τα υγρά δε θα το καταλάβεις έντονα.Παρατήρησα όμως σε κάτι ξεχασμένα υγρά στο ντουλάπι ότι όσο παλιώνουν φρεσκάρουν κι άλλο στην ένταση

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Δε ξέρω πόσο θα τα αφήσω. Δε θα κάνω κάποια συγκεκριμένη συνταγή, θα αυτοσχεδιάσω. Οπότε έλεγα να τα αφήσω μίνιμουμ μια εβδομάδα μέχρι να κάνω την πρώτη δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
για πείτε βρε παιδιά, βλέπω σε μία συνταγή κλώνου εκτός από τα αρώματα και κιτρικό οξύ, κοινώς ξινό.
Πρώτον λέει μία σταγόνα ανά μλ υγρού.Δηλαδή για 100μλ υγρού θα ρίξω 100 σταγόνες;Πολύ δεν είναι;

Δεύτερον πώς το φτιάχνω;Σε πόσο νερό και τί νερό διαλύω το φακελλάκι με τη σκόνη;Ο έτοιμος χυμός λεμόνι στο κλασικό κίτρινο μπουκαλάκι είναι ένα και το αυτό;

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
O έτοιμος χυμός στο κίτρινο μπουκαλάκι σίγουρα έχει και άλλα πρόσθετα, και μερικά γλυκαντικά νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
για πείτε βρε παιδιά, βλέπω σε μία συνταγή κλώνου εκτός από τα αρώματα και κιτρικό οξύ, κοινώς ξινό.
Πρώτον λέει μία σταγόνα ανά μλ υγρού.Δηλαδή για 100μλ υγρού θα ρίξω 100 σταγόνες;Πολύ δεν είναι;

Δεύτερον πώς το φτιάχνω;Σε πόσο νερό και τί νερό διαλύω το φακελλάκι με τη σκόνη;Ο έτοιμος χυμός λεμόνι στο κλασικό κίτρινο μπουκαλάκι είναι ένα και το αυτό;

Το ξινό λογικα το διαλυεις σε pg η σε wfi.
Οι 100 σταγονες ειναι περιπου 3ml, οποτε στα 100ml ειναι περιπου 3%,τωρα αν ειναι πολυ δεν ξερω, εξαρταται και απο τα αλλα αρωματα (φρουτωδη φανταζομαι).
Ουσιαστικα χρησιμοποιειται για να αναδειξει περισσοτερο τις γευσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364