vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, sakissalonika, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Χαχαχα μπραβο netslit,θεικο χουμορ  :laugh1: .Αδερφε για τον φιλο σου που καπνιζε camel ενα βρηκα που να του ταιριαζει ως ωρας και ειναι της T-Juice το Eastern Blend,το οποιο εχω βαλει σε εναν ατμο απο χθες.Την ιδια τιμη με τα ατμος εχει.Κοιτα και αυτο το βιντεακι αν εχεις λιγο χρονο,το λεει και ο παρουσιαστης.

https://www.youtube.com/watch?t=22&v=7JpBPIjFISA




Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Στη φάση της ωρίμανσης να το ανακατεβω το υγρό ή να το αφήσω στην υσηχια του


Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απο τη στιγμη που εχεις κανει πολυ καλο ανακατεμα κατα την παρασκευη,
δε χρειαζεται περαιτερω ανακετεμα κατα την ωριμανση. Απλα σκιερο και δροσερο μερος.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Τι αρωμα θα προτείνατε για να αρωματισω λιγο σκετη βαση, για να μην ειναι παντελως αγευστη; κατι που να πηγαινει με καφε ή ποτο για παράδειγμα.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς να προσθέσεις λίγο (5-10%) RY4 Double από TPA.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
10% ry4 double κανω τωρα, αλλά θελω για λιγο καιρό να το γυρισω σε βάση. Ειχα δει καποιος κανει βαση π.χ. με κανα2 σταγόνες από πυραζινη. Οποτε γιάυτο ρωτησα αν καποιος αλλος κανει βαση λιγο ενισχυμένη ;-).

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Eγώ κάνω βάση Pink Mule με 1% πυραζίνη ή 3 σταγόνες περίπου στα 10 ml, για να ξεμπουχτίζω από τις γεύσεις και να "καθαρίζει" ο ουρανίσκος. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
ναι και εγώ  σε σκέτη βαση βανο 2 με 3 σταγόνες στα 10 εμελ Αχ αυτή η πιραζινη μου  έγινε απαραίτητη οτι υγρό πλέων και να φτιάξο αν δεν σταξο 2 σταγόνες στα 10 έμελ μου φαίνονται όλα ανούσια αλλά κορεσμό γεύσης δεν έχω τώρα και 5 μήνες

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Αποφασισα να φτιαξω το 1ο μου DIY με ενα μονο αρωμα, το εφτιαξα ακολουθωντας κατα γραμμα τις οδηγιες (ποσοστο αρωματος , αναδευση σε τακτα χρονικα διαστηματα , χρονο αναμονης κλπ)


πηγα να το ατμισω εκει που ατμιζω τα ετοιμα ή τη σκετη βαση (13 W) και ενοιωσα να ειναι αρκετα ζεστο εως καυτό, κατεβαζωντας το στα 8W είναι μια χαρα και οχι ασχημο για 1η προσπαθεια.


Εχω κανει κατι λαθος?




Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Η πυραζινη ρε παιδια τι κανεις ακριβως? Ειναι μονο για να μπαινει σε ιδιοκατασκευες υγρων? Εχει νικοτινη? Για να εξηγησει καποιος στον ασχετο  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Η πυραζίνη είναι ένα πρόσθετο το οποίο προσθέτει σε υγρά νότες από καβουρντισμένους ξηρούς καρπούς και ψημμένο καλαμπόκι.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Ποιο πολύ ποπ κορν μου βγάζει σε εμένα παρα Ξηροκαμπίου γενικά αλλάζει την γεύση στο υπάρχων υγρό ανεξάρτητος αν είναι DIY η αν είναι έτοιμα.. όχι δεν έχει καθόλου νικοτίνη μέσα  2 σταγόνες στα 10 έμελ αρκούν για να σου δώσουν μια διαφορετική νότα γεύσης στα υγρά σου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Αποφασισα να φτιαξω το 1ο μου DIY με ενα μονο αρωμα, το εφτιαξα ακολουθωντας κατα γραμμα τις οδηγιες (ποσοστο αρωματος , αναδευση σε τακτα χρονικα διαστηματα , χρονο αναμονης κλπ)

πηγα να το ατμισω εκει που ατμιζω τα ετοιμα ή τη σκετη βαση (13 W) και ενοιωσα να ειναι αρκετα ζεστο εως καυτό, κατεβαζωντας το στα 8W είναι μια χαρα και οχι ασχημο για 1η προσπαθεια.

Εχω κανει κατι λαθος?

Ή έχεις βάλει παραπάνω νικοτίνη (κάνε έναν έλεγχο)
ή η αναλογία του νερού στη βάση είναι κάπως διαφορετική και δεν την έχεις συνηθίσει.
Ή κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ.

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Η βαση ειναι αυτη που ατμιζω σκετη και μ' αρεσει κιολας , μ΄αυτην εκανα την προσμειξη και η νικοτινη της ειναι 15% (συμφωνα με το diy calculator) ενω στα ετοιμα ατμιζω 18% , γι αυτο και με παρεξενεψε .



Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Είναι περίεργο, πράγματι  :dontknow:
Πάντως τα 13 βατ δεν ήταν και λίγα, μάλλον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364