vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, dkostas, bloodlessz, Tem, e-akapnos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Παιδιά σήμερα είπα να κάνω μια ακόμη προσπάθεια με τα DIY υγρά...
Λοιπόν πήρα βάση 9mg Velvet από flavorart και μια 0mg thunder από atmos.
Έριξα +-27ml Velvet και +-3-4ml thunder...Ουσιαστικά προσπάθησα να την βγάλω στο πείπου 90vg-10pg περίπου 7-8mg νικοτίνη.
Από άρωμα έριξα 21 σταγόνες agrinio και 11 σταγόνες RY69...περίπου 1ml συνολικό άρωμα.To ποσοστό ανάμιξης που προτείνει η atmos είναι 4% δηλαδή 4ml στα 100ml άρα στα 30ml περίπου 1,3 ml σωστά;;;Εγώ που δεν το θέλω τόσο έντονο έριξα 1ml.
Θα βγει καλή η μίξη ή θα είναι για νεροχύτη;;;και δεύτερον έχω κάνει κάτι λάθος στον υπολογισμό;;;
Να τα αναδευσεις καλα και μετα σε σκοτεινο ντουλαπι για τουλαχιστον 3 εβδομαδες και εισαι ετοιμος...
Το Ry69 παντως δεν ειναι για 4% η προτεινομενη αναλογια του αλλα 8-10%
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 23:57 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Αα μάλιστα ευχαριστώ πολύ παίδες. Φαίνεται πολύ χρήσιμο, διότι ένα πράγμα που σίγουρα μου λείπει είναι η φαντασία. :D

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά σήμερα αγόρασα το πράσινο μήλο από atmos lab...
Έριξα 35 σταγόνες στα 20ml...από βάσεις έριξα:
-Balanced 20mg->4,5 ml
-Thunder 0mg->1,5ml
-velvet Cloud 9mg->14ml
Αν το υπολογίζω σωστά βγαίνει 10mg νικοτίνη με αναλογία 83vg/17pg....


Το θέμα μου είναι ότι χωρίς να το αφήσω καθόλου να ωριμάσει μου δίνει πολύ καλά την γεύση σε σημείο που το έχω κάνει πιπίλα εδώ και κάτι ώρες...Το μόνο που έκανα ήταν να το ανακατώσω πολύ καλά μέσα σε ένα γυάλινο ποτήρι και να το αφήσω 10 λεπτά να κάτσει και καπάκι το έβαλα στον ατμοποητή...Είναι φυσιολογικό;;;μήπως έβαλα πολύ άρωμα και στην συνέχεια ,όταν δηλαδή ωριμάσει, με μπουκώσει;;;Ρωτάω επειδή έφτιαξα άλλα 30ml συν τα 20ml σύνολο 50ml και λυπάμαι να πάνε χαμένα...

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Αν και δεν ξέρω πόσο ακριβώς είναι οι 35 σταγόνες σε ml δεν μου φαίνεται υπερβολικό. Γενικά τα φρούτα δεν θέλουν ωρίμανση συνήθως, εγώ τα φτιάχνω πρωί και τα ατμίζω απόγευμα, ενώ δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή μετά από μερικές μέρες. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι μήπως δεν αναμειχθεί καλά το άρωμα με τη βάση, οπότε ατμίζεις το άρωμα στην αρχή και μετά μείνεις με σχεδόν σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
35 σταγόνες είναι γύρω στο 1 ml δηλαδή 5% άρωμα στα 20ml.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Για παρασκευη 20 ml υγρού χρειάζεται 1 ml άρωμα

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Άρα καλά το έκανα ρε παιδιά;;;;

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Ναι μια χαρά είναι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Με σταγόνες δεν μπορείς να μετρήσεις σωστα πέφτουν γρήγορα και μπορει να γίνει λάθος. Πήγαινε σε ενα μεγαλο Φαρμακειο και ζητά δοσομετρητες που ειναι σαν δοκιμαστικοί σωλήνες απο γυαλί με διαβαθμίσεις. Μεγαλη εξυπηρέτηση χωρις λάθη και χωρις να λερωνεις παντού.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Με σταγόνες δεν μπορείς να μετρήσεις σωστα πέφτουν γρήγορα και μπορει να γίνει λάθος. Πήγαινε σε ενα μεγαλο Φαρμακειο και ζητά δοσομετρητες που ειναι σαν δοκιμαστικοί σωλήνες απο γυαλί με διαβαθμίσεις. Μεγαλη εξυπηρέτηση χωρις λάθη και χωρις να λερωνεις παντού.
Θα το κάνω Λάμπρο...γιατί γίνομαι λίγο ***** με τα ζουμιά κτλπ...
Απλά γιατί κατά το παρελθόν έφαγα μεγάλες ήττες με τα DIY και πέταξα κυριολεκτικά λίτρα με υγρά,ειδικά με την gina πέταξα πάνω από 500ml γιατί ήμουν μ*****ς και πήγα και έκανα τεράστιες ποσότητες,τώρα πλέον είμαι πολύ επιφυλακτικός...Είχα πει πως δεν θα ξανα έκανα προσπάθεια για DIY αλλά από την ώρα που αγόρασα τον subatank και φτιάχνω δικές μου αντιστάσεις μέσα σε 3 μέρες έφαγα πάνω από 30ml υγρού,οπότε αναγκαστικά ξανά δοκίμασα να φτιάξω γιατί δεν παλευόταν αλλιώς...
Τώρα με το πράσινο μήλο έπαθα μεγάλη ζημιά...δεν έχω ξανα δοκιμάσει πιο ωραίο υγρό και δεν μπορώ να το πιστέψω πως χωρίς να ωριμάσει καθόλου δίνει τόσο ωραίο άρωμα και γεύση...

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Να φτιάχνεις δοκιμαστικά 20 ml και αν δεις επιτυχία τότε διπλασιάζεις τριπλάσιαζεις τις ποσότητες

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό θα κάνω στο εξής...Είναι νορμάλ όμως που μου δίνει τόσο τέλεια γεύση το πράσινο μήλο από τόσο νωρίς;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:57 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, δεν ειναι περιεργο. Οπως σου ειπε κι ο Αλεξης πιο πισω, τα φρουτα δε θελουν ιδιαιτερη ωριμανση.
Το αρωμα το εχεις προσθεσει σε φυσιολογικο ποσοστο, δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Εγω τα αφήνω τουλαχιστον 15 μέρες. Αλλα εχω μεγαλη κάβα απο έτοιμα για να ατμίζω τουλαχιστον 100 μπουκαλάκια απο διαφορες μάρκες.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Από εχθές ετοίμασα:
-10ml ΡΥ69
-10ml agrinio
-30ml μίξη agrinio&ry69 σε αναλογίες 2/3agrinio,1/3ry69
Αυτά θα τα αφήσω να ωριμάσουν..
Το μηλαράκι όμως γιατί με έστειλε δεν αντέχω να το αφήσω χαχαχαχαχα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172242 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10671 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364