vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, Takis D.M, bloodlessz, chrismet, Sergios, maprix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Έχει δοκιμάσει κανείς το Smoke με Acetyl Pyrazine ή το RY4Double? Με Nocciola ή Nutacco ίσως; Θέλω να δοκιμάσω να φτιάξω ένα καπνικό με ξηροκαρπική επίγευση..
Το smoke ταιριάζει ευχάριστα και με τα δύο, το smoke με λίγο nocciola είναι άριστο για τον καφέ, με nutacco γίνεται πιο βαρύ καπνικό. Το R4D δε νομίζω να του προσφέρει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
 Ευχαριστώ! Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε όταν δοκίμασα το smoke ήταν οτι με ένα ξηροκάρπι θα ήταν πιο ξεχωριστό, οπότε θα είναι οι επόμενες δοκιμές μου με AP και με nocciola.  :)

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
To smoke με το smokeΧ τι διαφορά σε γεύση έχουν?

πουλάει κανείς στην Αθήνα τα αρώματα της After-8 ?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Σίγουρα τα πουλάει η Steam Tuners, για άλλα καταστήματα δεν το ξέρω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
η st δεν βλέπω να έχει αρώματα...  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ααα αρώματα είπες, συγγνώμη, δεν το πρόσεξα :(

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
http://e-foggy.gr/
gia ριξε μια ματια εδω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Κάνε και μια ερώτηση στον έμπορο στον πίνακά του, αλλά έχω την εντύπωση ότι τα αρώματα μπορείς να τα προμηθευτείς μόνο από το site...

Αποσυνδεδεμένος chrisb

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Αρωματα after 8 υπαρχουν και στο atmistique

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
μηπως γνωριζει κανεις ποσο χρονο ωριμανσης χρειαζεται το soho της flavourart;

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
To smoke με το smokeΧ τι διαφορά σε γεύση έχουν?

πουλάει κανείς στην Αθήνα τα αρώματα της After-8 ?
το smokeX εχει και σοκολατα

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Αποριες νεου γκαουμπιου....
Εχω μια βαση ετοιμη της ecig 100ml balance 1,2 νικοτινη και θελω να κανω και τα 100μλ πχ νουτακο,τι κανω?ποση ποσοτητα αρωματος θελει στα 100ml?
ριχνω το αρωμα που αναλογει στο μπουκαλι της βασης το κλεινω και ανακετευω σαν σεικερ?η πρεπει να παρω αλλο μπουκαλι και με αλλον τροπο να αναμειξω?
ποσο χρονο ωριμανση θελει?και με ανοιχτο η κλειστο καπακιευχαριστω εκ των προτερων...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Το κάθε άρωμα έχει ένα προτεινόμενο ποσοστό αραίωσης.Έστω ότι ο κατασκευαστής προτείνει 5%.Αυτό σημαίνει ότι σε ένα μπουκάλι -καλύτερα γυάλινο- βάζεις 5μλ άρωμα και 95μλ βάσης για να έχεις 100μλ έτοιμου υγρού με ποσοστό αρώματος 5%.Έπειτα ανακατεύεις καλά καλά με κυκλικές κινήσεις και όχι φραπέδιασμα, αν και πολλοί το κάνουν κι αυτό χωρίς πρόβλημα και μετά φυλάς το μπουκάλι σε σκοτεινό και δροσερό μέρος μέχρι να ομογενοποιηθεί το μείγμα.Καλύτερα βέβαια να πειραματιστείς με 10μλ για να έχεις περιθώρια διορθώσεων εάν δε σου αρέσει το αποτέλεσμα, δηλαδή να ρίξεις και άλλη βάση σε περίπτωση που σου φανεί έντονο το άρωμα ή να προσθέσεις άρωμα εάν το αποτέλεσμα σου φανεί αδύναμο. Επίσης οι μικρότερες ποσότητες ομογενοποιούνται πιο γρήγορα  :)

Με κλειστό καπάκι, έχει ήδη πάρει τον αέρα που χρειάζεται.Ανοίγουμε λίγο καπάκι σε υγρά που βγάζουν οινοπνευματίλα.
 

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω πολυ, :respect: ...
περιπου μεσο ορο ποσο το αφηνουμε το μιγμα για ομογενοποιηση?2-3 μερες?

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
ανάλογα το υγρό,την εταιρεία, την πολυπλοκότητα,τα μλ που θα φτιάξεις.Ας πούμε τα παιδιά που φτιάχνουν τους κλώνους του castle long το αφήνουν κανα μήνα.
Προσωπικά τα άτμος, ειδικά τα φρουτένια που κάνω εγώ, αλλά και το νουτάκο που το έκανα παλιά τα αφηνω γύρω στις 5-7 μέρες, αλλά φτιάχνω 30μελα το πολύ.Το κατοστάμελο θα θέλει νομίζω τουλάχιστον 10 μέρες για να στρώσει.Που και που κάνε και καμιά ανάδευση στα ενδοιάμεσα.Το βλέπεις και στο χρώμα.Το υγρό στην αρχή είναι διάφανο και σιγά σιγά, όταν έχει νικοτίνη αρχίζει και σκουραίνει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172245 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364