vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

582 επισκέπτες, 4 χρήστες
fotis3d, dkostas, treloneritis, zalaros

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Andreas81

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Child_In_Time
Να το αραιωσω με PG.
Πως το ζηταω απο το καταστημα ? Σκετη PG ? Μαρκα ? Νικοτινη ?
Στα 4ml που εχω ηδη μεσα στο τανκ ποσο μπορω να βαλω για να αραιωσω το ηδη υπαρχον υγρο μεσα ?
Δεν εχω κανει ποτε ξανα κατι τετοιο γιατι παιρνω ετοιμα υγρα.


Και παλι ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον που δειχνετε !!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Δεν έχω κάνει κατι τετοιο, και βέβαια υπάρχουν άλλοι εγκυρότεροι να σε διαφωτίσουν και πιστευω θα το κάνουν όταν δουν το μηνυμα σου.
Αλλά, αυτό το υγρό ειναι φτιαγμένο για αυτούς που ειναι φίλοι σε τέτοιες γευσεις. Αν καταφέρεις και του αφαιρέσεις τη γλυκύτητα, πιστευεις ότι θα σου κάνει; Γνώμμη μου ειναι να το αφησεις και σε λιγο που θα μπορεις να βάλεις αγγελία, αν βοηθήσει και ο επουράνιος Πατέρας, το αλλάξεις με κατι άλλο.
Γιατί το πιθανότερο ειναι να το καταστρέψεις. Οχι ότι ειμαι αντίθετος σε αυτό, αλλά να το ξέρεις και εσύ.
Κάνε και αυτο που λέει ο Μιλτιάδης, όλα μια εμπειρία ειναι. Κανε 5 ml και βλέπεις.
Σεκτορα, γιατι δεν του βαζεις λιγο απο το ιδιο με 6 η μηδεν νικοτίνη;

Επίσης Ανδρέα , μπορεις να το κανεις αρωματικο δωματίου αν δεν σου πετύχει η μίξη. Αυτο έκανα εγω με ένα άρωμα αγγούρι. Μοσχοβολάει ο τόπος.

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Δεν εχω αλλο τετοιο υγρο παιζω πια με diy γι αυτο ρωτησα αν μπορω να κανω κατι τετοιο.
Adreas νομιζω υπαρχει ενα ειδικο υγρο που αφαιρει τη γλυκαδα αλλα δεν το βρισκω σε ονομασια...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Εγω που μου φερανε ενα number7 απο nobacco μπορω να το αραιωσω με 0 βαση 50/50 atmos lab γιατι εχει 12mg νικ;;

Μπορεις, αλλα εχε υποψιν πως αραιωνοντας το με σκετη βαση θα εξασθενησει και το αρωμα του υγρου.
Κανε μια μικρη δοκιμαστικη αραιωση για να δεις μεχρι ποιο ποσοστο αραιωσης σε παιρνει.

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας

Να το αραιωσω με PG.
Πως το ζηταω απο το καταστημα ? Σκετη PG ? Μαρκα ? Νικοτινη ?
Στα 4ml που εχω ηδη μεσα στο τανκ ποσο μπορω να βαλω για να αραιωσω το ηδη υπαρχον υγρο μεσα ?
Δεν εχω κανει ποτε ξανα κατι τετοιο γιατι παιρνω ετοιμα υγρα.


Και παλι ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον που δειχνετε !!!!!! :thumpup:
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=715
Γι αυτο εχω ακουσει αλλα δεν εψω κανει χρηση του ποτε... Ισως καποιος ξερει αν αυτο δουλευει :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Andreas81

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Child_In_Time
Μιλησα και με ενα καταστημα πωλησης υγρων και μου προτειναν αντι για σκετη Pg βαση,να δοκιμαζα να το αραιωσω με ενα αλλο καπνικο υγρο(αν εχω) , ενα ουδετερο καπνικο, για να μην χαθει το αρωμα και η γευση απο το συγκεκριμενο υγρο.


Θα δω τι θα κανω.Ισως και κατα την διαρκεια της ημερας το συνηθισω.
Σας ευχαριστω πολυ !!!!! :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικα βρηκα λυση και προς το παρον ατμιζω. ;D
Το προηγουμενο υγρο που εκανα ηταν το Earth Brother απο Halcyon Haze. 18αρι
Με την ιδια λογικη πηγα και στο Bebeca Αtmos Lab και πηρα 18αρι.
Αυτο που με χαλαγε και μου εδινε παρα πολυ εντονη την γευση του υγρου ηταν το οτι ειναι ενα καπως πιο δυνατο 18αρι.
Πηρα μια βαση 50-50 της atmos lab 0% νικοτινη και αραιωσα.
Οντως πλεον το αποτελεσμα της γευσης και του χτυπηματος ειναι πιο normal.Εστρωσε.
Ολα καλα !!! ;D


Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον που δειχνετε δινοντας απλες συμβουλες !!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2015, 21:20 από Andreas81 »

Αποσυνδεδεμένος Andreas81

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Child_In_Time
Καλησπερα και απο εμενα.
Νεος στο DIY.
Σε λιγο καιρο θα μπω και εγω σε επισκευασιμο ατμο,,, και θελω σιγα σιγα να παω και σε DIY υγρα.
Εχω καταλαβει καποια πραματακια απλα προς το παρον η ολη ορολογια μου φενεται λιγο απομακρη.(κινεζικα)
Ατμιστικες βασεις,νικοτινη,αρωματα.Ελπιζω να τα λεω σωστα.
Χρειαζομαι απλες συμβουλες για το τι πραματα πρεπει να αγορασω.
Απο τα αρωματα καταλαβαινω οτι ειναι οι γευσεις που μας αρεσουν.
Αλλα απο θεματα αραιωσης,ποσοστα νικοτινης,εκει χανω την μπαλα.
Να ανακατεψω , να περιμενω να οριμασουν , να βαλω καποια μερτρημενα ml οκ τα πιανω.
Εκει που το χανω ειναι για το τι βασεις πρεπει να παρω. PG , VG , Water for Rejection ?
Για παραδειγμα το παρακατω υγρο που αναφερω λεει οτι ειναι 60PG-40VG.
Προς το παρον οτι κανω το παιρνω με 18mg/ml νικοτινη.

Μου αρεσουν τα λιγο ανατολιτικα καπνικα εχοντας κορυφη για τα δικα μου τα γουστα το Earth Brother απο Halcyon Haze.Είναι άρωμα τούρκικου καπνού,μυρωδιά από νότες ελαφρώς ψημένουκάστανου, σε συνδυασμό με καραμελωμένη καστανή ζάχαρη και μίξη μπαχαρικών.

Αραγε μπορω να φτιαξω κατι αναλογο.Και αν ναι με τι αναλογιες PG VG θα μπορουσα να φτασω σε ενα καλο αποτελεσμα ?

Σας ευχαριστω παρα πολυ.
Μακαρι να μπορουσα να δωσω και εγω συμβουλες αλλα φοβαμαι να προτεινω γιατι θεωρω τον ευατο μου νεοπα στο ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα απ' όσο φαίνονται αρχικά.  :)
"Βάσεις" λέμε τα μείγματα PG, VG , νικοτίνης (αν θέλουμε) και νερού.
Υπάρχουν πολλών ειδών για διάφορα γούστα, με διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης και σπάνια θα χρειαστεί να βρεις εσύ το κατάλληλο νερό για να τις αραιώσεις: είναι ήδη αραιωμένες.

[Απλά για ενημέρωση, δεν σου χρειάζεται: "κατάλληλο" νερό στα DIY υγρά είναι συνήθως το παντελώς στείρο και εξαιρετικά απιονισμένο Water For Injection (=κατάλληλο για έγχυση με σύριγγα στον ανθρώπινο οργανισμό και άλλες ιατρικές χρήσεις), αν και κάποιοι χρησιμοποιούν και χαμηλότερης καθαρότητας. Το χρησιμοποιούμε κυρίως για να αραιώσουμε κάποια πηχτή σκέτη VG.]

Διαλέγεις βάση με την αναλογία PG/VG που σου αρέσει, επιλέγεις την περιεκτικότητα σε νικοτίνη που εσύ θέλεις να χρησιμοποιείς και είσαι έτοιμος για αρώματα. Πιο συγκεκριμένα:
Αν πάρεις μια βάση με αναλογία PG/VG στα 50-50 είσαι ήδη πολύ κοντά στο υγρό που αναφέρεις -τόσο κοντά που ίσως δεν αξίζει να το φέρεις ακριβώς στο 60/40. Πολλές μάρκες προσφέρουν αυτή την αναλογία. Η αναλογία αυτή προσφέρεται σε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης. Κάποιες μάρκες  διαθέτουν 18 mg/ml, δηλαδή ακριβώς αυτή που θέλεις για τα υγρά σου: μια βάση PG/VG με 18 mg/ml νικοτίνης, έτοιμη να δεχτεί τα αρώματα που θέλεις. Άλλες μάρκες έχουν 20 mg/ml νικοτίνη, οπότε παίρνεις και ένα μπουκαλάκι με βάση μηδενική νικοτίνης και την αραιώνεις λίγο ώστε να πέσει η συνολική περιεκτικότητα στο 18 mg/ml.

Για αρχή είσαι καλά. Αν το θελήσεις, μπορείς να ψαχτείς με μεγαλύτερη λεπτομέρεια. Να έχεις ξεχωριστά βάσεις με VG και PG για να φτιάχνεις ακριβώς την αναλογία τους που θέλεις. Να έχεις αυτές τις βάσεις σε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης ώστε να ρυθμίζεις απόλυτα την περιεκτικότητα νικοτίνης. Παραδείγματος χάρην θα μπορείς να φτιάχνεις δικό σου χαρμάνι με 77% PG, 23% VG στα 14 mg/ml νικοτίνης (αν θες κάτι τόσο συγκεκριμένο που δεν θα βρεις έτοιμο από καμία μάρκα). Αλλά τώρα δεν έχεις τέτοιες ανάγκες και μπορεί να μην έχεις ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Καταρχην, το νοημα του DIY ειναι η οικονομια.
Ετοιμα υγρα υπαρχουν χιλιαδες εκει εξω, δυσκολο να μη βρεις καποιο που να σε ικανοποιει, και αν δε το βρεις ποιες οι πιθανοτητες να το φτιαξεις μονος σου!
Επισης το νοημα ειναι της δημιουργικοτητας, να δημιουργεις εσυ μονος σου τα "τσιγαρα" σου.
Για να πετυχεις οικονομια θα πρεπει να παρεις βαση με οσο το δυνατον μεγαλυτερη συγκεντρωση σε νικοτινη ωστε αραιωνοντας την να παρεις μεγαλυτερο τελικο ογκο e-liquid.
Παραδειγμα, εχω παρει βαση 36mg/ml νικοτινης.
Εγω ατμιζω στα 12mg και η γυναικα μου στα 6mg.
Οποτε για να φτιαξω το δικο μου υγρο αραιωνω 3 φορες (3*12=36) ενω για να φτιαξω της γυναικας μου 6 φορες.
Αυτο σημαινει οτι απο 100ml βασης 36mg/ml μπορω να φτιαξω υγρα δικα μου 300ml ή της γυναικας μου 600ml και να ατμιζει ολο το χρονο με 16 ευρω που κανει αυτη η βαση!
Μπορει κανεις απλα, ομορφα και ωραια να παρει μια βαση πχ 50/50 με τη νικοτινη που θελει εξ'αρχης και απλα να προσθεσει τη γευση αλλα μιας και οι ολοι υπολογισμοι αραιωσης ειναι εξαιρετικα απλοι καλυτερα να παρεις βαση με μεγαλη περιεκτικοτητα σε νικοτινη και να την αραιωσεις με προπυλενογλυκολη και γλυκερινη απο το φαρμακειο που ειναι φτηνες ωστε με μια βαση να βγαλεις καμια...20αρια διαφορετικα υγρα, ομορφα και οικονομικα.
Οποτε εγω πηρα βαση μονο PG και απο αυτη φτιαχνω οτι θελω (πλην τελικου διαλυματος μονο με γλυκερινη που δε με ενδιαφερει αλλιως θα επαιρνα βαση γλυκερινης).




Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
ενα τετοιο προγραμματακι θα σε βοηθησει


http://diy-mixing.com/?recipe=11439 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Andreas81

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Child_In_Time
Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους.!!!
Θα χρειαστω την βοηθεια σας για να μου πειτε εαν τα εχω υπολογισει σωστα.
Θελω να παρω τις παρακατω βασεις και να εχω ενα αποτελεσμα 50-50 με 18% νικοτινη.

50ml Platinum Ice 54mg Unflavoured PG               http://www.osmoshop.gr/?product=50ml-platinum-ice-54mg-unflavoured-pg
50ml Platinum Ice 54mg Unflavoured VG               http://www.osmoshop.gr/?product=50ml-platinum-ice-54mg-unflavoured-vg

Τα παρακατω για να ριξω τα ποσοστα της νικοτινης.



Totally Wicked 100ml Aqueous Glycerine http://www.osmoshop.gr/?product=tw-gl-aq
Totally Wicked 100ml Propylene Glycol
http://www.osmoshop.gr/?product=pg100

1ο.Για να το φτασω σε ποσοστο 18% την νικοτινη ,θα πρεπει να την αραιωσω με την μηδενικη βαση σιγα σιγα ?
Οχι απευθειας την αραιωση ωστε να πεσουν τα ποσοστα της νικοτινης?
π.χ να το παω αρχικα 54 /2 = 27 και μετα απο ημερες αφου δεσει/οριμασει να το παω στα 18 ?

2ο.Λεμε για 50%PG και 50%VG.
Θα πρεπει ξεχωριστα να ριξω τα ποσοστα της νικοτινης σε καθε μια βαση ξεχωριστα ?
Και οταν θα ειναι ετοιμο το καθε μιγμα να τα ενωσω και μεταξυ τους για να παρω το αποτελεσμα του 50-50 ?


3ο.Οι μηδενικες βασεις που βλεπω για αυτη την μαρκα ( Totally Wicked ) ειναι τριων τυπων.
Και εκει ειναι που εχω μπερδευτει.Λεει Totally Wicked 100 ml Aqueous Glycerine . Μηδενικη γλυκερινη με απιονισμενο νερο.
Οκ εδω αραιωση χωρις να χρειαστει να κανω κατι extra.Υπαρχει και το ιδιο αλλα χωρις το απιονισμενο νερο.(Τotally Wicked 100 ml [/size]Glycerine)
[/size]Μεχρι εδω καλα.
[/size]Οταν χρειαστει να αραιωσω την VG ??? Σε αυτη την περιπτωση η μηδενικη που μας δινει για την VG απο οτι βλεπω δεν περιεχει απιονισμενο νερο.Θα πρεπει να το παρω ξεχωριστα ?
[/size]
[/size]4ο.Χρονος υπαρχει και βαζω στην ακρη την βιασυνη για να παρω ενα καλο αποτελεσμα.
[/size]Εργαλεια επισης απο ογκομετρητες μεχρι και πατεντα για αυτοματη καθημερινη αναδευση των υγρων σε σκοτεινο και δροσερο μερος.
[/size]Τα βηματα θελω να μαθω.Οι αναλογιες , τα ml για το ποσο το καθε τι θα βρεθουν στην πορεια αναλογα των αποτελεσματων.
[/size]π.χ ... Για να γινει σωστα μια αραιωση για πτωση των ποσοστων της νικοτινης και να εχει δεσει η ολη κατασταση ποσο καιρο παιρνει ?
[/size]1 εβδομαδα?2 εβδομαδες ? 1 μηνα ?
[/size]π.χ .... Για να βαλω πολλα αρωματα μεσα σε μια βαση θα πρεπει να τα βαζω ενα ενα μεχρι να δεσει με την βαση και να γινουν ολα μαζι ενα ενιαιο σωμα ?
[/size]π.χ..... Αλλη γευση κατα την εισπνοη....αλλο οση ωρα το εχουμε στο στομα μας...αλλο κατα την εκπνοη..
[/size]Παιζει ρολο οι αναλογια των αρωματων σε ml .. ή η σειρα που θα μπουν και θα οριμασουν μεσα στην βαση ???
[/size]
[/size]5ο.Αγοραζω για παραδειγμα βαση Atmos Lab.Μπορω να βαλω αρωμα αλλης εταιριας π.χ T-Juice ή Flavour Art ??
[/size]
[/size]Αυτα τα ολιγα.
[/size]Νεοπας στο χωρο του DYI και προσπαθω να παρω πληροφοριες για καλα αποτελεσματα.
[/size]Ευχαριστω πολυ !!!!




Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Στα ποσοστά και την αναλογία που θέλεις υπάρχουν έτοιμες τέτοιες βάσεις αρκετών εταιρειών. Είναι πολύ πιο εύκολο και πολύ πιο φθηνό να πάρεις μία έτοιμη 50/50 18mg!

1. Τις σκέτες βάσεις τις αναμειγνύεις ανακατεύεις κανένα 10λεπτο και είναι έτοιμες επιτόπου.
2. Όλες μαζί.
3. Η αραιωμένη είναι έτοιμη.Αυτή που είναι χωρίς νερό εαν θέλεις την αραιώνεις με WFI (Water For Injection) και όχι απιονισμένο νερό!
4. Το κάθε άρωμα έχει προτεινόμενο ποσοστό αραίωσης, διαφέρει ανα άρωμα και ανα εταιρεία. Για την σωστή σειρά ανάμιξης ένας γενικός μπούσουλας είναι να αναμίξεις πρώτα το άρωμα με την PG και μετά προσθέτεις την VG. Για την ανάμιξη πολλών αρωμάτων δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη σειρά αλλά έχει αναφερθεί οτι "μαγειρεύοντας" κάποια ξεχωριστά και σε στάδια το αποτέλεσμα είναι καλύτερο! Καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος στα diy.
5. Φυσικά και μπορείς!

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
εγω  θα  σου  ελεγα  οτι  τα 54mg/ml για  αρχισεις  το  diy  ειναι  .. :nope:


ξεκινα  με  οποια  βαση  θελεις ετοιμη  στην  νικοτινη  που  θελεις  ετοιμη 


και  σιγα  σιγα  ........οπως  ολοι μας   .............θα  το  βρεις   :thumpup:   

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους.!!!
Θα χρειαστω την βοηθεια σας για να μου πειτε εαν τα εχω υπολογισει σωστα.
Θελω να παρω τις παρακατω βασεις και να εχω ενα αποτελεσμα 50-50 με 18% νικοτινη.

50ml Platinum Ice 54mg Unflavoured PG               http://www.osmoshop.gr/?product=50ml-platinum-ice-54mg-unflavoured-pg
50ml Platinum Ice 54mg Unflavoured VG               http://www.osmoshop.gr/?product=50ml-platinum-ice-54mg-unflavoured-vg

Τα παρακατω για να ριξω τα ποσοστα της νικοτινης.



Totally Wicked 100ml Aqueous Glycerine http://www.osmoshop.gr/?product=tw-gl-aq
Totally Wicked 100ml Propylene Glycol
http://www.osmoshop.gr/?product=pg100

1ο.Για να το φτασω σε ποσοστο 18% την νικοτινη ,θα πρεπει να την αραιωσω με την μηδενικη βαση σιγα σιγα ?






Μπορείς να κάνεις το εξής εφόσον έχεις ένα φιαλίδιο 300ml


Βάζεις στο φιαλίδιο σου την 54mg VG και 54mg PG (δηλαδή 50 + 50 ml της νικοτινούχας βάσης)
Προσθέτεις στο ίδιο φιαλίδιο 85 ml PG μηδενική
Προσθέτεις στο ίδιο φιαλίδιο 85 ml VG


Το τελικό αποτέλεσμα είναι 270ml 20mg βάσης 50-50


H 20αρα γίνεται μετά 18αρα στις μίξεις σου αν το ποσοστό των αρωμάτων σου είναι κοντά στο 10%

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Πράγματι τα 54mg/ml είναι λίγο ρίσκο... Η νικοτίνη είναι δηλητήριο, δεν θες να στάξει πάνω σου.
Πάντως δεν χρειάζονται βήματα και ειδικοί τρόποι για την βάση. Όλα μαζί και καλό ανακάτεμα. Με 2-3 ανακατέματα σε μια μέρα είσαι πλήρης -και λιγότερο αλλά ας πούμε μια ημέρα. Τα αρώματα είναι που συνήθως θέλουν χρόνο.
Η σκέτη VG πιθανότατα να μην χρειάζεται νερό αφού θα αναμειχθεί με τις άλλες που έχουν νερό. Δεν νομίζω πως η πασότητά της θα βγάλει πυκνότητα που θα σε προβληματίσει.
Η ποσότητα/αναλογία των αρωμάτων ασφαλώς και παίζει ρόλο, αυτό είναι το βασικό. Για αρχή καλύτερα να μην σε προβληματίζει η σειρά των αρωμάτων. Δεν υπάρχουν κανόνες σε αυτό, μόνο υποκειμενικές και εμπειρικές παρατηρήσεις ανάλογα την συνταγή. Αν βρεις συνταγή που το απαιτεί κάν'το, αλλιώς όλα μαζί μέχρι να πάρεις το κολλάϊ και να πειραματιστείς μόνος σου όπως θέλεις.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αρώματα μιας εταιρίας σε βάση άλλης εταιρίας χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10649 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364