vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, kurtz, kyrgiannis

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Υπάρχει μια ασάφεια ή εγώ δεν κατάλαβα....

Πήρες βάση 50/50 12mg ecig
Άρωμα   ?

Τα liqua είναι έτοιμα υγρά και μόνο. Δεν βγαίνουν σε άρωμα. Άρα για να φτιάξεις ένα υγρό για άτμιση, χρειάζεσαι τη βάση (που πήρες) και ένα τουλάχιστον άρωμα. Από την άλλη ποιό άρωμα θα πάρεις για να μιμηθείς ένα liqua?.... :hmmm: ... :dontknow: Αν ατμίζεις Turkish έτοιμο και αγοράσεις από άλλη εταιρία Turkish, δεν σημαίνει οτι το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο....Αλλά οκ, αν ατμίζεις στα 12mg και πήρες και άρωμα turkish, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Δοκίμασε να το φτιάξεις και ίσως σου αρέσει....

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
ναι βεβαιως εχω παρει και αρωμα  turkish τις ιδιας με την βαση ecig
ευχαριστω παρα πολυ 
sensk3 και θα σε ενημερωσω  για το αποτελεσμα


Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή κι εγώ είμαι fan του Turkish της Liqua και επειδή κι εγώ ψαχνόμουν μήπως βρω Turkish που να του μοιάζει, αγόρασα Turkish από Ecig, Τurkish από ΤΡΑ και δοκίμασα και Turkish από Halo ( :respect: ), με ΚΑΝΕΝΑ δεν μπορεί να πετύχει αυτό το υγρό! Είναι μοναδικό στο είδος του!


Btw, όλα τα αρώματα της Ecig που έχω πάρει και έχω (Turkish Tobacco, Lacky Straike, Divino Cigar, Old Harbor), σχεδόν ΟΛΑ είναι ίδια μεταξύ τους. Το νιώθεις ρε παιδί μου. Είναι πολύ...Ecig! Ακόμα και να μου φέρεις μπουκαλάκι που δεν γράφει τίποτα απ' έξω και το μυρίσω, θα το καταλάβω αμέσως ότι είναι Ecig.
Δεν με ενθουσιάζουν καθόλου...


(Έχουν όμως φθηνές και καλές βάσεις τα παιδιά στην Ecig...)

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
ενταξει δεν εχω και μεγαλες απαιτησεις επειδη ειμαι και νεος στο σπορ αυτο παντως αν εχετε καποια
προταση θα την ακουγα γιατι εγω μετην γρια μου δεν μας φτανουν 60μλ το δεκαημερο
να σκεφτεις οτι καπνιζαμε και οι δυο 5 πακετα την ημερα και καταλαβαινεις ποια τσιγαρα.
Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος που μεσα σε 15 μερες καταθεραμε να μην ενοχλουμαστε με το ρημαδι που σταματησαμε.
Ναστε καλα βρε παιδια σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2015, 10:49 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Εφόσον σου αρέσει το turkish της liqua μπορείς κάλλιστα να το αραιώσεις με βάση 1:1 ή και περισσότερο. Εμένα αυτό είναι το DIY μου, ως τώρα τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
1:1 εννοείς ακριβώς στο μισό δηλαδή; Και αν ναι, δεν χάνει το άρωμά του;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Το άρωμα θα εξασθενίσει φυσικά, αλλά δεν χάνεται. Συνηθίζεις γρήγορα τα νέα δεδομένα

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Η Liqua έχει έντονο άρωμα και αντέχει την αραίωση.
Ξεκίνα με αραίωση στα 2/3 (30% σκέτη βάση) και αν δεις πως είσαι ΟΚ δοκιμάζεις και μισό-μισό.
Πράγματι η γεύση συνηθίζει γρήγορα αλλά δεν είναι ανάγκη να το ζορίσεις, δοκιμάζεις και βλέπεις.

Αποσυνδεδεμένος thodoris001

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα! Μια γρήγορη ερώτηση....θέλω να κάνω ένα υγρό με αναλογία αρώματος 5%, αλλά δεν θέλω να βάλω μόνο ένα άρωμα μέσα, το 5% θα είναι απο  το κάθε άρωμα ή στο σύνολο του αρώματος όσα και αν είναι αυτά στον αριθμό ??
Συγνώμη αλλά ψάχνομαι και έχω απογοητευτεί απο τα μέχρι τώρα αποτελέσματα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
έως 5% θα πρέπει να είναι το σύνολο τον αρωμάτων δηλαδή αν βάλεις 5 διαφορετικά αρώματα σε βάση 10ml τότε το σύνολο από τα 5 αρώματα θα πρέπει να είναι έως 0.5ml

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Εχω παει και 10% συνολο.

Αποσυνδεδεμένος lkk

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
μια ερώτηση,μιας και νεος στην κατασκευή υγρών.
 Τι χρώμα εχουν τα υγρα που φτιάχνετε ρε παιδιά?γιατι εμενα μου βγαίνουν όλα διάφανα.
Η βάση σας τι χρώμα είναι?εμένα είναι 20mg και είναι διάφανη ειναι φυσιολογικό?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Μια χαρά είναι η βάση. Το χρώμα των υγρών τώρα εξαρτάται από τα αρώματα που επιλέγεις και τις μέρες ωρίμανσης. Αν γίνεις πιο συγκεκριμένος βέβαια θα πάρεις και πιο συγκεκριμένη απάντηση για κάθε άρωμα και βάση :)

Αποσυνδεδεμένος lkk

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Άρα διάφανη πρέπει να ειναι. Πρώτη φορά πείρα βάση και με παραξένεψε λίγο. Τώρα τα αρώματα που χρεισημοπηεισα ήταν πράσινο μήλο και λατακια διάφανα και αυτα. Απλα οταν επερνα έτοιμα ποτέ δεν ηταν τελειος διαφανα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
τα ετοιμα υγρα εχουν ηδη μεσα την νικοτινη και οσο μεγαλυτερης περιεκτικοτητας νικοτινη εχουν τοσο περισσοτερο ειναι σκουρα τα υγρα και αυτο ερχεται φυσικα σε συναρτηση με το χρονο ωριμανσης που εχουν .. μπορει να τα βλεπεις ολα σχεδον διαφανα αλλα αν τα παντρεψεις μαζι με την περιεκτικοτητα νικοτινης που ατμιζεις θα τα δεις μετα απο μια εβδομαδα να εχουν σκουρινει και μετα απο 10 μερες πιο πολυ .. εναι οι αντιδρασεις που γινονται στο υγρο απο το παντρεμα νικοτινης αρωματων και βασης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364