vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Sergios, dkostas, maprix, camber, Olga68, gfilip, white varadero

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Ενημέρωση σχετικά με πρόβλημα που είχα.

Αρχές Φεβρουαρίου είχα αναφέρει για τη πρώτη μου δοκιμή σε DIY οπού το αποτέλεσμα ήταν καταστροφικό λόγο άγνωστης αιτίας. Το υγρό μετά από 2-3 μέρες είχε γίνει κάτασπρο και στη συνέχεια άρχισε να πήζει. Έχοντας ξενερώσει το ψιλό παράτησα τότε, αλλά πριν από μια εβδομάδα είπα να ξαναδοκιμάσω και βρήκα πιο ήταν το πρόβλημα (για όσους δεν θυμούνται/γνωρίζουν μπορούν να διαβάσουν εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19148.540.html) Το φαβορί για το πρόβλημα ήταν η VG αν και εγώ πίστευα ότι εφταιγε το μπουκαλάκι, τελικά καλώς πίστευα.

Η VG (που τότε δεν ήξερα τι ήταν) είναι του Syndesmos με 99,8% καθαρότητα, οπότε δοκίμασα ξανά και με την ίδια VG αλλά και με άλλη σε διαφορετικά μπουκαλάκια (τα όποια είναι από έτοιμα υγρά). Το αποτέλεσμα είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι, μια εβδομάδα μετά και το υγρό έχει το χρώμα που θα έπρεπε να έχει.

Το δικό μου συμπέρασμα σε όλο αυτό είναι ότι επειδή (τουλάχιστον απ΄ότι έχω διαβάσει εδώ) το άρωμα CANELA είναι αρκετά δυνατό, μάλλον έφθειρε τα πρώτα μπουκαλάκια και δημιουργήθηκε αυτό το περίεργο αποτέλεσμα.

Ακολουθούν φώτο:







Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Τελικα ειναι απο αυτες τις μερες...


Πηρα το καιμακι της ατμος να δοκιμασω εχθες και με το που εδιξα τη βαση (μιστ) θολωσε



Διαβαζοντας αυτο νομιζω δεν συντρεχει λογος ανησυχιας αλλα η μονη ξεκαθαρη απαντηση ηταν για τη μεντα. Στο καιμακι τι συμβαινει?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Αντιμεπωπίζω κι εγώ το πρώτο θολό μου υγρό!
Έφτιαξα ένα υγρό με βάση VG umami και από άρωμα έβαλα πεπόνι + μπανάνα από atmos. Η μίξη έχει γίνει σε γυάλινο μπουκάλι.
Το υγρό θόλωσε αμέσως. Δεν είναι όμως πηχτό. Έχει την κανονική πυκνότητα της VG. Δεν έχει όμως καμία διαφάνεια. Είναι αρκετά θολό. Έχω φτιάξει πεπόνι και μπανάνα ξεχωριστά και δεν είχα κάποιο θέμα.
Δεν ξέρω αν παίζει κανένα ρόλο η ανάμιξη των δύο αρωμάτων.
Θα το αφήσω πάντως μερικές μέρες ακόμα μπας και στρώσει.
Το έχω ήδη 4 μέρες αλλά παραμένει θολό. Ίσως σε μικρότερο βαθμό, αλλά παραμένει αρκετά θολό.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Τίποτα δεν συμβαίνει με τις βάσεις, απλώς είναι κάποια αρώματα που θολώνουν τα υγρά. Έτσι είναι το καϊμάκι, το έχω φτιάξει και το έχω ατμίσει μόνο του αλλά και σε συνδυασμό με μπισκότο και καραμέλα της atmos πάντα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Για πεπόνι και μπανάνα δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Ευχαριστω. Θα πρεπει να περιμενω να ξεθολωσει για να το ατμισω ή μπορω να το βαλω και ετσι? Δεν το εχω αναμειξει με κατι αλλο περα απο μηδενικη μιστ

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Δεν πρόκειται να ξεθολώσει φίλε, έτσι θα μείνει :yes: Εγώ το είχα αφήσει να ωριμάσει καμιά 10αριά μέρες και δεν άλλαξε τίποτα. Και τώρα έχω ένα 30μελο που ωριμάζει εδώ μια εβδομάδα και θα το κάνω όταν τελειώσω κάποια άλλα που προηγούνται.

Αποσυνδεδεμένος jason66

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα. χρειάζομαι την βοήθεια σας. Φτιάχνω μείγματα από διάφορα υγρά, NOBACCO, ALTER EGO, NATURA, κτλ.
Μετράω σε ml. Το θέμα είναι πως ψάχνω να βρω βελόνες για τις σύριγγες μου που δεν είναι μυτερές μπροστά. Να είναι σαν κομμένες, όπως κάννη καραμπίνας, χωρίς σουβλερή μύτη. Και αρκετά χοντρή σε εσωτερική διατομή για να περνά εύκολα και η VG.
Ξέρει κανείς που πουλάνε

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Αν το ζορίσεις, θα τραβήξει και με αυτήν την βελόνα, την κλασσική. Τρομπάρισε το μία φορά και κράτα το μέχρι τέρμα πάνω μέχρι να "πάρει μπρος" η υποπίεση στην σύριγγα. Έχε το κρατημένο και θα ανεβάζει σιγά-σιγά. Υπομονή θέλει...


(Τα Natura, πέτα τα στα σκουπίδια κατ' ευθείαν...)

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα. χρειάζομαι την βοήθεια σας. Φτιάχνω μείγματα από διάφορα υγρά, NOBACCO, ALTER EGO, NATURA, κτλ.
Μετράω σε ml. Το θέμα είναι πως ψάχνω να βρω βελόνες για τις σύριγγες μου που δεν είναι μυτερές μπροστά. Να είναι σαν κομμένες, όπως κάννη καραμπίνας, χωρίς σουβλερή μύτη. Και αρκετά χοντρή σε εσωτερική διατομή για να περνά εύκολα και η VG.
Ξέρει κανείς που πουλάνε

Εχει στο ebay 14αρες 10 ποντους.
Blunt syringe needles.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Και οι κανονικες βελονες απο συριγγες αν τις πιασεις με μια πενσα μπορεις να τις κοψεις στην ακρη

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Θα κοπει μεν, θα κλεισει δε. Θα εχει και γρεζια.
14αρες εγω παντως δεν βρισκω εδω, ουτε 10 εκατοστα.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Και στο φαρμακείο νομιζω μπορεις να  βρεις... Νομιζω ειναι αυτές με το ροζ στόμιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
ψαξε για κτηνιατρικες.ειναι πολυ πιο χοντρες απο τισ κανονικες και μπαινουν σε ολες τις συριγγες.

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα. χρειάζομαι την βοήθεια σας. Φτιάχνω μείγματα από διάφορα υγρά, NOBACCO, ALTER EGO, NATURA, κτλ.
Μετράω σε ml. Το θέμα είναι πως ψάχνω να βρω βελόνες για τις σύριγγες μου που δεν είναι μυτερές μπροστά. Να είναι σαν κομμένες, όπως κάννη καραμπίνας, χωρίς σουβλερή μύτη. Και αρκετά χοντρή σε εσωτερική διατομή για να περνά εύκολα και η VG.
Ξέρει κανείς που πουλάνε
http://vaporhouse.gr/site/products.html#!/~/product/category=6554473&id=29296363

Sent from my Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Βρε παιδια βοηθηστε με σε κατι εχω παρει ετοιμη βαση 50-50 με 12νικ tis egic  και το αρωμα τουρκικο που ατμιζω τωρα σε ετοιμο τις liqua θελω να φιαξω μια μικρη ποσοτιτα 10μλ να δω αντα καταφερω
εχετε καμια ιδεα μιπως χρειαζετε και καπιο αλλο αρωμα για για να πετυχει λιγο πιο κοντα
συγχωρηστε με για τα λαθη μου ειμαι και νεος στο φορουμ.σας ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172279 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364