vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

595 επισκέπτες, 4 χρήστες
fotis3d, Parolos, treloneritis, Doubt

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
48 ωρες οι βαση pg vg και αλλες 48 αρωμα?

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
μια ερωτηση για οποιον γνωριζει.
σκεφτομαι να φτιαξω το υγρο μου.
λεω να παρω απο ατμος μια μιστ των 100μλ στα 20 νικοτινη και μια 100μλ μηδενικη ωστε να βγαλω 200μλ με δεκαρα νικοτινη.
αρωμα λεω να βαλω το ry69 που μου αρεσει.
αν γνωριζει καποιος την αναλογια στο αρωμα.ενα μπουκαλακι φτανει?


Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
δυσκολα, η αναλογια για ry69 ειναι 8 % αρα 16 ml στα 200 :thumpdown:  κανε 100 ml ... Επισης αν ειναι το πρωτο σου υγρο καλυτερα αρχισε με 10 ml και δοκιμασε 5 % το ry69 μπορει να σου αρεσει. Μην πλακωθεις πρωτη φορα 100 και 200 ml  , δοκιμασε τις αναλογιες και μετα κανε ποσοτητες

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
αυτη τη στιγμη φιλε εχω ηδη ενα diy με ry69 των 100μλ με 12αρα νικοτικη απλα δεν το εφτιαξα εγω.πηγα σε ενα καταστημα κ προσφερθηκε με το αζημιωτο να μου τo φτιαξει  αφου πρωτα το δοκιμασα εννοειται.ειναι καλο στη γευση.μου αρεσει αρκετα κ θα μπορουσα να καταληξω σε αυτο για καποιο μεγαλο διαστημα νομιζω.απλα δεν ειμαι σιγουρος για τις αναλογιες που χρησιμοποιησε.χρησιμοποιησε σιγουρα και μηδενικη μιστ παντως.και αρωμα εβαλε 1 ολοκληρο μπουκαλακι ry69.
αν δεν κανω λαθος ολα τα υγρα ηταν της ατμος.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
αν αρχισε με 20αρα μιστ σιγουρα εβαλε και μηδενικη για να την σπασει , οσο αφορα για το αρωμα αν εβαλε ολο το μπουκαλακι σημαινει οτι το εκανε με 10 % αναλογια ,

οι αναλογιες του για 100 ml και 12 mg ηταν αυτες :
Νικοτινούχα Βάση : 60.00ml
Μηδενική Βάση : 30.00ml
Άρωμα : 10.00ml

esmokers πηγες ;

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
νομιζω οχι.ενα πανω στην αγιου δημητριου στη θεσσαλονικη κοντα στο τουρκικο προξενειο.δε μου ερχεται τωρα το ονομα.αυτο που αναφερεις ειναι θεσσαλονικη?φτιαχνουν οικονομικα?

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Θεσσαλονικη ειναι , δεν ξερω αν φτιαχνει ,οταν ειχα παει ειχε χυμα βασεις atmos lab και υπεθεσα οτι εκει σου το φτιαξαν.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
αν αρχισε με 20αρα μιστ σιγουρα εβαλε και μηδενικη για να την σπασει , οσο αφορα για το αρωμα αν εβαλε ολο το μπουκαλακι σημαινει οτι το εκανε με 10 % αναλογια ,

οι αναλογιες του για 100 ml και 12 mg ηταν αυτες :
Νικοτινούχα Βάση : 60.00ml
Μηδενική Βάση : 30.00ml
Άρωμα : 10.00ml

esmokers πηγες ;
μια ακομα ερωτηση.
γενικα παιζει ρολο αν η μηδενικη θα ειναι η vg ή η pg?
υγ.λογικα ειναι χαζη μαλλον η ερωτηση.μαλλον θα πρεπει και η μηδενικη και η νικοτινουχα να ειναι balanced vg/pg σωστα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2014, 18:50 από paokg4 »

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
αν θες να βγαλεις 50/50 θα πρεπει και οι 2 βασεις να ειναι balanced , αν θες να κανεις δικια σου αναλογια πχ 30-70 θα πρεπει να εχεις νικοτινουχα pg (thunder) και νικοτινουχα vg(mist) τα ιδια  για τις μηδενικες . Τωρα αν βαλεις μηδενικη pg πανω στην νικοτινουχα vg υποθετω οτι απλα θα βγει μπερδεμενη η αναλογια σου σε pg vg .

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
μια ακομα ερωτηση.
γενικα παιζει ρολο αν η μηδενικη θα ειναι η vg ή η pg?
υγ.λογικα ειναι χαζη μαλλον η ερωτηση.μαλλον θα πρεπει και η μηδενικη και η νικοτινουχα να ειναι balanced vg/pg σωστα?
Δε νομίζω το κατάστημα να σου έκανε σκέτη vg... Αλλά δε ξέρω πάλι...
Γίνεται ότι αναλογία θέλεις, είτε σε vg-pg, είτε σε νικοτίνη, είτε σε οτιδήποτε.
Αν σου άρεσε έτσι όπως σου το έκανε, γιατί δεν κάνεις μια βόλτα από το μαγαζί, ή πάρε τηλέφωνο, και ρώτησέ τους τι αναλογία pg-vg έκαναν. Αν είναι καμιά μπερδεμένη αναλογία, μην ανησυχείς, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε να την βγάλεις!
Αλλά στο μπουκαλάκι επάνω, δε σου έγραψε τι περιέχει; Κατ' εμένα είναι το πιο απαραίτητο. Εσύ πάρε αυτοκόλλητες ετικέτες, και πάντα να γράφεις επάνω τι περιέχει το κάθε μπουκάλι. Θα σε βοηθήσει και για να διορθώνεις ότι δε σου αρέσει, και για να επαναλαμβάνεις ότι σου αρέσει, αλλά είναι και βασικό να ξέρεις γενικά τι περιέχει το καθένα. Πίστεψέ με, με τον καιρό δε θα έχεις μόνο ένα μπουκάλι diy!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια ξερετε αν υπαρχει αρωμα soho flavour art? το ετοιμο ειναι 100% vg και δεν το μπορω

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
δεν ειναι 100%. ειναι 50-50.

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Ναι όντως
Απλά το έχω και δεν χτυπάει καθόλου

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Σε μια τέτοια περίπτωση, ίσως πρέπει να σκεφτείς άλλες παραμέτρους για να αυξήσεις το χτύπημα:

1) Αλλαγή σεταρίσματος ατμοποιητή (αν χρησιμοποιείς επισκευάσιμο)
2) Αλλαγή ρύθμισης Airflow (αν χρησιμοποιείς ατμοποιητή που παρέχει τέτοια δυνατότητα)
3) Αύξηση volt/watt
4) Αλλαγή ατμοποιητή (αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει)
5) Αύξηση νικοτίνης (αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364