vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, Tem, white varadero, dkostas, maprix, bloodlessz

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Έχει αναφερθεί στο παρελθόν κατασκευή από πούρα backwoods πάλι με εξαιρετικά σύμφωνα με τον κατασκευαστή αποτελέσματα. Δεν μπορώ να βρω τη συζήτηση ένεκα κινητού, αλλά αν ψάξεις λίγο στο φόρουμ, θα το βρεις.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μεταφορά από εδώ

Μια απλη απορια.Ειναι καλυτερο αν θες να φτιαξεις ενα υγρο απο 2 αρωματα να χρησιμοποιεις 2 διαφορετικα μπουκαλακια που στο καθενα θα ειναι το καθε αρωμα και θα τα βαζεις ταυτοχρονα στον ατμοποιητη σου η ειναι καλυτερο στο ιδιο μπουκαλακι να βαζεις ιδιες σταγονες απο τα 2 αρωματα_??
ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2014, 19:44 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Καλύτερο το δεύτερο, για να έχουν "δέσει" τα συστατικά μεταξύ τους.
Επίσης, δεν είναι απαραίτητα να βάζεις ίδιες σταγόνες. Ή περισσότερες από το πιο αδύναμο, ώστε να μην "σκεπάζεται", ή ανάλογα με την αίσθηση που σου δίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Θα συμφωνήσω με το Spectrum επί της αρχής. Μέχρι όμως να βρεις την αναλογία του κάθε αρώματος που θες να χρησιμοποιήσεις στη μίξη σου, προτείνω να φτιάξεις ένα δεκάμελο από το κάθε άρωμα, με τις αναλογίες που προτείνει ο κατασκευαστής.

Μόλις ωριμάσουν, σε τρίτο μπουκαλάκι, βάζε λίγο από το ένα, λίγο από το άλλο μέχρι να βρεις την ιδανική για σένα αναλογία. Αφού την βρεις, μπορείς να αναπαράγεις το αποτέλεσμα στα συστατικά σου.

Αυτά για αρχή φυσικά, καθώς μετά ο βασικός οδηγός σου θα γίνει η μύτη σου...

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά δώστε μερικά καταστήματα Αθήνα που να έχουν μπουκαλακια με βελόνα, δόσομετρικες  πιπετες και αλλά τέτοια για κατασκευή υγρων


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ρε παιδιά δώστε μερικά καταστήματα Αθήνα που να έχουν μπουκαλακια με βελόνα, δόσομετρικες  πιπετες και αλλά τέτοια για κατασκευή υγρων
Γνώμη μου αντί για πιπέτες πάρε σύριγγες διαφόρων χωρητικοτήτων από το φαρμακείο.


Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα σας
πηρα βασεις ατμος λαμπ
pg με 12νικοτ και vg με 12νικοτ

αν θελω να φτιαξω μια βαση 80 pg και 20 vg και να εχω στο υγρο μου 12 νικοτινη
βαζω οπως ειμαι 80 ml pg και 20 ml vg???

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ετσι ακριβως. :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
λοιπον εχω παρει βασεις 12αρες νικοτ απο nobacco η οποιες ειναι atmos lab
8ελω να φτιαξω μια βαση 80pg 20vg
χρειαζεται και νερο μεσα?
εγω εβαλα 80ml pg 20ml vg και τα αναδευσα και τα αφησα σε ενα μπουκαλι να ωριμασουν
σε ποσες μερες βαζω τα αρωματα?
και αφου βαλω τα αρωματα τα οποια ειναι μονο ατμος λαμπ και flavor art
σε ποσες μερες μπορω να ατμησω?


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Οι βασεις που εχεις λενε Mist και Thunder? Αν ναι, τοτε δε χρειαζεται να προσθεσεις νερο, ειναι ετοιμες.
Αρωμα προσθετεις απο τωρα, ωστε να δεσει ολο μαζι το μειγμα.
Θα σου προτεινα να μην το κανεις σε ολοκληρηση τη βαση, αλλα σε μικρα μπουκαλακια, ωστε αν γινει κατι λαθος να μη χασεις μεγαλη ποσοτητα.
Τωρα ο χρονος που χρειαζεται για να δεσει το υγρο εξαρταται απο το αρωμα. Το λιγοτερο ομως ειναι 48 ωρες.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Οκ. Μια χαρα εισαι τοτε. Αυτα που σου ειπα παραπανω.

Για την αραιωση το λεει και στην περιγραφη τους:
Δεν χρειάζεται περαιτέρω αραίωση. Όλες οι νικοτινούχες ατμιστικές βάσεις έχουν γλυκερίνη που έχει αραιωθεί με 10% νερό.
Ως εκ τούτου μπορούν να αναμιχθούν και απευθείας με το άρωμα, ώστε να οδηγήσουν σε έτοιμο ατμιστικό υγρό.

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
χωρις ωριμανση?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Προφανως με ωριμανση.
48 ωρες τουλαχιστον, οπως σου εγραψα παραπανω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172252 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10679 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364