vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 2 χρήστες
Chris66, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος tolinio

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά έχει δοκιμάσει να κάνει κάποιος ένα τσικ πιο έντονο το diy goofys;
Αν το πειράξω μόνος μου θα κάνω πατάτα σίγουρα.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Αν μιλάς για όλα τα αρώματα της συνταγής, νομίζω ότι δεν θα έχεις ιδιαίτερο θέμα. Αν θες κάποιο συγκεκριμένα θέλει μια προσοχή.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tolinio

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
OK thanks, θα τα ανεβάσω όλα ένα 10% και βλέπουμε.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Καλύτερα θα σου έλεγα να παίξεις με 2-3 διαφορετικά ποσοστά ξεκινώντας από πιο χαμηλά και καταλήγοντας στο πιο ψηλό ποσοστό. Έτσι θα βρεις πιο σίγουρα αυτό που αρέσει σε εσένα.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλησπέρα! Έφτιαξα πριν από 2 ώρες το latakia από black note, μάλλον το ανακάτεψα περισσότερο απ' ότι έπρεπε και ακόμα είναι σε αυτή τη μορφή

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ όταν φύγει το δαχτυλίδι του αφρού, ατμιζω.

Άρα περιμένω, προς το παρόν ακόμα εκεί είναι

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Για σας παιδια! 
Εχω ρίξει αρκετό διάβασμα τίς τελευταίες μέρες και  θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, πιο πολυ για διευκρίνηση γιατί κάπου το έχασα.
Εχω φτιαξει ένα καπνικο υγρό (Tribeca) 80ml σε σκουρο Φιαλιδιο των 100ml και το έβαλα σε ζεστό νερό για λίγο και μετά το ανακατεψαμε (Φραπεδιασμα) για κάνα τρίλεπτο και το αποθήκευσα μέσα σε ντουλάπι. Το ανακάτεμα θα πρεπει να το κάθε μέρα ή τις τρείς πρωτες μέρες και μετά να το αφήσω ήσυχο για ένα μήνα;
Ευχαριστώ! 

δεν χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός απο το πρώτο ανακάτεμα. το αφήνεις στην άκρη και τέλος :)

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ φίλε μου! 

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Ερώτηση προς όσους κατασκευάζουν DIY υγρά (συμπυκνωμένα αρώματα). Όταν αγοράζετε ένα συμπυκνωμένο άρωμα, προκειμένου να διατηρηθεί περισσότερο καιρό, το αναμιγνύετε αμέσως ή το αφήνετε στο μπουκαλάκι του άθικτο και το αναμιγνύετε 1-2 μήνες πρίν το ατμίσετε;

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Το φτιάχνω άμεσα αν θέλω να δοκιμάσω κάποια συνταγή η και όχι. Γενικά τα βάζω σε συρτάρι που δεν εκτίθενται σε φως η ψηλές θερμοκρασίες. Τα αρώματα έχουν μεγάλη ημερομηνία λήξης με σωστή πάντα αποθήκευση. Δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλοίωση από αρώματα που έχω και χρησιμοποιώ καιρό σε συνταγές.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Ερώτηση προς όσους κατασκευάζουν DIY υγρά (συμπυκνωμένα αρώματα). Όταν αγοράζετε ένα συμπυκνωμένο άρωμα, προκειμένου να διατηρηθεί περισσότερο καιρό, το αναμιγνύετε αμέσως ή το αφήνετε στο μπουκαλάκι του άθικτο και το αναμιγνύετε 1-2 μήνες πρίν το ατμίσετε;
Και ληγμένο να είναι δεν έχει πρόβλημα μιλάω εκ πείρας... στην τελευταία απαγόρευση αρωματον κάπου στο 19 είχα κάνει καβα 50 αρώματα από ecig  λογικό να μην μπόρεσα να τα καταναλώσω μέσα στην ημερομηνία λήξης τούς... πρόσφατα έφτιαξα ένα λίτρο από αυτά μια χαρά γεύση είχαν μίας και τά έχω ατμισει αρκετές φορές...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Είχα πάντως την αντίθετη ακριβώς εμπειρία και μάλλιστα με αρώματα της συγκεκριμένης εταιρίας που ανέφερες. Άλλαξε η γεύση και πετάχτηκαν τα τελευταία ml που είχαν μείνει. Εξάλλου η εν λόγω εταιρία, στα αρώματά της αναφέρει ημερομηνία λήξης, οπότε και διαπίστωσα οτι όντως είχε περάσει η ημερομηνία του αρώματος...
Γενικά ΠΡΙΝ αγοράσω άρωμα DIY, κοιτάω/ζητάω ημερομηνία λήξης.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Γενικά δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για στοκάρισμα.
Τα περισσότερα αρώματα είναι ή άμεσα διαθέσιμα ή στα φέρνουν σε μερικές ημέρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364