vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
[member=17977]jimfer13[/member] Πήγα είδα μόλις τα συστατικά από την συνταγή
αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η εκτέλεση
θα το φτιάξω μόλις έρθουν τα αρώματα έτσι ακριβως όπως εχει πει ο Κώστας
Το Asian επειδή δεν ξέρω σε ποιο γνωστό άρωμα βρίσκεται
η ποια είναι η διαφορά που έχει με το κλασικό ry

Επειδή δεν έχω παραγγείλει από εξωτερικό λέω με αιτία τώρα με τις συνταγεσ να παραγγείλω από Rainbow απλος καλύτερα να πρόττιμισω τα 100ml η ποιο μικρές συσκευές;

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Το asian διαφέρει από το double ,θα το καταλάβεις και μόλις τα μυρίσεις..Σε έτοιμο δεν ξέρω να σου πώ με ποιό μοιάζει.
Εγώ θα έπαιρνα μικρές συσκευασίες αρχικά, θα δοκίμαζα τί μου αρέσει και μετά θα προχωρούσα σε μεγαλύτερες παραγγελίες.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ελπίζω να σου αρέσει το άρωμα παστουρμά στο χώρο που ατμίζεις :)

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Χαχαχα [member=12562]thenetpoet[/member]  το βλέπω μόλις κάνω τα πρώτα ml να με πετάνε από την πολυκατοικία  :laugh1:  

[member=17977]jimfer13[/member] θα πάρω  αρχικά μικρές συσκευασίες από τα αρώματα που δεν ξέρω για να δω όντως ποια μου αρέσουν και ποια όχι και μετά περνώ σε μεγαλύτερη ποσότητα,επειδή λέω να παραγγείλω από Αγγλία και δεν έχω ξανά παραγγείλει τα 100ml συνήθως ποσό ημερομηνία έχουν;

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα, με τα αρώματα θεωρώ δεν θα έχεις θέμα εφ' όσον τα διατηρείς σε σκοτεινό και δροσερό μέρος.
Νομίζω πρόσφατα συζητήθηκε σε κάποιο νήμα ότι μπορείς και στο ψυγειο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Σε ένα μέρος με σταθερή γενικά θερμοκρασία και χωρίς φως ήλιου είναι μάλλον το καλύτερο.
Για ψυγείο δεν είμαι σίγουρος ότι βοηθάει στην αποθήκευση αρωμάτων. 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Στο site της Sasami γράφει πως διατηρούνται στην κατάψυξη για πολύ καιρό.
Περιμένω να δω αν θα γίνει το Brexit. Αν γίνει θα στοκάρω ένα μεγάλο τάπερ στον καταψύκτη, δίπλα στις νικοτίνες...

Αποσυνδεδεμένος lb058

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα σε όλους! Πρώτη φορά θα δοκιμάσω να φτιάξω υγρό μόνη μου, καθώς έχω βρει συνταγή κλώνο υγρού που ατμίζω και το έχω πιπίλα. Ένα από τα αρώματα που πρέπει να μπουν είναι το Acai Berry από TPA. Το συγκεκριμένο το έχω βρει σε ένα μόνο μαγαζί. Η ερώτησή μου είναι αν ξέρει κανείς κάποια άλλη εταιρία που να έχει άρωμα Acai Berry και που να αξίζει γευστικά.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Παιδιά καλησπέρα
Μου έδωσε ένας φίλος ένα άρωμα 60ml Watson στα 3mg νικοτίνη. Παντελώς άσχετος από ιδιοκατασκευή υγρών, αλλά διαβάζοντας μερικά posts εδώ μέσα, βρήκα το παρακάτω προγραμματάκι και μάλλον αυτή είναι η συνταγή με 3.3 mg νικοτίνης. Επειδή μου είναι αδύνατον ν' ατμίζω με 3mg νικοτίνη θέλω να το κάνω στα 6mg περίπου.
Μπορώ να προσθέσω ένα booster 10ml 20mg 100%vg ή θα τα κάνω ρόιδο;; Σημειωτέον ότι στο μπουκάλι έχουν απομείνει περίπου 45-50ml λόγω ατμίσματος.
Δώστε τα φώτα σας στον αρχάριο  :confused1:


Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Θα βαλεις ενα μπουστερακι νικοτινης και θα το αφησεις οσο εχεις υπομονη να δεσει. Δε νομιζω να αραιωσει τοσο πολυ με 10μλ εξτρα.

Να ξερεις οτι οσο το αφησεις τοσο καλυτερα θα δεσει με την εξτρα ωριμανση και δεν θα σου φαινεται τοσο αραιωμενο.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Φυσικά μπορείς να προσθέσεις. Εχοντας βέβαια υπόψη ότι με την προσθήκη σκέτης βάσης θα μειωθεί σε κάποιο ποσοστό η ένταση του αρώματος στο τελικό υγρό.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
:thumpup: Ευχαριστώ!!

Θα βαλεις ενα μπουστερακι νικοτινης και θα το αφησεις οσο εχεις υπομονη να δεσει. Δε νομιζω να αραιωσει τοσο πολυ με 10μλ εξτρα.

Να ξερεις οτι οσο το αφησεις τοσο καλυτερα θα δεσει με την εξτρα ωριμανση και δεν θα σου φαινεται τοσο αραιωμενο.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Νάσαι καλά φίλε gangelo!!! Σ' ευχαριστώ!!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2019, 13:41 από Cruiser79 »

Nai_Ego

Παιδιά καλησπέρα
Μου έδωσε ένας φίλος ένα άρωμα 60ml Watson στα 3mg νικοτίνη. Παντελώς άσχετος από ιδιοκατασκευή υγρών, αλλά διαβάζοντας μερικά posts εδώ μέσα, βρήκα το παρακάτω προγραμματάκι και μάλλον αυτή είναι η συνταγή με 3.3 mg νικοτίνης. Επειδή μου είναι αδύνατον ν' ατμίζω με 3mg νικοτίνη θέλω να το κάνω στα 6mg περίπου.
Μπορώ να προσθέσω ένα booster 10ml 20mg 100%vg ή θα τα κάνω ρόιδο;; Σημειωτέον ότι στο μπουκάλι έχουν απομείνει περίπου 45-50ml λόγω ατμίσματος.
Δώστε τα φώτα σας στον αρχάριο  :confused1:

(Image removed from quote.)

Αν τα υπολόγισα σωστά*, θα πας απ' τα 3mg σε 5,8mg νικοτίνη και σε διαλυμένο άρωμα απ' το 3,3% στο 2,78%. Για τα υπόλοιπα απάντησαν οι συνφορουμίτες.

* 60ml τελικό έχει 20ml άρωμα, άρα τα 50ml που έχουν μείνει είναι 16,67ml άρωμα. Προσθέτεις 0 και διαιρείς το 16,67ml με το 60ml του νέου τελικού υγρού= 2,78%.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2019, 13:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Παιδιά είστε αστέρια στη χημεία και με τη βοήθεια σας έβγαλα άκρη!!!  :) :thumpup:
Σας ευχαριστώ όλους!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364