vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, nightdream, Lazy Dog, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
1-5% δίνει στο chefs για mix στο καλάθι και αυτό μαζί με captivation απο jarvis σταθερά, έχει και προσοφορά 49% τα killer custard αλλα θα βάλω κύβους knorr καλύτερα  ;D.[member=17565]trandism[/member] Ευχαριστω! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Παντως το Cardinal πολυ μπροστα !!!
Το εχω λιωσει ενα μηνα τωρα !!!
Τα σεβη μου στο Holy Grail ry4 της dfs. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα παιδια,ξεθαψα ενα ry4 double το οποιο πρεπει να το χω 2-3 χρονια..ληγουν τα αρωματα?γιατι δεν εχει ημερομηνια ληξης.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Συνήθως 2 χρονια απο την ημερομηνία παραγωγης ληγουν τα αρώματα,αν το εχεις τόσο καιρό καλυτερα να το πετάξεις.

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα παιδια,ξεθαψα ενα ry4 double το οποιο πρεπει να το χω 2-3 χρονια..ληγουν τα αρωματα?γιατι δεν εχει ημερομηνια ληξης.


Λογικά έχει επάνω ένα batch no βάση του οποίου μπορείς να αναζητήσεις όλα τα στοιχεία όπως ημερομηνία παραγωγής και λήξης

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα. Όντας άσχετος με το αντικείμενο θα ήθελα να μάθω το εξής αν είναι εύκολο. 

Θα ήθελα να φιάξω ένα υγρό (πρπ 100μλ να βγεί με 6άρα νικοτίνη) το οποίο να έχει γέυση καπνική (όσο πιο τσιγάρο γίνεται όχι τόσο πουροφάση) και να την παντρέψω με μπισκότο. Καμία πρόταση για ποιά 2 αρώματα καθώς και τι αναλογίες; Ας πούμε να είναι ισσοροπημένο μιάς και εφόσον δεν έχω τις γνώσεις δεν μπορώ να έχω και λεπτομερείς απαιτήσεις.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
FA Dark Vapure 2% + FA Cookie 3.5%
κ είσαι τούμπανο



Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα. Όντας άσχετος με το αντικείμενο θα ήθελα να μάθω το εξής αν είναι εύκολο.

Θα ήθελα να φιάξω ένα υγρό (πρπ 100μλ να βγεί με 6άρα νικοτίνη) το οποίο να έχει γέυση καπνική (όσο πιο τσιγάρο γίνεται όχι τόσο πουροφάση) και να την παντρέψω με μπισκότο. Καμία πρόταση για ποιά 2 αρώματα καθώς και τι αναλογίες; Ας πούμε να είναι ισσοροπημένο μιάς και εφόσον δεν έχω τις γνώσεις δεν μπορώ να έχω και λεπτομερείς απαιτήσεις.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα. Αν δε θες μαγειρέματα και θες κάτι απλό και ωραίο πάρε το ToB flavour ATHOS (καπνικό με μπισκότο). Το έφτιαξα με 10% και είναι πολύ ωραίο για μένα (υπάρχει και σε S & V). Τώρα για τις αναλογίες ρίξε σε ένα μπουκάλι 100 ml : το άρωμα , 3 booster 50-50 , 25 ml PG και 35 ml VG κούνησε το και άστο ήσυχο για 15 ημέρες.  

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Συνήθως 2 χρονια απο την ημερομηνία παραγωγης ληγουν τα αρώματα,αν το εχεις τόσο καιρό καλυτερα να το πετάξεις.
Ναι ναι πέταξέ τα.
Αλλά πες μας που  ;D.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Τα αρώματα έχουν ημερομηνία λήξης επειδή ο νόμος το υποχρεώνει αυτό.
Φυλαγμένα σε σωστή θερμοκρασία και μακριά από φως δεν έχουν θέμα.
Έχει γραφτεί στο φόρουμ ότι ενδεχομένως κάποια γλυκά να χάνουν σε γεύση.
Προσωπικά δεν το έχω διαπιστώσει.

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα τσελεμεντεδες :D το κείμενο μου βγήκε λίγο μεγαλύτερο συγχωρέστε με εκ τον προτέρων 
έφτιαξα πρόσφατα για πρώτη φορά diy και συγκεκριμένα το goofy  :respect:

Κανονικά περνώ τα έτοιμα αρώματα όπως smoke x /dominate no.6 τα οποία είναι τα αγαπημένα μου

Απλος μετά από τόσες θετικές αναφορές εδώ στο φορουμ ειπα να πάω στο επόμενο επίπεδω και να δοκιμάστω (η αλήθεια είναι ότι αρχικά πίστευα ότι θα τα κάνω μαντάρα και θα πήγαιναν τα υγρά στο νεροχύτη) 

Τελικά όχι μόνο στον νεροχύτη δεν πήγαν αλλά μου κόλλησε το μικρόβιο για diy για τα καλά  ;D

Μπορείτε να μου προτείνεται και άλλες καλές καπνικες συνταγές;

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Πιστεύω να πήρες καλή ζυγαριά(0.01) διότι παίζει τεράστιο ρόλο το σωστό ζύγισμα.Την πάτησα γι'αυτό στο λέω.
Από Καπνικα φτιάξε το supreme clone του Βλαδίμηρου.Το έχω πιπίλα από το πρωί.

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Να πω την αμαρτία μου δεν χρησιμοποίησα ζυγαριά αλλά με κάτι μικρές σύριγγες το έφτιαξα  :idiot1:

Πέρα από αγορά αρωμάτων για μαγείρεμα στην λίστα θα γράψω και ζυγαριά ευχαριστώ για το τιπ μηπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια καλή;

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Πήρα μια από ebay.παμφθηνη και μετράει σωστά.Απλα πριν από κάθε μιξ βάζω ένα νόμισμα να τσεκαρω εάν μετράει καλά.Κοιτα Σκρουτζ αλλά να μετράει 0.01...

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας

Μπορείτε να μου προτείνεται και άλλες καλές καπνικες συνταγές;
http://vaping.gr/index.php/topic,25615.0.html ,crime scene
και αν δεν σου κάτσει γευστικά ,
τα αρωματάκια της συνταγής(με εξαίρεση το ιδιαίτερο asian) μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε πολλές άλλες..

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

 Notisrazr
μιας και σου άρεσε το goofy που έχει κυρίαρχο το ry4d, στο link που σου έδωσα πιο κάτω έχει το after work
με βασικό το ry4d, έχω πάρα  πολύ καιρό να το φτιάξω , κολλητός μου ατμίζει μόνο αυτό
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2019, 21:14 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364