vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, dkostas, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Δε μου αρέσει καθόλου η ισοπέδωση.
Έχω διαφωνήσει έντονα με τον [member=17565]trandism[/member] σε άλλα νήματα, συχνά δε μου αρέσει ο τρόπος που εκφράζεται και η απολυτότητα των απόψεών του, αλλά θεωρώ πως οι γνώσεις του σε θέματα mixing και diy είναι πολύ μεγαλύτερες από τους περισσότερους, αν όχι όλους εδώ μέσα.

Από ‘κει και πέρα ο καθένας είναι ελεύθερος είτε να ακολουθήσει τις συμβουλές του, είτε να μιξάρει με τα υλικά που κατά την αποψή του αποδίδουν καλύτερα στην εκάστοτε συνταγή.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Εγω απλα ειπα να βαλει TPA Banana Cream και οχι την Ripe μη φαει κανα νεροχυτη. Τα υπολοιπα ηταν απλα "μιας και ανοιξε η κουβεντα". Ναι δυστυχως δεν μπορω να φανερωσω τα υλικα της Lacrema, μακαρι να ηταν δικο μου το brand καθως εχω πει πως εγω θα τις εδινα τις συνταγες αφου δεν πιστευω οτι κοβουν εμπορικα ενα προϊον, ίσα-ίσα το διαφημιζουν.

Δεν με δυσκολευουν οι συνσχολιαστες, πιο πολυ αυτη η περιεργη "αυστηροτητα" σε σχεση με τους τιτλους των threads και τι θεωρείται εντός ή εκτός θέματος. Ομολογω πως λιγους μηνες τωρα ενεργος στο φορουμ, δεν πολυεχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο.

Κατα τα αλλα, Peace


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Ναι δυστυχως δεν μπορω να φανερωσω τα υλικα της Lacrema, μακαρι να ηταν δικο μου το brand καθως εχω πει πως εγω θα τις εδινα τις συνταγες αφου δεν πιστευω οτι κοβουν εμπορικα ενα προϊον, ίσα-ίσα το διαφημιζουν.
Θεωρώ πως έχεις δίκιο, απόδειξη η εμπορική επιτυχία του Saltybacco και όχι μόνο.
Οι περισσότεροι προτιμουν την ευκολία ενός έτοιμου SnV από τη διαδικασία του diy.

Λίγο off, αλλά ποιά θα ήταν η δική σου προσέγγιση στο Tribeca ώστε να αποδίδει καλά με 70% VG και αρκετό αέρα;
Υπάρχει το 3beca του Σταφυλίδη (60 VG), αλλά θα ήθελα και τη δική σου άποψη, εφόσον βέβαια έχεις ασχοληθεί με το συγκεκριμένο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Δε μου αρέσει καθόλου η ισοπέδωση.
Έχω διαφωνήσει έντονα με τον [member=17565]trandism[/member] σε άλλα νήματα, συχνά δε μου αρέσει ο τρόπος που εκφράζεται και η απολυτότητα των απόψεών του, αλλά θεωρώ πως οι γνώσεις του σε θέματα mixing και diy είναι πολύ μεγαλύτερες από τους περισσότερους, αν όχι όλους εδώ μέσα.



Εγώ πάλι απορώ !
Πότε πρόλαβε ο transdim να γράψει τόσα πολλά ?
Και πως γνωρίζεις εσύ τις γνώσεις σχεδόν ολων μας εδώ μέσα.
Αν είναι δική του η συνταγή καλά κάνει και την υπερασπίζεται.
Αλλά όχι απαξιώνοντας τα πάντα.
Ακούσαμε για χαοτικές διαφορές με το 2015 και για υπερβολικά ποσοστά.
Και για ξεπερασμένα αρώματα όταν το 2017 ακόμα, για  να βρεις κάποιο άρωμα capella πχ εδώ, έστηνες (_)_).
  Για μένα ισοπέδωση είναι το να βγάζει κάποιος συμπεράσματα για άτομα που δεν γνωρίζει στο ελάχιστο.-
   

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας

Λίγο off, αλλά ποιά θα ήταν η δική σου προσέγγιση στο Tribeca ώστε να αποδίδει καλά με 70% VG και αρκετό αέρα;
Υπάρχει το 3beca του Σταφυλίδη (60 VG), αλλά θα ήθελα και τη δική σου άποψη, εφόσον βέβαια έχεις ασχοληθεί με το συγκεκριμένο υγρό.
Εξαρτάται τι εννούμε tribeca, καθώς το παλιό Tribeca της Halo ειχε μεσα πραγματα που δεν ειναι διαθεσιμα ως υλικα σε μας. Αν εννοούμε το γενικό προφίλ RY4, θα βγάλουμε εμπορικό προϊόν μέσα στις επόμενες μέρες. Έχω δόσει μια συνταγή στους Vape Alchemists, το Richelieu που μπορείς να τσεκάρεις, αλλά δεν έχει και πολυ σχεση με την παραδοσιακη Tribeca. Οι κλασσικές συνταγές του Βλαδίμηρου (Sugareca, Candybeca, Carabeca) ειναι νομιζω μια πολυ καλή αρχή.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
[member=17565]trandism[/member], ευχαριστώ :thumpup:

Εγώ πάλι απορώ !
Πότε πρόλαβε ο transdim να γράψει τόσα πολλά ?
Και πως γνωρίζεις εσύ τις γνώσεις σχεδόν ολων μας εδώ μέσα.
Αν είναι δική του η συνταγή καλά κάνει και την υπερασπίζεται.
Αλλά όχι απαξιώνοντας τα πάντα.
Ακούσαμε για χαοτικές διαφορές με το 2015 και για υπερβολικά ποσοστά.
Και για ξεπερασμένα αρώματα όταν το 2017 ακόμα, για  να βρεις κάποιο άρωμα capella πχ εδώ, έστηνες (_)_).
  Για μένα ισοπέδωση είναι το να βγάζει κάποιος συμπεράσματα για άτομα που δεν γνωρίζει στο ελάχιστο.-
  
Δεν ανφερόμουν σε σένα φίλε μου, ούτε αμφισβήτησα τις όποιες γνώσεις σου.
Μια γενική διαπίστωση έκανα και παράλληλα θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο με το diy.
Αν μου πεις τα υλικά θα μπορέσω να τα μιξάρω, αλλά μέχρι εκεί.

Από ‘κει και πέρα, ο [member=17565]trandism[/member] απ’ όσο γνωρίζω ξεκίνησε ως χομπίστας και πλέον ασχολειται και επαγγελματικά με την παρασκευή υγρών.
Πολύ πρόσφατα τον έκραξα άσχημα για άλλο ζήτημα, αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Θα τις τιμήσω τις συνταγές.  :thumpup:

Μάλλον θα τιμήσω την πρώτη για να τιμήσω και τον Έλληνα μίξερ με το υπέροχο nick "ooooNaSuGamisoooo"... :laugh1:

Αμ΄ έπος αμ΄ έργον...




ΥΓ. Αν 'βγει' η συνταγή, σου χρωστάω ένα τραπέζι [member=16791]armadoran[/member]!  :yes:


Για κάποιο λόγο to butter milk pie το δοκίμασα σε 2 μαγαζιά και δεν το πήρα ποτέ, δεν μου άρεσε.
Απο την συγκεκριμένη συνταγή που λέει οτι είναι κλώνος είμαι στο δεύτερο 100μελο... :idiot1:
Επίσης ο μίξερ ζητάει 5 ημέρες, ο κολλητός μου το ξεκινάει αμέσως με τις φυσαλίδες , εμένα μου αρέσει στις 10+.
Η μοναδική επιφύλαξη που έχω είναι το πώς θα σου αποδώσει σε mtl , ελπίζω να σου κάτσει να μην με βρίζεις, να μου κάνεις και το τραπέζι :Yummy:

EDIT: αν θες πιο έντονη την γαλατίλα ανέβασε την whipped sto 1%

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ είμαι από αυτούς που πιστεύουν πως η συνταγή του Άγγελου είναι καλύτερη από το εμπορικό υγρό

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
...Απο την συγκεκριμένη συνταγή που λέει οτι είναι κλώνος είμαι στο δεύτερο 100μελο...

Για να σου είμαι ειλικρινής πιο πολύ με ενδιαφέρει αυτό που έγραψες και παραθέτω από πάνω παρά να βρω έναν πειστικό κλώνο. Ένα καλό υγρό στο γενικό προφίλ του buttermilk ψάχνω και επειδή μάλλον ταιριάζουν τα γούστα μας είπα να σε ακολουθήσω... :)


ΥΓ. Στον Εβίβα με το δυομισάρι πιν και πνευμονικές θα παίξει. Μια χαρά αέρας... :yes:


Ναι, όντως ταιριάζουν τα γούστα μας και εγώ παρακολουθώ τις προτάσεις σου. Τώρα που το λές να συναντηθούμε να κάνουμε γύρα ένα BBW :hehe: :hehe: :hehe: 

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Περιμένουμε φιντμπακ σιπι.
Απο zerobacco ψωνισες τα αρωματα?τα εχει ολα?
Παιζει και ενας κλωνος ακομη που ηταν στις καλύτερες συνταγες το 18,Σαρακενιδη την μιξαρες?έχεις αποψη?

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Δε θυμάμαι ποια ήταν στις καλύτερες. Αν μου θυμίσεις θα σου πω

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Περιμένουμε φιντμπακ σιπι.
Απο zerobacco ψωνισες τα αρωματα?τα εχει ολα?
Θα γράψω με την πρώτη κιόλας τζούρα! Σε 6-7 μέρες... :yes:
Από ζιρομπάκο ψώνισα αλλά δεν είχε όλα τα αρώματα κι έτσι άφησα το αφεντικό να μου βρει τα εναλλακτικά. Μάγειρας είναι, καλύτερη επιλογή από μένα θα έκανε...


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Και εγω ηθελα να την μιξαρω,δεν τα βρηκα ολα απο ενα η κατάστημα και την εγκατέλειψα την προσπάθειά.
Νικο αυτη λέω


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364