vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Πες πως όντως γινόταν κάτι και τους πιάνανε να κάνουν το παραπάνω επαυτοφώρω, νομίζεις οτι δεν θα το κάνανε βούκινο στα ΜΜΕ?
Μετά τι θα έλεγες, μπράβο στον υπάλληλο που μας κάνει για άλλη μια φορά να φαινόμαστε σαν κοινότητα με λέπρα?

Αν μη τι άλλο θα έπρεπε τα καταστήματα να είναι τυπικοί και να ακολουθούν τους κανόνες που υπάρχουν.
:thumpdown: και για την zerobacco αλλά και για όποιον συμφωνεί με τέτοιες "εξυπηρετήσεις".

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Ωχ,αυτό δεν το είχα σκεφτεί..
Σαν να βλέπω τα πρωτοσέλιδα μπροστά μου τώρα..

Γνωστό κατάστημα ηλ. τσιγάρου αναμιγνύει booster νικοτίνης με αρωματική βάση μέσα σε μπουκάλι shake n vape για λογαριασμό του πελάτη !!!

Ποιος θα άντεχε τέτοια ντροπή;
Ευτυχώς όμως υπάρχεις εσύ και δεν χρειαζόμαστε τα ΜΜΕ για να γίνουμε βούκινο,σε ευχαριστούμε για ακόμα μια φορά..

Edit: Παρήγγειλε κανένα μοντάκι απο κίνα και καμιά 100άρα νικοτίνη και άσε τους άλλους να ζούν στην παρανομία..

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Ο ανθρωπος προφανως δεν ηξερε οτι ειναι παρατυπο αυτο που εκαναν στο μαγαζι, και αυτο φαινεται και απο το στυλ του γραψιματος του.
Μην υποθετετε οτι ολοι γνωριζουν τα παντα.
Αν διαβαζει, ας σβησει το ονομα του μαγαζιου, η ας το κανει καποιος διαχειριστης και παμε παρακατω.
Ετσι οπως μας εχουν καταντησει, για να μην μας κοστιζει το ατμισμα οσο το καπνισμα πουρων cohiba, θα πρεπει να κυκλοφορουμε με εναν νομικο συμβουλο στο πλαι μας.
Παιδιά.συγγνώμη.Από.μέρους μου.και.στο.φόρουμ.Και.Στο.κατάστημα αν.Διάβασε.το μνμ μου.
όντως δεν.ήξερα.ότι απαγορεύεται

Συγνωμη λοιπόν και.διόρθωσα και.το μνμ μου

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Τελικά έχουμε πολύ πλάκα.

Απαγορεύεται στο μαγαζί να βοηθήσει τον πελάτη, που αγόρασε τα υλικά , να τα αναμείξει.
Να μην το ξανακάνει γιατί απαγορεύεται από το Νόμο.

Μας απαγορεύεται να εισάγουμε  τα ατμιστικά μας. Εμείς όμως τα θέλουμε.
Εδώ τί κάνουμε με το νόμο. ?

Τελικά μου φαίνεται ότι  ισχύει < τα Εσά, εμά και τα εμά παλι εμά >

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Πες πως όντως γινόταν κάτι και τους πιάνανε να κάνουν το παραπάνω επαυτοφώρω, νομίζεις οτι δεν θα το κάνανε βούκινο στα ΜΜΕ?
Μετά τι θα έλεγες, μπράβο στον υπάλληλο που μας κάνει για άλλη μια φορά να φαινόμαστε σαν κοινότητα με λέπρα?

Αν μη τι άλλο θα έπρεπε τα καταστήματα να είναι τυπικοί και να ακολουθούν τους κανόνες που υπάρχουν.
:thumpdown: και για την zerobacco αλλά και για όποιον συμφωνεί με τέτοιες "εξυπηρετήσεις".

Αν γίνει βούκινο στα ΜΜΕ ένα τέτοιο συμβάν μάλλον ο νομοθέτης και ο βλακώδης νόμος του θα γίνουν ρεζίλι. Γιατί αν αυτό το παράνομο που έκαναν στον πάγκο του μαγαζιού το έκαναν ένα μέτρο παρακάτω (έξω απ' το μαγαζί, στο τραπεζάκι του διπλανού καφέ), η παράνομη πράξη θα μεταμορφωνόταν ως δια μαγείας σε απολύτως σύννομη και κανείς δεν θα μπορούσε να πει και να κάνει το οτιδήποτε. Οι νομοθέτες κρίνονται με βάση την αποτελεσματικότητα του έργου τους (των νόμων δηλαδή) αλλά όχι μόνο. Κρίνονται και από τις παράλογες συμπεριφορές που προάγουν σε μια κοινωνία οι νόμοι τους. Και αυτό που περιέγραψα πιο πάνω είναι ακριβώς μια τέτοια παράλογη συμπεριφορά που φτάνει στα όρια του σουρεαλισμού.

Επίσης δεν κατάλαβα πότε στο παρελθόν φανήκαμε σαν κοινότητα με λέπρα; Και επί πλέον, ποια κοινότητα; Οι ατμιστές είμαστε άνθρωποι κάθε λογής που μοιράζονται μια κοινή συνήθεια. Οι χρήστες κινητών τηλεφώνων είναι κοινότητα; Οι καπνιστές στριφτού είναι κοινότητα; Οι εραστές της φασολάδας είναι κοινότητα; Εμείς που είμαστε ατμιστές δεν έχουμε ούτε ιδεολογική συγγένεια, ούτε πολιτιστική, ούτε καν οπαδική. Γιατί δηλαδή πρέπει εμένα να με απασχολεί αν κάποιος ατμιστής χρησιμοποιεί το μοντάκι του ως ερωτικό βοήθημα στην Πλατεία Συντάγματος μέρα μεσημέρι; Με χαρακτηρίζει κι εμένα η δική του πράξη; Δεν νομίζω...

Αυτό βέβαια που μου κάνει περισσότερη εντύπωση είναι η σφοδρότητα της επίθεσης σου στην συγκεκριμένη παρανομία. Θέλω να πω, όλοι σ' αυτή τη χώρα ζούμε και βλέπουμε (και συμμετέχουμε οι περισσότεροι) στην καθημερινή κουρελοποίηση νόμων πολύ πιο ουσιαστικών για την ευημερία της κοινωνίας. Εσένα σε έκανε να βγεις απ' τα ρούχα σου το γεγονός ότι πέρασε ένα μπουκαλάκι με νικοτινούχο υγρό (αν ήταν νικοτινούχο - δεν το ξέρουμε αυτό...) από το κατώφλι ενός μαγαζιού; Όλα τα άλλα γύρω σου (γύρω μας) είναι μια χαρά; Αλλά ακόμα κι αν περιορίσουμε την συζήτηση στα ατμιστικά, αυτό το συγκεκριμένο συμβάν σου βάρεσε το καμπανάκι; Για μαγαζιά που πουλάνε κλώνους για αυθεντικούς δεν έχεις ακούσει; Για μαγαζιά που αγοράζουν από την fasttech και μετά πουλάνε λιανική (προϊόντα χωρίς TPD φυσικά) δεν έχεις ακούσει; Για μαγαζιά που βάζουν υγρά DIY σε μπουκάλια επώνυμων υγρών και τα πουλάνε σαν αυθεντικά δεν έχεις ακούσει; Το κωλο60μελο shake n' vape σε έκανε να σκίσεις τα ρούχα σου; Εδώ σηκώνω τα χέρια...


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Το μοντακι θα εχει και δονηση; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
cp , κοινοτητα ειμαστε εκ των πραγματων, μιας και εχουμε μια συνηθεια-εξαρτηση που ειναι ,κυριολεκτικα και μεταφορικα,υπο διωγμο.
Γιαυτο και εχει προκυψει η αναγκη παγκοσμιως για συλλογους ατμιστων και οργανωση lobby κλπ, κατι που δεν ισχυει πχ για τους χρηστες κινητων.
Κατα τα αλλα συμφωνω.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Κεντρο απεξαρτησης απο το ατμισμα, καλη ιδεα ε; :))

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Το κατάστημα δεν έκανε τίποτα παράνομο (φουλ ή ντεμί) και τίποτα παράτυπο.
Όποιος γουστάρει αστυνομικές σειρές και θεωρίες, ας κρατήσει τo χόμπι του για τον εαυτό του.
Οι υπόλοιποι θέλουμε να ενημερωνόμαστε όχι να παίζουμε παιχνιδάκια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2017, 19:56 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Αν πιάσουμε τα παράνομα κι απαγορευμένα ρεμπέτικα, ε, οι μισοί κύριοι εδώ μέσα δεν πρέπει να ξαναγράψουν. Εγώ δεν ξέρω τα πολλά, γνωρίζω ελάχιστα γράμματα, είμαι πλέον στην κατηφόρα ηλικιακά και θέλω ν’ ατμίσω οικονομικά, ο ντόκτορ μού το ξεκαθάρισε, “γιαούρτι φρυγανιά, άντε και το ΑΙΟ”. Θα ήθελα μία βοήθεια. Μαστιγώστε με, κύριοι.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
στον ΑΝΤ1 εχει, "Ο Θόδωρος και το δίκανο".

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Full παράνομο είναι να σου φτίαξει υγρό οποιοδήποτε κατάστημα.
What?

Για ηρεμήστε λίγο οι πέφτουλες-λογοκριτές...Παράγινε το κακό.


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά, επειδή στην Υπηρεσία Δίωξης Αναδευτών Νικοτίνης και Αρωμάτων (ΥΔΑΝΑ) έχουμε λίγο προσωπικό (μας το πήραν στα Τελωνεία), ποιό μαγαζί ήταν του Κέντρου ή των Νοτίων Προαστίων; Για να μην τρέχουμε δηλαδή  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Τι συνταγη εφτιαχνες ?
Watermelon chill της element.
Απλά το αραιώνω με βάση 50% και αντέχεται.



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364