vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, Jorge, TasMan, webtool, dkostas, lounik, Leon_GR, Lazy Dog, babis1993, Milarepa, gama

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #165 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:32 »
Καλά αυτό εννοείται! Απλώς συνδυαστικά, θεώρησα (και μου είπαν και τα παιδιά απ' το κατάστημα) ότι στις συνήθειες που δύσκολα σταματάς το κάπνισμα (καφές, μετά το φαγητό κλπ) τότε είναι "σωστό" να χρησιμοποιείς το καπνικό ως υποκατάστατο ενώ στην υπόλοιπη ημέρα κανονικά την γεύση σου. Αν και τώρα που το γράφω και το διαβάζω μου φαίνεται απόλυτα λογικό!  :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #166 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:32 »
Επιπλεον, με συνεχες ατμισμα του ιδιου υγρου, μερικες φορες παθαινουμε κατι που αποκαλουμε "κορεσμο γευσης"
δηλαδη ενω ατμιζουμε εχουμε σταματησει να αντιλαμβανομαστε τη γευση του υγρου μας και δε μας ικανοποιει.
Σε αυτη την περιπτωση λοιπον, με ατμισμα μιας διαφορετικης γευσης ή ακομα και σκετης βασης για 1-2 μερες επαναφερουμε τη χαμενη γευση. :)

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #167 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:35 »
Σωστό κι αυτό...! Είναι "σωστό" όμως να μπερδεύονται τα υγρά; Δηλάδη πχ ανά 1 ώρα να ατμίζω άλλη γεύση; Δεν δημιουργεί πρόβλημα σε λαιμό κλπ;


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:40 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:36 »
Καλά αυτό εννοείται! Απλώς συνδυαστικά, θεώρησα (και μου είπαν και τα παιδιά απ' το κατάστημα) ότι στις συνήθειες που δύσκολα σταματάς το κάπνισμα (καφές, μετά το φαγητό κλπ) τότε είναι "σωστό" να χρησιμοποιείς το καπνικό ως υποκατάστατο ενώ στην υπόλοιπη ημέρα κανονικά την γεύση σου. Αν και τώρα που το γράφω και το διαβάζω μου φαίνεται απόλυτα λογικό!  :))

Θα το δεις στο μελλον πως με αυτες τις συνηθειες ταιριαζουν πολυ ωραια και αλλες γευσεις περαν των καπνικων. Ειδικα με τον καφε (για μενα) το κανελομπισκοτο μου φαινεται ακομη πιο τελειο :)

Κατι τελευταιο.. Υπαρχει και μια 3η επιλογη που στο μελλον παιζει να την σκεφτεις... καθολου γευση. Ειναι αυτο που λεμε εδω μεσα "ατμιζω βαση" και εχει αρκετους ατμιστες οπαδους

Edit: δεν υπαρχει θεμα "μπερδεματος" των υγρων.. ειναι σαν να τρως ενα γλυκο.. και μετα να δοκιμαζεις και ενα αλλο για να παρεις την γευση του

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:39 »
Το οποίο αυτό τι ακριβώς είναι; Αν καταλαβαίνω απ' όσα διάβασα ουσιαστικά παίρνεις τη νικοτίνη που χρειάζεται ο οργανισμός σου χωρίς να έχεις γεύση;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:41 »
Υπαρχουν στα καταστηματα ατμιστικων μπουκαλια (100Ml) βασεις για ιδιοκατασκευες υγρων.
Σε αυτην την περιπτωση ατμιζουμε την βαση (πχ VG/PG 50/50 18mg) χωρις να βαλουμε μεσα καποιο αρωμα. Ειναι νικοτινουχες οι βασεις και δεν εχεις μεσα καποια γευση.. ειναι πιο ουδετερο το ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:42 »
Το υγρό που ατμίζεις τώρα αποτελείται απο :
1) νερό
2) γλυκερίνη (pg+vg ή vg)
3) νικοτίνη
4) άρωμα


αν αφαιρέσεις το άρωμα απο το υγρό μένει αυτό που αποκαλούμε σκέτη βάση (τα 3 πρώτα)
τα οποία ατμίζονται κανονικά

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:44 »
Υπαρχουν στα καταστηματα ατμιστικων μπουκαλια (100Ml) βασεις για ιδιοκατασκευες υγρων.
Σε αυτην την περιπτωση ατμιζουμε την βαση (πχ VG/PG 50/50 18mg) χωρις να βαλουμε μεσα καποιο αρωμα. Ειναι νικοτινουχες οι βασεις και δεν εχεις μεσα καποια γευση.. ειναι πιο ουδετερο το ατμισμα

Μάλιστα! Κοίταξε η αλήθεια είναι ότι ως νέος ατμιστής έχω τον ενθουσιασμό να δοκιμάσω γεύσεις διάφορες, να καταλήξω κάπου, να ψαχτώ περισσότερο σε όλα. Θα το κοιτάξω μελλοντικά όμως! Ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις άμεσες απαντήσεις  :)



Το υγρό που ατμίζεις τώρα αποτελείται απο :
1) νερό
2) γλυκερίνη (pg+vg ή vg)
3) νικοτίνη
4) άρωμα

αν αφαιρέσεις το άρωμα απο το υγρό μένει αυτό που αποκαλούμε σκέτη βάση (τα 3 πρώτα)
τα οποία ατμίζονται κανονικά

To 'πιασα! Ακόμα μαθαίνω, οπότε να με συγχωρέσετε για τις "χαζές" ερωτήσεις!


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:48 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:47 »
εννοειται πως θα πρεπει να το ψαξεις το θεμα των υγρων και των γευσεων...
Να σου πω.. ειναι το πιο σημαντικο πραγμα να ψαξεις στο ατμισμα.. Ολα τα αλλα βρισκονται και μπορουν να σε ικανοποιησουν (απο hardware του η.τ.). Το πιο "δυσκολο" και πιο σημαντικο ειναι να βρεις ή να μαθεις να φτιαχνεις την γευση που σου αρεσει περισσοτερο.

Καλη συνεχεια..

PS: δεν υπαρχουν ""χαζές" ερωτήσεις!" ;)

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:48 »
Να' σαι καλά  :D


Από το συντoνισμό: Για να εκφράζετε επιδοκιμασία ή ευχαριστία παρακαλώ χρησιμοποιείτε το κουμπί Bravo.
Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 18:50 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 09:14 »
Για την ποιοτητα γλυκερινης κ νικοτινης των εν λογω εταιριων δεν εχει αναφερθει κατι κακο ως τωρα.
Ηangsen ηταν ισως ειναι ακομη πολλα υγρα της νομπακο που τα πουλαει πολυ πιο ακριβα.ειχα παρει καποια με 14 ευρω τα 20 μλ.
Αλλα...τα αρωματα αμφοτερων των εταιριων,  στα καπνικα κυριως υγρα τους,   πολλοι τα βρισκουμε ιδιαιτερα αηδιαστικα.
Βαρια και βρωμερα.
Οποτε,  ασχετα με το χειρουργειο λουκ των βιν τεο της, απεχουμε.
Κριση ιαπωνιας κ κινας ειναι τουλαχιστον ατυχης. Λογω πληθυσμου η κινα παραγει τοσο μεγαλες ποσοτητες προιοντων με εμφαση στα μικρα και φτηνα που δεν μπορει να γινει συγκριση ποιοτικη. Οχι μονο στη μεγαλη ποσοτητα υπαρχει και πολλη σαβουρα μαζι με το ποιοτικο,  αλλα την επενδυση που εκανε ο ιαπωνας σε πρωτοτυπη υψηλη τεχνολογια ακριβων προιοντων πχ λεξους,  ινβερτερ κλπ δεν την εχει κανει ακομη ο κινεζος,  που στηριζεται κυριως σε αντιγραφες η παραγωγη επι παραγγελια απο δυτικους πανω σε σχεδια των δυτικων. Τα δε πρωτοτυπα σχεδια τους αφιρουν κυριως μικρης αξιας προιοντα



Δεν ξέρω τι ακούγεται αλλα τα ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ Hangsen είναι μια από τις ποιοτικότερες γευστικότερες και ραγδαία αναπτυσσόμενες εταιρίες υγρών παγκόσμιος.
Το 100% VG 555 της Hangsen είναι έτι φωτός πιο μπροστά από τα περισσότερα καπνικά υγρά στην αγορά με εξαίρεση το 100 % VG μπεμπέκα τις ατμός lab το οποιο είναι ότι πιο αξιόλογο έχω atmisei από ελληνική εταιρία μέχρι στιγμής.
5 δολάρια τα 30 ml σε γεύσεις που συγκρίνονται μονο με αμερικανικες εταιρίες που τα αντίστοιχα ml έχουν πάνω από 30 δολάρια.
Έχω δοκιμάσει πάνω από 20 επώνυμες εταιρίες υγρών. Για την τιμή τους και για την ποιότητα τους τα hangsen θα έπρεπε για μένα να είναι η No 1 εταιρία υγρών παγκόσμιος. Και δεν μιλάω απαραίτητα για καπνικές.. μιλάω για τα πάντα
Δεκτη η θεωρία σας περί ιαπωνίας και κίνας αλλα εδώ μιλάμε για υγρά ηλεκτρονικού καπνίσματος όχι αυτοκίνητα.. θέλω να πω ότι η διαδικασία θέλει καθαριότητα, ποιότητα πρώτων υλών και ακρίβεια δεν είναι πυρηνική φυσική..
αλλιώς δεν θα υπήρχαν d.i.y υγρά..
Όταν ο κινέζος βγάζει ένα υγρό ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ ποιότητας και δεν το ονομάζει premium και από την άλλη ο βρετανός βγάζει υγρό ίδιας ποιότητας σε τετραπλή τιμή και το ονομάζει premium η μονη διαφορα βρίσκετε στην ετικέτα..
Μπορεί να είμαι πιτσιρικάς μπορεί να διαβάζετε αυτά που γράφω και να γελάτε αλλα αυτά που λέω είναι η αλήθεια.
Όταν ο Hangsen πουλάει το 30 ml 4 δολάρια και το υγρό του το atmizeis και νιώθεις ότι εναλλάσσονται οι γεύσεις ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ σε υγρό εμποριου,
 τα 15-20-30 euro που ζητάει ο ευρωπαίος για ένα υγρό που στην ετικέτα τάζει λαγούς με πετραχήλια 4 διαφορετικές γεύσεις και σύσταση υγρού 4 βάσεων και καταλήγεις να atmizeis μια βανίλια, εγώ δεν θα του τα δώσω.
μιλάμε για απίστευτα καλή τιμή σε υγρό που έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ after-taste effects και δεν το γραφει η ετικέτα..
Ότι λέω είναι προσωπική μου άποψη και σαφώς σέβομαι τις απόψεις σας αλλα μην είμαστε προκατειλημμένοι.
Και δεν το λέω σε εσάς προσωπικά ούτε σας κάνω επίθεση προς θεού, απλά  μιλάω γενικότερα γιατί πολλά ακούγονται και γενικά η νεοτροπια των ελλήνων σε τέτοια θέματα είναι απαράδεκτη..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 11:37 »
Καλημέρα. Προσωπικά hangsen δεν έχω δοκιμάσει, αλλά η πλειοψηφία όσων τα έχουν δοκιμάσει, έχει αρνητική γνώμη. Υπάρχει και κατάλληλο νήμα οπότε αν έχεις κάποια άποψη γι αυτά, είτε θετική είτε αρνητική, μπορείς να μας κάνεις εκεί μια παρουσίαση. Μεγάλος αριθμός από εμάς θα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα αν πέσουν στα χέρια τους, οπότε νομίζω ότι το θέμα προκατάληψης έχει να κάνει με εμπειρίες συνατμιστών με τους οποίους συμπίπτουν τα γευστικά μας γούστα, καθώς όπως έχει ειπωθεί άπειρες φορές, η γεύση είναι υποκειμενική. Ένα υγρό το οποίο για σένα είναι διαμάντι, για μένα ενδέχεται να είναι άνθρακας. Και το αντίθετο φυσικά!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 11:45 »
Τουλάχιστον εγώ - μια και παραθέτεις εμένα - το έχω δηλώσει ότι τα επώνυμα κινέζικα υγρά έχουν καλής ποιοτητας βάσεις και νικοτίνη, αλλά απεχθάνομαι τη βαριά τους μυρωδιά ή τη γεύση τους. Οπότε η δικιά μου προσωπική ένσταση είναι στα αρώματα που χρησιμοποιούν (εκτός της liqua)
Σε κάποιους είναι φυσικό να αρέσουν, μια και τα γούστα ποικίλλουν.
Αν εσένα σου αρέσουν είσαι τυχερός διότι ατμίζεις κάτι που σε ικανοποιεί με ελάχιστο κόστος.
Δεν ξέρω κιόλας πόσον καιρό ατμίζεις, πολλοί από εμάς ξεκινήσαμε με τέτοια, λόγω nobacco που παλιά ήταν σχεδόν μονόδρομος για τους νέους ατμιστές, στην πορεία όμως αναζητήσαμε κάτι άλλο.
Οπως σου λέει όμως ο από πάνω μου, μια πολύ καλή ιδέα είναι να κάνεις κάποια παρουσίαση.
Διόλου απιθανο να άλλαξε κιόλας κάτι στα αρώματα που χρησιμοποιούν και να τα τιμήσουμε (ξανά) όσοι δεν τα θεωρούμε αρκετά γευστικά λόγω παλαιότερης εμπειρίας. Με χαρά θα είμαι από τους πρώτους που θα το κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος Latsios

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Like some leftovers?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 12:04 »


Δεν ξέρω τι ακούγεται αλλα τα ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ Hangsen είναι μια από τις ποιοτικότερες γευστικότερες και ραγδαία αναπτυσσόμενες εταιρίες υγρών παγκόσμιος.
Το 100% VG 555 της Hangsen είναι έτι φωτός πιο μπροστά από τα περισσότερα καπνικά υγρά στην αγορά με εξαίρεση το 100 % VG μπεμπέκα τις ατμός lab το οποιο είναι ότι πιο αξιόλογο έχω atmisei από ελληνική εταιρία μέχρι στιγμής.
5 δολάρια τα 30 ml σε γεύσεις που συγκρίνονται μονο με αμερικανικες εταιρίες που τα αντίστοιχα ml έχουν πάνω από 30 δολάρια.
Έχω δοκιμάσει πάνω από 20 επώνυμες εταιρίες υγρών. Για την τιμή τους και για την ποιότητα τους τα hangsen θα έπρεπε για μένα να είναι η No 1 εταιρία υγρών παγκόσμιος. Και δεν μιλάω απαραίτητα για καπνικές.. μιλάω για τα πάντα
Δεκτη η θεωρία σας περί ιαπωνίας και κίνας αλλα εδώ μιλάμε για υγρά ηλεκτρονικού καπνίσματος όχι αυτοκίνητα.. θέλω να πω ότι η διαδικασία θέλει καθαριότητα, ποιότητα πρώτων υλών και ακρίβεια δεν είναι πυρηνική φυσική..
αλλιώς δεν θα υπήρχαν d.i.y υγρά..
Όταν ο κινέζος βγάζει ένα υγρό ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ ποιότητας και δεν το ονομάζει premium και από την άλλη ο βρετανός βγάζει υγρό ίδιας ποιότητας σε τετραπλή τιμή και το ονομάζει premium η μονη διαφορα βρίσκετε στην ετικέτα..
Μπορεί να είμαι πιτσιρικάς μπορεί να διαβάζετε αυτά που γράφω και να γελάτε αλλα αυτά που λέω είναι η αλήθεια.
Όταν ο Hangsen πουλάει το 30 ml 4 δολάρια και το υγρό του το atmizeis και νιώθεις ότι εναλλάσσονται οι γεύσεις ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ σε υγρό εμποριου,
 τα 15-20-30 euro που ζητάει ο ευρωπαίος για ένα υγρό που στην ετικέτα τάζει λαγούς με πετραχήλια 4 διαφορετικές γεύσεις και σύσταση υγρού 4 βάσεων και καταλήγεις να atmizeis μια βανίλια, εγώ δεν θα του τα δώσω.
μιλάμε για απίστευτα καλή τιμή σε υγρό που έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ after-taste effects και δεν το γραφει η ετικέτα..
Ότι λέω είναι προσωπική μου άποψη και σαφώς σέβομαι τις απόψεις σας αλλα μην είμαστε προκατειλημμένοι.
Και δεν το λέω σε εσάς προσωπικά ούτε σας κάνω επίθεση προς θεού, απλά  μιλάω γενικότερα γιατί πολλά ακούγονται και γενικά η νεοτροπια των ελλήνων σε τέτοια θέματα είναι απαράδεκτη..

Πόσο δικιο εχεις ρε φίλε? Συμφωνω απολυτα με τα οσα γραφεις. Αυτη τη στιγμή η Hangsen πρέπει να ειναι η κορυφαια εταιρεία υγρών στο κομματι ποιότητας. Μαλιστα στο youtube υπαρχει βιντεο που δειχνει τις εγκαταστάσεις της. Το ειδα και εμεινα μ@λ@κ@ς. Ολοι οι δηθεν που βγαζουν τα super wow πανακριβα ''υγρά'' τους, αν τολμουν, ας μας δειξουν τις τρώγλες στις οποίες τα παρασκευαζουν... Θα γελάσει ο καθε πικραμενος με αυτα που θα δει...!!!

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 12:27 »
καλημέρα σε όλους!!
Παρατήρησα πως όταν κάνουμε αναπλήρωση και μπλέκουμε διαφορετικά υγρά ώστε να πετύχουμε την επιθυμητή γεύση, πάντα στην αρχή μου φέρνει την τελευταία γεύση !!! Παρ´ότι το κουνάω το τανκ ώστε να ανακατωθούν τα υγρά, μάλλον δεν πετυχάινω την συνολική τους ανάμιξη. (Πάντα μιλάω για απευθείας πλήρωση στο τανκ και όχι σε μπουκαλάκι πριν.)
Παίζει ρόλο το πόσο παχύρευστα είναι τα υγρά μας ή θα πρέπει να περιμένω κάποια λεπτά;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8851 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos