vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλησπέρα φίλε μου. Με λίγο ψάξιμο, θα έβρισκες το θέμα με τίτλο
Αλλαγή χρώματος-υφής υγρού σε clearomizersκαθώς και ένα μήνυμα εδώ το οποίο μιλάει σε γενικές γραμμές για την επιστροφή καταλοίπων από το φυτίλι στο τανκ.

Καλό είναι να ρίχνουμε μια ματιά μήπως υπάρχει παρόμοιο θέμα με απάντηση, και αν δεν βρούμε κάτι να κάνουμε ερώτηση σε άλλο θέμα ή να ανοίγουμε καινούριο.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
"Χαζευα πριν σε fatstech μερια και ειδα οτι εχει καποια υγρα γνωστης οπως εμαθα με λιγο ψαξιμο εταιριας ονοματι hangsen.
Ειδα οτι τα 30ml ειναι πολυ οικονομικα και θα ηθελα να παρω μερικα για δοκιμη.
Μεσα απο το ψαξιμο ομως ειδα οτι καποια μπουκαλακια κυριως 10ml φερουν το σημα και το ονομα hangsen και καποια αλλα ειδικα τα 30ml ολα σχεδον ειναι σε ενα απλο
μπουκαλακι χωρις ονομα αλλα μονο με μια απλη ετικετα.Εψαξα και γι αυτο και λενε οτι τα περνουν χυμα καποια υγρα και τα ριχνουν σε απλα μπουκαλακια και τα πουλανε πιο φθηνα.
Καλα εκτος οτι αν ειναι πολλες διαφορετικες γευσεις θα πρεπει να γραφω πανω με μαρκαδορο πιο ειναι το καθενα,το θεμα ομως ειναι ποσο μπορει να ισχυει κατι τετοιο που λενε σχετικα
με την ονομασια που δεν αναγραφεται.
Δεν ξερω αν εχει υπωθει ξανα τετοιο θεμα αλλα ισως ενδιαφερει καποιους αν ψαχνουν οικονομικα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ρίξε μια ματιά εδώ (παρ' όλο που είναι παλιό), και εδώ.

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω να ειναι το σωστό μέρος για την ερώτηση αλλα θέλω να ρωτήσω, επειδή δεν εχω καταλήξει σε κάποιο υγρό που θέλω να χρησιμοποιώ μόνιμα και αποτι βλέπω αρκετοί είστε που χρησιμοποιείτε 2,3,5,6 υγρά διαφορετικά, τι προτείνετε: να τα εχω έτοιμα μέσα στα καρτο μου και απλά να τα αλλάζω; Γιατί το να πλένω κάθε 3 και λίγο τα τανκακια ειναι ταλαιπωρία. Υπάρχει πρόβλημα αν μένουν καιρό στα καρτο; Εσείς τι πρακτική ακολουθείτε;;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Γενικά χρησιμοποιώ 3 διαφορετικά υγρά ταυτόχρονα, το καθένα στον ατμοποιητή του. Και αυτό γιατί τα 2 απο τα τρία είναι έντονα και μένει η γεύση στον άτμο ακόμα και μετά το (απλό) πλύσιμο. Εχω φροντίσει όμως οι 2 εργοστασιακοί μου να παίρνουν τις ίδιες αντιστάσεις, για να είναι εύκολη η αλλαγή σε περίπτωση ανάγκης. Τα υγρά γενικώς δεν πρέπει να μένουν καιρό μέσα στον ατμοποιητή, γιατί εξατμίζεται η νικοτίνη και αλλοιώνονται ελαφρώς. Αν κάνεις το πείραμα θα το δεις και με γυμνό μάτι, σκουραίνουν, γίνονται πιο παχύρρευστα και η γεύση είναι σκοτωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δεν ξέρω να ειναι το σωστό μέρος για την ερώτηση αλλα θέλω να ρωτήσω, επειδή δεν εχω καταλήξει σε κάποιο υγρό που θέλω να χρησιμοποιώ μόνιμα και αποτι βλέπω αρκετοί είστε που χρησιμοποιείτε 2,3,5,6 υγρά διαφορετικά, τι προτείνετε: να τα εχω έτοιμα μέσα στα καρτο μου και απλά να τα αλλάζω; Γιατί το να πλένω κάθε 3 και λίγο τα τανκακια ειναι ταλαιπωρία. Υπάρχει πρόβλημα αν μένουν καιρό στα καρτο; Εσείς τι πρακτική ακολουθείτε;;


Sent from my iPad using Tapatalk

Στις αρχές μου στο ητ, όταν δούλευα με ego-c (  :respect: ), είχα μαζί μου τανκάκια με διαφορετικά χρώματα και διαφορετικές γεύσεις. Όταν άλλαζα, για λίγο είχα ένα συνδυασμό γεύσεων, και μετά πάλι την καινούρια.

Πλέον, με τη χρήση επισκευάσιμου, είτε γεμίζω απ' ευθείας με νέο υγρό (και περιμένω να αλλάξει η γεύση), είτε (αν το νέο υγρό που θέλω να χρησιμοποιήσω είναι special) ατμίζω πρώτα ένα τανκ σκέτη βάση, είτε (αν το νέο υγρό που θέλω να χρησιμοποιήσω είναι extra specia), ανοίγω, καθαρίζω και βάζω καινούρια αντίσταση. Με τα κάρτο, τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα στην αλλαγή. Θα σου συνιστούσα να έχεις έτοιμους συνδυασμούς καρτοτανκ μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
90 ml 24αρι υγρο ποσα ml μηδενικης πρεπει να πεσουν για να βγει 18αρι? ;D

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να ρίξεις 30μλ 0νική. Έτσι θα έχεις στο σύνολο 120μλ στα 18μγ.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Mr Seb απλός κανόνας: θέλεις να πέσεις νικοτίνη στα 3/4 του αρχικού. Διαιρείς λοιπόν το αρχικό με το 3 και βάζεις τόση μηδενική!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: Cruiser θα μου κανεις κανα δυο μοντακια να παρω μια ανασα  :lotpot: :lotpot: Σαν σεφ ειμαι αποτυχια  :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μην ανησυχείς μάστορα! Έκαστος στο είδος του!

Στο θέμα μας τώρα!

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
τι αναλογία σε pg/vg έχουν τα flavour art και liqua;
η vg είναι η γλυκερίνη που δίνει ντουμάνι και η pg το χτύπημα;


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Οπως το ειπες, η VG δινει το ντουμανι και η PG το κτυπημα.
Τα Liqua ειναι PG based υγρα, ενω το FA (αν δεν κανω λαθος) VG based.
Ακριβεις αναλογιες δεν ξερω.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Τα καπνικά της liqua είναι 70% Pg, τα γλυκά της είναι, νομίζω, 50-50. Για τα fa δε γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος Parolos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Μια γρήγορη ερώτηση.. είναι Δευτέρα και έχεις ξεμείνει από υγρό..
Που μπορείς να βρεις κάπου απόγευμα??
Στα ψιλικατζίδικα έχω τύχη να βολευτώ μέχρι αύριο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12