vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 08, 2011, 13:11 »
Εγω δεν ειπα οτι ειναι φθηνα απλα οτι υπαρχουν και στην Ελλαδα επειδη το ζητησε ο Πανος. Απο οτι διαβασα εδω τα μεταφορικα για να φερεις απο lorann ειναι τεραστια. Βαλε λοιπον για εναν εμπορα εκτελωνισμους και ολα τα σχετικα και υπολογισε ποσο μπορει να το πουλησει ενας Ελληνας εμπορος. Ολα πανακριβα φτανουν στα ραφια της Ελλαδας....

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 08, 2011, 13:22 »
Εγω δεν ειπα οτι ειναι φθηνα απλα οτι υπαρχουν και στην Ελλαδα επειδη το ζητησε ο Πανος. Απο οτι διαβασα εδω τα μεταφορικα για να φερεις απο lorann ειναι τεραστια. Βαλε λοιπον για εναν εμπορα εκτελωνισμους και ολα τα σχετικα και υπολογισε ποσο μπορει να το πουλησει ενας Ελληνας εμπορος. Ολα πανακριβα φτανουν στα ραφια της Ελλαδας....
Άσε Χρήστο από έλληνες που είμαστε οι μαγαζάτορες μας περνάν αμερικανάκια,
Όλοι έξω πρέπει να ψωνίζουμε για να στρώσουν από 1.40$ στα 4.50 ευρώ.
Πόσα να του πάρουν στο τελώνιο και στη μεταφορά για να φτάσει το μπουκαλάκι 400%?


Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 08, 2011, 13:44 »
Ε φτανει αρκετα ψηλα μη νομιζεις. Παει και αναλογα την παραγγελια που θα κανεις. Πρεπει να παραγγειλεις μεγαλη ποσοτητα για να συμφερει. Αλλα οι μεγαλες ποσοτητες ειναι για τους μεγαλους εμπορους. Ο μικρος που δεν τον στηριζουμε κιολας γινεται ακομα πιο μικρος με αποτελεσμα να ανεβαζει ολο και πιο πολυ τις τιμες. Εχω καταστημα και γνωριζω τι παιζει. Και γω τις αποψεις του να αγοραζω απεξω ειμαι παροτι εχω και καταστημα. Ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη ομως. Και πλεον ειναι αργα για να ερθει η ανοιξη στην Ελλαδα. Δεν στηριξαμε την αγορα οταν επρεπε και ψωνιζαμε ολοι απο τις πολυεθνικες με αποτελεσμα να γιγαντωνονται ακομα περισσοτερο και να καταστραφονται τα μικρομαγαζα. Πρωτα στηριξαμε ολες τις πολυεθνικες , μετα κλεισαμε τα μαγαζακια της γειτονιας , μετα ψαχναμε για πιο φθηνα απεξω, με αποτελεσμα να φευγουν σιγα σιγα και πολλες πολυεθνικες και να μενουμε παντελως ανεργοι.....

Edit: Δεν εχω το atomizer.gr  :))
Edit 2: Δεν εχω καν καταστημα σχετικο με ΗΤ. ( αν και ειναι μια σκεψη που εχω πολυ καιρο για προσθηκη στο καταστημα μου )

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 08, 2011, 13:56 »
Πάντως ακόμα και τώρα τα περισσότερα μαγαζιά δεν χαμηλώνουν τις τιμές
Σε ελληνικά προϊόντα χωρίς να έχουν τελώνιο και τρελά έξοδα και πάλι συνεχίζουν να δουλεύουν με 200-300% πάνω από τη τιμή που αγοράζουν

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 08, 2011, 14:03 »
Σαφως. Αν και παλι εχω να σου αντικρουσω πολλα. Οπως για παραδειγμα οτι το κρατος απο το μικρομαγαζο παιρνει το 60% και βαλε τον ακαθαριστων εσοδων του και απεξω ανθει το παραεμποριο χωρις φορους χωρις παγια εξοδα και πολλα αλλα.
Γιναμε offtopic ομως. Αν και ολα σχετικα ειναι με το θεμα μας και τις τιμες γυρω απο τα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος nikolasmar

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:16 »
Συνατμιστες καλησπερα και συγχαρητήρια για την δουλεια στο foroum..
Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα υγρων απο το funstore και ηθελα μια-δυο συμβουλες..
Αρχικα να αναφερω οτι ατμιζω εδω και μια βδομαδα και ξεκινησα με ετοιμα υγρα vg (αρχικα με 18mg και τωρα ειμαι στα 9)
Επειδη ομως θελω να πειραματιστώ ειπα να παραγγείλω και να κανω τις αλχημείες μου.. 
Σεκφτηκα λοιπον να παραγγειλω 36 ml βαση velvet cloud high, 100 ml φυτικη γλυκολη για διαλύτη και 5 αρώματα για γευση..
Επειδη δεν εχω παρει απο καλο ματι την pg λεω να μην παρω..Γινεται να τα φτιαξω μονο με vg? η velvet cloud απ'οτι ειδα ειναι vg.
Να παρω ισως pg για καλο και για κακο?
Υπολογισα οτι με 33 ευρω βγαζω γυρω στα 140 ml υγρο, γλυτωνω δλδ τα μισα λεφτα απ'οτι πληρωνα για ετοιμα(9 ευρω τα 20ml)

P.S υπαρχει καποιο κουπονι για εκπτωση απο την funstore? Αν ναι που το βρίσκω?   

Ευχαριστω πολυ και καλο βραδυ..

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:29 »
Γινεται να φτιαξεις υγρο μονο με vg αλλα θα χρειαστεις ωποσδηποτε αραιωση. Για καλο και για κακο παρε μια PG δεν ειναι τοσο ακριβη ετσι κιαλιως, και μπορει και να σου αρεσει. Για εκπτωση, λενε οτι πρεπει να γραψεις στις σημειωσεις τις παραγγελιας σου το username σου στο φορουμ. Εγω οταν παρηγγειλα ουτε την εκπτωση πηρα ουτε οι ποντοι μου ενημερωθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος nikolasmar

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:32 »
η velvet cloud στην περιγραφη γραφει: Velvet cloud: 80% VG + 20% water
θελει extra αραιωση? χρειαζεται αραιωση και ο διαλυτης? μπερδεύτηκα λιγο  :confused1:
Thanks για την γρηγορη απαντηση..

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:49 »
η vg χρειαζεται αραιωση γιατι ειναι παρα πολυ παχυρευστη. Εγω πρωσοπικα χρησιμοποιω ενα ποσοστο 20%VG - 80%PG. Δεν εχω χρησιμοποιεισει ποτε σκετη vg, αλλα απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ, χρειαζεται αραιωση. Επισης μπορεις να χρησιμοποιεισεις ενα απο τα προγραμματα που εχουν φτιαξει τα παιδια του φορουμ για να διευκολυνθεις στις μειξεις σου. Εγω δουλευω με αυτο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2497.0.html

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:05 »
κατά τη γνώμη μου δε πρέπει να τη φοβάσαι τη pg. θα λεγα να πάρεις 3 μπουκαλακια traditional στα 36mg νικοτινη και 5 αρωματα. 1pg και 1vg. αν υποθέσουμε πως θες να φτιαξεις 18αρι υγρό.. και αραιώσεις μόνο με vg τότε θα χεις 68%vg 32%pg. μίγμα vg δηλαδή και αρκετά καλά αραιωμένη. αλλά μπορείς να φτάσεις και σε ποσοστό 83%pg και 17%vg. άρα έχεις πολύ ευρύ φάσμα να πειραματιστείς. οι πιο πολλοί πάντως προτιμούν pg όπως και εγώ..

και στην επόμενη παραγγελία αν δε σαρεσει τελικά η pg παίρνεις μόνο vg.και στη χειροτερη αν δε σ'αρέσει η pg θα χεις χάσει μονο 1,8ευρό.. :P

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 08, 2011, 23:57 »
Πρώτο μίγμα, γιατί το αρχικό που περιλάμβανε και ήταν non, δεν με κάλυψε καθόλου:

1,70ml Ice Cloud 24mg
2,10ml PG
1,00ml VG
0,25ml virginia tobacco

Νομίζω πως με λίγο πειραματισμό θα καταφέρω να βρω τα γούστα μου και να συνεχίσω το άτμισμα που μόλις ξεκίνησα! Να ανεβάσω λίγο το ποσοστό αρώματος? γιατί δεν μου αφήνει ιδιαίτερη γεύση ή έτσι είναι το συγκεκριμένο?


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 09, 2011, 00:01 »
Φιλε μου μονο με δοκιμες θα βρεις τη λυση. Τα γουστα του καθενος μας βλεπεις εινε διαφορετικα. Μικρες ποσοτητες παντα δοκιμη. Αλλος θελει αρωμα 2% και αλλος 4%-5%. Πιστευω να καταλαβες.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 09, 2011, 00:21 »
ice cloud δε νομιζω πως υπαρχει! ice blade ή velvet cloud εννοεις;  εγώ virginia ατμίζω με αναλογία 70πιτζι 30βιτζι και 9% αρωμα. και ειναι απο τα αγαπημενα μου. φτιαχνετε μικρές ποσοτητες παιδια! 1-2 ml όχι 5 γτ αν δε βγεί καλό είναι κριμα.. επίσης συμβουλή.. αν εχεις περικ μπλακ ρίξε 1 σταγόνα για κάθε 4 virginia. σπαει τη γλυκητατα του βιρτζινια.. και το κανει πιο.. ψαγμενο... :P

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 09, 2011, 11:43 »
Ιce Blade, είναι η βάση! Έχω και τις 2 και μπερδεύτηκα!
Θα προσθέσω μερικές σταγόνες virginia ακόμα, στο υπάρχον και ίσως και 1-2 μήλο που έχω για να το κάνω λίγο πιο αρωματικό!

Και συνεχίζουμε με πειραματισμούς! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 09, 2011, 15:22 »
βάλε 20 σταγόνες velvet cloud 35pg 3 vanilla και 2 καραμελα και πες μου αν είναι καλό..

το μιγμα θα ναι 12αρι αλλά θα ναι καλό πιστευω σε αναλογια πιτζι βιτζι
Είναι καλό! Αλλά γίνεται και καλύτερο αν προσθέσεις και maxboro σε ποσότητα ελαφρώς μεγαλύτερη. Έκανα αρχικά μια καλή ποσότητα με ποσότητες ανάλογες με αυτές που περιγράφεις και μετά επειδή μου φάνηκε λίγο ελαφρύ, έριξα άλλες 5 σταγόνες maxboro (στις γεύσεις είχα ρίξει 5 βανιλια και 3 καραμελα - συνολική ποσότητα περίπου 10ml) Βγήκε πολύ καλό! Το ατμίζω πολύ ευχάριστα και all day long, και στο χαλάρωμα το βράδυ...

..."σκατά;" Γουάτ ντου γιου μιν ;;

Ότι έχασα λίγο σταγόνες - αναλογίες - ποσότητες και επιπλέον, άλλο περίμενα από γεύσεις κι άλλο διαπίστωσα... Τελικά όμως, ότι κι αν έφτιαξα (που ότι έφτιαξα επιχείρησα και να το διορθώσω με επιπλέον προσθήκες αρωμάτων) ...ατμίζονται ευχάριστα! Μου κάνει εντύπωση που αρχικά τα βρίσκω μπούρδα και μετά μου αρέσουν...
Στην επόμενη παραγγελία πάντως θα πάρω περισσότερα καπνικά... Αρκετά με τις τσιγαρόπαστες... Και κάτι πιο ανδρικό πλέον...

Υ.Γ. Τα αρώματα, είναι ουσιαστικά σιρόπι ή μου φαίνεται; Τρώγεται δηλαδή; :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42513 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos