vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 1 χρήστης
mir2017lCag

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 18:57 »
Η ευχάριστη έκπληξη της ημέρας ήταν το sweet tobacco που αγόρασα σήμερα από φυσικό κατάστημα ecig.
Το πήρα σε 18mg γιατί δεν είχε με χαμηλότερη νικοτίνη αλλά ευτυχώς δεν είναι πολύ βαρύ.
Πιο πολύ μου κάνει σε 12mg. Είναι πραγματικά γλυκόπιοτο και δεν κουράζει. Σε γυάλινο μπουκαλάκι 20ml
με σταγονόμετρο τύπου Halo. Είναι της σειράς red label και δυστυχώς δεν υπάρχει σε συμπυκνωμένο άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 02:31 »
Vanilla Rum After απο την σειρα Black Label απλα τελειο.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:44 »
Μόλις το είδα..

Ήμουν σε δίλημμα να το ποστάρω εδώ, στο έτσι για να γελάμε ή στο είμαι Θεσσαλονίκη και μου αρέσει. Κατέληξα εδώ..

Υγρό αναπλήρωσης   
Τούμπα Λίμπρε

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:54 »
 :)) :)) :)).....κατά το cuba libre.
Aπευθύνεται δηλαδή αποκλειστικά σε παοκτζήδες αλλά πολύ αμφιβάλω για το αποτέλεσμα. Πρωτότυπο πάντως....

Αποσυνδεδεμένος President

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 19:00 »
Καλησπέρα,

δεν έχω άποψη για τα υγρά γιατί πρώτη φορά δοκίμασα μερικά!
Πήρα το καπουτσίνο που μου άρεσε!

Άλλο ήθελα να πω...δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά τα μπουκαλάκια που χρησιμοποιούν είναι μακράν του δεύτερου τα πιο βολικά γυάλινα φιμέ με σταγονόμετρο!  :thumpup:

Σχεδόν ακουμπάς το πλαστικό και έχει γεμίσει το σταγονόμετρο μέχρι πάνω...μου έκανε εντύπωση!
 :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 20:47 »
Ισχύει όντως αυτό με τα μπουκαλάκια αν και έχω παρατηρήσει ότι δεν έχουν όλα το ίδιο σταγονόμετρο.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 20:50 »
Και μάλιστα κάποια δεν βιδώνουν καλά. Όσο και να το σφίξεις.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 18, 2014, 18:32 »
Νέες δοκιμές. Πριν να πω πως είχα την εντύπωση πως το vanilla rum after έβγαινε και σε άρωμα, δυστυχώς όμως δεν το βλέπω πλέον.. Αναφέρομαι πάντα στα DIY αρώματα με δική τους βάση.

Γιαούρτι: Είναι αυτό που λέει; Ναι. Περίμενα γιαούρτι; πάλι ναι. Αλλά δεν είναι σίγουρα αυτό που περίμενα. Για αρχή το άρωμα είναι λευκό κατάλαυκο. Κι όχι πως έχω πρόβλημα με τεχνητά χρώματα σε υγρά κι αρώματα, αλλά αν αφήσεις το μπουκαλάκι αρώματος χωρίς ανακάτεμα δύο μέρες και το γυρίσεις ανάποδα αφήνει ένα λευκό κατακάθι. Όπως και να είναι το έφτιαξα, σκέτο και σε συνδιασμούς με φρούτα. Ναι μεν έχει γεύση γιαούρτι, αλλά αρκετή κι από την ξινίλα του γιαουρτιού. Πιο πολύ φέρνει σε γιαούρτι από ξινόγαλα για όποιον έχει δοκιμάσει. Πειστικό μεν, αλλά όχι ωραίο. Η συμπύκνωσή του στα καλά επίπεδα που έχει η ecig, αλλά σε πιο λάιτ μορφή από παλιότερα που το 3% γέμιζε τα πάντα. Μπορεί να είναι κι ιδέα μου βέβαια, στο 5% ήμουν χαρούμενος. Και, δε θα το ξανααγόραζα.

Φραγκοστάφυλο:
Επίσης κοντά σε αυτό που λέει, σχετικά τεχνητή γεύση. Όπως και το γιαουρτάκι ενώ είναι αυτό που λέει δε με ενθουσιάζει. Μου βγάζει τη γλυκάδα του φρούτου, αλλά όχι τη φρεσκάδα, δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά. Αν θεωρήσουμε πως το ριμπένα το φτιάχνουν με σιρόπι που το αραιώνεις με νερό, αυτό το υγρό έχει τη γεύση που θα είχε το σιρόπι. Το συνδίασα και με κρέμα από άλλη εταιρία, καλύτερο και υπερισχύει. Πάντως και αυτό συμπηκνωμένο, ένα 5% είναι αρκετό, χώρια που η ίδια η γεύση είναι αρκετά δυνατή, οπότε όταν το συνδιάζεις με άλλα καλό θα ήταν να μην ξεπεράσεις το ένα δέκατο. Υπερκαλύπτει αρκετές γεύσεις. Και... όχι, ούτε κι αυτό θα ξανααγόραζα.

Vanilla burbon:
Αυτό το πήρα γιατί δεν έβρισκα το Vanilla rum after, και μπορώ να πω πως δεν έχουν καμία σχέση. Σϊγουρα πιο όξινο, τη βανίλλια όσο κι αν προσπάθησα δεν κατάφερα να την βρω. Δεν είναι κακό, αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος των όξινων γεύσεων, το ποτό τα έχει καβαλήσει όλα. Συμπήκνωση, ίσως λίγο πιο ελαφρύ, άντε να πας στο 7-8%, από την άλλη πρόσθετα γιατί περίμενα να μου βγάλει κάτι άλλο από αυτό που μου έβγαζε. Επίσης, όχι, δε θα το αγόραζα ξανα..

Divino: Δεν είχα την παραμικρή ιδέα τι να περιμένω, οπότε πήγε καλύτερα από τα προηγούμενα. Καπνικό σίγουρα. Έχει το καλό πως ενώ όμως δεν ανήκει στα καπνικά τύπου "γλυκό" όπως RY, tribeccoειδή και λοιπά, δε σου βγάζει και τασακίλα. Αυτό σγκεκριμένα μου άρεσε, μιας και ότιαν λέω τσιγαρίσιο, δε θέλω να εννοώ πως θα γευτώ τη στάχτη. Ελάχιστη πικρίλα του τσιγάρου (πραγματικά ελάχιστη) και χωρίς να είναι διόλου όξινο (που συνηθίζεται στα μη γλυκά "τσιγαρίσια" καπνικά). Θα το αγόραζα ξανά...; Μπορεί, αν ήθελα να καπνίσω ξανά. Εχει γεύση πούρου, και με το άτμισμα υπάρχουν τόσο καλύτερες γεύσεις από τα πούρα, το προτείνω όμως σε κάποιον που το αναζητά.

Όλα δοκιμάστηκαν ωριμασμένα (μήνας το λιγότερο) και μη, σε συνδιασμούς με άλλα αρώματα και σκέτα. Και θα είμαι ειλικρινής, έχω αρχίσει και απογοητεύομαι από τη σειρά των αρωμάτων της εταιρίας για να ξαναδώσω εύκολα λεφτά σε δοκιμές...

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 18, 2014, 19:19 »
να προσθέσω κάτι που μου άρεσε πολύ... τα υγρά αναπλήρωσης διατίθενται σε δείγματα των 0,9 μλ στα 0,70 ευρώ το ένα. Υπάρχει άλλη εταιρία να το κάνει αυτό επίσης?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 18, 2014, 19:37 »
Δεν νομίζω αλλά...
 δεν έχει χασούρα όμως!!

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs1977

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 18, 2014, 19:43 »
Καλησπερα παιδια, η αναλογια ειναι στα 10ml 7σταγονες και πρεπει να το αφησεις τουλαχιστον 48 ωρες πριν το ατμισεις.
μιλαω παντα για τα υγρα απο ecig...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 13:19 »
Σκασιλα μου αν δεν εχει λαβει απαντησεις το νημα για 90 μερες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Λοιπον αιτια που δοκιμασα το αρωμα divino ηταν ενας συντονιστης (δεν θυμαμαι ποιος)  :-[ που ποσταρε το αρωμα πουρου divino οτι υπαρχει ηδη.
Στο παρελθον καθε φορα που δοκιμαζα πουρα μια χρησεως ηλεκτρονικα εννοειται αναρωτιόμουν τι ποιο αρωμα ειναι αυτο που χρησιμοποιουν οι π#&#τηδες  :laugh1: :laugh1:
Τελικα ειναι το divino.
Kαι ναι δεν εχει αυτην την γλυκαδα που εχουν τα ντε μεκ καπνικα που κυκλοφορουνε.
Απιθανο.
Μαζι πηρα και αλλα δυο αρωματακια περι πουρου που θα δοκιμαστουν αργοτερα.

ΥΓ καντε κατι ρε εσεις με αυτο το θεμα μολις βαζεις μπαρμπαδελια και συνεχιζεις το γραψιμο να βγανει στο μηνυμα ενα καρο size :laugh1: :laugh1: :wall: :wall:

ΥΓ Να παλι βγηκαν :lotpot: :lotpot:

  Άφηνε ένα κενό πριν και μετά :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2014, 14:54 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 22:18 »
To είχε αναφέρει ο Γιώργος-Camber εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,573.msg765102.html#msg765102
Πάντα είχα την ίδια απορία με τον Βαγγέλη.....όταν άτμιζα ηλεκτρονικά πούρα μιας χρήσεως. Δηλαδή ποιό άρωμα χρησιμοποιούν. Kάποια από αυτά μπορεί όντως να χρησιμοποιούν κάτι σαν το Divino Cigar της ecig. Σίγουρα όμως το κορυφαίο Cuba Grande (alterego) όπως επίσης και το Nobahito (Nobacco) χρησιμοποιούν κάποιο άλλο υγρό , το οποίο ακόμα αναζητείται......
Πολύ καλό πάντως το Divino. Το δοκίμασα τόσο σε έτοιμο υγρό όσο και σε συμπυκνωμένο άρωμα. Παραπλήσια γευστικά θεωρώ τo εξαιρετικό Red Sancho (σειρά Red Label) και το πολύ καλό Colorado (σειρά Black Label) της ecig. Γενικά η εταιρεία διαθέτει αρκετές γεύσεις πούρου.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 22:34 »
Θεμη δινε και κανα λινκ :D
Απ αυτα που λες αν ειναι σε αρωματα
Παντως το divino ειναι ενα απο τα παλια γνωριμα ητ πουρα μιας χρησης :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 22:53 »
Red Sancho και Colorado υπάρχουν μόνο σε έτοιμο υγρό Βαγγέλη. Θα δοκιμάσω πάντως και τα υπόλοιπα αρώματα με γεύση πούρου (Royal cigar κλπ) και θα ενημερώσω σχετικά. Αυτό το Divino πάντως μου αρέσει  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364