vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, maprix, bloodlessz, matkarap, Lazy Dog, Jorge, Tem, JohnDag

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος nickcompact

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 05, 2011, 16:29 »
Καλησπέρα, είμαι ο Νίκος από Αθήνα. Σήμερα θα μπω κι εγώ στο club αγοράζοντας ενα ητ... Από φίλους που το έχουν χρησιμοποιήσει έχω ακούσει καλές εντυπώσεις. Ελπίζω τις ίδιες εντυπώσεις να έχω κι εγώ..

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 05, 2011, 16:46 »
Χαιρετώ τους υπόλοιπους,

είμαι ο Αιμίλιος και είμαι (...καλά;   ;D ) καπνιστής βαρύς (PRINCE από το 1984).

Σκέφτομαι να αρχίσω το ΗΤ για έναν λόγο παραπάνω, τον μπόμπιρα που έχω (έχουμε) εδώ και 2,75 χρόνια...

Άκουσα για το ΗΤ και σήμερα το δοκίμασα (ένα από αυτά) και μου θύμισε (ν)αργιλέ.

Δεν ήταν κακό, ίσως με ένα δυνατό καπνό λάδι να καλύπτωμαι από πλευράς καπνίσματος...

Έχω ερωτήσεις -γι αυτό και μπήκα- αλλά θα τις δημοσιεύσω "αρμοδίως".  ;)

Καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος kwstissakkas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 05, 2011, 19:22 »
καλησπερα... ειμαι ο κωστης και εμαθα απο ενα φιλο για το ηλεκτρονικο καπνισμα.... ευχομαι εδω να μαθω περισσοτερα... ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Giokaka

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 05, 2011, 22:30 »
Καλησπέρα συνατμιστές! Ονομάζομαι Γιώργος και ειμαι 22 χρονών! Είμαι απο Τρίκαλα αλλα μένω Πειραιά τα τελευταία 2 χρόνια τα οποία και καπνίζω! Τον πρώτο χρονο κάπνιζα 1-2 τσιγαρα την ημέρα αλλα έφτασα το τελευταίο εξάμηνο να κάνω στις τρείς μέρες ενα+ καπνό και φοβάμαι μην αυξάνεται η κατανάλωση των τσιγάρων που κανω οσο περνάει ο καιρός! Μόλις χτες έμαθα για το Η.Τ και αποφάσισα να το δοκιμασω! Τις προσεχείς ημέρες σκέφτομαι να αγοράσω το Η.Τ οπότε θα σας ενημερώσω και σε ποιο Η.Τ εχω κατάληξει!

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 06, 2011, 21:44 »
Καλησπέρα κ από 'μένα παίδες, είμαι ο Δημήτρης 37 ετών μένω Αθήνα και ξεκίνησα την προσπάθειά μου (διακοπή καπνίσματος μετά από σχεδόν 19 χρόνια, από τα οποία τα 10 τελευταία έστριβα καπνό περίπου 15 τσιγάρα με large φίλτρο) εδώ και κανά δυο βδομάδες.
Τα πάω καλά ομολογώ με το ΗΤ και δεν μου λείπει καθόλου το ΚΤ, κ είμαι σε φάση ψαξίματος σχετικά με συσκευές,γεύσεις κτλ
Xρησιμοποιώ eGo T, και υγρό Halo freedom στα 6ml πλέον.
Να πω σε όλους τους φίλους του site ότι βρήκα όλες τις πληροφορίες που έψαχνα, εδώ!!!
Συγχαρητήρια λοιπόν στους admins και σε όλους τους συνατμιστές για τις πολύτιμες πληροφορίες!!!
Καλώς σας βρήκα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 07, 2011, 11:45 »
Καλημέρα,

Είμαι ο Θοδωρής και πρόσφατα μπήκα στον κόσμο του Η.Τ. με σκοπό να κοψω το καπνισμα.
Είμαι 31 και καπνίζω 10 χρόνια.
Βρήκα το forum σε προσπαθεια αντιμετώπισης προβλημάτων του ΗΤ - πχ μεταλικη γευση - αρα και αλλαγη φιτιλιου κ.α.

Πραγματικα οι λύσεις που δίνονται ειναι αξιολογες.






Αν δεν είχε ανακαλυθφει το marketing ο κόσμος θα ήταν πολύ καλύτερος

Αποσυνδεδεμένος Super

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:40 »
Καλησπέρα,

Είμαι ο Λευτέρης και σήμερα ξεκινήσαμε με την γυναίκα μου το η.τ. αγοράζοντας όλα τα περιφερειακά και extra :)


Αποσυνδεδεμένος ggreg75

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 09, 2011, 11:38 »
Καλημέρα, ονομάζομαι Γρηγόρης και εδώ και 1,5 μήνα έχω κόψει το κάπνισμα και μπορώ να πω ότι με ικανοποιεί πλήρως.
Πρόσφατα αγόρασα και μία κασετίνα Ovale η οποία προοριζόταν για έναν φίλο ο οποίος τελικά δεν πείσθηκε να κόψει το κάπνισμα...
Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για μία κασετίνα σφραγισμένη Ovale με 70€ (αντί 85€) παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω μηνύματος,

Αποσυνδεδεμένος ggreg75

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #158 στις: Ιουλίου 09, 2011, 12:27 »
Καταρχήν καλώς ήρθες.
Δε νομίζεις πως είναι υπερβολή να ποστάρεις το ίδιο πράγμα σε διαφορετικά θέματα και μάλιστα άσχετα με αυτό που θέλεις?
Φαντάσου να κάναμε όλοι μας αυτό που κάνεις εσύ.

Νομίζω πως ο σεβασμός σε ένα μέσο που σου δίνεται, πρέπει να είναι αυτονόητος.

 Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα... Απλά ακολούθησα κάποιες οδηγίες που μου επισυνάνθηκαν....
Σαφώς και σέβομαι τόσο το formum όσο και τους ανθρώπους που συμμετέχουν σε αυτό  καθώς και εγώ είμαι ένας από αυτούς που καταβάλω την συμαντική προσπάθεια απεξάρτησης από την νικοτίνη...
Μύπως τελικά ο τρόπος που εσύ το επικοινωνείς (επί προσωπικού και σε κοινή παράθεση που το βλέπουν όλοι) είναι εξίσου προσλβητικός? Θα μπορούσες να στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα με την άποψή σου και εάν συμφωνούσα πίστεψέ με πως θα έκανα όλες τις σχετικές διορθώσεις στις αναρτήσεις μου...

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #159 στις: Ιουλίου 09, 2011, 17:28 »
Καλησπέρα, είμαι ο Χρήστος και μετά τις χρήσιμες συμβουλές που πήρα,
ξεκίνησα να ατμίζω με ένα ego! και με τα home made υγρά μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2011, 17:48 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #160 στις: Ιουλίου 09, 2011, 17:45 »
ΠΡΟΣΟΧΗ:  Επιθυμούμε αυτό εδώ το θέμα να παραμείνει καθαρό μόνο με μηνύματα αυτοπαρουσίασης.
Παρακαλώ μην γράφετε εδώ μηνύματα καλωσορίσματος. Αν κάποιοι θέλουν να γράψουν κάποια ειδικά μηνύματα καλωσορίσματος, αυτά μπορούν να γραφτούν στην πρώτη επικοινωνία του νέου μέλους σε άλλα θέματα του φόρουμ, όχι "σκέτα" αλλά μαζί με τις απαντήσεις που θα δημοσιεύονται στις διάφορες συζητήσεις.
 
Επίσης τα νέα μέλη που αυτοσυστήνονται εδώ, ας μην κάνουν ερωτήσεις γιατί δεν θα απαντηθούν σ' αυτό εδώ το θέμα. Κάντε τις ερωτήσεις σας στα θέματα που τους ταιριάζουν σε άλλους πίνακες του φόρουμ.

Καλωσορίζω επίσημα εκ μέρους όλων, όλα τα νέα μέλη του φόρουμ και εύχομαι καλά ατμίσματα. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2011, 17:55 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #161 στις: Ιουλίου 09, 2011, 20:10 »
Καλησπέρα, ονομάζομαι Νίκος και είμαι 31 χρονών από Χανιά.
15 χρόνια καπνιστής - 15 μέρες ατμιστής.

Ξεκίνησα δανειζόμενος για 2 μέρες ένα ego-T από έναν φίλο, που φάνηκε ότι με κάλυπτε, δεν μου έλειπε το κτ.
Έπειτα με βάση τα πολύ καλά σχόλια στο forum αγόρασα το δικό μου ητ, ένα Hybrid.

Όχι μόνο δεν μου έχει λείψει το κτ, αλλά πλέον μου βρωμάνε *απίστευτα* τα τσιγάρα, τα τασάκια και οι καπνιστές φίλοι μου.
Τόσο πολύ που άρχισα να δανείζω το ένα μου ητ μήπως και τους πείσω να γυρίσουν σε ητ και αυτοί.

Αποσυνδεδεμένος spattes

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #162 στις: Ιουλίου 10, 2011, 16:35 »
Γεια χαρά σε όλους. Ειμαι ο Σπύρος από τον Πειραιά 44 μηνών!!!!!!! Ατμιζω με ενα Hybrid της Nobaccο. Αν και καπνιζα βαριά τσιγάρα και σαν φουγαρο (winston red ) τα έχω καταφέρει αρκετά καλά. Ευχαριστω όλους και κάθε έναν χωριστά για τη γνώση που προσφέρεται σε άτομα όπως εγώ που δεν είχα ιδέα για το ηλ.τσ. και έμαθα αρκετά πράγματα που με βοήθησαν να το ξεκινήσω!!!!!Και να μην ξεχασω να δώσω συγχαρητήρια στις εταιρίες για της καλές πλέον κατασκευές τους. Γεια χαρά και καλα ατμισματα σε όλους!!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #163 στις: Ιουλίου 11, 2011, 02:48 »
Γεια σας ονομαζομαι Γιωργος μενω στον Κορυδαλλο και ειμαι Φυσικος.Σημερα ξυπνησα για ακομη μια φορα με αυτο τον καταραμενο πρωινο βηχα,πινοντας λοιπον τον καφε μου και σερφαροντας διαβασα για το η.τ. και αποφασισα οτι ηρθε η ωρα για μια αλλαγη.Ειμαι 28 ετων και καπνιζω εδω και 12 χρονια αρραβωνιασμενος εκανα τον τελευταιο μου καπνο(Craven) και περιμενω να παραλαβω το πρωτο μου η.τ. ενα eGO-T μεχρι την Τριτη παρεα με 5 ετοιμα e-liquids.Ως χομπυ εχω την συναρμολογηση ηλεκτρονικων υπολογιστων και το ποκερ.Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια που θα μου προσφερατε(ηδη μου ανοιξατε τα ματια) και ευχομαι να τα λεμε συχνα.Καλως σας βρηκα!!!

Αποσυνδεδεμένος nikp81

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 11, 2011, 08:02 »
Καλημερα συν-ατμιστες :) Oνομαζομαι Νικος και ημουνα καπνιστης για 13 χρονια...Πριν 1 βδομαδα πηρα το eGo-T απο την Nobacco και εκτοτε δεν εχω καπνισει και ουτε θελω κιολας...Θα τα λεμε εδω μεσα απο εδω και περα και ολοι μαζι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο να μεινουμε μακρυα απο αυτο το κ......τσιγαρο!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12