vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Koggiot, Tsimio, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 26, 2011, 18:43 »
Γεία σας φίλοι συνατμιστές και από εμένα.

Το όνομα μου είναι Ευθύμης, προγραμματιστής στο επάγγελμα. Η καταγωγή μου είναι από την Καβάλα και ζώ και εργάζομαι το τελευταίο χρόνο στη Θεσσαλονίκη. Οι φίλοι με φωνάζουν Ευθύμης ο εύθυμος.

Και γω σαν θύμα υποκουλτούρας και επηρεασμένος από την δύναμη της μάζας, κάπνιζα αυτούς τους μικρούς διάολους που πουλούνται στα περίπτερα χωρίς περιορισμό. Ξεκίνησα το κάπνισμα στα 17 και κάτι και τώρα είμαι 26. Έννια χρόνια μετά, πιο ανώριμος από ποτέ, διάβαζα ασταμάτητα για τεχνικές κοψίματος του τσιγάρου, μαχαίρι, σταδιακό κόψιμο, υπνωτισμούς κτλ κτλ. Κατάφερα από το πολύ διάβασμα να κόψω μαχαίρι το ΚΤ( κανονικό τσιγάρο) για 20 περίπου μέρες. Αλλά κάτι με βάραινε μέσα μου, κάτι μου έλειπε οπότε το ξανάρχισα, συνειδητοποιώντας ταυτόχρονα οτι γουστάρω να φουμάρω πως να το κάνουμε. Έτσι λοιπόν μια μέρα σκέφτηκα τι στο καλό δεν βρέθηκε ένα υποκατάστατο της προκοπής για όλους εμάς που θέλουμε να φουμάρουμε ο κόσμος να χαλάσει. Έτσι ψάχνοντας στο google υπέπεσε στην αντίληψη μου τούτο εδώ το επικό φόρουμ. Ξεκίνησα λοιπόν να διαβάζω όσο και ότι μπορώ περισσότερο για να ενημερωθώ για αυτό. Κατάλαβα λοιπόν οτι εδώ είμαι.! Κάνω την πρώτη μου παραγγελία ταυτόχρονα από Nobacco και Ovale και μου έρχονται δύο πακέτα EGO-T από την κάθε μία εταιρία αντίστοιχα. Παράλληλα παραγγέλνω τα e-liquids της HALO από ivape και αυτό ήταν. Έρωτας με την πρώτη ματιά. Έχω πετάξει τασάκια καπνούς φίλτρα και εν γένει όλα τα τσιμπράκαλα ενός ανθρώπου που δεν σεβόταν τον εαυτό του πάνω από όλα (εφόσον κάπνιζε). Πιστεύω οτι θα μείνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο γιατί υπάρχει και μεγάλη στήριξη και υποστήριξη από την παρέα του forum, αλλά και επειδή είναι ανώτερη η αίσθηση όταν κάποιος ασχολείται με αυτό. Γιατί μη ξεχνάμε φίλοι μου οτι είναι και ένα πολύ ενδιαφέρον hobby. Για να μην σας κουράσω άλλο θεωρώ οτι οι άνθρωποι που ασχολούνται με το ΗΤ είναι πάνω από όλα ανοιχτόμυαλοι, καθώς πολύ αποστρέφονται και μόνο στην ιδέα ή ψάχνουν να βρούν άλλοθι οτι ίσως είναι πιο επιβλαβές απο το ΚΤ. Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι μαθαίνουμε όσο μεγαλώνουμε και δεν χάνει τίποτα να αφήσει κανείς το ΚΤ και να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό που θεωρητικά είναι και πιο safe. Άλλωστε αυτές τις λίγες μέρες τώρα έχω παρατηρήσει ραγδαίες αλλαγές στην σωματική αλλά και την ψυχική ιδιαίτερα υγεία μου.

ΥΓ: Επίσης άρρωστος με τους Pink Floyd και θα κατέβω και στη συναυλία του Roger Waters στο ΟΑΚΑ στις 8 Ιουλίου. Ελπίζω εκεί να επιτρέπεται το ηλεκτρονικό τσιγαρό γιατί στα εισητήρια αναγράφεται οτι θα απαγορεύεται ρητώς το ΚΤ! ;D ;D

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 27, 2011, 18:53 »
Hey everybody.Καλως σας βρηκα ειμαι πρωιν καπνιστης και περιφανος ατμιστης. :tongue_smilie: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος ecoesmoking

  • *
  • 1
  • Φύλο: Άντρας
    • http://ecoesmoking.com/
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 27, 2011, 21:30 »
Gia sas Onomazomai Antreas ime apo Kypro kai asxoloumai me to elektroko tsigaro edo kai 3 xronia .Telefteos anakalipsa afto to site kai apopse apofasisa na kano join in elpizo na ime efprosdektos edo.

Γεια σας
Ονομάζομαι Αντρέας είμαι από Κύπρο και ασχολούμαι με το "ηλεκτρονικο" τσιγάρο εδώ και 3 χρόνια .Τελευταία ανακάλυψα αυτό το site και απόψε αποφάσισα να κάνω join in ελπίζω να είμαι ευπρόσδεκτος εδώ.

-----------------------------

Edit by Atmos.
Γεια σου, Αντρέα και καλώς ήρθες στο φόρουμ μας. Σε αυτό το φόρουμ δεν επιτρέπονται τα greeklish. Διάβασε εδώ και τους άλλους κανονισμούς: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.0.html
Το μήνυμά σου μετατράπηκε σε Ελληνικά με το All Greek to me.

Καλή συνέχεια.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2011, 21:36 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 28, 2011, 20:14 »
Γεια σας.
Με λένε Μιχάλη, είμαι 47 χρονών, φυσικός και πατέρας 2 μικρών παιδιών.
Κάπνιζα 33 σχεδόν χρόνια. Είχα φτάσει πια τα 3 πακέτα την ημέρα.
Προχτές δοκίμασα η.τ. για πρώτη φορά. Δεν ξαναέβαλα αληθινό τσιγάρο στο στόμα μου.
Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα, είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω.
Ευχαριστώ το Θεό.

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 29, 2011, 01:22 »
Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Δημήτρη και είμαι λίγο πριν τα 31. Καπνίζω από τα 17 (όχι φανατικός καπνιστής). Άντε να έφτανα το 1 πακέτο την ημέρα. Έχει περίπου 2 εβδομάδες που χρησιμοποιώ το Η.Τ και ειλικρινά δεν μου λείπει καθόλου το παλιό. Και πιστεύω ότι ούτε στο μέλλον θα μου λήψει.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 29, 2011, 15:50 »
καλησπερα. λεγομαι γιωργος ειμαι χειριστης προβολεα παρακολουθησης και πηρα μολις χθες ενα OVALE eGo-T. καπνιζα old holborn. τι λαδι μου σηστηνεται να ταιριαζει με αυτη τη γευση για αρχη και μετα βλεπουμε. ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 29, 2011, 15:55 »
Καλως ήρθες νέος και έγω  έχω δοκιμάσει αυτό  και μου άρεσε http://www.ivape.eu/halo-eliquid/halo-eliquid-30ml/torque-56-halo-e-liquid-30ml.html

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 29, 2011, 16:03 »
Καλως ήρθες νέος και έγω  έχω δοκιμάσει αυτό  και μου άρεσε http://www.ivape.eu/halo-eliquid/halo-eliquid-30ml/torque-56-halo-e-liquid-30ml.html

ευχαριστω φιλε μου. να σαι καλα ;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:19 »
Χαιρετώ κι εγώ την κοινότητα των ατμιστών.
Νέο μέλος στο φόρουμ (προφανώς) και 22 χρόνια καπνιστής, εκ των οποίων τα 18 στριφτό, αλλά όχι σε τρελές ποσότητες ημερησίως. (12-15)
Πήρα την απόφαση να κόψω το Κ.Τ. και εναλλακτικά για το "νευρικό" κομμάτι της περιόδου απεξάρτισης, έχω επίσης αποφασίσει να αρχίσω το Η.Τ.
Προς το παρόν είμαι στη διαδικασία του... διαβάσματος των διάφορων θρεντς στο φόρουμ. Είναι πολύ ενθαρρυντικό ότι υπάρχει αυτός ο χώρος για ενημέρωση και παροχή ουσιώδους βοήθειας σε ένα "διαφορετικού τύπου" μέσο απεξάρτησης (η.τ.) από το κ.τ.
Ελπίζω να μη σας ζαλίσω με τις απορίες μου.
Βαγγέλης,
υποψήφιος ατμιστής.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 30, 2011, 00:07 »
Καλό θα ήταν να κρατηθεί το θέμα καθαρό μόνο με μηνύματα αυτοπαρουσίασης.
Παρακαλώ μην γράφετε εδώ μηνύματα καλωσορίσματος. Αν κάποιοι θέλουν να γράψουν κάποια ειδικά μηνύματα καλωσορίσματος, αυτά μπορούν να γραφτούν στην πρώτη επικοινωνία του νέου μέλους σε άλλα θέματα του φόρουμ, όχι "σκέτα" αλλά μαζί με τις απαντήσεις που θα δημοσιεύονται στις διάφορες συζητήσεις.

Καλωσορίζω επίσημα εκ μέρους όλων, όλα τα νέα μέλη του φόρουμ και εύχομαι καλά ατμίσματα. :bye:

Επίσης τα νέα μέλη που αυτοσυστήνονται εδώ, ας μην κάνουν ερωτήσεις γιατί δεν θα απαντηθούν σ' αυτό εδώ το θέμα. Κάντε τις ερωτήσεις σας στα θέματα που τους ταιριάζουν σε άλλους πίνακες του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος werto

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:08 »
Γεια σε όλους. Καπνιστής επί 16 χρόνια έχω προσπαθήσει να κόψω το κάπνισμα περίπου 7 φορές κ το μέγιστο που έμεινα άκαπνος ήταν για 1 χρόνο. Φρέσκος στο άτμισμα κ πολύ πολύ χαρούμενος. Πολύ ανώτερο το άτμισμα....απίστευτο! Ελπίζω μια μέρα να μπαίνω σε ένα καφέ κ να μη βλέπω τασάκια αλλά USB να ξεπροβάλλουν από το τραπέζι!

Αποσυνδεδεμένος babis5570

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:31 »
Γεια χαρα απο ενα .......παλιο (προηγουμενο φορουμ)..........νεο μελος  :D , αφου παρατησα 1,5 χρονο το ατμισμα και τοριξα στον καθαρο καρκινο παλυ  :o , επανερχομαι πιο αποφασισμενος.

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 30, 2011, 23:02 »
Γεια σας,
Με λενε Παναγιωτη, ετων 38, πωλητης ηλ. ειδων σε μεγαλη αλυσιδα, καπνιστης απο τα 17 μου, εδω και εικοσι μερες απο προτροπη πελατων μου ( και της γυναικας μου ) ξεκινησα το ΗΤ και απο τοτε ξεχασα το κανονικο τσιγαρο.
Τα σεβη μου σε ολους που ποσταρουν και βοηθουν εμας τους νεους ηλ. καπνιστες

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 01, 2011, 09:36 »
γεια σας και από μένα...νέος εδώ ...παλιός στο προηγούμενο forum..theo το όνομα mou.to 2008 κατάφερα και  έκοψα το k.t μέσο του h.t για 4 μήνες και δυστυχώς μετά ξανάπεσα στην φάκα του k.t καπνίζοντας περισσότερο από πριν...τώρα είμαι πιο αισιόδοξος...λόγο του ότι τα h.t έχουν βελτιωθεί τρομερά από τότε :)
καλο atmizsma σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 04, 2011, 11:35 »
Γεια σας και από μένα,
είμαι ο Χρήστος από Θεσσαλονίκη,31 χρονών,πωλητής και έχω μια κορούλα 2 ετών.
Φανατικός καπνιστής στρφτού χωρίς σκοπό να το κόψω.Πριν 2 μήνες πήρα για πλάκα ένα EGO και σε 3 μέρες δεν άναβα πια κανονικό.
Αφού δοκίμασα και το ego-t ξαναγύρισα στο κλασικό ego με 510 LR και φιλτράκια με πλακέ επιστόμιο.Περιμένω το hybrid από NOBACCO και βλέπουμε.
Πάντως από χυμό δεν έχω ακριβώς καταλήξει.Είχα κολλήσει με το smoky cuban cigar high από funstore αλλά λόγω μη σταθερής ποιότητας και γεύσης δεν ξαναμπλέκω μ αυτούς(τουλάχιστον στους χυμούς).Από hardware έχουν καλές τιμες και ποικιλία.Διαβάζοντας τις εμπειρίες σας εδώ περιμένω 3 είδη από ivape HALO.Ελπίζω να καταλήξω κάπου.
Συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά εδώ και καλό άτμισμα !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180631 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15643 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12