vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, white varadero, Jorge, giorgos1999, john67, manoslykos, KORG N364

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος dimitris p

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #810 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 01:26 »
γεια σας  και απο μενα, με λενε μακη και ειμαι αυτοαπασχολουμενος, πριν τρεις  μερες  εγινα και εγω καπνιστης του η.τ και δεν εκανα κσανα στριφτο....πηρα τον γιγαντα και ειμαι σε φαση καλη, αρκετα καλη!!

αντε ρε να ειμαστε καλα να ατμιζουμε!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 03:32 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #811 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 03:33 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)


Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #812 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 08:57 »
Για σας και από μένα  :)
με λένε Γιώργο και μένω Ραφήνα, καπνιστής εδώ και χρόνια... ένα πακέτο καπνό ανά δυο μέρες.
Έβλεπα φίλους με το η.τ. και έτσι αποφάσισα να το δοκιμάσω από χαβαλέ όχι ότι έβαλα σκοπό να κόψω το κ.τ.
Κατέληξα στο μικρο m&m γιατί μου δίνει την αίσθηση του κ.τ χωρίς να πατάς κουμπάκια να κρέμεται στο στόμα, να το δαγκώνεις χωρίς να χαλάει  :) ε... μέταλλο είναι... και εδώ και 15 μέρες δεν έκανα κανένα κ.τ. ούτε καν τα κερασμένα :thumpup:
προς το παρόν κάνω τσιγαρήσιες γεύσεις τις νομπακο με 6 και 11mg και βλέπουμε....
Εντόπισα το φορουμ ψάχνοντας πληροφορίες για το η.τ
ένα μεγάλο μπράβο στο παιδιά του φόρουμ για την άψογη δουλειά που κάνετε :thumpup: :thumpup: :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος axilleas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #813 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 18:06 »
Το όνομα μου είναι Αχιλλέας κ είμαι στα 32 αποφάσισα να κοψω το κάπνισμα κ ξεκίνησα το ητ εδώ κ 3μηνες περίπου κ απο τότε δεν έχω ακουμπήσει κανονικό τσιγάρο.Η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε το κάπνισμα κ όπως φαίνεται λατρεψα το ατμισμα. Ξεκινά με 18 υγρα έπεσα γρήγορα στα 12 στον μήνα πάνω στα 9 κ τώρα είμαι στα 6 κ στόχος μου όταν πάρω κ τον Οδυσσέα ,ατμισμα με 0 νικοτίνη. Ελπίζω να τα καταφέρω .Ατμιζω περίπου 2-3 ml την μέρα τα γνωστά υγρα απο Πολωνία κ είμαι ευχαριστημένος κ ποιοτικά κ οικονομικά .Τα τελευταία 3 χρόνια μένω στην χασια κ καταγωγη απο Καρδίτσα . Τα όπλα μου είναι ένα ego-t   K  elips τις ovale κ το μωρό μου gg stealth κ σύντομα τον Οδυσσέα . Τέλος θέλω να ευχαριστήσω την διεύθυνση του φόρουμ για την εκπληκτική τους δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος panosvrs

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #814 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 19:54 »
Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο! Είμαι ο Πάνος απο Λουτράκι Κορινθίας, 34 ετών παντρεμένος, με 2 κόρες, τρελός και παλαβός με τα αυτοκίνητα και την ταχύτητα και φυσικά καπνιστής 1,5-2 πακέτων τσιγάρων την ημέρα. Καπνίζω απο τα 15 και πρίν 3 χρόνια είχα καταφέρει να το κόψω για 10 μήνες! Για πολλούς και διάφορους λόγους το ξανα άρχισα. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει η όλη ιδέα του καπνίσματος γι'αυτό και ΔΕΝ έχω προσπαθήσει να το κόψω ξανά και γι'αυτό το λόγο θα παραλάβω αύριο το 1ο μου η.τ Ovale Elips. Παρακολουθούσα το forum αρκετες μέρες πριν γίνω μέλος και παρατήρησα ότι εκτός απο το ότι υπάρχει αρκετή τεχνογνωσία είστε και μια πολύ ωραία παρέα τις οποία θα ήθελα να είμαι μέλος! Αυτά τα λίγα (!!!!) για την ώρα απο εμένα. Ελπίζω σε ανάλογη συνέχεια του forum!

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #815 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:21 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

με λένε Γιώργο είμαι 37 χρονών και το επάγγελμά μου είναι Αναλυτής/Προγραμματιστής ERP Εφαρμογών. Κάπνιζα περίπου 20 χρόνια, 2 πακέτα Prince (και παραπάνω κάποιες φορές). Λόγο του ότι είμαι πολλές ώρες στο PC του έδινα και καταλάβαινε. Το είχα κόψει μια φορά για 3 μήνες χωρις ιδιαίτερο ζόρι θα έλεγα πριν 9 χρόνια, αλλα πάνω στο χαβαλέ το άρχισα πάλι.

Εδώ και 4 μέρες έχω αρχίσει το άτμισμα. Έχω πάρει το Alter eGO-T (το Διπλό με τις 1000αρες μπαταρίες, και από e-Liquid Decadence Tobacco Black Label xHigh (24mg/ml). Ατμίζω περίπου 2ml με 2,5ml την ημέρα. Προς το παρόν το απολαμβάνω και δεν αναζητώ τα Prince μου. Το e-Liquid που έχω επιλέξει έχει αρκετή νικοτίνη αλλά σε πρώτη φάση ήθελα κάτι δυνατό ώστε να μην αναζητήσω τα Prince. Στην πορεία θα κατέβω στα 18mg/ml, στα 11mg/ml και στα 8mg/ml. Υπολογίζω να κάθομαι κάνα δίμηνο στο κάθε επίπεδο ώστε να μη τραβήξω μεγάλα ζόρια.

To Forum το βρήκα Googlαροντας για πληροφορίες περί Ηλεκτρονικού Καπνίσματος και θεωρώ ότι είναι πολύ μα πάρα πολύ διαφωτιστικό.

Μιας και είμαι πολύ νέος στο άθλημα του ατμίσματος περιμένω τις υποδείξεις και τις συμβουλές των πιο έμπειρων ατμιστών του Forum.

Φιλικά
Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος Stellitsa

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #816 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 06:06 »
Καλημέρα,

το ονομά μου είναι Στέλλα και είμαι 32 χρονών. Κάπνιζα περίπου 5 χρόνια, 1 πακέτο Davidoff (έφτανα και το 1,5 κάποιες δύσκολες μέρες). Περίπου 1 μήνα τώρα έχω αρχίσει το άτμισμα. Έχω πάρει το alter eGO-T (Δύο Ηλεκτρονικά Τσιγάρα με 1000αρες μπαταρίες και e-Liquid Decadence Tobacco Black Label 8mg/ml. Ατμίζω περίπου 2ml την ημέρα. Για την ώρα το απολαμβάνω και δεν αναζητώ το Κανονικό Τσιγάρο.

Στο Forum βρέθηκα από τον ψάχνοντας πληροφορίες το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο. Έχω διαβάσει αρκετά εδώ μέσα και είπα να γίνω μέλος για να γράψω την πολυ μικρη μεχρι τώρα δική μου εμπειρία και να προσπαθήσω να λύσω τις απορίες μου.

Φιλικά
Στέλλα

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #817 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 12:53 »
Καλησπέρα, είμαι κι εγώ πλέον ατμιστής εδώ και 2 βδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος andk

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #818 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 15:22 »
Γειά σας και απο μένα . Με λένε Ανδρέα και είμαι καπνιστής 20+ χρόνια.
Έχω "περάσει" απο δίαφορες μάρκες αλλά τα τελευταία χρόνια καπνίζω στριφτό, ενα πακέτο στις 2 μέρες.
Ατμιστής έγινα απο σπόντα , άτμισα σε φιλικό σπίτι - μου άρεσε , μου το έκαναν δώρο και αυτό ήταν κόλλησα.
Έχω εδώ και μια εβδομάδα λοιπόν ενα Ovale eGO-C  , τον μαθαίνω και με μαθαίνει και τα πάμε μια χαρά μέχρι στιγμής...
Για το φόρουμ μόνο καλά λόγια έχω να πώ μιας και το παρακολουθώ απο την πρώτη μέρα που ατμίζω και οι πληροφόρηση που μας παρέχει είναι χρήσιμη και κατατοπιστική ειδικά σε αρχάριους . Συγχαρητήρια!

Αποσυνδεδεμένος Christos_77

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #819 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:01 »
Γειά σας και απο μένα.Μένω στην Αθήνα,το ονομά μου είναι Χρήστος και είμαι 34 χρονών.Κάπνιζα 17 χρόνια,τα τελευταία 8 χρονια στριφτο,ένα πακέτο craven στίς δύο μέρες,μέχρι που πρίν πέντε μήνες μου είπε η νύφη μου κάτι παράξενα περί ηλεκτρονικών τσιγάρων...και είπα για πλάκα να το δοκιμάσω μόνο και μόνο για να δώ τί και πώς είναι..Είναι πολύ σημαντικό (για μένα)να πώ οτι δεν περίμενα ούτε πίστευα ούτε ήθελα να κόψω το τσιγάρο και απλά το δοκίμασα για να δω πώς είναι και να λύσω την απορία μου για το "τί σκέφτηκαν πάλι οι άνθρωποι..!".Το γεγονός οτι τους τελευταίους πέντε μήνες πίνω καφέ χωρίς να καπνίζω είναι κάτι που μόνο ένας καπνιστής(ή πρώην)μπορεί να καταλάβει τί σημαίνει.Σε όλο αυτό το διάστημα δεν εχω μείνει "άκαπνος".Υπαρχουν μέρες που στρίβω τρία ή τέσσερα τσιγάρα,όχι περισσότερα γιατί δεν με ευχαριστούν πλέον,και ο λόγος είναι τα πολλά και διάφορα προβλήματα που δημιουργώ εγώ καθημερινά στις συσκευές του εμπορίου που έχω(Ego T και Elips), οι οποίες πιστεύω ότι η κατασκευή τους και η χρήση τους είναι για ανθρώπους που θέλουν να κόψουν την "κακιά συνήθεια"και όχι για ανθρώπους όπως εγώ,ίσως και αρκετοί άλλοι από εμάς εδώ,που απλά θέλουμε να την αντικαταστίσουμε..Η λύση  στο παραπάνω πρόβλημα ήταν για μένα η ενότητα "MODS" που υπάρχει στο φόρουμ και ο λόγος που το αναφέρω είναι οτι αν δεν υπήρχε σίγουρα θα είχα γυρίσει και πάλι στο κάπνισμα..
Για να μοιραστώ την προσωπική μου εμπειρία με κάποιον που θα ξεκινήσει ή έχει ήδη ξεκινήσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έχει τις επιφυλάξεις που είχα και εγώ,αυτο που μπορω να πώ είναι οτι όταν το ξεκίνησα και άρχισα να ψάχνομαι για το τί υγρό και πόση νικοτίνη ώστε να μου υποκαταστίσει το κανονικό τσιγάρο και να μην έχω σύνδρομα στέρησης και αρχίσω να δαγκώνω τις πόρτες και να κοπανιέμαι στους τοίχους,πίστευα οτι ο μόνος τρόπος για να τα καταφέρω ήταν να βάζω σκέτη νικοτίνη στην κατσαρόλα με το φαγητό ή να λούζομαι δύο φορές τη μέρα με αυτη για να την "ακούσω"..Όμως τα πραγματα ήταν πολύ πιο απλά και ήρθαν απο μόνα τους όταν απο  τα 18mg (ξεκίνησα με 18 γιατί δεν είχε το μαγαζί 24άρι..)έπεσα κάποια μέρα στα 9 επειδη μου τελείωσε το υγρό και μετά απο λίγη ώρα κατάλαβα οτι δεν ήταν και τόσο τραγικά τα πράγματα..Το παραπάνω δεν το έγραψα για να κάνω πλάκα αλλά για να δείξω οτι και στη δικιά μου περίπτωση όπως και των περισσότερων στην αρχή όλα φαντάζουν πολύ δύσκολα,χωρίς όμως να είναι και τόσο..
Θέλω να ευχαριστίσω πολύ όλους όσους έχουν αφιερώσει χρόνο και κόπο ώστε αυτό το φόρουμ να είναι τόσο πολύ χρήσιμο και κατατοπιστικό για όλους και ειδικά για τους νέους ατμιστές που είναι φρέσκοι στον ατμό και έχουν μεγαλύτερη δυσκολία στο να ξεχάσουν "τα παλιά"...
Καλή συνέχεια σε όλους μας....

Αποσυνδεδεμένος αρτεμιος

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #820 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:31 »
καλησπεα και απο μενα..ειμαι ο αρτεμιος..μενω πειραια-ρεντη,,ειμαι μονο!!38 χρονων και καπνιζα πολλα χρονια αλλα τωρα τελευταια εκανα καπνο...τωρα πλεων για τρεις εβδομαδες κανω ηλ τσιγαρο και γουσταρω τρελα...μου αρεσουν οι κατασκευες ξυλου,πχ-(μπουζουκια-λυρες-μοντελα πλοιων-τριηρεις κλπ)και ειμαι και λατρης του ψαροντουφεκου,αν και εχω να παω καιρο λογο ελειψης παρτενερ(μαλον ειμαι απο τους λιγους που αρεσει αυτο)

Αποσυνδεδεμένος Reich82

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιμινιέρα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #821 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 02:31 »
Τους χαιρετισμούς μου κ από μένα σε όλα τα μέλη του forum! Είμαι 29 χρονών, 14 χρόνια φανατικός καπνιστής με ατελείωτες χρυσές κασετίνες του Καρελια στο ενεργητικό μου. Έχω εργαστεί για μερικά χρόνια στον τεχνικό τομέα σαν μηχανικός που είναι κ ο κλάδος μου (εργοτάξια κτλ) αλλά η τύχη (κ η κατάσταση)  με έφερε να εργάζομαι σε μια πολυεθνική εμπορική εταιρεία. Τρελαίνομαι για ταξίδια, κινηματόγραφο, μουσική και ανάγνωση. Λάτρης των παθών μου και των εξαρτήσεων μου, συμπεριλαμβανομένου του καπνίσματος, του αλκοόλ, κατά καιρούς και άλλων ουσιών, των πολιτικών αναλύσεων αλλά προπάντων των σχέσεών με με πρόσωπα, έρωτες και φίλους. Λίγο σκοτεινός και πεσιμιστής αλλά κατα βάθος κρυφά αισιόδοξος  τύπος, έτοιμος να νιώσει κάθε χαρά της ζωής. Μου αρέσει κάθε μορφή εναλλακτικής σκέψης ιδιαίτερα πάνω στα θέματα παραγωγικών διαδικασιών. Γόνος λαϊκής οικογένειας σε μια πραγματικά βιομηχανική πόλη, την οποία λατρεύω αν κ η τύχη με έφερε να ζω στην όμορφη Θεσσαλονίκη.  Όμως αρκετά με μένα. Ήμουν επισκέπτης του φόρουμ για μια βδομάδα προσπαθώντας να πάρω μια ιδέα για το τι ''παίζει'' με το ΗΤ που δοκίμασα από ένα φίλο, και πλέον μέλος και 5 μέρες ''ατμιστής'' όπως έμαθα από το φόρουμ τον όρο, ο οποίος μου αρέσει πολύ. Είναι οι πρώτες πέντε μέρες των τελευταίων δεκατεσσάρων ετών που είμαι χωρίς τσιγάρο και ναι νιώθω fucking υπέροχα!! Τελειώνοντας θέλω να ευχαριστήσω όλους αυτούς που μέσω αυτού του φόρουμ (με τις δημοσιεύσεις τους) μου έδωσαν την πληροφόρηση για να προχωρήσω...

Αποσυνδεδεμένος buble

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #822 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 09:28 »
Καλημέρα στο forum

Είμαι ο βαγγέλης και κατοικώ στο Αθήνα.
Ήμουν καπνιστής τσιγάρου, για 20 χρόνια. Εδώ και 15 μέρες μπήκα στον κόσμο του η.τ με συσκευή ego-t και έκτοτε δεν έχω καπνίσει κ.τ.
Το φόρουμ το ανακάλυψα ψάχνοντας πληροφορίες στο δίκτυο για το η.τ. και από την στιγμή που το ανακάλυψα, άρχισα να διαβάζω εντατικά όλα τα θέματα που αφορούν το η.τ.
Και σήμερα μπορώ να πω ότι είμαι σε καλό δρόμο ….
Mέσα στον επόμενο μήνα θα προβώ σε αγορά mod.
Σας ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για την πολύ καλή προσπάθεια που γίνεται στο forum

Αποσυνδεδεμένος kavas

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #823 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 09:57 »
Γεια σας και απο μενα

καπνιζω απο τα 17,τωρα 36 και απο την Πεμπτη το μεσημερι που πηρα το want
με camel μεσης νικοτινης δεν ξανακαπνισα
οι αλλαγες τεραστιες σε 5 μολις μερες
Συγχαρητηρια σε ολους για  τις πληροφοριες και την βοηθεια που δινετε στον κοσμο
χαρα μου θα ειναι να μπορεσω και εγω να προσφερω στο εργο σας οταν ωριμασω στον ατμο!

Αποσυνδεδεμένος member10a

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #824 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 10:24 »
Καλημέρα και από μένα

Τι να πω για το forum; Τα έχουν πει όλα οι προηγούμενοι. Να ευχαριστήσω μόνο όλα τα παιδιά για την πολύ καλή δουλειά που κάνουν και εύχομαι να συνεχίσουν για να κρατήσουν το forum ζωντανό.
Όσο για μένα καπνίστρια εδώ και 15 χρόνια. Τη τελευταία πενταετία καπνό Old Holborn προσπαθώντας να μην ξεφύγω πάνω από τα 10 τσιγάρα ημερησίως. Έχω κλείσει ένα μήνα ατμίσματος και συνεχίζω....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12