vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 7 χρήστες
th3ofilos, Doubt, dkostas, JohnDag, athmichalop, Βασίλης1966, Jorge

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #720 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 22:19 »
Καλησπέρα είμαι ο Νίκος  μετά απο 22 χρονιά στριφτού από εχθές πέρασα στο η.τ,μετα απο 40 ώρες κανένα στριφτό, το καλο είναι οτι παρεσυρα και την γυναικά μου στο η.τ

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #721 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 23:54 »
καλησπερα  σε ολους! Να σας συστηθω κ εγω
ονομαζωμε λευτερης 30 ετων,μενω στην πετρουπολι,εργαζωμε στο μετρο.βαριας μορφης καπνηστης μαλμπορο σκληρο κ καπνο μαλμπολο κοντα 16 χρονια τωρα!ειδα οτι δν παει αλλο η ιστορεια με το κ.τ κ ετσι σιγα σιγα μπηκα κ γω στο η.τ . ψαχνωντας στο νετ για πληροφοριες βρηκα το φορουμ κ αισθανωμε τυχερος, γιατι με  βοηθησε πολυ στο ξεκινημα μ,εχω διαβασει τα περισσοτερα ποστ αλλα μεχρι τωρα δεν ετυχε παρω μερος σε καπια συζητηση σας λογο εργασιας.σασ ευχαριστω ολους πολυ για τις πληροφοριες,πραγματικα οτι ξερω το εμαθα απο σας!

Αποσυνδεδεμένος ilpap

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #722 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 02:29 »
Καλησπέρα και απο μένα. 
Δεν καπνίζω και πάρα πολύ (μισό πακέτο τη μέρα) αλλά καλό είναι να σταματήσει και αυτό οπότε το γύρισα απο προχτές στο η.τ. Άντε να δουμε..

Ηλίας

Αποσυνδεδεμένος steam man

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #723 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 08:58 »
την καλημερα και απο μενα  :bye: :bye:
ειμαι ο γιωργος και ειμαι αισιως 45 χρονων παντρεμενος και με 2 κορες 19 και 15 ετων
καπνιζα απο τα 17 μου και η γυναικα μου απο τα 17 επισης
καναμε και οι 2 μαζι 3 πακετα την μερα απο σχετικα ελαφρυ τσιγαρο ( cooper light )
προσωπικα το κοβω το κ. τ. οποτε θελω οπως και εκανα
αλλα η γυναικα μου οχι οσες φορες προσπαθησε
ειχαμε ιστοριες και δραματα στο σπιτι απο τα νευρα
απο τις 15 λοιπον του μηνα εκεινη εγινε ατμιστρια και εγω ατσιγαρος πλεον
(αν και κατι δεν μου πολυαρεσει στην συσκευη της που η αληθεια βιαστηκε να παρει, αλλα για αυτο αλλου σε αλλο θεμα που θα ανοιξω)
μενω στην νικαια και δουλευω σαν εργατης βαρδιας στην ευδαπ σε ολο την αττικη σχεδον

εχω διαβασει αρκετα στο φορουμ καποια μου εχουν δημιουργηση αποριες καποια στιγμη θα αρχισω να ρωταω μολις κανω καποια ταξινομηση στο μυαλο μου απο ολα αυτα που διαβαζω

τελος να προειδοποιησω μου αρεσει αρκετα να πειραζω τους αλλους και να κανω πλακα  ;D ;D (καλως εννοουμενη παντα χωρις προθεση μειωσης η προσβολης προς κανενα) οποτε ελπιζω οτι αν καποια στιγμη πειραξω καποιον να μην νευριασει  :angry_orange: :angry_orange:τζαμπα μια που προειδοποιησα ως ωφειλα να κανω  :yes: :yes:

συγγνωμη αν το γραψιμο μου ειναι λιγο περιεργο αλλα δουλευα νυχτα γυρισα στις 6 το πρωι και γραφω περιμενοντας να παω συνεργειο το αυτοκινητο οποτε υπαρχει λιγο ο παραγοντας κουραση αλλα και ο παραγοντας νυστα

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #724 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 17:24 »
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να συστηθώ στα μέλη του forum.
Καπνίζω 10 χρόνια (τα 7 αποκλειστικά στριφτό τσιγάρο)
Αγόρασα πριν από 20 μέρες ένα Hybrid κυρίως για να μην καταφεύγω στην εξορία της εταιρίας που δουλεύω για να απολαύσω λίγα λεπτά ένα τσιγάρο.
Χωρίς να έχω στόχο να κόψω το τσιγάρο μέσα σε 20 μέρες έφτασα να καπνίζω μόνο 3-4 τσιγάρα την εβδομάδα από τα 70-80 που έκανα! Ταυτόχρονα μέσα σε 20 μέρες από 16 νικοτίνη έχω πέσει στο 6 και το 0.
Προσπαθώ ακόμα να βρω τι μου αρέσει. Από πλούσιες γεύσεις και έχω καταλήξει στις πιο φρουτένιες που μου θυμίζουν ναργιλέ.
Δεν με έχει ικανοποιήσει 100% το HYBRID σε θέμα γεύσης (ξινίλες και ήπια ίσως και ελλιπής γεύση) ... σίγουρα με έχει ικανοποιήσει σε θέμα ευκολίας και διάρκειας (βγάζω μια μέρα με μια φόρτιση και δυο γεμίσματα). Απ' ότι είδα οι περισσότεροι προτείνουν tank όσον αφορά στο θέμα ποιότητας γεύσης.  Τι θα μου προτείνατε έτσι ώστε να μπορέσω να απολαύσω πλουσιότερες γεύσεις?

Αποσυνδεδεμένος panais

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #725 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 17:33 »
   Καλησπέρα και απο μένα....Παναγιώτης απο Νίκαια....25 χρονών...κάπνιζα απο τα 17 μου...κάπνιζα δυστυχως ενα μικρο καπνο Drum λευκο την ημέρα...Σχεδον ο,τι εκανα το εκανα με ενα τσιγαρο αναμεσα στα δαχτυλα...Εδω και 20 μέρες περίπου χρησιμοποιω το hybrid και πραγματικα ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.....Δεν μου λειπει καθολου πλεον το τσιγαρο.....Μαζί με μένα εχει κοψει το κανονικο τσιγαρο και η μήτερα μου αλλα και η κοπέλα μου αφου τους πηρα ιδια συσκευη με την δικια μου.......ενα μεγαλο "ευχαριστω" στα μελη του forum  σας για τις πληροφοριες που παρεχετε εδω που με βοηθησαν στο να καταλαβω τι ειναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο και σε ποια συσκευη να καταληξω..     


                                                                         
                                                         

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #726 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 19:10 »
Καλησπέρα,
Με λένε Βασίλη, είμαι 38 ετών και καπνίζω από τα 18. Εννοείται ότι έχω φτάσει να καπνίζω στριφτά (drum) εδώ και 10 περίπου χρόνια - επίσης εννοείται οτι είναι και αφιλτρα. Μπορώ να θεωρηθώ λοιπόν (μανιώδης) καπνιστής, όχι μόνο από την... προϋπηρεσία, αλλά και λόγω του ότι κάνω ένα καπνό των 40g σε 2 μέρες.
Στο προκείμενο τώρα...
Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχα μία γνωριμία πριν περίπου 4 χρόνια. Εξαιτίας του ότι δεν δοκίμασα ο ίδιος και για να λέμε και την αλήθεια δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι (συσκευή που προσομοίαζε με τσιγάρο, μίας χρήσης από ότι μου είπαν και χωρίς νικοτίνη) δεν το έψαξα και πολύ για να μάθω. Το θεώρησα δηλαδή ανάξιο ως αντικαταστάτη. ΠΟΣΑ ΛΙΓΑ ΗΞΕΡΑ...
Πριν περίπου 2 εβδομάδες και από σύμπτωση, ήρθα σε επαφή με μία συσκευή ego-t, που ο ατμιστής είχε το χρόνο να μου εξηγήσει, να με κατατοπίσει.... Έδώ βάζω μία παρένθεση και σας ενημερώνω ότι είμαι παντρεμένος και περιμένουμε το πρώτο μας παιδί, οπότε είχα ήδη μπει στο τριπάκι τι θα κάνω, γιατί κάπνισμα μέσα στο σπίτι απαγορεύεται (και πιάσαν και τα κρύα για μπαλκόνι).
Για να μην πολυλογώ, έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα το φόρουμ σας. Μετά από 1 εβδομάδα περίπου που διαβάζω τα πόστ, το τσιγάρο έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα και περιμένω με αγωνία να πάρω την πρώτη μου συσκευή ατμίσματος. Μάλλον για αρχή κάποια ego-t με 4-5 ατμοποιητές (Α και Β τυπου) και σίγουρα τουλάχιστον μία passthrough μπαταρία (πλην αυτών του πακέτου) και 4 - 5 μπουκαλάκια υγρά με νικοτίνη από 0 ως 24....

Ελπίζω ένα μήνα μετά την πολυπόθητη αγορά, να έχω να γράψω και εγώ τις δικές μου εμπειρίες....
Μέχρι τώρα σας ευχαριστώ (γιατί με τα γραφόμενά σας ξεστραβώθηκα) και σας παρακαλώ για οποιαδήποτε πληροφορία pm!!!

Αποσυνδεδεμένος astelios

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #727 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 20:03 »
Kαλησπέρα ονομάζομαι Στέλιος είμαι 52 ετών  καπνιστής από τα 18 με μια διακοπή 7 ετών στα 35 μου. Εκείνα λοιπόν τα χρόνια ήταν τα καλύτερα ,ξυπνούσα ποιο άνετα το πρωί ,ανέπνεα ποιο καλά καταλάβαινα τις γεύσεις των φαγητών και γενικά όλα ήταν καλύτερα. Είμαι καθηγητής ξένων γλωσσών και καπνίζω 1 και μισό πακέτο stuyvesant πορτοκαλί 25άρι.Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό Τσιγάρο μήπως και ξαναβρώ αυτές τις χαμένες απολαύσεις, Στα ταξίδια μου στην Ευρώπη βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση γιατί πουθενά σε κανένα μαγαζί δεν μπορείς να καπνίσεις και είναι σπάσιμο να είσαι με παρέα και να βγαίνεις έξω από το μαγαζί είτε κάνει ζέστη είτε κρύο για να απολαύσεις ένα τσιγάρο που στην ουσία δεν απολαμβάνεις. Δεν ξέρω αν θα είναι εύκολο αλλά λέω να προσπαθήσω το site το βρήκα ψάχνοντας στο net και το βρήκα πολύ καλά οργανωμένο. Όλοι όσοι συμμετέχουν έχουν ένα επίπεδο και δεν ειρωνεύονται ή δεν κάνουν πικρόχολα σχόλια προς τους άλλους. Ο καθένας θα πει την την γνώμη του χωρίς υπονοούμενα.

Αποσυνδεδεμένος sakhs9

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #728 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 21:31 »
Γεια και απο μένα, είμαι ο Σάκης 46 ετων και αποφασισα και εγω να αρχισω το ατμοισμα και να σταματησω το κ.τ. μετα απο 30 χρονια σχεδον ετσι πηρα ενα alter ego εδω και δυο μηνες και ξεκινησα και ψαχνοντας ηρθα και εδω που ειναι τα ποιο ενδιαφεροντα και ελπιζω να μαθω πραγματα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο και αμα μπορω να προσθεσω και εγω κατι

Αποσυνδεδεμένος panthan

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #729 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 22:37 »
Γεια σας , είμαι ο Πάνος και ατμίζω 1 μήνα με hybrid .
Μπράβο στη καλή δουλειά που κάνει το forum.

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #730 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 07:12 »
καλημερα.με λενε Τασο,ειμαι 36 χρονων απο Αθηνα.οδηγος στο επαγγελμα λατρης μεχρι προσφατα του τσιγαρου και τωρα φανατικος του η.τ.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #731 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 07:39 »
Χαιρετω κι εγω Αποστολης 1 μηνα ατμιστης χωρις ΚΤ απο το πρωτο ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος JOHN.ST

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #732 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 15:33 »
Με λενε γιαννη και ειμαι 36 ετων.Ασχολουμε με το ηλεκτρονικο τσιγαρο περιπου 2μηνες, με εχει βοηθήσει  παρα πολη να κοψο το κανονικο τσιγαρο και κινος εχω παθη μεγαλη πλακα με τιν παρτιτου.Το σαιτ αυτο ειδικα με εχει βοηθησει παρα πολη και με εχει κατατοπιση σε πολα θεματα που το αφορουν.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #733 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 15:42 »
Γεια χαρά.

Νεο μελος στην παρέα και εγω.

Mε λενε Ιωσήφ και μενω στη Νικαια.
ειμαι 37,  και καπνιζα 20 χρονια , μεχρι τις 3-11-2011 , οπου και εκανα δειλα το πρωτο μου βημα στο ηλεκτρονικό τσιγαρο, αγοράζοντας το πακετο "Giant" της Nobacco.

Κατι πακέτα τσιγάρα που ειχα "καβα" στο σπιτι και το αυτοκίνητο............τα εδωσα πισω ,στον μαγαζάτορα που τα προμηθευόμουν,
και ευχαριστω καθημερινά την τεχνολογία , που μας έδωσε αυτους τους "φορητούς αργυλεδες" στα χερια !!!!   :))


Ευχαριστω πολυ.
Ιωσηφ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:50 από reefdiver »

Αποσυνδεδεμένος yiazir

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ δεν είναι αργά...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #734 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 18:59 »
Καλησπέρα και από μένα λέγομαι Γιάννης είμαι 47 ετών είμαι καπνιστής εδώ και 27 χρόνια και εδώ και 20 μέρες ατμίζω η.τ.(R-evo) .Δεν ήξερα το φόρουμ τότε και μάλλον δεν με καλύπτει το συγκεκριμένο,σκέφτομαι να πάω σε Hybrid μετά από πολύ διάβασμα εδώ μέσα  :respect:  Πάντως κατάφερα να σταματήσω το κ.τ. μέχρι τώρα και δεν μου λείπει καθόλου  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8483 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180905 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12