vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, ZoeM

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #450 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 05:27 »
Καλημερα!

Ειμαι ο Χρήστος απο Κερατσινι και ειμαι 24 χρονων.
Ειμαι φοιτητης του τμηματος Λογιστικης στο ΤΕΙ Χαλκιδας.
Καπνιζα περιπου 5 χρονια καπνο,10-15 τσιγαρα τη μερα και αρχες Οκτωβριου αρχισα το ατμισμα με ενα Ego-w.
Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το Η.Τ. και πλεον δεν εχω σκοπο να ξαναγυρισω στο Κ.Τ.
Εχω ηδη πεισει και αρκετους φιλους καπνιστες να πανε στο Η.Τ. και ολοι λενε τα καλυτερα.
Το φορουμ το βρηκα απο το google και ειμαι χαρουμενος που υπαρχουν και αλλα ατομα που εχουν εμπειρια και γνωση πανω στο ατμισμα.
Ατμιζω σταθερα στα 9mg/ml 2-3ml τη μερα.Καλυτερη γευση μεχρι τωρα και αφου εκτος απο τα δικα μου δοκιμαζω και e-liquids φιλων ειναι το Espresso και οπως φαινεται θα ειναι για αρκετο καιρο ακομα.

Αποσυνδεδεμένος geokar

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #451 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 08:57 »
Καλημέρα σε όλους τους συν-ατμιστές! Απ' ότι καταλαβαίνω, μάλλον είμαι το νεότερο μέλος αυτής της ατμο-παρέας, καθώς μετράω μόλις 36 ώρες με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
 
Καπνίζω τα μισά χρόνια της ζωής μου (περίπου 15) και δυσκολευόμουν ακόμη και στην ιδέα του κοψίματος του τσιγάρου. Έμαθα για το ητ από σπόντα. Αρχικά γέλασα (μου φάνηκε αστείο να πω την αμαρτία μου), μετά προβληματίστηκα, μετά έψαξα (κάπως έτσι σας βρήκα) και τελικά από την Τετάρτη είμαι κάτοχος ενός nobacco giant.
 
Το συμπέρασμα από τη 1,5 μέρα χρήσης, είναι καλύτερο απ΄ότι περίμενα. Αν εξαιρέσεις καναδυο στιγμές (κυρίως στον πολύ πρωινό καφέ) που αναπόλησα το κτ, δεν είχα κανένα κρούσμα στέρησης. Αντιθέτως, ακολουθώντας κάποιες από τις συμβουλές των παλιών μελών σε ότι αφορά τα e liguids κλπ (ευχαριστώ μάγκες), νομίζω ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, το κτ θα αποτελέσει οριστικά παρελθόν για μένα.

Με συν-ατμικούς χαιρετισμούς, Γιώργος.

Αποσυνδεδεμένος puff

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #452 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 21:19 »
Χαιρετώ την παρέα! Είμαι 30yo μηχανικός και μετρώ 24h με την ατμομηχανή μου ενα τυπικό giant.  Όντας καπνιστής 16 χρόνια καμήλες 2 πακέτα τη μέρα, πρέπει να πω οτι δε μου λείπει καθόλου το κτ και έχω ενθουσιαστεί πολύ με τον ατμισμό...

Αποσυνδεδεμένος Konstantinosix

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #453 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 15:16 »
Καλησπερα και απο εμενα!
Κωνσταντινος και μενω Νεαπολη Νικαιας.
Καπνιζα 16 χρονια Camel παλια μεχρι που αλλαξαν το χαρμανι και επειτα καπνο κιτρινο holborn 40gr τις 2 μερες!
Αγορασα ενα Nobacco Hybrid για αρχη και εδω και δυο μηνες απεχω απο το κ.τ.
Πλεον ψαχνω για κατι καλυτερο σε ντουμανι και ελπιζω να με βοηθησετε να βρω απαντησεις!!

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #454 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 15:32 »
Γεια χαρα σε ολους και χαιρομαι που σας βρηκα.
Βεβαια πρωτα εκανα post και μετα αυτοπαρουσιαζομαι αλλα καλιο αργα παρα ποτε :)
Γιωργος 37 ετων ,μενω Κορινθο και καπνιζα απο τα 16 μεχρι τα 25 δυο πακετα marlboro την ημερα.Το εκοψα ενα πρωι γιατι μπουχτησα και εκτοτε δεν το ειχα βαλει στο στομα μου.
Πριν 5 χρονια εχασα δυο ανθρωπους και δεν ξερω πως μου την εδωσε και αρχισα την "τρακα" σε συναδερφους που καπνιζαν μεχρι που καποια στιγμη αρχισα να καπνιζω κανονικα.Το μονο θετικο ειναι οτι αρχισα καπνο και οχι Marlboro οποτε οικονομικα ημουν καλυτερα.
Καποια στιγμη δοκιμασα με εναν συναδερφο το Njoy αλλα δεν μας κρατησε πολυ .Ωραια γευση αλλα δεν εβγαζε τοσο πλουσιο ατμο, η μπαταρια μικρη οπως και το μεγεθος του αλλωστε και τα φιλτρα δεν κρατουσαν πολυ.
Τωρα τελευταια αρχισα να μπουχτιζω παλι και σκεφτηκα να το κοψω αλλα δεν εχω την δυναμη που ειχα παλια και αποφασια να στραφω παλι στο Η/Τ και ετσι σας βρηκα.
Ευχομαι να τα καταφερω να αποφασισω τι θα παρω γιατι ειναι δυσκολοι καιροι για να σκορπαμε λεφτα και να αρχισω να ατμιζω συντομα .
Να ειστε ολοι καλα και παλι χαρηκα που σας βρηκα!!!

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #455 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 19:20 »
Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη.Ονομάζομαι Κυριάκος και εδώ και 5 ημέρες ατμίζω μ ενα e go t (ovalle).Απέχω παντελώς απο το τσιγάρο εδώ και 3 ημέρες.Με κάλυψε το e go t σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό και ελπίζω να ανταπεξέλθω μιάς και κάπνιζα γύρω στα 15 τσιγάρα για 25 χρόνια.Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος nmech1984

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #456 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 21:13 »
Καλσπέρα!

Νικόλας το ονομά μου. Σκέφτομαι να αρχίσω και εγώ το άτμισμα όχι γτ με ενδιέφερε τόσο να κόψω το κάπνισμα, αλλά γτ μ άρεσε η διαφορετική φιλοσοφία κ η γεύση καθώς και γτ όχι να μου βγει τελικώς σε καλο για την υγεία μου.!

Προς το παρόν ψάχνω κάποιο ηλεκτρονικό πούρο, αλλά δεν βρίσκω τπτ δυστυχώς στην ηλεκτρονική αγορά. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε κάπως?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και χαίρομαι για την e-γνωριμία!!

Αποσυνδεδεμένος geoxras

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #457 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 12:18 »
Γεια σε όλους.
Με λένε Γιώργο και είμαι απο το μεσολόγγι.
Απο χθές ατμίζω με ένα ovale ego-t και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Το κακό είναι οτι ξεκίνησα με 9αράκια υγρά και είναι κάπως ελαφρύ,αλλά απο γεύση είναι απίστευτα.Πήρα τα natura maxboro και virginia!
Αυτά τα λίγα απο μένα! ;)

Αποσυνδεδεμένος unitronic

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #458 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 13:33 »
Γεια χαρα στην ομορφη παρεα! με λενε Γιαννη και ειμαι ανεργος! ;D περα απ'την πλακα ισχει! Βρηκα το forum τυχαια στο google πριν ενα μηνα περιπου και μπηκα και'γω στο τρυπακι να παρω η/τ γιατι ειναι πολλα τα λεφτα πλεον για κ/τ οταν καπιος θελει 1,5 πακετο ανα ημερα. Αυριο παω να παρω το πρωτο μου η/τ υστερα απο πολυ μελετη στο forum αν και τα εχω κανει λιγο μπαχαλο στο κεφαλι μου :wall: ελπιζω να μην απογοητευτω στην πρωτη εμπειρια μου :-[

Καλος σας βρηκα!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #459 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 00:56 »
Καλησπερα και απο εμενα
Μανουσακης γιωργος λεγομαι,η καταγωγη μου ειναι απο την ομορφη Λημνο αλλα εμενα χρονια δυστηχως στην Αθηνα.Τωρα ποια Χανια(οπου ξεκινησα σαν φοιτητης).
Ασχολουμαι με το πολυεπιπεδο μαρκετινγκ εδω και 3 χρονια
Ειμαι 25 χρονων
Οπως σας ειπα και στο πρωτο μου post ΧΡΟΝΙΑ καπνιστης,και πλεον μονο ηλ τσιγαρο
Σας ευχαριστω που ανιδιοτελως αφιερωνετε χρονο στο να ενημερωνετε τον κοσμο για το ωφελη του ηλ τσιγαρου

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #460 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:06 »
Ονομάζομαι Νεκτάριος. Είμαι και ζω στα Χανιά Κρήτης.
Είμαι νέος στο άτμισμα και αυτό οφείλεται κυρίως στην έκθεση της Αμερικάνικης Ιατρικής Εταιρείας.
Ατμίζω γύρω στις 20 ημέρες με το  ΗΤ της Νοbacco Hybrid.
Μου αρέσει να ψάχνομαι και να ενημερώνομαι. Το Forum είναι πολύ βοηθητικό και λύνει αρκετές απορίες σε όσους έχουν ( και είναι πράγματι αρκετές).
Καλη σας ημέρα!!!1 :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Iannis

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #461 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:16 »
Γεια σας παίδες

τα ρημάδια τα 3 "Γ"

Γιάννης
Γιατρός
Γιαλάκιας

Καλώς σας βρήκα  :)

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #462 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:46 »
Πακης απο το Πασχαλης. Κατοικος Θεσσαλονικης.
Παλια φωρτιζα μονο το κινητο μου.
Μετα αρχισα να φορτιζω τον υπολογιστη μου (Laptop).
Μετα πηρα αυτοκινητο που φωρτιζε με το φρεναρισμα.
Μετα αυτοκινητακι τηλεκατευθηνομενο με lipo και τρελες ταχυτητες. Και εδω φωρτισμα.
Μετα σκουτερ MP3 hybrid. Και αυτο στην πριζα.
Μην ξεχασω καμερα και βιντεοκαμερα.
Τελος εχω φτασει να φωρτιζω και το τσιγαρο μου.
Μαλον η ΔΕΗ θα μου κανει αγαλμα.
Δεν προλαβε βεβαια γιατι πηγα ENERGA :))

Αποσυνδεδεμένος apaleftos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #463 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 15:15 »
Χαιρετώ την (ίσως?) μεγαλύτερη ατμοπαρέα του διαδικτύου!!

Είμαι ο Μήτσος και είμαι καλά ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ...

Καπνιστής εδώ και καμιά 10αρία χρόνια, όχι όμως και τόσο εξαρτημένος αν σκεφτεί κανείς ότι ένας 25άρης καπνός θα με βγάλει από 2 μέρες μέχρι και βδομάδα ή 10 μέρες!!

Σας βρήκα, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, ψάχνοντας πληροφορίες για το ΗΤ, για το οποίο δεν είχα ιδέα μέχρι που είδα ένα συνάδελφο να... ατμίζει!

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ήμουν πολύ επιφυλακτικός ως προς την αθωότητα του ατμού αλλά μετά από συζήτηση με φίλο φαρμακοποιό αλλά και φίλο γιατρό αποφάσισα να μπω κι εγώ στον κόσμο του ατμίσματος.

Καλώς σας ήρθα λοιπόν μιας και πιστεύω ότι ήρθα για να μείνω!

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω όλους για την δουλεία που έχετε κάνει με το φόρουμ και τις πληροφορίες που δίνετε.

Αποσυνδεδεμένος Giorgio

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #464 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 15:57 »
Καλησπέρα. Ειμαι ο Γιώργος απο Θεσσαλονίκη , 36 και καπνίζω εδω και περίπου 20 χρονια. Τα τελευταία 4 χρονια καπνίζω καπνό περίπου ένα πακέτο / 3 μέρες. Θέλω να αρχίσω η.τ. γιατί δε θελω να κοψω το καπνισμα αλλά να περιορίσω οσο μπορώ τις βλαβερές επιπτώσεις συνεχίζοντας την συνήθεια μου αυτή. Ειχα μπερδευτεί βέβαια λίγο με το ποια μαρκα και τι τυπο η.τ. να αγοράσω αλλά πιστεύω οτι μετα απο το "διαβασμα" που εκανα εδω καπου κατέληξα. Πρεπει να φυγω τωρα , αλλά πιστεύω θα τα λέμε συχνά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15914 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085409 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35473 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12