vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3435 στις: Ιουνίου 09, 2023, 21:10 »
Καλώς ήλθες στο forum. Οι χομπίστες πάντα θα βρίσκουν μια άκρη (θέλω να πιστεύω) . Ο χώρος εδώ βοηθά και προς αυτή τη κατεύθυνση. Ο τρόπος που εφαρμόζω εγώ για να αποφεύγω το κορεσμό είναι 2 ταυτόχρονα στημένοι ατμοποιητές. Π.χ, θα έβαζα στον ένα τη τριμπέκα και στο άλλο το σουπρίμ και θα έκανα τζούρες και από τους 2 μέσα στην ημέρα. Από τότε που το κάνω αυτό πάντα γεύομαι το υγρό που ατμίζω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3436 στις: Ιουνίου 09, 2023, 21:19 »
...ή & να απαλλαγείς από την χρήση αρωμάτων συνολικά, όπως έχω πλέον καθιερώσει. Ακόμη μικρότερη βλάβη για την υγεία & την δική μας & των αντιστάσεων. Ολα στο μυαλό είναι. Οταν κάπνιζα αυτό το πικρό πράγμα δεν φανταζόμουν γεύσεις φρούτων, μπακλαβάδων κλπ. Στη νικοτίνη & στην μηχανική κίνηση του καπνίσματος ήμουν εθισμένος. Και ποιός ξέρει. Αν λείψει & η περιέργεια εξερεύνησης όλο & περισσότερων γεύσεων, ίσως & να ατονίσει ο εθισμό & να κοπεί ΚΑΙ το άτμισμα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3437 στις: Ιουλίου 04, 2023, 14:11 »
Καλησπέρα σε όλους! Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!
Χαίρομαι ιδιαίτερα που βρήκα το Ελληνικό φόρουμ ατμιστών, γιατί το άλλο που ήξερα μάλλον έκλεισε (e-kapnisma)! Ξαναγυρίζω στο άτμισμα μετά από 10 χρόνια περίπου λόγο υγείας. Τότε, στην πρώτη μου προσπάθεια κατάφερα να ατμίζω για πάνω από ένα χρόνο. Λίγο το υγρό που ερχόταν στο στόμα και διαρροές στους εργοστασιακούς, λίγο το ότι δεν τα βρήκα με τους επισκευάσιμους που είχα, δυστυχώς, ξαναγύρισα στο τσιγάρο. Υπερβολικό, καθημερινό κάπνισμα καπνού. Προέκυψαν προβλήματα υγείας. Μου είπαν να σταματήσω το κάπνισμα. Έκανα απόπειρα με ένα σκεύασμα - πιπάκι με νικοτίνη από το φαρμακείο, αλλά δεν με κάλυψε. Είπα να ξεκινήσω πάλι το άτμισμα για αρχή, και σταδιακά να μειώσω την νικοτίνη και να φτάσω στην μηδενική. Κάνοντας μια πρόχειρη έρευνα αγοράς διαπίστωσα μεγάλες αλλαγές με νέα καλούδια. Προμηθεύτηκα το μικρό σε μέγεθος και καλή αντίσταση το Aspire Cyber X που είναι ότι πρέπει για να το έχω στην δουλειά μου. Επίσης, μπορώ να έχω διαφορετικό υγρό σε κάθε κάψουλα (Pod) γιατί προσαρμόζονται στην μπαταρία με μαγνητική επαφή στο κάτω μέρος τους σε χρόνο μηδέν. Θέλω όμως να ασχοληθώ και με επισκευάσιμους. Έχω βάλει στο μάτι μου το QUAD FLEX Survival Kit by Aspire, ULTON Kuma Style 22mm RTA 4.8ml, και συνεχίζω την έρευνα μου. Ευτυχώς, χάρη σε εσάς, το φόρουμ είναι πληρέστατο από εμπειρία, γνώση και πληροφορίες. Ευχαριστώ όλους που μας την προσφέρετε απλόχερα και αφιλοκερδώς.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3438 στις: Ιουλίου 04, 2023, 19:39 »
Καλωσήλθες στο forum  :thumpup:
Έχουν περάσει 7 χρόνια από τότε που το e-kapnisma μετονομάσθηκε σε vaping.gr
https://vaping.gr/index.php?topic=15072.msg1029597#msg1029597

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3439 στις: Ιουλίου 07, 2023, 15:32 »
Θέμη, ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και την διευκρίνιση για το φόρουμ! :thumpup:  Πράγματι, βρήκα και τα παλιά μου ποστ (Netonavt) τότε. :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3440 στις: Ιουλίου 08, 2023, 02:02 »
 :)) :)) όντως. Με Eternity, fogger, vision spinner και άλλα εκείνης της εποχής. Να είσαι καλά Σέργιε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johntr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3441 στις: Οκτωβρίου 09, 2023, 22:39 »
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα, καθώς είναι η πρώτη μου ανάρτηση στο forum.
Με λένε Γιάννη και είμαι 43 ετών.

Είμαι ΜΟΝΟ ατμιστής εδώ και έναν χρόνο, κόβοντας το κάπνισμα (10-15 τσιγάρα Malboro Gold ανά ημέρα) σε μια ημέρα μετά από περίπου 15 χρόνια.
Ο λόγος: η υπόσχεση που έδωσα ή, αν θέλετε, το τάμα που έκανα και έπρεπε (και πρέπει) να τηρήσω.
Για να είμαι ειλικρινής, όμως, δεν το τηρώ στο 100% καθώς, δεν καπνίζω μεν, αλλά ατμίζω.

Η μόνη μάρκα που έχω ατμίσει ποτέ είναι η Black Note.
Δεν έχω κάνει ούτε ένα puff από άλλη μάρκα.
Ξεκίνησα με την κλασική σειρά, με αγαπημένα το Prelude και το Sonata.
Με κέρδισε το γεγονός ότι είναι ένα ΝΕΤ υγρό, με πολύ φινετσάτη, καθαρά καπνική επίγευση, που, μέσα στο μυαλό μου, τουλάχιστον, φαντάζει ως πιο "φυσικό" υγρό, με λιγότερη "χημεία", αν και καταστρέφει τις αντιστάσεις πολύ γρήγορα γιατί, όπως μου λένε, είναι "πολύ βρώμικο" υγρό. Φυσικά, αυτήν την φαντασίωση την πληρώνω και με το παραπάνω, αλλά θεωρώ ότι το αξίζει (εκτός αν είμαι εντελώς λάθος και κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου).

Εφόσον στη Ελλάδα η σειρά αυτή δεν υπάρχει, τουλάχιστον σε "έτοιμη" μορφή, αυτό το ένα έτος ατμίζω το Rock των 6mg. Δεν έχει την ιδεατή γεύση, αλλά με ικανοποιεί γιατί δεν αντέχω τις έντονες γεύσεις και τα "σκληρά" αρώματα.
Επίσης, είναι εξαιρετικά σημαντικό το γεγονός ότι δεν έχω κάποια παρενέργεια, όπως βήχα, ζαλάδα, ναυτία κλπ.


Βρήκα το vaping.gr και αποφάσισα να γίνω μέλος με κύριο στόχο να βρω έναν τρόπο να προχωρήσω στο επόμενο βήμα, στα 3mg. Δυστυχώς, δεν εισάγονται από την VapeLand και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε καταστήματα της Ε.Ε. Συγκεκριμένα, από ό,τι έχω παρατηρήσει με βάση την πολύμηνη έρευνά μου, υπάρχει παντελής έλλειψη των έτοιμων υγρών της Blacknote με εξαίρεση την αγορά της Μ. Βρετανίας.

Οπότε, προς το παρόν, ψάχνω για posts όπου μπορώ να προσφέρω μια χρήσιμη απάντηση ώστε, στη συνέχεια, να ποστάρω την ερώτησή μου, μήπως και καταφέρω να βρω μια λύση σε αυτήν τη δυσκολία που με ταλαιπωρεί έναν χρόνο τώρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2023, 23:03 από johntr »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3442 στις: Οκτωβρίου 10, 2023, 00:45 »
Από τα καλύτερα που έχω ατμίσει ποτέ.. αρκετά 10ml.
Τα 10ml έτοιμου υγρού γενικώς είναι εξαιρετικά δυσεύρετα σε οποιοδήποτε μάρκα net τώρα . Να πάρεις black note αρώματα, υπάρχουν σε άρωμα 10ml?
Επίσης μπορείς να πάρεις αρώματα la tabaccheria


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος johntr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3443 στις: Οκτωβρίου 11, 2023, 13:05 »
Ναι, βγαίνουν σε αρώματα των 10ml για να προσθέσεις την νικοτίνη και την βάση της αρεσκείας σου.


Επισκέφτηκα ένα κατάστημα και έφτιαξα ένα Rock με 4mg νικοτίνης.
Το άφησα να ωριμάσει για περίπου μια εβδομάδα και το δοκίμασα.
Δεν είχε ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το έτοιμο. Ήταν υπερβολικά γλυκό και δεν είχε αυτήν τη διακριτική καπνική επίγευση, αλλά μια έντονη φρουτένια γεύση που, ειλικρινά, δεν μου άρεσε καθόλου και μου προκάλεσε ναυτία από τα πρώτα 3-4 puffs.
Κρίμα γιατί, με αυτόν τον τρόπο, θα έλυνα το θέμα με την χαμηλότερη νικοτίνη και θα ήταν σαφώς πιο οικονομικό...


Το έχω ακόμα και έχουν περάσει 2 μήνες. Ίσως το ξαναδοκιμάσω για να δω αν υπάρχει κάποια διαφορά μετά από τόσο καιρό ωρίμανσης.
Ίσως δοκιμάσω να φτιάξω και κάποιο άλλο άρωμα από τα κλασικά, όπως το Prelude ή το Sonata που ήταν άκρως καπνικά.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2023, 20:57 από Tem »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3444 στις: Οκτωβρίου 12, 2023, 00:14 »
Μετά από 2 μήνες έχει ωριμάσει κάργα, έχει γίνει άλλο υγρό. Εμένα μου αρέσουν τα ΝΕΤ φρέσκα, με πολλά αρώματα, εσένα μπορεί να σου αρέσουν ώριμα, μπουμπούνα το

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3445 στις: Οκτωβρίου 17, 2023, 03:42 »
Παρακολουθώ το φόρουμ 2 χρόνια και αποφάσισα να γράψω... πολλά λόγια για να συστηθώ.

Καταρχάς να σας ευχαριστήσω όλους επειδή εδώ έμαθα πολλά για το άτμισμα.
Η δική μου ιστορία είναι η εξής: είχα δοκιμάσει δυο τρεις φορές άτμισμα και είχα απογοητευτεί, όπως πολλοί φίλοι, επειδή δεν ήξερα. Νόμιζα ότι όλα είναι ίδια και μόνο οι γεύσεις αλλάζουν. Πόσο νυχτωμένος ήμουν!
Πριν δυο χρόνια, όταν δεν μπορούσα πλέον να πάρω τα πόδια μου, όταν λαχάνιαζα σε 100 μέτρα χαλαρό βάδισμα, σκέφτηκα ότι δεν πάει άλλο με το τσιγάρο, 40 χρόνια καπνιστής.
Τα τελευταία π.Α. (πριν το άτμισμα) χρόνια έκανα ένα σακουλάκι καπνό κάθε δύο μέρες.

Επειδή είχα δοκιμάσει και δεν ευχαριστιόμουν το άτμισμα, σκέφτηκα ότι κάτι δεν έχω καταλάβει, οπότε αντί να ξαναδοκιμάσω στην τύχη, αποφάσισα να το κάνω... επιστημονικά.Ευτυχώς εκείνες τις ημέρες είχα άφθονο χρόνο οπότε άρχισα να διαβάζω σάιτ και να βλέπω βίντεο. Σε μια εβδομάδα είχα καταλάβει τα βασικά, τα μοντ, τους ατμοποιητές, τις αντιστάσεις, τα υγρά, τις νικοτίνες...

Οχι κανονικά βέβαια, αλλά τα στοιχειώδη, ώστε να μην κάνω χονδροειδή λάθη. Μόλις ένιωσα έτοιμος πήγα σε ένα ατμομάγαζο, αγόρασα ένα μοντ που το έχω ακόμη επειδή είναι θηρίο αντοχής, το Forz της Vaporesso, δύο ατμοποιητές Zenith II της Inokkin και αρκετά καπνικά υγρά 9mgΑπό την ώρα που ξεκίνησα έως σήμερα δεν έχω καπνίσει τσιγάρο!
Τα περισσότερα υγρά ήταν μάπα, μιας γνωστής ελληνικής αλυσίδας, το hardware όμως αποδείχτηκε αξιόπιστο, αν και το ακριβοπλήρωσα. Αλλού - ξέρετε μάλλον που - το βρήκα πολύ φθηνότερο.Δεν έχει πολύ σημασία όμως η τιμή, επειδή το πρώτο μοντ σου πρέπει να το πιάσεις για να καταλάβεις ότι σου κάνει. Με το Forz τα βρήκαμε αμέσως, αντίθετα από άλλα μοντ που ακολούθησαν.
Επειδή λοιπόν μετά από κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα μια μέρα να κόψω το κάπνισμα μαχαίρι και να εξοικειωθώ με το άτμισμα αμέσως, επειδή είχα διαβάσει και είχα καταλάβει τα βασικά, νομίζω ότι οφείλω να πω το τριπλό «μυστικό», που όλοι οι παλιοί εδώ το ξέρετε, αλλά δεν το έχω δει κάπου ολόκληρο ταυτόχρονα.
Το άτμισμα, λοιπόν, κατά τη γνώμη μου είναι τρία πράγματα:
1. Τα μηχανάκια. Ποντ, μοντ, ατμοποιητές, ΒΒ ή ό,τι άλλο χρησιμοποιεί κανείς. Το κύριο χαρακτηριστικό τους είναι να βολεύουν τον χρήστη. Ετσι και δεν βολεύεται με αυτά, έτσι και δεν του είναι οικεία και φιλικά, αν τον παιδεύουν, αν είναι βαριά, λεπτά, μεγάλα ή μικρά, σε λάθος χρώμα ή σχήμα, θα τα πετάξει στην άκρη. Ακόμη κι ένα λάθος για εκείνον ντιπ τιπ μπορεί να ακυρώσει ένα καλό ατμοποιητή. Το έχω δει να γίνεται και οι αρχάριοι δεν ξέρουν καν τι τους φταίει.
2. Οι γεύσεις. Πολλοί παίρνουν μια γεύση που τους έδωσε το μαγαζί ή τους σύστησε κάποιος φίλος, δεν μένουν ικανοποιημένοι, αλλά αντί να δοκιμάσουν πέντε έξι ακόμη γεύσεις για να βρουν τι τους αρέσει, παρατάνε το άτμισμα. Ειδικά οι αρχάριοι νομίζουν ότι θα βρουν τη γεύση του τσιγάρου τους. Αυτό είναι τραγικό λάθος. Δεν θα τη βρουν ποτέ!
3. Η νικοτίνη. Είναι το λιγότερο εμφανές αλλά από τα πιο βασικά. Επειδή όλοι οι καπνιστές έχουν εξάρτηση κινδυνεύουν, αν παίρνουν λιγότερη νικοτίνη από το άτμισμα, να αναζητήσουν κι ένα τσιγαράκι. Από την άλλη, αν παίρνουν πολύ νικοτίνη μπορεί να νιώσουν ναυτία ή κάτι άλλο άσχημο. Ισορροπία στη νικοτίνη, τουλάχιστον στα αρχικά βήματα του ατμίσματος είναι απαραίτητη, μέχρι το σώμα να προσαρμοστεί. Εγώ προσπάθησα να το ισορροπήσω προς τα κάτω. Μού έλεγαν: «ξεκίνα με 18mg» αλλά ξεκίνησα με 9mg και τώρα είμαι στα 6.Βέβαια, το έχω πιπίλα, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.
Για να συνδυάσω το τριπλό «μυστικό» με ιστορίες βγαλμένες από τη ζωή, εγώ κι η σύζυγος έχουμε εντελώς διαφορετικό στιλ ατμίσματος.
-Στα μηχανάκια: Προτιμώ μοντ που γεμίζουν τη χούφτα, με μονή μπαταρία και επισκευάσιμους ατμοποιητές. Προτιμάει λεπτά, με ενσωματωμένη μπαταρία και εργοστασιακούς ατμοποιητές.-Στις γεύσεις: Προτιμώ ημικαπνικά και φρουτώδη, προτιμάει καπνικά ΝΕΤ και έχει κολλήσει σε μία γεύση μιας εταιρείας δύο ολόκληρα χρόνια, ενώ έχω δοκιμάσει δεκάδες, αν όχι εκατοντάδες διαφορετικά
-Στη νικοτίνη: Κάνω 6άρα. Κάνει 9αρα. Κάνω 60 ml τη βδομάδα, κάνει μόνο 10Περί γούστου κολοκυθόπιτα, που λένε...
Η ιστορία με τους ατμοποιητές
Οπως είπα νωρίτερα ξεκίνησα με εργοστασιακούς. Στον πρώτο μήνα ήθελα να δοκιμάσω επισκευάσιμους.
Εκεί άρχισε το πιο ωραίο κεφάλαιο, επειδή το άτμισμα έγινε χόμπι. Κατσαβιδάκια, μεγενθυτικοί φακοί (δεν έχω και τα καλύτερα μάτια), συρματάκια, βαμβάκια. Βάλε αυτό, βγάλε το άλλο, χάσε το ορίνγκ στο πλύσιμο, βρες το ορίνγκ που δεν ξέρεις που πάει. Σπάσε τα νεύρα σου γιατί δεν μπορείς να κουμπώσεις το ντεκ, το ίδιο που την επόμενη μέρα κουμπώνει με την πρώτη. Οσοι ασχολείστε, ξέρετε γιατί μιλάω...
Ετσι από τον πρώτο μήνα άρχισε η περιπέτεια στη Θάλασσα του Κάνθαλ, στις γιαπωνέζικες «καθαρές» βαμβακοφυτείες. Να κονταροχτυπιέσαι με ανεμόμυλους, σαν Δον Κιχώτης με όπλο το σταυροκατσάβιδο κι εκείνο το διαολεμένο που μοιάζει με άλεν αλλά δεν είναι άλεν και μόνο μαστόρια που έχουν κάνει επτά χρόνια στο Θιβέτ ξέρουν πώς το λένε, αλλά ονοματίζουν, επειδή έχουν δεθεί με όρκο ιερό και θα τους καεί το κάνθαλ έτσι και προφέρουν το μυστικό όνομά του!
Τέλος πάντων. Πρώτος επισκευάσιμος ό Ares ΙΙ. Επειδή την εποχή που ξεκίνησα, όλοι ήταν «Α, ο Ares!» και «Ω, ο Ares!», θεώρησα υποχρέωσή μου ως στραβόγιαννος να ακολουθήσω το ρεύμα. Πήρα δεύτερο μοντ για να έχω έναν εργοστασιακό για καβάτζα κι άρχισα να ξεστραβώνομαι στον Ares. Ευτυχώς δηλαδή που δεν ξεκίνησα από κανέναν άλλο επειδή ο συγκεκριμένος είναι φιλικός με τους ψαρούκλες. Υπάρχουν και κάτι ωραία βίντεο, οπότε όλα καλά.
Δεν πρόλαβα να μάθω τη διαφορά του Kanthal από το Nichrome και να ένας φίλος «πάρε 4 επισκευάσιμους δώρο!». Και ένα μοντ. Ο ίδιος λόγω δουλειάς το έριξε στα ποντ. Ευκολία. Για μένα ήταν σούπερ! Σαν παιδάκι που του χάρισαν τρενάκι για τα χριστούγεννα.
Πήραν φωτιά τα εργαλεία, χάθηκαν orings (πάντα χάνονται orings), βρέθηκαν orings, ακούστηκαν βρισίδια για το γ@μίδι που δεν κάθεται, το μπλιμπλίκι που έπεσε, το σύρμα το χοντρό, το ψιλό, το ψιλοκομένο και πάντα υπήρχε μια εξωτική και πρωτάκουστη βρισιά για το βιδάκι που δεν έπρεπε βγει αλλά βγήκε κι άντε τώρα να το βρεις το @#)&%!.
Εδώ οφείλω να ευχαριστήσω τα χαρτομάντηλα γραφείου, που έγιναν οι καλύτεροί μου φίλοι και μου συμπαραστάθηκαν στις δύσκολες εκείνες ώρες.

Πάντως έμαθα. Οχι πολλά, αλλά έμαθα να δίνω δεύτερη και τρίτη ευκαιρία σε ατμοποιητές που αρχικά τους θεωρούσα χαμένη υπόθεση. Νόμιζα, ότι είναι στο χούι τους να χύνουν υγρά ή να δίνουν καμένο, ενώ ήταν τα δικά μου στησίματα για φτύσιμο από την αρχή.
Από τους ατμοποιητές, τους πρώτους πέντε και τους άλλους που ακολούθησαν με κάποιους τα βρήκαμε, κάποιοι έγιναν κολλητοί και κάποιοι είναι ακόμη αχώνευτοι. Ας τους πάρουμε έναν έναν
Επισκευάσιμοι με κριτική:YFTK FEV v4.5s+  = δύσκολο ξεκούμπωμα, με ένα oring λιγότερο όλα κανονικά. Πολύ μεγάλος.
Brunhilde = Μικρό στόμιο για γέμισμα, χαρτομάντηλο υποχρεωτικό. Ο πιο εύκολος στο στήσιμο
Siren II 22mm = Από τους αγαπημένους. Πρέπει να είναι βίτσιο αυτό. Δύσκολο βαμβάκωμα, αν αποτύχεις μπουγελώνει, αλλά από γεύση πετάειSiren II 24mm = Από Κίνα επειδή μου άρεσε ο 22άρης. Την πάτησα θεαματικά. Ούτε μία φορά δεν κατάφερα να μην τρέχει σαν βρύση. Μόνο κατασκευαστικό λάθος το εξηγεί αυτό.
Glez Mini = Εχουμε μαλώσει και δεν μιλιόμαστε. Μια χαρά γεύση, αλλά τα -δεν θυμάμαι πόσα- ορινγκ, η γυάλινη καμπάνα και άλλα χαρακτηριστικά είναι για ασκήσεις μαστοριάς, όχι για μένα.Precisio = Mε αυτόν σας γράφω τώρα. Τον είχα αφήσει στην άκρη για μήνες, επειδή κάτι μού είχε κάνει. Δεν θυμάμαι τι. Πρόσφατα του έδωσα μια ευκαιρία και με ικανοποίησε.Ammit = Περίεργο φρούτο. Τη μία μου αρέσει και την άλλη όχι. Και ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί.Ares II = Ο ιδανικός μέσος όρος. Ευκολος, χωρίς διαρροές αλλά και χωρίς υπερβολές σε γεύση.Αuguse Εra Pro = Η πιο σμουθάτη τζούρα. Μεγάλος, όμως και πολύπλοκος σε λύσε-δέσε.Kizoku Limit = Πολυεργαλείο, επειδή παίρνει και εργοστασιακές αντιστάσεις. Βάζεις μια στην τσέπη και πας για καφέ, χωρίς δεύτερο ατμοποιητή.

Για τα μοντ δεν έχω να πω πολλά. Διαβάζω για «άμεσα» ρεύματα και εξοικονομήση μπαταρίας και δεν καταλαβαίνων τι θέλουν να πουν οι ποιητές. Το Forz βγήκε αστέρι, το αγαπημένο μου είναι το Mixx, αλλά ενδιάμεσα έχω σπάσει δύο άλλα και έχω χαρίσει ένα με ενσωματωμένη μπαταρία γνωστής εταιρείας, best seller στο Σκρούτζ που τα έπαιξε σε 3 μήνες και η μπαταρία του ψόφαγε σε 2 ώρες.
Για να ολοκληρώσω την ιστορία μου, θεωρώ τα ατμιστικά μιας χρήσης μεγάλη κλεψιά και βρωμερά για το περιβάλλον.Προσπαθώ να φτιάχνω τα δικά μου υγρά και είμαι τυχερός που μού αρέσουν οι απλές γεύσεις και όχι τα τιραμισού με ξυνόγαλο ούτε τα πιτόγυρα στον ατμό. Λίγο μήλο με βιρτζίνια με ικανοποιεί.
Αυτά τα ουκ ολίγα και συγχαρητήρια σε όποιον κατάφερε να διαβάσει το τεράστιο για φόρουμ κείμενο.
Καλώς σάς βρήκα...






Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3446 στις: Οκτωβρίου 17, 2023, 09:22 »

Κι εγώ έτσι νομίζω!!!  Πως "καλώς μας βρήκες"!!


Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3447 στις: Οκτωβρίου 17, 2023, 14:42 »
diavasteros, καλωσόρισες!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3448 στις: Οκτωβρίου 17, 2023, 15:01 »
Παρακολουθώ το φόρουμ 2 χρόνια και αποφάσισα να γράψω... πολλά λόγια για να συστηθώ.
Καλώστονε!!! :bye: :thumpup: Θα σε μαλώσω όμως, άργησες. Εμεινες τόσο καιρό diavasteros ενώ έχεις να δώσεις τόσα πολλά ως grafteros.  :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Apostolost

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3449 στις: Δεκεμβρίου 10, 2023, 14:37 »
Καλησπέρα.Το όνομα μου είναι εμφανές,και γράφω για να πώ ενα γειά σε όλους.Ατμιζω απο το 2019,σαφέστατα δεν είχα κόψει το τσιγάρο ως πρόσφατα,φτιάχνω δικα μου υγρά για οικονομικούς αλλά και ολίγον τι ψυχολογικούς λόγους(απασχολούμαι σαν χόμπι),και δεν έχω στυλ ατμίσματος συγκεκριμένο,γιατί κυκλοφορώ με 2 μοντάκια ενα μονομπαταρο με σφιχτης τζούρας και ένα με αεράτο ατμοποιητή για να μην βαριέμαι.Καλώς σας βρήκα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180547 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59767 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12