vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

636 επισκέπτες, 8 χρήστες
laniel, maprix, ΨΗΛΟΣ, Buliwyf, Jorge, manoslykos, tibolaso, Milarepa

Twitter

The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 02:02 »
Στα ίδια επίπεδα είναι. Ακόμα θυμάμαι τα κουκούλια από το virginia prime........  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:53 »
Κρίμα γιατί θα θελα να το χρησιμοποιοώ μιας κ μόνο το άρωμα απ το μπουκάλι με εξιτάρει!
Ωστόσο
1) δεν εχω τις γνώσεις να φτιάχνω φυτιλοαντιστασεις
2) δεν εχω το χρόνο να αλλαζω καθε λιγο κ λιγακι αντιστασεις μιας κ ειμαι ολη μερα στους δρόμους
3) δυστυχως μάλλον με βλέπω να το πουλάω ειναι κρίμα να καθεται κ να εχω σπαταλήσει μόλις 4 ml απ τα 60!

Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 15:53 »
Tί σου λέμε ; Το ίδιο που λες κι εσύ :)

Τον AGI τον χρησιμοποίησες ως genesis για τα HoL ; Αν ναι, για πες μας, τα κατάλοιπα στα ίδια επίπεδα με τους φυτιλάτους ; Έχω κι εγώ την ίδια απορία με τον cruiser79.
Για τον agi που Ρωτάς εννοείτε σαν genesis και μονο τον χρησιμοποιώ τι ερώτηση ειναι αυτή δεν το καταλαβαίνω, αφήνει μια πακα επάνω που ούτε το σύρμα ξεχωρίζεις και όσο και να τζουραρης δεν έρχεται τίποτε.


Τα υγρά είναι κορυφή δεν το αμφισβητη κανείς. Όμως να μπορούμε να τα ατμισουμε χωρις να σκεφτόμαστε αν έχουμε και πόσες έτοιμες αντιστασεις.
Δεν έχω και την τρελλή εμπειρία σε dripping αλλά ο Cisco 306 1.8Ω τον οποίο ευγενικά μου χορήγησε ο chriscorfu για τις δοκιμές μου, γονάτισε με τα συγκεκριμένα υγρά. Τι μπάνια σε βότκα, τι οινόπνευμα, μόνο άκουα φόρτε δεν του έβαλα. Ίσως ένας κλασσικός 510 Bridgeless να την έκανε τη δουλειά λόγω της γεωμετρίας του αλλά δεν παίρνω και όρκο. Ας πούνε και τη γνώμη τους οι χρήστες επισκευάσιμων dripping ατμοποιητών, όπως επίσης θα ήθελα να ακούσω και εμπειρία από χρήστες ατμοποιητών με mesh στο θέμα κατάλοιπων με υγρά της Hol γενικά.
Για τον cisco και εγω τα ίδια, μετά απο ας πω 60 σταγόνες μπορεί να είπα και πολλές τον πέταξα.

Διορθωση παραθεσης και συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 16:29 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος colonel

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 18:51 »
Στα ίδια επίπεδα είναι. Ακόμα θυμάμαι τα κουκούλια από το virginia prime........  ;D ;D
Κρίμα γιατί θα θελα να το χρησιμοποιοώ μιας κ μόνο το άρωμα απ το μπουκάλι με εξιτάρει!
Ωστόσο
1) δεν εχω τις γνώσεις να φτιάχνω φυτιλοαντιστασεις
2) δεν εχω το χρόνο να αλλαζω καθε λιγο κ λιγακι αντιστασεις μιας κ ειμαι ολη μερα στους δρόμους
3) δυστυχως μάλλον με βλέπω να το πουλάω ειναι κρίμα να καθεται κ να εχω σπαταλήσει μόλις 4 ml απ τα 60!
;)Φίλε μου καμία γνώση δεν είχα και εγώ στις φυτιλοαντιστάσεις και γενικότερα σε επισκευάσιμους ατμοποιητές..Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο..Θα ήθελα να μοιραστώ με όλους τους συνατμιστές την δοκιμή που έκανα στο επισκευάσιμο ατμοποιητή ´´Omikron '' έφτιαξα αντίσταση με Άσσο φυτίλι έξι στη σειρά με 17άρι σείρμα και περιπου 4,5 σπείρες που βγαίνουν καπου στα 1,6ΩΜ ...άνοιξα καπου την απόσταση που χωρίζει τις σπείρες μεταξύ τους γύρω στο 1,5 χιλιοςτό ετσι ώστε με αυτο τον τροπο πετυχα μεγαλυτερη αποροφητικοτητα των κατάλοιπων στο φυτίλι και οχι πανω στις σπειρες που αλοιώνουν τη γευση και φερνουν καρβουνίλα...ΜΑυρίζει μεν το σειμίο που βρίσκονται οι σπείρες του σύρματος αλλα όχι το ίδιο το σύρμα που είναι και ο βασικοτερος λογος που οι περισσοτεροι ατμιστές απογοητευονται απο τα El Toro και τα παρατάμε :idiot1:Το αποτέλεσμα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΤΑΤΟ ολοήμερο ατμισμα συνολικά απο eden cigarillos,cigar de paris kai Μονώταυρο για το βραδυ...καμία αλλοιωση με ρυθμιση τάσης στα 3,2 βόλτ η αντίσταση δεν το βάζει κατω ,δεν μασάει...Αντιστέκεται ακόμα και στα πιο δυσκολα κατάλοιπα του Μινώταυρου..Δοκιμάστε το και ειμαι σίγουρος πως τα φυσικά ζάκχαρα που εχουν τα eL toro θα πανε περίπατο..Το βραδυ ενα πλύσιμο στον Omikron,μετα Dry Burn kαι η αντισταση γινεται σαν καινούργια για την επόμενη μερα που θα την χρησθμοποιησεις ξανα και ξανά!!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 11, 2014, 22:49 »
Φοβερο υγρο ο Μινοταυρος για τις ιδιαιτερες στιγμες μου!  ;)

Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 12, 2014, 22:58 »
Η φωτό είναι μετά από 3 ml σε DID me 0.2 σύρμα.  :wall:  Μάλλον δεν το έχουν φτιάξει το υγρό..... Παρόλ' αυτά σαν γεύση μου αρέσει αρκετά και χαίρομαι που δεν είναι για όλες τις ώρες γιατί κάνω οικονομία στις αντιστάσεις.
Τις BDC τις τρώει στο δεύτερο γέμισμα το μικρού aspire που έχω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 17, 2014, 13:23 »
Ένα μήνυμα διαγράφηκε. Παρακαλούμε διαβάστε: Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται.
Εκ του Συντονισμού.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 27, 2014, 21:26 »
Θελω να ρωτησω μιας και αυτα που διαβαζα με αυτο που ατμισα δεν εχει καμια σχεση...
Βεβαια οπως εχει χιλιοειπωθει περι ορεξεως...κτλ

Να μην πολυλογω πηρα ενα μινωταυρο με το που ανοιξα το μπουκαλακι πραγματικα τα αρωματα που βγαζει ειναι  πολυ ομορφα και εντυπωσιακα.. ειχα ετοιμο τον dripper εσταξα μεσα ατμιζω εδω και λιγη ωρα αλλα αυτο που μου βγαζει ειναι κατι τελειως δεν μπορω να το περιγραψω δεν ειναι ωραιο παντως...

Παιζει ρολο οτι ληγει Ιουλιο 2014 (μετα το ειδα αφου το ατμισα) ??
Πρεπει να το αφησω να ωριμασει.. :hmmm:

Πειτε φιλοι συναατμιστες την γνωμη σας και την εμπειρια σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 27, 2014, 21:51 »
Δεν κανει για dripper, θελει καθαρο φυτιλι με φρεσκο υγρο για να δωσει αυτα που υποσχεται... δυστυχως :dontknow:


Αν βαλεις φρεσκο μινωταυρο σε φρεσκια αντισταση, ειναι τσιγαρο 100% οπως το θυμασαι οταν το εκοψες, απλα
σε λιγες ωρες πιανει μακα η αντισταση, κουραζεται και το υγρο και αυτο που περνεις ειναι αυτο που ακριβως περιγραφεις... οχι κατι ευχαριστο :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 27, 2014, 22:22 »
δεν παιζει ρολο δηλαδη οτι ληγει σε λιγες μερες να εχει χασει την ενταση του? ή να θελει λιγο ωριμανση?  :dontknow:

Παντως η αληθεια ειναι οταν ανοιξα το καπακι του αναδυοταν τρομερα αρωματα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 27, 2014, 22:24 »
Θα συμφωνήσω και εγώ με τον micron. Φρέσκο φυτίλι. Ούτε καν βαμβάκι. Ή cartomiser.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 28, 2014, 20:26 »
..απλα για να πω την γνωμη μου μετα απο μια μερα χρησης με Μινώταυρο απο El Toro και μετα την πρωτη εντυπωση που ειχα......

Απλα και πραγματικα  Γα...μηστερο υγρο   :respect:

οτι πιο κοντινο σε τσιγαρο οπως ειχε πει ο φιλος micron λιγο πιο πανω

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 28, 2014, 21:12 »
Εμενα στη πηνελοπη ουτε καν μιση μερα δε κρατησε, με διπλο 3αρι φυτιλι, τι δοκιμες εκανα, διπλο 2αρι μονο 3αρι τπτ, ενα βουνο απο καρβουνακι. Εκπληκτικη γευση δε λεω μπραβο, αλλα ποιος ο λογος για τετοια υγρα και απορω δηλαδη τι τα βγαζουν, αφου τα δοκιμαζουν πριν βγει στη παραγωγη

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 28, 2014, 22:08 »
To θεμα δεν ειναι γιατι καταστρεφει αντιστασεις, το θεμα ειναι αφου το αναφερουν εδω και ενα χρονο γιατι δεν εχουν κανει ακομα τιποτα. Ουτε στα email δεν απαντανε... Εγω προσωπικα μετα το 3ο email δε ξανασχοληθηκα και ας μου αρεσαν τα υγρα...

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 28, 2014, 22:46 »
O Μινωταυρος ειναι πραγματικα το μονο υγρο που "φλερταρει" τα καπνιστικα μου στερεοτυπα οπως αυτα μου εχουν καρφωθει στο υποσυνειδητο κατα την διαρκεια των 15 χρονων καπνισματος, το προβλημα ειναι οτι το κανει μονο για λιγες ωρες, δηλ. οσο τρεχουν ολα ρολοϊ τοσο με το υγρο οσο και με την αντισταση, την οποια παρεμπιπτοντως την ξετιναζει οταν το αφηνω απο τα χερια μου το βραδυ (λες και της κανανε μάγια), ακομα και μιση ωρα να ατμισω αν την αφησω το βραδυ για να παω για νανι το πρωι εχει πιασει απιστευτη μακα, αν την στησω την αντισταση το πρωι με παει καλα μεχρι το βραδυ μπορει και το απογευμα, αρκει να μην αφησω το μηχανημα απο τα χερια μου να ξεκουραστει (περιεργο κι ομως αληθινό).


Και εδω ερχεσαι και απορεις, μα καλα αυτοι οι ανθρωποι έφτιαξαν το τελειο υγρο και το αφησαν στην τυχη του; δεν ξερω μαγκες, ενα ειναι ομως το σιγουρο... λυπαμαι γι αυτο!! Οπως και να εχει φυσικα συνεχιζω ακαθεκτος με τον μινω γιατι δεν μπορω χωρις εκεινον, που με εχει καταντησει να τον προσεχω σαν ενα κακομαθημενο παιδι, του κανω ολα τα χατίρια και ομως μου βγαζει το λαδι :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem