vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, th3ofilos, mathimatikos1966

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
καρτο Njoy απο οτι διαβασα στο 1ο της μηνυμα

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Ευχαριστώ πολύ, να δούμε πόσο θα βαστάξω....

Ναι, carto njoy είναι. Δεν έχω κάνει άλλους πειραματισμούς μέχρι στιγμής αλλά θα με πείσετε, πού θα πάει!!


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Αυριο θα σου μαθω τροπο να γεμιζεις το καρτο με υγρο της επιλογης σου.  8)

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Thaaanks!!

Για να πω την αλήθεια, κι επειδή τη "βλέπω" τη δουλειά να βαριέμαι τη μέντα γρήγορα, και μια κι η njoy δεν έχει πολλές επιλογές, διαβάζω ήδη όλα τα σχετικά από το φόρουμ για υγρά, επαναγέμιση κλπ.. (έχετε απίστευτο υλικό εδώ) και λέω να πάω προς τα εκεί..
Ευχαριστώ για τη διάθεση και τη βοήθεια

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Πραγματικά αυτή η μέντα (Menthol arctic, Papermint) είναι πολύ δυνατή. 1-2 σταγόνες σε 5 ml και το κάνουν δυναμίτη.
Επιπλέον μπορεί να εξαφανίσει σχετικά εύκολα, οποιοδήποτε άλλο άρωμα.


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Εδω και 10 μέρες ( με μια διακοπή 20ml medium στις γιορτές) είμαι  στα 2% νικοτίνη.
Οταν τελειώσει θα παω στο 0. Αντε να δούμε. Το κλασικό πάντως σύμπτωμα μου έλλειψης νικοτίνης είναι η υπνηλία. Ευτυχώς , ως εκπαιδευτικός έχω διακοπές και έχω ρίξει κάτι  ύπνους .....! Αντε νύσταξα πάω για νάνι!

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Με 0 νικοτινη εχεις καμια αισθηση ή ειναι απλα αερας κοπανιστος?
Προσωπικα βαζω μονο PG κ νικοτινη, αμα κοψω κ αυτην θα πρεπει να παω παλι σε VG κ αρωματα?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Είναι αέρας κοπανιστός :yes: Λίγο σώζεται με άρωμα μέντας αλλά και πάλι :tongue_smilie:
Γύρισα προσωπικά στα 18mg από προχτές (κράξτε με ελεύθερα  :laugh1:) αλλά ελπίζω να επανέλθω σύντομα πάλι κοντά στο 0 :yes:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Δυστυχως το 0 θα πρεπει να γινει αναγκαιο κακο..........η νικοτινη εκτος απο αρτηριοσκληρωση που προκαλει κ με οτι αυτο συνεπαγεται δειτε κ αυτο........
http://www.medlook.net/article.asp?item_id=611
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2011, 16:35 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Αυτό που γράφει το άρθρο βέβαια αφορά κυρίως σε όσους έχουν ήδη καρκίνο και κάνουν θεραπεία.
Δεν φάνηκε απο τα πειράματα να δημιουργείταικαρκίνος αλλά να αυξάνεται γρηγορότερα αν ήδη υπήρχε.
Στους ήδη καρκινοπαθείς απαγορεύεται η λήψη νικοτίνης ασχέτως του τρόπου που λαμβάνεται...

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Ναι δε δημιουργει καρκινο απλα τον βοηθαει να στεριωσει. :wall: :wall: :wall:
Το σιγουρο ειναι οτι οταν μου τελειωσουν τα 10ml 36αρι κ τα 30ml 18αρι που μου εμειναν θα παω σε halo 0mg κ βλεπουμε.................για 2-3 μερες με βλεπω να τσακωνομαι με τα παντα (κ οχι τα αρκουδακια :laugh1: :laugh1: :laugh1:)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2011, 18:04 από aiwnios_foithths »

αν θες να δοκιμάσεις Halo πάντως εχω όλες τις γευσεις ;)
ψήνω μπιράκι στο route (να δουμε πως θα αντιδράσει αυτη τη φορά η σερβιτόρα με τα 23493485943 μπουκαλάκια στο τραπέζι  :laugh1: :laugh1:)

(welcome back στο δημοκρατικό Ηράκλειο btw)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 15:47 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Οπως το λετε ,τον βοηθαει να στεριωσει αυξανοντας τη παραγωγη μικρων αγγείων ,δηλαδη αν υπαρχει καρκινικος ογκος ,τον βοηθαει να αναπτυχθει ,γιαυτο αλλωστε και η  νικοτινη μονη της βοηθαει αθλητες...Χεχε.

Οπως το λετε ,τον βοηθαει να στεριωσει αυξανοντας τη παραγωγη μικρων αγγείων ,δηλαδη αν υπαρχει καρκινικος ογκος ,τον βοηθαει να αναπτυχθει ,γιαυτο αλλωστε και η  νικοτινη μονη της βοηθαει αθλητες...Χεχε.

Σε υγειή ατομα και σε λογικές ποσότητες η νικοτίνη (όπως και άλλα αλκαλοειδή πχ καφεϊνη) δρα ως ηπιο brain stimulant (δεν ξέρω ακριβή ορολογία και μετάφραση στα ελληνικά οπότε καλύτερα το αγγλικό όπως το συναντησα στη βιβλιογραφία).

Είναι αέρας κοπανιστός :yes: Λίγο σώζεται με άρωμα μέντας αλλά και πάλι :tongue_smilie:
Γύρισα προσωπικά στα 18mg από προχτές (κράξτε με ελεύθερα  :laugh1:) αλλά ελπίζω να επανέλθω σύντομα πάλι κοντά στο 0 :yes:

Γνώμη μου είναι πως μηδενική νικοτίνη απαιτεί High Voltage ατμισμα και μιγμα PG/VG για να νιώσεις κάτι (δηλαδή να εχεις το ντουμάνι να "καλύπτει" την απουσία throat hit). Επομένως συσκευες του εμπορίου τυπου 510 / njoy / eGo κλπ δεν είναι και οτι καλύτερο για κάτι τετοιο. Προτασή μου: HV 901 στα 6 Volts με 60/40 ή 70/30 μείγμα PG/VG. Επιπλέον απο τα αρώματα η μέντα και ο δυοσμος δίνουν καλή αισθηση στο λαιμό που επισης "φέρνει" σε throat hit οπότε αν τα αντεχετε δοκιμάστε τα και αυτά.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
αν θες να δοκιμάσεις Halo πάντως εχω όλες τις γευσεις ;)
ψήνω μπιράκι στο route (να δουμε πως θα αντιδράσει αυτη τη φορά η σερβιτόρα με τα 23493485943 μπουκαλάκια στο τραπέζι  :laugh1: :laugh1:)

(welcome back στο δημοκρατικό Ηράκλειο btw)
Να σου πω ψηνομαι κ για σημερα απο την μερα που ηρθα στο δημοκρατικο ηρακλειο δεν εχω βγει καθολου απο το σπιτι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59915 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12