vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, th3ofilos, ZoeM, Jorge

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν συνάδελφοι συνατμιστές καλημέρα :)
Από χθες είμαι στα 0mg με σύνθεση 60%VG 40%PG και μερικές σταγόνες βανίλιας flavourart classic. Το ατμίζω με cart E2R4, 901LR, 510LR και μπορώ να πω οτι είμαι σχετικά ΟΚ :thumpup:
Θα δοκιμάσω μάλλον λίγο μέντα για να έχει κάποιο χτύπημα, ίσως να το αφήσω και έτσι.
Όσοι πιστοί προσέλθετε στο ΜΗΔΕΝΙΚΟ νήμα (Σταύρο-abet σε περιμένω απο τους πρώτους) έστω και περιστασιακά, να δούμε αν και πόσο θα αντέξουμε στο μηδέν ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2010, 13:40 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
 :))
Μου θυμίζει ένα αντίστοιχο άρθρο από συνατμιστή του γερμανικού φόρουμ που έκανε ακριβώς το ίδιο.
Δεν λέω τα αποτελέσματα...
Για να δούμε πως θα τα πάτε εσείς...  :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Εχει όντως ενδιαφέρον. Πάντως το 0 θα μπορούσε να είναι το τελικό στάδιο πριν από το οριστικό κόψιμο του ατμίσματος.
Μου φαίνεται δύσκολο να χτυπάει το 0  :hmmm:
Το είχα δοκιμάσει το 0 και αισθάνθηκα μηδενικό στην κυριολεξία χτύπημα. Κάτι σαν αέρας κοπανιστός με γεύση.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Θέμη δεν έχεις δίκαιο. Χτυπάει πολύ  ;D
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ  :laugh1:
Τίποτα από χτύπημα, αλλά από γεύση μια χαρά :thumpup:
Να δω αν θα αντέξω και πόσο, γιατί γεγονός είναι οτι δεν θέλω να κόψω το άτμισμα.
Απλά νιώθω πολύ καλύτερα με τον εαυτό μου και ατμίζω χωρίς τύψεις όλη την ημέρα, με πολύυυυ ατμό λόγω VG και το κάνω χάζι  :D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Θέμη δεν έχεις δίκαιο. Χτυπάει πολύ  ;D
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ  :laugh1:
Τίποτα από χτύπημα, αλλά από γεύση μια χαρά :thumpup:
Να δω αν θα αντέξω και πόσο, γιατί γεγονός είναι οτι δεν θέλω να κόψω το άτμισμα.
Απλά νιώθω πολύ καλύτερα με τον εαυτό μου και ατμίζω χωρίς τύψεις όλη την ημέρα, με πολύυυυ ατμό λόγω VG και το κάνω χάζι  :D
Κώστα όταν ατμίζεις 0 με LR σε χτυπάει περισσότερο ?  Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει 0 με κανονικό ατμοποιητή και θα ήθελα να ξέρω αν όντως υπάρχει κάποια διαφορά.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:06
υπάρχουν βέβαια και τα Flavourart Q-Hit με  0% Nicotine και 100% Hit!  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:06 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
OΧΙ Θέμη, μακριά από αυτό, είναι μία αηδία ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.
Είναι σαν πιπέρι και φέρνει τρελό βήχα σε όποιον το δοκίμασε (και εγώ μέσα σε αυτούς) :yes:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:07
Κώστα όταν ατμίζεις 0 με LR σε χτυπάει περισσότερο ?  Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει 0 με κανονικό ατμοποιητή και θα ήθελα να ξέρω αν όντως υπάρχει κάποια διαφορά.
Θέμη, ναι :yes: μην φανταστείς κανένα τρελό χτύπημα, αλλά νιώθεις περισσότερο τον ατμό και ιδιαίτερα με τα carto e2r4 που έχεις και εσύ, είναι αρωματικότερος και περισσότερο ζεστός :thumpup:

και να πω ένα "τιπ" που σε εμένα δούλεψε, είναι οτι ενώ έβαζα 5 σταγόνες άρωμα στα 10ml με 18 ή 24mg νικοτίνης, τώρα στα 0mg νικοτίνης τις αύξησα στις 10 σταγόνες άρωμα για την ίδια ποσότητα υγρού και είναι καλύτερα :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:07 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
οιπόν συνάδελφοι συνατμιστές καλημέρα (Image removed from quote.)
Από χθες είμαι στα 0mg με σύνθεση 60%VG 40%PG και μερικές σταγόνες βανίλιας flavourart classic. Το ατμίζω με cart E2R4, 901LR, 510LR και μπορώ να πω οτι είμαι σχετικά ΟΚ (Image removed from quote.)
Θα δοκιμάσω μάλλον λίγο μέντα για να έχει κάποιο χτύπημα, ίσως να το αφήσω και έτσι.
Όσοι πιστοί προσέλθετε στο ΜΗΔΕΝΙΚΟ νήμα (Σταύρο-abet σε περιμένω απο τους πρώτους) έστω και περιστασιακά, να δούμε αν και πόσο θα αντέξουμε στο μηδέν (Image removed from quote.)

Φίλος και συνάδελφος που εγώ τον είχα μυήσει στο ΗΤ, ένα χρόνο ατμιστής, είναι 1 μήνα στο 0 με μέντα. Η μέντα είναι πολύ καλή για δοκιμή στο 0 , έλα όμως που εγώ την απεχθάνομαι  :wall:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάλι, ενώ μου αρέσει η μέντα σαν γεύση, με ενοχλεί μετά στο λαιμό (τον ξηραίνει) οπότε.... τζίφος :tongue_smilie: Πάντως από χτύπημα ακόμα και στο 0 η μέντα λέει :yes:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν.... μου έχει "κάτσει" ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ η φάση με την 0 νικοτίνη :)
Περιμένω και μια μεντούλα να βάλω και δεν το βλέπω να γυρίζω σε νικοτίνη μάλλον ???
Κουφάθηκα πάντως από τα 24 και τα 18 με LR, στα 5 και μετά στο 0?
Μπορεί να φταίει η αντίστοιχη απόδοση της ομάδας μου (γύρω στο 0 και αυτή) :laugh1:

edit:Με βλέπω να μένω μόνος μου στο νήμα αυτό πάντως (και για πόσο καιρό κι εγώ δεν ξέρω) :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2010, 11:48 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Αρχίζω και το σκέφτομαι κι εγώ, τουλάχιστον για κάποιες ώρες της ημέρας....

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Άλλο ένα θετικό στην όλη υπόθεση είναι φυσικά και το κόστος στα 0 νικοτίνης, το οποίο είναι κατά πολύ μικρότερο από τα υγρά που περιέχουν νικοτίνη (στην περίπτωση που αγοράζουμε VG ή PG για να τα φτιάξουμε υγρά μόνοι μας) ;)

Αααα συμπλήρωσα και τον τίτλο κατάλληλα  :laugh1: :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2010, 13:43 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
Αρχίζω και το σκέφτομαι κι εγώ, τουλάχιστον για κάποιες ώρες της ημέρας....
Το είχα εφαρμόσει,  0 μέχρι το μεσημέρι, δούλεψε καλά για κάνα μήνα αλλά μετά παρεκτράπηκα  :idiot1: :'(

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα και Καλή χρονιά σε όλους!

Μετά από ένα μήνα άτμισμα (και κάπου 30 χρόνια με 50 τσιγάρα τη μέρα) έπεσα κι εγώ στο 0 με μέντα. Την 1η εβδομάδα άτμισα με regular νικοτίνη σε διάφορες γεύσεις, αλλά η μέντα τελικά ήταν αυτή που μου έκανε υποφερτό... το μηδενικό..(το δοκίμασα και σε βανίλια, μήλο & γαρύφαλο, αλλά δε "λέει").  Βέβαια, δεν έχω την εμπειρία των παλιότερων εδώ σε υγρά, γεύσεις κλπ ή πειραματισμούς  αλλά το ποστάρω γιατί πράγματι με ξάφνιασε το πόσο καλά μου "κάθισε" ο ατμός κι η γεύση στα 0mg. Προς το παρόν η μόνη παρεκτροπή ήταν κάνα δυο κ.τ. τώρα στις γιορτές...

By the way, μπράβο σε όλη την ομάδα για τις ανανεώσεις στο φόρουμ, keep up the good work!!

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
ΚΑλη Χρονια να εχεις και ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ που πετυχες σε τοσο λιγο διαστημα το 0.Μπραβο Γιαγια Νταλτον  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
μπράβο vallex, κι εγώ το παλεύω να αράξω στο 0
Με ποιας εταιρίας υγρά αν επιτρέπεται?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12