vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, dkostas, Jorge, liabovas, manoslykos, Tem, npaolo, tony1976

Twitter

Υγρά από Funstore

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Υγρά από Funstore
« στις: Αυγούστου 28, 2010, 16:32 »
Με τη  παραγγελία των 901 LR ελαβα και ένα δείγμα (10ml) από το νέο υγρό με
ονομασία King Charles   σε συνεργασία funstore και flavourart  περιεκτικότητας High (24mg).
Κατ αρχήν ευχαριστώ για την ευγενική προσφορά!

Λογικά τα υλικά είναι της flavourart και η συνταγή funstore πιθανόν με συμβουλές της Flavourart.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου (δοκιμή στον 510 LR που τον ξέρω πλέον καλά)

Πολύ ξηρή αίσθηση καπνού καθόλου γλυκιά ίσως αδιόρατα πικρή.
Ισως η ξηρότερη που έχω νιώσει. Επίσης έντονο χτύπημα στο λαιμο και τη μύτη.
Με τις δικές μου αναμείξεις δεν έχω κατορθώσει ποτέ
να πάρω τόσο έντονα ξηρή αίσθηση καπνού, οπότε μπράβο στον... σεφ!

Στην αίσθηση καπνού/κτύπημα παίρνει άριστα.

Σε γεύση έχει το στυλ των καπνικών της Fa (πχ latakia, perique) αλλά σε αραιή ανάμειξη (καλό αυτό) οπότε η γεύση
δεν είναι πολύ δυνατή. Αυτό για μένα είναι πλεονέκτημα γιατί σε μεγάλες περιεκτικότητες τα καπνίσια υγρά της flavourart δεν μου αρέσουν.

Το χρώμα του υγρού είναι απόλυτα διαφανές άρα δεν έχει MTS και δεν πρέπει να έχει και κανένα απο τα έντονου χρώματος υγρά της Flavourart.
Δεν ξέρω αν έχει καθόλου Bitter Vape Wizard, δεν ξέρω πώς είναι. Αν όμως έχει και συμβάλλει σε αυτή την ξηρή αίσθηση θα είναι σίγουρα επιτυχία.

Τέλος ο καπνός πίπας King Charles  από ότι λέει ο κατασκευαστής του αποτελείται από Βιρτζίνια Λατάκια και Ανατολίτικους.
Δεν είχε τύχει να τον καπνίσω τότε που ακόμη κάπνιζα πίπα.

Το υγρό της funstore ναι μεν δεν μου θυμίζει καπνό πίπας αλλά με άφησε με πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2010, 16:38 από panos »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2010, 11:50 »
Σκεφτομαι να δοκιμασω κι εγω τα....ετοιμα flavouart. Εχει δοκιμασει κανεις το latakia ή κανενα αλλο; Γνωριζουμε μηπως οι περιεκτικοτητες σε ποσα mg αντιστοιχουν;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2010, 13:01 »

Το χρώμα του υγρού είναι απόλυτα διαφανές άρα δεν έχει MTS και δεν πρέπει να έχει και κανένα απο τα

Σήμερα που το παρατηρώ έχει πάρει ένα πολύ ανοικτό υποκίτρινο χρώμα.




Σκεφτομαι να δοκιμασω κι εγω τα....ετοιμα flavouart. Εχει δοκιμασει κανεις το latakia ή κανενα αλλο; Γνωριζουμε μηπως οι περιεκτικοτητες σε ποσα mg αντιστοιχουν;

Λογικά θα πρέπει να έχουν ακολουθήσει τις περιεκτικότητες των υγρών ανάμειξης lavourart δηλ
No 0mg, Low 9mg ,Medium 18mg , High 24mg, Χ-High 36mg.

Δεν έχω δοκιμάσει latakia ή άλλο ακόμη αλλά κι εγώ το σκέφτομαι να δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2010, 14:00 »
σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Μαλλον το latakia θα το χτυπησω σιγουρα :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2010, 18:10 »

Λογικά θα πρέπει να έχουν ακολουθήσει τις περιεκτικότητες των υγρών ανάμειξης lavourart δηλ
No 0mg, Low 9mg ,Medium 18mg , High 24mg, Χ-High 36mg.


Στα υγρα αναμειξης εχει και X-High?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2010, 23:18 »
Στα υγρα αναμειξης εχει και X-High?

Ναί, πχ το ice blade X-High 36mg

http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=236

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2010, 00:12 »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2010, 11:45 »
Ακριβώς έτσι γιά το King charles. Ελαφριά, ευχάριστη, στεγνή, καθόλου κουραστική γεύση.
Το Kentacky απλά δοκιμάστηκε, πιό δυνατή καί πιό τσιγαρίσια γεύση, αλλά το άφησα γιά λίγο λόγω της ονομασίας τού επόμενου υγρού πού είχα.
Wild nights? Χμμμμ!
Κερδίζει στα σημεία.
Έντονη γεύση, πιό πολύ -αρκετά- χτύπημα.
Μετά από μία μέρα απέκτησε ένα έντονα κίτρινο χρώμα.
Σίγουρα δεν είναι υγρό γιά συνεχές άτμισμα -θα κουράσει- αλλά τις 3 μέρες πού άντεξαν τα 10 ml -λόγω γεύσης. τα περισσότερα "αντέχουν" 2 μέρες στα χέρια μου- το καταευχαριστήθηκα.
Άντε καί ... σε Red Passion  :)

(όλα σε 901 "απλό" καί LR)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2010, 12:05 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2010, 17:03 »
Δοκίμασα σήμερα το King Charles άπο funstore και χωρίς πολλά λόγια απλά...........   :dance2: :dance2: :yahoo: :yahoo: :thumbup_move_3: :dance: :victory: :laugh_wave: :respect_hat: :happy_roll_01: :laugh_wave:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2010, 22:14 »
δεν σου θυμιζε λιγο το burley?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2010, 22:27 »
δεν σου θυμιζε λιγο το burley?
Αν ρωτας εμενα ,δεν το εχω δοκιμασει.
Τωρα δοκιμαζω το wild nights που και αυτο το βρηκα πολυ ενδιαφερον υγρο.Δεν μπορω να βρω ομως τι μου θυμιζει και σιγουρα δεν εχει σχεση με αλλα υγρα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2010, 22:35 »
Το wild nights (έχω καταναλώσει 1/2 φιάλης 18mg) είναι ωραίο.
Και αυτό έχει δυνατό κτύπημα ίσως δυνατότερο απο το King Charles αλλά δεν έχει τόσο ξηρή γεύση όσο το King Charles.
Στα συστατικά του μεταξύ άλλων έχει σχεδόν σίγουρα και Camtel Ultimate που του δίνει τη χαρακτηριστική ιδιόμορφη γεύση του.

Το Burley που λέτε για το King Charles το βρίσκω λίγο "φρουτώδες" ενώ το King Charles όχι, αλλά δεν αποκλείω να έχει και από αυτό.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2010, 23:37 »
Δοκίμασα σήμερα το King Charles άπο funstore και χωρίς πολλά λόγια απλά...........   :dance2: :dance2: :yahoo: :yahoo: :thumbup_move_3: :dance: :victory: :laugh_wave: :respect_hat: :happy_roll_01: :laugh_wave:
Ευτυχώς Βαγγέλη που έμεινες πιστός στο σκέτο PG/VG   ;D  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2010, 00:21 »
Ευτυχώς Βαγγέλη που έμεινες πιστός στο σκέτο PG/VG   ;D :laugh1:
Αν δεν τελειωνε Κωστα η VG θα εμενα πιστος.Αλλα μεχρι να ερθει η καινουργια παραγγελια απο HG και τα 160 ml VG κατι επρεπε να ατμισω και εγω σε αυτο το διαστημα.Και επειδη οτι εχει σχεση με καπνικο υγρο με τραβαει ειπα να το δοκιμασω αφου διαβασα και κανα δυο γνωμες....... :yes:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2010, 00:25 »
Αν δεν τελειωνε Κωστα η VG θα εμενα πιστος.Αλλα μεχρι να ερθει η καινουργια παραγγελια απο HG και τα 160 ml VG κατι επρεπε να ατμισω και εγω σε αυτο το διαστημα.Και επειδη οτι εχει σχεση με καπνικο υγρο με τραβαει ειπα να το δοκιμασω αφου διαβασα και κανα δυο γνωμες....... :yes:
Κι εγώ μία από τα ίδια Βαγγέλη, σε πειράζω :)
Περιμένω κι εγώ VG, τελικά μου αρέσει περισσότερο από την PG και λόγω περισσότερου ατμού, αλλά και λόγω γεύσης.
Η αλήθεια είναι οτι εγώ την προτιμώ με προσθήκη λίγης Βανίλιας μέσα, αλλά δεν πειράζει, ουδείς τέλειος ::) ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34442 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 228 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz