vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 13, 2014, 13:08 »
Το virgin leaf ειναι καπνικο όπως το primo verde ή όπως το gina;

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 13, 2014, 13:36 »
Το virgin leaf όσον αφορά το άρωμα τείνει προς το gina.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 13, 2014, 23:18 »
Και η δημοσκόπηση για το ποια είναι τα πρώτα 8 υγρά με την μεγαλύτερη προτίμηση από το site της μαμάς εταιρίας.

1}Vamp Vape:.884 (28.47%)

2}Jack the Ripple:607 (19.54%)

3}Green Steam:363 (11.69%)

4}Afro Dizziac: 357 (11.49%)

5}Cubana:293 (9.43%)

6}Primo Verde:260 (8.37%)

7}USA Reds:248 (7.98%)

8}Pomme Pom:94 (3.03%)

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 15, 2014, 09:17 »
Λοιπον, αγορασα και εγω 2 απο τα περιφημα αρωματα της T-JUICE, οι δοκιμες εγιναν σε Kanger protank 1 mini, και χρησιμοποιησα βαση UMAMI 70pg/30vg, εντυπωσεις :


1 - Cherry Choc : Καλο υγρο για ολη τη μερα, ομως το κερασι υπερισχυει κατα πολυ της σοκολατας, μου θυμησαι λιγο το Atlas της After-8 - 7/10



2 - Primo Verde : Πολυ καλο καπνικο, ισως ενα απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν εκει εξω, νομιζω οτι (και θα το πω για πρωτη φορα) ειναι ισως το πιο καταληλο για καποιον
που κοβει το τσιγαρο, σιγουρα πλησιαζει τα καπνικα της el-toro αλλα σε πιο light εκδοση. Καθαρα καπνικη γευση και δεν εννοω τασακι - 9/10

Συντομα θα δοκιμασω και το Jack the Ripple, οποτε επεται και συνεχεια!!

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 16, 2014, 11:41 »
Το primo verde μετά από 5-6ml στην Σοφία με microcoil μαυρίζει σαν τρελλό (και είναι ήδη σκούρο), Από κατάλοιπα μάλλον λιγότερα από τα el toro αλλά το δείγμα μικρό ακόμα. Επειδή έχω πάρει και αρώματα για DIY έχει κανένας ανάλογη εμπειρία με το μαύρισμα? Μήπως φταίει το mc και οι μεγάλες θερμοκρασίες?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 16, 2014, 18:13 »
Εγώ το κάνω diy σε evod και πράγματι μαυρίζει πολύ. Έχω ατμίσει γύρω στα 6-7 ml. Τα κατάλοιπα στις αντιστάσεις είναι αρκετά, πολύ περισσότερα από τα συνηθισμένα μου υγρά, αλλά σε καμία περίπτωση όσο στα el toro (σύμφωνα με τα γραφόμενα στο φόρουμ, αφού τα έχω απλώς δοκιμάσει). Υπολογίζω ότι στα 15 το πολύ 20 μλ, θα πρέπει να αλλάξω κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 17, 2014, 18:37 »
Επανερχομαι παιδιά με μια απορία. Παρέλαβα σήμερα κ ενω είχα παραγγείλει 4 αρώματα 10μλ μου έστειλαν τα 2 σε 30μλ κ δεν ξέρω αν τα 30μλ είναι αρώματα η έτοιμα υγρά. Στην ετικέτα δεν γράφει ουτε αν είναι άρωμα ουτε αν είναι υγρά μιαςθ κ δεν γράφει ουτε δοσολογία vg-pg ουτε mg νικοτίνης.
Ξέρει κάποιος καποιο τροπο πως θα διαπιστωσω τι είναι;

στάλθηκε μέσω tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 17, 2014, 18:45 »
Ενας τροπος ειναι το οτι θα εχει ενδειξη mg σε περιπτωση ετοιμου και αλλος ενας τηλ στο καταστημα για τι εστειλε, εκτος αν ειναι εξωτερικο οποτε μειλ  :)

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 17, 2014, 18:52 »
Οκ το βρήκα. Είναι αρώματα  γιατί είναι πιο ρευστό το υγρό απο ενα που θα περιείχε κ βάση. Τώρα τι να πω.. Θα έχω για ενα χρονο αρώματα.. Χαχα μπράβο τους για το δώρο εκτός κ αν έκαναν λάθος που δεν το νομιζω.. Παω  για μίξη κ επανερχομαι:D

στάλθηκε μέσω tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 17, 2014, 19:02 »
Στο άρωμα είναι γραμμένη η λέξη «CONCENTRATE» (συμπυκνωμένο).

Παρεμπιπτόντως, έλαβα κι εγώ σήμερα τα υγρά.

Δοκίμασα το έτοιμο (Primo Verde). Για να μην πω ότι δεν μου άρεσε, θα πω ότι δεν ενθουσιάστηκα. Έχει όντως ελαφριά γεύση (αυτό δεν μ' ενοχλεί και τόσο) και κάπου στο βάθος αντιλαμβάνομαι μια μικρή ομοιότητα με το Γκεβάρα (μέχρι εκεί όμως).

Τι με χαλάει: Αφήνει μια επίγευση, που είναι κάτι μεταξύ ελαφριάς γλυκάδας και μετάλλου.

Θα δοκιμάσω και το άρωμα, αν και δεν τρέφω ελπίδες για κάτι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 17, 2014, 19:19 »
Σωστός rouf.  Δεν μπορω να περιμένω 3 μέρες... Μου έρχεται να τα πιω. Ειδικά το jack the ripple  κ το red astaire ακόμα περισσότερο.
Πωωωω είναι πολύ γευστικά τα ατιμα.


Λοιπον μια μια κρητική θα κάνω για το red Astaire κ το Jack the ripple  κ σε λιγες μέρες για τα καπνικα.
Αυτό που διάβαζα για υγρά που σου ερχόταν να τα πιεις αναφέρομαι σε αλλά φυσικά ποτε δεν το είχα νιώσει. Στη μυρωδιά ναι...ηταν για ποτήρι αλλά στο ατμισμα διέφεραν πολύ. Το red  ρε παιδιά είναι αυτό. Μου έρχεται να το πιω... Είναι εθιστικο κ τέλειο το ατιμο. Μενθολη με φρούτα του δάσους... Σαν μια τσίχλα τριντεντ μου έρχεται. Αλλά το καλυτερο είναι ότι γευμομαι τόσο έντονα τα φρούτα του που δεν ξέρω... Εχω κολλήσεις. 100% γεύση.. Δοκιμαστε το.
Το Jack  μου βγάζει περισσότερο βανίλια κ λιγοτερο το φρούτο του. Ατμιζεται ευχάριστα αλλά για εμεναθ είναι πολύ γλυκό.
Γενικά τον τελευταιο καιρο έχω κολλήσεις με φρούτα κ άφησα τα καπνικα στην άκρη γιατί με κουρασε η αναζήτηση.
Το περίεργο είναι οτι απο εκεί που δεν ήθελα να ακούω για μενθολη  πλεον τα ατμιζω με το λίτρο.

στάλθηκε μέσω tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2014, 09:23 από capable »

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 20, 2014, 10:27 »
Μετά από αρκετά ml σε diy υγρά με Primo Verde, Eastern Blend και Cubana, 'εχω να σημειώσω ότι η συγκεκριμένη εταιρεία για μένα κέρδισε την θέση της στις καλύτερες εταιρείες. Σε σύγκριση με τα El toro αφού είναι της ίδιας "Σχολής", το Primo Verde είναι σχεδόν ίδιο με το Guevara με λιγότερα κατάλοιπα. Το Cubana είναι πούρο αλλά με πιο διακριτική γεύση από το Puros και κατά την γνώμη μου καλύτερο. Το μεγάλο πρόβλημα και στα δύο είναι ότι, είναι που είναι πολύ σκούρα από την αρχή, μετά από λίγα ml το υγρό γίνεται κατάμαυρο και μάλλον (λέω μάλλον γιατί η μαυρίλα σε επηρεάζει και ψυχολογικά) αλλοιώνεται και η γεύση τους. Δεν ξέρω μήπως φταίει ότι ατμίζω σε mc (λόγω μεγάλων θερμοκρασιών), έχει κανένας εμπειρία από άλλα στησίματα (αν και το επιβεβαίωσε ήδη ο altan678) ?
Για το eastern blend είναι το πρώτο diy υγρό που έχω κάνει και πληροί τις προϋποθέσεις μου για all day υγρό, χθες έφτιαξα 100ml να έχω! Καπνικό με γλυκιά επίγευση μου θυμίζει λίγο καπνό πίπας αλλά με ήπια γεύση. Για να καταλάβει κάποιος τα γούστα μου και να βγάλει συμπεράσματα είμαι κανα χρόνο κολλημένος με το Freedom της Halo (σίγουρα κάποια τετραγωνικά από το μαγαζί τους τα χω χρηματοδοτήσει).
Τα δύο πρώτα τα έκανα με άρωμα 10% και το τρίτο με 12% με έτοιμη βάση 12mg PG-VG (El toro).

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 20, 2014, 10:47 »
Άρα λοιπόν το Primo Verde είναι μια χαρά και με 10% αντί για 15% που έφτιαξα εγώ. Τέλεια
Επίσης να πω ότι το Cubana στον evod ήταν λίγο flat (μου έκοψε τη μυρωδιά κακάο που έχει το άρωμα στο μπουκαλάκι), αλλά στον dripper βγήκε μια χαρά.
spkok επειδή το freedom δεν το έχω δοκιμάσει, μοιάζει καθόλου με το longhorn; Ρωτάω για να δω μήπως δοκιμάσω κι εγώ το eastern blend

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 20, 2014, 10:51 »
Δεν το έχω δοκιμάσει το longhorn :-\ ! Μοιάζει λίγο με το Turkish νομίζω, αλλά εμένα μου άρεσε πιο πολύ από αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 20, 2014, 11:24 »
Freedom και Turkish καμια σχεση.
Το Longhorn ειναι 80% Freedom. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias