vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, dkostas, Milarepa, dvelev, SEB, th3ofilos, ZoeM

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 30, 2013, 13:15 »
Το Vapeclub γνωριζω οτι εχει βασεις αλλα δεν ειναι εμφανεις στο σαιτ αρα λογικα εχει και το antismoke κατα τον ιδιο τροπο, ενα τηλ θα λυσει την απορια στον ενδιαφερομενο  :)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 30, 2013, 13:16 »
Γράψε λάθος χρηστο
Νόμιζα για αρώματα και υγρά
Κάνε ένα τηλέφωνο μήπως τις έφεραν και δεν τις ανάρτησαν στο site

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 30, 2013, 16:08 »
Ενα τηλέφωνο στον Μιχάλη και θα σε εξυπηρετήσει αμέσως..
Και εγώ απο εκεί πήρα τις βάσεις και τα αρωματα..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 30, 2013, 21:34 »
Παιδια, υπαρχουνε και Κορινθο σε ολο το φασμα (ετοιμα υγρα, αρωματα και βασεις), το συγκεκριμενο μαγαζι συνεργαζεται με dr.antismoke (Model fan).

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 10, 2014, 15:57 »
Καλησπέρα. Αγόρασα σήμερα 2 αρώματα της T-Juice και μιας και δεν βλέπω αντίστοιχο νήμα, αποφάσισα να ανοίξω εγώ. Πάμε λοιπόν.
Τα αρώματα που αγόρασα είναι το Primo Verde και το Green Steam. Τα αρώματα έρχονται σε πλαστικά μπουκαλάκια των 10 ml με καπάκι childproof και κοστίζουν 7€.

Σύμφωνα με όσα διάβασα σε διάφορα ξένα φόρουμ και συζήτησα με τον πωλητή μου (Ο Νίκος του we-cig) τα αρώματα τα βάζουμε σε ποσοστό γύρω στο 10-15% το οποίο είναι πολύ μεν, αλλά αυτή η πρόταση είναι από Άγγλους ατμιστές και δεν σημαίνει ότι πρέπει ντε και καλά να χρησιμοποιήσουμε τόσο μεγάλο ποσοστό. Δυστυχώς όσο κι αν έψαξα στο site της μαμάς εταιρίας, δεν κατάφερα να βρω κάποιο πίνακα με προτεινόμενα ποσοστά. Επίσης οι Άγγλοι λένε ότι χρειάζονται 3-5 μέρες ωρίμανση αλλά η ζωή είναι μικρή για να περιμένω τα υγρά να ωριμάσουν  :tongue_smilie:
Οπότε ανάμιξα τα υγρά μου, τα κούνησα αρχικά απαλά, τα χτύπησα φραπέ στη συνέχεια ...και Vois la. Έτοιμα τα υγρά μου...


Primo Verde
Σύμφωνα με την εταιρία είναι πιστή απομίμηση τσιγάρου αφού χρησιμοποιεί καπνά Barley και Virginia σε μικρότερο βαθμό. Μάλιστα όπως γράφει, το άρωμα μάλλον είναι εκχύλισμα από τα φύλλα καπνού, με παρόμοιο ή ίδιο (δεν ξέρω) τρόπο με αυτόν του ebaron. Το έφτιαξα σε ποσοστό 15% με βάση 55-35-10 PG-VG-WFI και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:




Δεν μπορώ να καταλάβω πως το πέτυχαν τόσο πολύ. Μιλάμε είναι ΤΣΙΓΑΡΟ. Είναι τόσο τσιγάρο που μετά από 7,5 μήνες ατμίσματος δεν το πολυπαλεύω. Θα το αραιώσω στο 10% γιατί πραγματικά βρωμάει τσιγαριά. Και όταν λέω τσιγαριά δεν εννοώ την κλασσική γεύση που εδώ την ονομάζουμε τασάκι. Μιλάω για τσιγαρίλα θανατερή. Την πραγματική. Δεν το συστήνω σε παλιούς ατμιστές που ξέφυγαν από τη γεύση του τσιγάρου και το συστήνω ανεπιφύλακτα για όλους τους νέους για να κολλήσουν στο η.τ. Μένει να δω αν μαστιγώνει τις αντιστάσεις όσο τα El Toro. Το υγρό για εμένα παίρνει το ηρωικό 11/10! γιατί είναι τσιγάρο χωρίς να βλάπτει.


Green Steam
Άρωμα βατόμουρων,φρούτων του δάσους και λουλουδιών. Μιας και τον τελευταίο καιρό ανακάλυψα την μενθόλη, το αραίωσα 15% με βάση Umami Fresco και έτσι απέκτησε και μια νότα δροσιάς όπως πολύ όμορφα μας έμαθε ο zetel. Οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές. Η αραίωση (δυστυχώς) είναι μια χαρά και ίσως να δεχόταν και παραπάνω. Πράγμα που σημαίνει ότι βγαίνει κάπως ακριβό αλλά πραγματικά ενώ δεν είμαι του φρούτου, αυτό μου άρεσε πολύ. Στα συν του το υπέροχο πυρηνικό πράσινο χρώμα που εμένα προσωπικά με ψήνει πάρα πολύ. Ο βαθμός του είναι το 9/10 αν και αν δεν έβαζα την βάση fresco πιθανότατα θα έπαιρνε ένα 8/10


Edit : Προσέθεσα φωτογραφία. Στην φωτογραφία φαίνεται και το cubana το οποίο αγόρασα σήμερα και θα γράψω παρακάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2014, 16:01 από altan678 »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 10, 2014, 16:08 »
Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι λές για το Primo Verde  :yes:
Εγώ το έφτιαξα με 5%. Δεν μπορώ να το φαταστώ με περισσότερο  :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2014, 23:48 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 10, 2014, 16:18 »
Σήμερα θα αγόραζα κάποια αρώματα (άλλα δεν πρόλαβα) διότι τα έχω βάλει στο μάτι και πιστεύω να κάνω καλή επιλογή ,διότι ακούγονται καλά και πιστεύω να μου αρέσουνε

Υπάρχει και εδώ κάτι αντίστοιχο άλλα σε έτοιμα υγρά της T-Juice και δεν ξέρω αν μπορούνε να συγχωνευτούνε http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=14317.0

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 10, 2014, 16:22 »
Καλύτερα να μείνουν χώρια, Κώστα  :bye: για πρακτικούς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 10, 2014, 16:28 »
 To "Minty the toff" είναι μέντα με καραμέλα βουτύρου ή καλύτερα το γλύκισμα toffee πoυ βασίζεται στην καραμέλα βουτύρου.
"A meld of classic English caramel and toffee, interwoven with a taste of mint extracted straight from the leaf, which creates a sweet vapour
to savour."
Αρκετά συμπαθητικό, σε άλλους άτμο μου έβγαινε περισσότερο η μέντα (genesis) και σε άλλους περισσότερο η καραμέλα (φυτίλι).

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 10, 2014, 16:51 »
Θελω συντομα να παρω ολη την σειρα ειναι πολυ ελκυστικα για πολλους λογους κ νομιζω οτι ανταποκρινονται στο υψος τους μιας κ μιλαμε για  αγγλικη εταιρια οποτε σιγουρα απευθύνεται σε μεγαλο κοινο ελπιζω να εχετε δικιο ολοι σας ....

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 10, 2014, 17:47 »
Συγγνώμη, αλλά είναι άρωμα ή έτοιμο υγρό; Γιατί στη σελίδα που πωλείται δίνεται επιλογή νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 10, 2014, 19:11 »
και τα δυο  :)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 10, 2014, 19:23 »
Θα ανεβάσω αυριο φωτογραφία τα μπουκαλάκια γιατί τα έχω στο γραφείο. Εγώ πήρα τα αρώματα

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 10, 2014, 20:44 »
Παρα πολύ καλά και το άρωμα Primo Verde (πιο πολύ τσιγάρο) και το Cubana (πιο πολύ πουράκι) που ειναι τα δυό υγρά της εταιρίας που χρησιμοποιούν φυσικά καπνά. Επιπέδου El Toro.

Σε κατάλοιπα καμία σχέση τουλάχιστον με το Puros που χρησιμοποιώ. Πολύ πιο ήπια. Αλλά πιο ήπια είναι και η γέυση τους στις 25 σταγόνες που τα έχω κάνει.

Κατα την εταιρία, το ml τους είναι στις 22 σταγόνες για όποιον ενδιαφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 10, 2014, 20:46 »
Η γεύση του Primo Verde έχει καμμιά σχέση με αυτή των καπνικών της El Toro και πιο εδικά με το Guevara;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12