vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #690 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 20:26 »
Εδω και μερικους μηνες κανω και εγω μονος μου υγρα αποκλειστικα. Δεν εχω αγορασει ουτε ml ετοιμου και αυτα που φτιαχνω απλα με τρελενουν πλεον. Ας μειραστώ και εγω την επομενη συνταγη που θα φτιαξω μεσα στην εβδομαδα. Strawberry Cake
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 20:33 από icedcloud »

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #691 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:07 »
Παιδιά μετά από πολλούς πειραματισμούς με το πράσινο μήλο τελικά πέτυχα το "ιδανικό" αποτέλεσμα για μένα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.Ελπίζω να μη σας κουράσω γιατί έπαιξα πολύ με τις βάσεις.


Πρώτος τρόπος:
  • 18.5ml βάση Balanced atmoslab ->20mg νικοτίνη
  • 3,5ml βάση Thunder atmoslan->0mg νικοτίνη
  • 38ml βάση Velvet Vloud flavourart->9mg νικοτίνη
  • 102 σταγόνες (περίπου 3,4ml) άρωμα πράσινο μήλο atmoslab
Εναλλακτικός τρόπος:
  • 39.5ml βάση VG->18mg νικοτίνη
  • 13ml βάση  PG->0mg νικοτίνη
  • 7,5ml βάση VG ->0mg νικοτίνη
  • 102 σταγόνες (περίπου 3,4ml) άρωμα πράσινο μήλο atmoslab

Στην πρώτη περίπτωση έχουμε:

74.9% VG   19.7% PG  5.4% άρωμα και συνολική ποσότητα υγρού 63,40ml-Νικοτίνη 11.2mg

Στην δεύτερη περίπτωση έχουμε:
74.1% VG   20.5% PG  5.4% άρωμα και συνολική ποσότητα υγρού 63,40ml--Νικοτίνη 11.2mg

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #692 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 23:19 »
Αυτη τη βδομαδα εχουν σειρα τα γιαουρτια..!!!2 συνταγες ψιλοκλεμενες απο αμερικη αλλα δεν πειραζει..!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #693 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 01:43 »
Συνταγή κλώνος:

Queenside
Orange cream 5% (TPA)
French Vanilla 5% (TPA)
Koolada 1% (TPA)

Άφησε το να ωριμάσει 2-3 εβδομάδες και το αποτέλεσμα που θα πάρεις θα πλησιάζει το πρωτότυπο υγρό σε ένα ποσοστό 60- 70%.


Αφου ωριμασε 18 μερες, το δοκιμασα και επαθα!!!
καμια σχεση με το queen side.
Τρελη αισθηση "δροσιας-παγωμενου" που προερχεται προφανως απο το koolada, το οποιο επισκειαζει ολα τα αλλα αρωματα....χαλια!!! 
Οι αναλογιες που εκανα ηταν σωστες, Αλλα η γνωμη μου για το koolada ειναι οτι επρεπε να βαλω 0.1% ισως και λιγοτερο ...και οχι 1%
Μα τοσο δυνατο...!!!


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #694 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:59 »
Πρίμενα μια κριτική γι αυτό τον κλώνο, καθώς όταν το διάβασα ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα έχει σχέση με το αυθεντικό, ούτε σαν ιδέα.

Για ξεκίνημα, το Orange Cream δεν θα μπορούσε να ταιριάζει με τίποτα. Το αυθεντικό, έχει άρωμα σανγκουίνι και μάλιστα πολύ πετυχημένο.

Έπειτα το koolada είναι εντελώς ξένο στον κλώνο.

Μήπως τελικά φέρνει περισσότερο σε κλώνο Umami Frosty Orange Spill?

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #695 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 14:50 »
Εγω το κανω χωρις coolada και μου θυμιζει lucozade γευση. Παιζει και αλλη συνταγη με αρωμα blood orange. Στο eliquid recipes αν θυμάμαι καλα.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #696 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:51 »
Θα δοκιμασω 2η συνταγη για το Queenside, οκ ας μην το πλησιαζει, αρκει να βγει καλο το αποτελεσμα..... και θελω τη γνωμη σας...

Θα αφαιρεσω το Koolada, που δεν μου αρεσε καθολου, οποτε...

Ολα τα αρωματα ειναι TPA
- Orange Cream (λενε για 10%) εγω σκεφτομαι να βαλω 5-6%
- French Vanilla   (λενε για 10%) εγω σκεφτομαι να βαλω 5-6%

Και να ρωτησω καποιος αν ξερει:
Αν αφαιρεσω λιγο απο το French Vanilla και προσθεσω λιγο Vanillin
δηλαδη π.χ
- Orange Cream 6%
- French Vanilla  3%
- Vanillin  2%
λετε να να ειναι καλυτερα ?
Δεν μπορω να καταλαβω τι κανει το Vanillin μεσα στο υγρο  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #697 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 22:16 »
Σημερα , μετα απο 3 οχι ιδιαιτερα πετυχημενες προσπαθειες , δοκιμασα το πρωτο πετυχημενο υγρο , που μου αρεσε παρα πολύ ... :)


Βαση 50/50 (14 mg N) 60 ml
Black Honey TPA 4,5 ml
Acetyl Pyrazine 12 σταγονες


26 ημερες ωριμανση .... και ειναι νοστιμο ...  :))


Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #698 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 20:05 »
Ακόμα μία συνταγή....οποιος δεν το εχει καταλαβει ειμαι λιγο γλυκογιαουρτοφρουτάκιας...!!! Και όλα τα υγρά μου τα κάνω με 3-4 νικοτήνη και 80vg/20pg
Greek Yogurt (TPA) 3%
Kiwi (FlavorArt) 3%
Sweet Cream (TPA) 2%
Strawberry (TPA) 7%

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #699 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 22:11 »
Τρωγομαι να κανω ενα νεο 100μελο μειγμα και θελω προτασεις.παρακατω θα σας γραψω τα αρωματα που διαθετω και θα παρακαλουσα αν γινεται να μου δωσετε καμμια συνταγη με φιξ ομως σταγονες για τα μλ που σκεφτομαι.ολα τα αρωματα ειναι της tpa.ry4double,acetyl pyrazine,toasted almonds,caramel,vanilyn.κατι φανταζομαι σε καπνικο.η αληθεια οτι ο κωστας44 μου ειχε προτεινει μια απλη συνταγη μονο με ry4d,caramel,pyrazin.απο αυτη εκανα εβα 30μελο αρχικα που ηδη ωριμαζει 1 βδομαδα,δοκιμασα αλλα το βρηκα καπωςανοστο.ευχαριστω


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #700 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 22:19 »
Για αρχη φτιαξε 10μελο μαξ γιατι κανενας δεν  μπορει να εχει το ιδιο γουστο με σενα , ακομα και εσυ ο ιδιος μπορει να σου αρεσει κατι και μετα απο λιγο να μην το θες καν .
Εξαρταται τωρα τι καπνικο θες , να γλυκιζει ?να γλυκιζει πολυ ? να εχει την καλαμποκιλα ? πχ εγω το καλαμποκι στα καπνικα το σιχαινομαι και για αυτο δεν θα εβαζα ποτε πυραζινη .
το rydouble ειναι γλυκο , με αυτα αν ειχα θα εβαζα μονο το toasted almond , αλλα και παλι ειναι θεμα γουστου το τι θες .


Ενα απλο ειναι να πεις περιπου τι καπνικα εχεις κανει και σου αρεσανε .

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #701 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 22:30 »
Δεν ξερω αν σε βοηθησει αλλα το μοναδικο στο παρελθον που ειχα ερωτευτει αλλα πλρον δεν βγαινει ηταν απο τη σειρα exclusive by nobacco το cigar v2.μα ηταν τοοσο νοστιμο...οχι δεν μου αρεσει να γλυκιζει πολυ.το θελω για βασικο καπνικο για ολη τη μερα.δεν μπορω τις χιλιαδες συνταγες.θελω κατι που να κολλησω βα φτιαχνω βυτια απο δαυτο.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος oumpra

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #702 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 22:33 »
ξέρει κανένας τι μυστική συνταγή τις καντίνας του μαύρου για το άζαξ λέω :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #703 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 22:49 »
Κωστα δεν το εχω δοκιμασει αυτο δυστυχως αλλα απο οτι εχω διαβασει απο την περιγραφη δεν θα το πετυχεις με αυτα ...


Με πολυ γρηγορη ματια και χωρις να το εχω δοκιμασει ισως απο την tpa να σου κανε το red oak .
Στα καπνικα ειναι το πιο δυσκολο να βρεις κατι να σου αρεσει .. το μονο που ευκολα θα καλυψει καποιον ειναι τα πουροειδη παντως ..
Προσωπικα σου μιλαω γιατι εχω καει ... εχω κανει και εχω δοκιμασει σχεδον οτι κυκλοφορει ... και λιγα μου αρεσουν απο καπνικα ..

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #704 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 22:56 »
Στελλα μου,ξερω την δυσκολια.ειναι γ δευτερη μου προσπαθεια στον ατμο και εχω μια μικρη εμπειρια απο ατυχιες,πειραματα με υγρα κλπ.δεν θεωρω τον εαυτο μου κολλημενο με τα παλιοκαπνικα αλλα δεν βρηκα φτηνο υγρο για τον καφε μου και γενικα για ολημερα.στο ιδιο τελμα και στο παρελθον οπου ειχα γρηγορα κΑταληξει στο ατμισμα βασης.βαση ομως ατμιζεις και με εργοστασιακο.εγω μπηκα δειλα στους επισκευασιμους κακα τα ψεμματα αρχικα για την γευση και μετα για οικονομια και υγεια.τι γευση ομως να κερδισεις αν  ατμιζεις σκετη βαση;


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364