vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #645 στις: Μαΐου 28, 2015, 11:43 »
Τάσο 9% σοκολάτα και 6.5% μαρένγκα; τοσο πολύ; νομιζα ότι ηταν δυνατα αυτα τα αρωματα και πανε μεχρι 2-3%
Όχι ;;; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #646 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:20 »
φιλε  αντωνη  .......θελει  τοσο   ......ειναι  πολυ  σαν  %  αλλα  στη  ουσια  ειναι   νορμαλ 

τα  σπαει    η  μαρεγκα  .......εσυ  που  γνωριζεις  αντωνη  θα  καταλαβεις  τι  διαφορετικη  κρεμωδη  γευση  δινει  ... :thumpup:


στο  30μελο  το %  της  συνταγης  ειναι  οκ  .....

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #647 στις: Μαΐου 30, 2015, 23:48 »
Είναι πολλές και ενδιαφέρουσες συνταγές που έχουν μέσα τους σοκολατοειδή συστατικά. Και πολλές από αυτές είναι και συνταγές κλώνων.
Κάνε μια προσπάθεια για αυτή τη συνταγή μιας και εμένα μου αρέσει πολύ.

Lisa's more

5% Double chocolate
5% Marshmallow
0,5 Graham cracker (clear)

Όλα τα αρώματα από TPA και ωρίμανση 2-4 εβδομάδες (σίγουρα πάνω από 2, πιο πριν δεν θα σου αρέσει.)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #648 στις: Μαΐου 30, 2015, 23:50 »
τωρα εχω στο ντουλαπι .. υγρο  αλκοολουχο καπνικο καργα .. για εξοδους ... εκπληξη ..  συντομα συνταγη .. δεν ξερω ακομα ειναι στις διορθωσεις


αυτο με τις σοκολατες θα το παλεψω δεν το αφηνω ετσι .... σιγουρα θα βαλω την φαντασια .. αρκει να πετυχω το αρωμα που εχω στο νου

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #649 στις: Μαΐου 31, 2015, 01:51 »
Κώστα αν καταφέρεις και φτιάξεις υγρό σοκολάτα "γάλακτος"  θα είσαι και ο πρώτος που θα το έχει πετύχει. Η σοκολάτα γάλακτος ή milk chocolate είναι πολύ δύσκολη υπόθεση . Φαντάζομαι θα έχεις δοκιμάσει και θα ξέρεις.
Ίδεες σου βάζω τώρα και αν έχεις στο πρόγραμμα να φτιάξεις και άλλα υγρά.  :D


Δεν σας κανει εντυπωση που καμια από τις μεγαλες εταιρειες δεν εχει βγαλει ενα πετυχημενο "σοκολατουχο";;;;
Η πρώτη που θα το πετύχει θα σπάσει ταμεια αφού το 95% του κόσμου γουσταρει τη γευση...
Προφανως δεν υπαρχουν τα αρώματα στην αγορά για να γίνει κατι τετοιο εφικτό...
Εγώ πάντως θέλω Milko σε υγρό ατμίσματος....!!!!

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #650 στις: Μαΐου 31, 2015, 07:45 »
Αντώνη πριν ένα - δύο μήνες δοκίμασα ένα υγρό με γεύση Nutella ιδιοκατασκευη φιλου.

NUTELLA COOKIES
4% Flavour Art Hazelnut
4% Flavour Art Cocoa
2% Flavour Art Cookie
1% anybody's Cotton Candy (EM sweetener premixed)
and I add 1 drop of (5% Sucralose solution premade) for every 2ml of finished mix

Αυτή είναι η συνταγή δεν την έχω κάνει να πω την αλήθεια αλλά την δοκίμασα και έπαθα λαλα.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #651 στις: Μαΐου 31, 2015, 10:12 »
Η σοκολάτα της totally εμένα μου αρέσει
και το αγαπημένο black magic βγάζει ωραία
μαύρη σοκολάτα

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #652 στις: Μαΐου 31, 2015, 13:24 »
Kαλημέρα σε όλους.
Χθες πήρα το Soho (άρωμα) της Flavour art. Ξέρει κανένας φίλος το πασοστό αραίωσης % σε βάση.
Επειδή είναι καινούργιο άρωμα, τουλάχιστον στην Ελλάδα και πρώτη φορά θα το αραιώσω κάθε βοήθεια πολύτιμη για να μην πέσω έξω.
Το κατάστημα που το αγόρασα δεν ήξερε ακριβώς την αναλογία. :(

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #653 στις: Μαΐου 31, 2015, 13:26 »
Η μαμα εταιρεια λεει στα 20% (που για μενα ειναι πολυ) αρχισε στα 10% και ανεβαινε ... αλλα σου προτεινω καπου στα 12 με 15%

Υ. Γ. Κακως το μαγαζι δεν ηξερε μιας και το πουλαει αλλα αυτο ειναι αλλο ανεκδοτο

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #654 στις: Μαΐου 31, 2015, 13:39 »
το  soho  για  10μελο  10%   

για  20μελο       13% 

για  30μελο      16%  max 

για  100μελο  20%   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #655 στις: Μαΐου 31, 2015, 13:54 »
Γιατί δίνεις διαφορετικές αναλογίες για τα 10 ml από ότι π.χ. τα 100 ml;
Δεν πάει αναλογικά; :o

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #656 στις: Μαΐου 31, 2015, 21:57 »
Αυτο που εγραψε ο tt.ss παραπανω θυμαμαι το ειχε προτεινει η FA πολυ παλιοτερα για τα DIY υγρα της.
Δε θυμαμαι αν ειχε εξηγηθει γιατι να ισχυει, αλλα εγω δεν το καταλαβαινω.
Uα σου πω ενα κολπακι για να κανεις οικονομια στο αρωμα. Φτιαξε δεκα 10μελα με 10% και οταν ωριμασουν, ανακατεψε τα για να φτιαξεις 100μελο. :))

Με 12% παντως που εφτιαξα το Soho μου φαινεται μια χαρα. Ειναι βεβαια η πρωτη φορα που το φτιαχνω αρα δεν ξερω πως θα μπορουσε να ειναι με 10% ή 15%,
αλλα πιστευω πως το 20% που προτεινει η FA ειναι υπερβολικο.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #657 στις: Μαΐου 31, 2015, 22:27 »
Και εγώ θα αρχίσω με 10% και βλέπουμε. Θα αρχίσω με ένα 10 μελο για δοκιμή.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #658 στις: Ιουνίου 01, 2015, 17:19 »
καλησπερα. εγω σημερα πηγα να αγορασω μπεμπεκα και δοκιμασα ενα καπνικο diy απο το παλικαρι που δουλευει εκει (περισοτερο ηθελα να κανω ενα τεστ σε επισκευασιμο γιατι θελω να αγορασω)   που αντι για νικοτινη ειχε βαλει κονιακ και ενω ηταν μηδενικης νικοτινης εδινε χτυπημα 6αρας (ηταν 50pg/50vg) το θεμα ειναι οτι ηταν το καλυτερο υγρο που εχω δοκιμασει αλλα ουτε ηταν προς πωληση αλλα ουτε συνταγη ηξερε/δεν ηθελε να μοιραστει. αν εχει κανεις καποια συνταγη στα υπ οψιν ας την μοιραστει


ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ: H χρήση συστατικών που δεν συνιστώνται για άτμισμα γίνεται με δική σας ευθύνη. Το φόρουμ δεν παροτρύνει τη χρήση τους, αντίθετα επισημαίνει ότι ουσίες που δεν έχει ερευνηθεί η καταλληλότητά τους για άτμισμα, καλό είναι να αποφεύγονται.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Α με συνχωρειτε τοτε. δεν γνωριζα οτι τα αλκοολουχα δεν παιζουν για ατμισμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 21:20 από lazyman »

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #659 στις: Ιουνίου 19, 2015, 18:49 »
Πολλές εταιρείες χρησιμοποιούν αλκοόλη για την παρασκευή των υγρών αναπλήρωσης, προσωπικά δεν θα τολμούσα κάτι τέτοιο, και θεωρώ ότι καλύτερα να μην πειραματιζόμαστε. Μια χαρά γεύσεις υπάρχουν, είμαστε στο ΗΤ για λόγους υγείας, όχι για παιχνίδια!
Δοκίμασα την παρασκευή υγρού αναπλήρωσης DIY vodka lime, με γεύσεις από Atmos Lab, σε βάση Umami Fresco για περισσότερη δροσιά.
Στα 30ml που έφτιαξα, έσπασα την 20 mg βάση με μηδενική ώστε να βγάλω περίπου 10 mg νικοτίνη, και πρόσθεσα 3% vodka Atmos Lab, και 2% Lime επίσης της Atmos

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364