vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber, tasos1976

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #570 στις: Απριλίου 16, 2015, 19:42 »
αν ειναι πολυ δυνατη ισως να βουτηξεις μια οδοντογλυφιδα μεσα στο αρωμα και μετα στο τελικο προιον  για να μην το σκεπασει αν ριξεις μια ολοκληρη σταγονα .. εμεις θελουμε μονο μια δροσια στο βαθος ... δοκιμασε να το κανεις το βούτηγμα 1-2 φορες αν ειναι πολυ δυνατη μεντα

το εγραψα το ιδιο και πισω στην συνταγη να υπαρχει μαζι :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2015, 19:47 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #571 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:34 »
Τους κρυσταλους ethyl maltol πως τους διαχειριζομαστε στις συνταγες? Οταν πχ η συνταγη λεει 3%?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #572 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:41 »
εδω θα παρεις πληροφοριες πως να το αναμειξεις
ή ετοιμο εδω


αλλιως οτι προτεινουν
στο εξωτερικο

Suggested dilution: Dissolve 1/4 teaspoon of Ethyl Maltol crystals in 10ml of PGA (Pure Grain Alcohol) or PG which ever you prefer. Diluted mixture can then be added to your liquid. Start with one or two drops per 6ml of liquid. Add more to soften or sweeten liquid to your taste.
Some customers like to add it directly to their mix, we suggest 1 scoop per 30ml, it will generally disolve into your juice over night.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #573 στις: Απριλίου 17, 2015, 20:10 »
Δοκίμασα vamp vape με tpa coconut extra..
Πολυ καλο αποτέλεσμα!
Χρησιμοποιησα 12% vamp vape 4% coconut

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #574 στις: Απριλίου 17, 2015, 21:30 »
Κωστα δεν ειναι μεγαλα τα ποσοστα που εβαλες ?  δεν ειναι μπουχτιστικο ? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #575 στις: Απριλίου 17, 2015, 21:56 »
Το vamp vape κι εγώ στα 12% το φτιαχνω πλεον και ειναι οκ για τα γουστα μου. H Tjuice προτεινει 15%...
Τωρα με το 4% της καρύδας δεν ξέρω...Απλά τονίζει παραπάνω την καρύδα που ήδη έχει το vamp vape!!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #576 στις: Απριλίου 18, 2015, 16:02 »
Νεα συνταγη που θα τρελανει κοσμο τωρα το καλοκαιρι ... η συνταγη μου αυτη υποσχεται καλοκαιρι κοντα στην θαλασσα στη ξαπλωστρα και με ποτακι  να καιει ο ηλιος και εσυ να δροσιζεσαι διπλα με το ποτο και το υγρο αυτο ...

Ολοι θα λενε τι ατμιζεις και εσυ απλα θα το απολαμβανεις ... υγρο για καποιες στιγμες της ημερας  με ποτο στην εξοδο και ζεστα καλοκαιρινα βραδυα με δυνατή μουσικη ....







για οποια βοηθεια ή επεξήγηση στο steeping  στειλτε ΠΜ ...

(10ml υγρο)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #577 στις: Απριλίου 18, 2015, 16:14 »
δε θα φανταζόμουν ποτέ ότι τα πάνω υλικά μπορεί να ταιριάζουν με τα κάτω, αλλά κάτι θα ξέρεις εσύ...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #578 στις: Απριλίου 18, 2015, 16:18 »
ναι δενουν καλα ... εχτος απο το mojito  τα αλλα τα ειχα σαν υγρο απο μονα τους ... και ηταν πολυ καλο υγρο γλυκουτσικο και δροσερο ... με την μιξη τωρα και του mojito  εγινε αλλο υγρο αλλο πραγμα... κανονικα ατμιζεις και πινεις .... χαχχαχαα

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #579 στις: Απριλίου 18, 2015, 16:25 »
ατμίζεις πίνεις τρως και το ξηροκάρπι σου, σωστός...

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #580 στις: Απριλίου 18, 2015, 18:24 »
Lemon Vanilla Ice Cream


 Τελικό  30ml  σε    βάση    70%pg 30%vg
 
Αρώματα 
 
Βανίλια  fa-2.0ml 
 
Μπισκότο  fa-0.50ml
 
Λεμονί  fa-0.40ml





 
μενθολη  fa-0.10ml
 
καλό  και  αργό  ανακατεμα  3 λεπτά   …………..24  ώρες  κλειστό  …και  έτοιμο 


Κάτι  που  κάνω  εγώ  σε  ένα  κιλό   pg  [ συνδεσμος    ]    ριχνω  με  την  μια  50 ml [  5  10μελα ] άρωμα  βανίλια  ..και  την  αφήνω  και  δουλεύει     κανένα  2 μηνο  ……και  μετά  τραβαω  από  εκεί  pg  ……………..για  τα  μειγματα  . :yes:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2015, 18:44 από tt.ss »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #581 στις: Απριλίου 18, 2015, 21:33 »
Θελετε ενα καπνικο αλλα να μην ειναι ξηρο και ανοστο ? Θελετε να εχετε ενα καπνικο που να ειναι για ολη μερα χωρις να κουραζει ? Εχετε βγει εξω και ειστε με παρεα και θελετε ενα υγρο που να σας κανει παρεα στο ποτο ? ... Εκανα πολλα πειραματα με το συγκεκριμενο υγρο μιας και ειχα εγω αυτα τα παραπανω προβληματα με μερικα υγρα και αλλα μου φαινοταν ανοστα αλλα με κουραζαν και αλλα δεν ελεγαν τιποτα με ποτακι ... δεν ειναι τα υλικα της συνταγης που κανουν την διαφορα αλλα τα ποσοστα αυτης τησ συνταγης και το ποσο εχουν δεσει μεταξυ τους  για να ολοκληρωσουν το τελικο υγρο σαν ενα υγρο παντος καιρου και μαλιστα DIY  .. Οποτε ακολουθηστε τα βηματα που λεω και δεν θα χασετε ... :yes:



Βηματα που πρεπει να κανετε




για βοηθεια ή για ερωτησεις περι steepping στειλτε μου ΠΜ


Για να ειστε παντα πρωτοι σε μια Crime Scene :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #582 στις: Απριλίου 18, 2015, 23:26 »
@Kostas44
Νομίζω ότι η επόμενη σειρά premium υγρών πρέπει να  είναι  Ελληνική.  ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #583 στις: Απριλίου 19, 2015, 18:53 »

Επειδη με εχουν ρωτησει παρα πολλοι απο εδω μεσα συνατμιστες και φιλοι αν η μεθοδο της "Separate Steeping"  ισχυει ή οχι  να διευκρινίσω οτι :

To ειχα αναφέρει και παλιά αυτό .. οτι το DIY το άρχισα πριν 4.5 χρόνια οταν άρχισα να ατμιζω για οικονομικούς λόγους ... στην αρχή τα έκανα οπως ολοι ... έβαζα βάση αρώματα και περίμενα καμιά εβδομάδα και το ατμιζα ... μετά απο καιρό πριν 3 χρόνια άρχισα δειλά δειλά να προσομοιώνω την κατασκευή υγρών με την μαγειρική ... δηλαδή ποτέ δεν βάζουμε όλα τα υλικά μονομιάς και παίρνουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά τα βάζουμε σταδιακά ... οπότε άρχισα τα ατελείωτα πειράματα με λάθη και πέταμα στο νεροχύτη αρκετών απο αυτών  και διαπίστωσα ότι όταν έκανα ένα υγρό με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο και όταν έκανα το ίδιο με τον τρόπο το δικό μου σε αυτό που έκανα με τον παλιό τρόπο η γεύση ηταν απλη μουντή και ενα χαρμάνι .. αλλά όταν το έκανα με τον δικό μου τρόπο ο χαρακτήρας του υγρού άλλαζε ...  να σκεφτείς οταν έκανα τους συνδυασμούς με διαφορετικό τρόπο δηλαδή με άλλο τρόπο τα ομαδοποιουσα πάλι μου έβγαζε πάλι άλλο αποτέλεσμα .. οποτε άρχισα να σκέφτομαι σαν μάγειρας και σκεφτόμουν ποιους συνδυασμούς αρωμάτων να κάνω μαζί και πόσες μέρες να τα αφήσω μόνα τους και πόσο μαζι ολα στο τελικό αποτέλεσμα----> υγρο ...

Βέβαια δεν μπορούσα να το προτείνω σε κανένα γιατί δεν ήξερα αν ήταν σωστό αλλά με το πέρασμα του χρόνου έβλεπα οτι ειχε πολύ καλά αποτελέσματα στα υγρά μου ... οποτε άρχισα δειλά δειλά να το μεταδίδω σε άλλους εδω ...  Ετσι πια κανω εγω τα υγρά μου ολα τα περίπλοκα με τη μέθοδο αυτη .. οπου την ονομασα "Separate Steeping"  για να μπορούν να την καταλαβαίνουν και οι άλλοι ... αλλά το θέμα δεν είναι απλό ... θελει πειράματα ποια θα βάλεις απο την αρχή να ωριμάσουν μόνα τους και ποια μαζί με άλλα ... πόσες μέρες το καθένα και πόσο όλα μαζί ... αυτα τα 3 τελευταία χρόνια και παραπάνω τα υγρά μου πάνω απο 2 αρωμάτων τα κάνω ετσι ..
Separation Steeping κάνω και σε ιδια υλικά υγρών με διαφορετική ομαδοποίηση και βγαίνει αλλο αποτέλεσμα πολλές φορές .... και αυτό φαίνεται όταν το ατμιζεις και εκει σου βγαζει νότες απο κάποιο άρωμα και σε λίγο σου βγάζει ενα άλλο άρωμα και δεν είναι μια φλατ μόνο γεύση


αλλα επουδενη δεν ειμαι αντιθετoς με τον παραδοσιακο τροπο κατασκευης υγρων....  ισα ισα με αυτον αρχισα και ακομα πολλες φορες το κανω :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2015, 19:53 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #584 στις: Απριλίου 19, 2015, 20:35 »
Ωραία, και εγω τωρα που εχω ενα κατακλυσμό ερωτήσεων, με επικεφαλίδες την ελάχιστη βάση για την ωρίμανση των 4-6 ημερών και την διαχείριση της λόγω ελάχιστης ποσότητας;, και την επιλογή των ζευγαριών σε αυτη την πρώτη φαση;
Γιατί, να καταλάβω την επιλογή των pyrazin & sweetener να ωριμάσουν ενα 4ήμερο και της βανιλιας 6, αλλά γιατί μονη της; Και επίσης βάζεις το almont προσθετικα και δεν του κάνεις προ-ωρίμανση.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364