vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, nightdream, Lazy Dog

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #465 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 11:00 »
Γεια ! Έχει  κάποιος συνατμιστής να προτείνει δυνατό άρωμα (ή έστω υγρό με μόνο αυτό το άρωμα) μενθόλης ; Και εννοώ αυτό που είναι δροσιστικό και "κρυώνει τον λαιμό" (σαν halls) και όχι άρωμα μέντας. Ενδιαφέρομαι και εγώ για μίξη κυρίως με φρουτώδη...  :yes:
Πρόσφατα δοκίμασα την έτοιμη μέντα της nobacco. Είναι έντονο και πολύ ιδιαίτερο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #466 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 11:06 »
Αν και δεν μου αρέσει η μέντα, σε όσους έχω φτιάξει diy με cool mint από e-steamer http://e-steamer.com/e-liquids/e-liquid-flavors/e-steamer-flavors/cool-mint-e-liquid-flavor-5ml  τους άρεσε το αποτέλεσμα. To φτιάχνω με 70VG/30PG και 5-7% άρωμα. Πολύ δροσερό απ' ότι μου έλεγαν και παγώνει στόμα και λαιμό,αλλά βέβαια είναι άρωμα μέντας και οχι σαν halls...

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 11:16 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #467 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2014, 14:24 »
Πέτυχα υγρό επιτυχία παίδες.
Έχουμε και λέμε
σε 18 ml βάσης 50\50 24mg
32 σταγόνες 7leaves Flavourart
5 σταγόνες Real Tabs Totally Wicked
2-3 σταγόνες Buttermint Totally Wicked
και γ$%^%$ τα υγρά. Φοβερή γεύση. Πολυδιάστατη. Το άρωμα που έκανε τη διαφορά μετά απο πολλές δοκιμές του πρώτου και του τρίτου συστατικού με διάφορα αρώματα (στην ουσία άλλαζα πάντα το δεύτερο συστατικό) ήταν το Real Tabs.
Εναλλακτικά έχω δεύτερο μπουκαλάκι όπου αντί για real tabs έχει Coconut της Totally. Πολύ καλή μίξη αλλά με χαλάει λίγο η ξηρότητα της καρύδας της TW. Αν κάποιος έχει καρύδα απο άλλη εταιρία που του αρέσει να δοκιμάσει την ανωτέρω μίξη και στη θέση του real tabs ας βάλει καρύδα. Επίσης πολύ καλό..

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #468 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 09:51 »
Γνωριζοντας οτι η "γευση" ειναι κατι πολυ ιδιαιτερο και υποκειμενικο, εχω να προτεινω μια συνταγη για ενα ημηκαπνικο, αναφερω σε αυτο το σημειο οτι εχω κανει απειρους συνδιασμους για να βρω κατι καλο στην κατηγορια των "καπνικων" που δεν ειναι τασακι, και νομιζω οτι μετα απο 1μιση χρονο ειμαι σε καλο δρομο.


Λοιπον, η συνταγη βασιζεται στα ιδια προτυπα που χαρακτηριζουν ενα αρωμα τσιγαρου, αν ριξετε μια ματια στο τι περιεχει ενα τσιγαρο θα καταλαβετε (και δεν αναφερομαι στα διαφορα συντηριτικα κοινως χημικα που προσθετουν οι καπνοβιομηχανιες, αλλα στα αρωματα τους).


1ο μερος ΚΑΠΝΟΣ


Πρεπει να βρουμε ενα αρωμα καπνου που να μας ειναι ευχαριστο, εγω προτιμησα καποιο που να μην ειναι τασακι και να ειναι αρκετα απαλο ωστε να μην με χαλαει η γευση του.


Οποτε 1ο συστατικο Hermano Rubio by T-Juice


Ειναι αρκετα απαλο στην γευση ως καπνικο και δεν μυριζει τασακι.


2ο Μερος ΠΙΚΡΑΔΑ


Η γευση θα πρεπει να ειναι ισορροπημενη, και δεν πρεπει να δινει γλυκαδα και ταυτοχρονα θα πρεπει να θυμιζει τσιγαρο. Οποτε τι καλυτερο απο το Cigar De Pari by e-baron.
Το βασικο με αυτο το υγρο ειναι οτι ειναι "πικρο" (περιεχει πικραμυγδαλο) και ταυτοχρονα καπνικο, ισως για μερικους περισσοτερο απο οτι θα επρεπε ομως ειναι οτι πιο καταληλο για να μας κανει να
νιωθουμε οτι καπνιζουμε.


3ο Μερος ΓΗΙΝΑ ΑΡΩΜΑΤΑ


Η γευση οπως ειπα και προηγουμενος θα πρεπει να ειναι ισορροπημενη, χρειαζεσαι την πικραδα αλλα θες και κατι να την σπαει ωστε να μην σε κουραζει, οποτε τι πιο γηινο και συνηθισμενο απο μία γευση "μηλου". Εδω διαλεγω το κοκκινο μηλο της Holy Juice γιατι εχει την καλυτερη αποδοση μηλου χωρις να μπουχτιζει, και η γλυκαδα του ειναι παρα μα παραπολυ απαλη.


Αναλογιες:


85% HERMANO
10% CIGAR DE PARI
5% ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΛΟ


Δεν εχω καταφερει να φθασω πιο κοντα σε γευση και απολαυση τσιγαρου, δεν με κουραζει γιατι εχω την πικραδα, δεν με χαλαει γιατι εχω το μηλο και το Hermano ειναι οτι πιο απαλο και χωρις τασακιλα αρωμα καπνου. Το συστηνω ανεπιφυλακτα λοιπον!! Οποιος εχει τα υλικα ας το δοκιμασει και πιστευω πως δεν θα χασει!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 09:56 από micron »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #469 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 10:38 »
Οφειλω να ομολογησω
οτι το 5% γλυκου, φρουτου η ποτου  στα τσιγαροκαπνικα υγρα δινει ωραια αποτελεσματα

Επισης δε ξερω αν το κανει κι αλλος αλλα συλλεγω σε ενα μπουκαλακι τα υγρα που περισσευουν πριν πλυνω τους ατμο (καπνικα γλυκα ποτα μεντες φρουτα κλπ)  κι οταν φτασουν στα 10ml  τα κανω αχταρμα με 30% μηδενικη και τα βαπίζω χωρις μεχρι στιγμης να εχω πεσει σε καποια γευση που δε βαπίζεται. Εχω δοκιμασει και χωρις βαση αυτουσια οπως ειναι απο το μπουκαλακι συλλογης και το αποτελεσμα ειναι και παλι συγκινητικο αφου περνανε απ το μυαλο σου μπερδεμενες οι γευσεις των προηγουμενων ημερων ...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #470 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 10:52 »
Το ''κανουν'' αρκετοι φιλε μου  ;)


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18051.0.html

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #471 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 16:35 »
εγω σκεφτομαι για ατμοςλαμπ βοτκα με λεμονι η πορτοκαλι και αν βρω τροπο με ρεντ μπουλ γτ μαρεσει και σαν ποτο και τα 3  :P αν καταφερω ομως να κανω και caipiroska τρελενομαι vodka lime δυοσμος

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #472 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 20:09 »
Α. Σε 15ml βασης:
 
- 20 σταγόνες RY4 Double
- 3 σταγόνες Acetyl Pyrazine
- 8 σταγόνες Ethyl Maltol

Β. Σε 15ml βασης:
 
- 15 σταγόνες RY4 Double
- 3 σταγόνες Acetyl Pyrazine
- 8 σταγόνες Ethyl Maltol
- 3 σταγόνες Toasted Allmond
- 5 σταγόνες Graham Cracker
 
Ωρίμανση: 24/48 ώρες με ανοιχτό μπουκάλι...
 
Εχεις καλύτερο αποτέλεσμα με βάση από σκέτη PG ...
Και από που τα αγοράζουμε όλα αυτά?

www.310.gr
 
www.atmorama.gr
 
Tα αρώματα είναι όλα της The Perfumer's Apprentice (TPA)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #473 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 17:54 »
στο 310 δεν έχει σχεδόν τίποτα εκτός απο RY double και AP.


Atmorama όλα εκτός αποθέματος  :(

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #474 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 13:04 »
Δες και στο www.fabvape.gr

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #475 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 05:09 »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #476 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 09:09 »

- 8 σταγόνες Ethyl Maltol
- 3 σταγόνες Toasted Allmond
- 5 σταγόνες Graham Cracker




 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #477 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 10:12 »
Γιατί αυτή η φατσούλα στο τέλος του μνμ σου?

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #478 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 11:48 »
Μαλλον δε θα είναι σίγουρος ότι του αρέσει

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #479 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 21:43 »
τίποτα ιδιαίτερο απλά δε μπορώ να βρω και τα πέντε από ένα μαγαζί.... :/


http://www.atomizer.gr/


από αυτό βρήκα 4 αλλά όχι AP  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364