vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #420 στις: Μαΐου 15, 2014, 20:38 »
Στην αρχή φέρνει λίγο
αλλά μετά απο λίγη ώρα άτμισης καμία σχέση!

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #421 στις: Μαΐου 15, 2014, 21:18 »
Έχει σχέση. Και τα 2 περιέχουν Acetyl Pyrazine ή κάπως έτσι. Είναι αυτή η χαρακτηριστική γεύση που αφήνει στο στόμα. Στο άρωμα πράγματι καμία σχέση

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #422 στις: Μαΐου 15, 2014, 22:10 »
Που το είδες γραμμένο αυτό που λες ?
Θα ήταν καλό να έχουμε μια τέτοια σοβαρή ενημέρωση .......

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #423 στις: Μαΐου 15, 2014, 22:48 »
Κάπου υπήρχε ένα νήμα για κλώνους τριμπέκα. Μάλιστα το είχα ανοίξει εγώ. Μέσα εκεί και με προσωπικές συζητήσεις δικές μου και λίγο ψάξιμο στο site της tpa, κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα. Η ακετυλική πυραζίνη ελληνιστί είναι η γεύση ξηρών καρπών-ποπ κορν-τασάκι που έχουν κοινό όλα αυτά τα αρώματα. Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά τι περιέχει το καθένα ή αν πράγματι το περιέχουν. Είναι δικιά μου εικασία γιατί ακόμα δεν έχω βρει στην αγορά να το δοκιμάσω
Και σίγουρα ΔΕΝ είναι πληροφορία. Επαναλαμβάνω. ΔΕΝ γνωρίζω τις συνταγές τους

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #424 στις: Μαΐου 15, 2014, 23:08 »
οκ αλλά απαντάς πιο πάνω και λες πως περιέχουν το tribeca & Atmos lab έχουν Acetyl Pyrazine
Που σημαίνει πως έχει δει Αναλύσεις ή είσαι χημικός και τα ανάλυσες μόνος σου ....

Έχει σχέση. Και τα 2 περιέχουν Acetyl Pyrazine ή κάπως έτσι. Είναι αυτή η χαρακτηριστική γεύση που αφήνει στο στόμα. Στο άρωμα πράγματι καμία σχέση

Δεν λες πως είναι δική σου άποψη -εικασία !
Πάντως και τα 2 έχουν διαψευστεί κατηγορηματικά και από Halo αλλά και από Atmos lab  :)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #425 στις: Μαΐου 15, 2014, 23:11 »
Οκ. Λάθος μου λοιπόν. ΑΝ ποτέ καταφέρω να βρω acetyl pyrazine θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Πάντως δεν είναι βλαβερή ουσία ώστε να χρήζει διάψευσης.
Τέλος πάντων.

Edit: τώρα είδα το ειρωνικό σχόλιο περί χημικών αναλύσεων. Άρα λοιπόν εσύ όταν γράφεις πχ σε νήμα για κάποιο μοντ έχεις στα χέρια σου τα κατασκευαστικά σχέδια έτσι; Φόρουμ είναι εδώ δεν είναι δικαστήριο να φέρνουμε αποδειξεις . Ξαναζητάω συγνώμη για την περίπτωση που έδωσα εσφαλμένες πληροφορίες αλλά η ειρωνία να λείπει παρακαλώ. Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2014, 23:21 από altan678 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #426 στις: Μαΐου 15, 2014, 23:37 »
Καλά θυμόμουν ότι ο kallitexnis κάποτε διέψευσε τα περί AP στο Bebeca: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5446.msg628391.html#msg628391

Μπορώ να πω με σιγουριά ότι αυτό το ενισχυτικό όντως έχει άρωμα ξηρών καρπών, γεύση καβουρντισμένου καλαμποκιού και δίνει και μια ελαιώδη υφή στον ατμό. Έχω χρησιμοποιήσει αρκετό σε διάφορες συνταγές και το συστήνω γενικώς καθώς είναι μια παράμετρος έξτρα σε ένα υγρό που φτιάχνουμε.

Αυτό που δεν συστήνω με τίποτα όμως, είναι να αναφέρουμε την προσωπική μας γνώμη ως γεγονός, ιδιαίτερα όταν αυτό έχει διαψευστεί από τον πλέον αρμόδιο. Παρακαλώ λοιπόν οποιαδήποτε περεταίρω συζήτηση για την AP ή άλλα ενισχυτικά, να παραμείνει στα πλαίσια του θέματός μας. :thumpup: Περισότερρες πηροφορίες στο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16235.0.html με ιδιαίτερη προσοχή στο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16235.msg610497.html#msg610497

Και επ' αυτού, να πω ότι έχω προσθέσει AP σε έτοιμο Umami Pipe Type & Woody Snuff και παρόλο που δεν ήταν εντυπωσιακή η διαφορά, εντούτοις μου άρεσαν και τα δύο ακόμα περισσότερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2014, 23:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #427 στις: Μαΐου 15, 2014, 23:50 »
Θα το ξαναπώ τρίτη φορά. Λάθος μου. Και πιο πολύ όχι τόσο γιατί η πληροφορία ήταν λάθος (και για αυτό ζητάω συγνώμη) όσο για το ότι θεωρήσατε ότι μιλάω με στοιχεία. Βέβαια θεωρώ ότι το "acetyl pyrazine ή κάπως έτσι" δεν δείχνει άνθρωπο που έχει ντοκουμέντα, αλλά αφού έτσι έκρινε ο Γιάννης και ο cruiser πάω πάσο.
Επίσης δεν βλέπω να γίνεται παρατήρηση για το ειρωνικό σχόλιο. Τέλος το θέμα από εμένα. Τα έγραψα για να το διαβάσουν οι ενδιαφερόμενοι. Παρακαλώ να σβηστεί το σχόλιό μου γιατί προφανώς δεν ενδιαφέρει άλλους

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #428 στις: Μαΐου 15, 2014, 23:59 »
Φίλε altan, ο giannis και ο cruiser ούτε δικαστές είναι για να κρίνουν, ούτε η υπέρτατη αρχή. Το κακό με τον γραπτό λόγο και την ανάγνωσή του σε μια οθόνη, είναι ότι ούτε ο γράφων μπορεί να έχει 100% εικόνα για το "ύφος" το οποίο μεταφέρει, ούτε αυτός που διαβάζει μπορεί να πεί με σιγουριά ότι εξέλαβε ένα γραπτό όπως ήθελε να το περάσει ο συντάκτης.


Αναλυτικά:
Έχει σχέση. Και τα 2 περιέχουν Acetyl Pyrazine ή κάπως έτσι. Είναι αυτή η χαρακτηριστική γεύση που αφήνει στο στόμα. Στο άρωμα πράγματι καμία σχέση

Άσχετα με το τι ήθελες να πεις, αυτό το οποίο διαβάζουμε είναι ότι "Και τα 2 περιέχουν Acetyl Pyrazine ή κάπως έτσι."

Αυτό που σου επεσήμανε και ο giannis. Και αυτό που σου επεσήμανα και εγώ. Δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα ειρωνίας.

Παρακαλώ λοιπόν το θέμα να λήξει εδώ και ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #429 στις: Μαΐου 16, 2014, 01:07 »
επαναναμβανω στ γευση  θυμιζει τριμπεκα πολυ  ειχα να ανοιξω το μπουκαλακι το αρωμα 11 μηνες και κατι ψηλα  οποιος δε με πιστευει   επιλογη του αυτος θα χασει οχι εγω :laugh1: :laugh1:   τις πρωτες μερες που το ειχα ειχε πολυ διαφορετικη γευση

 

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #430 στις: Μαΐου 16, 2014, 01:59 »
τα περισσοτερα απο  τα RY4 ,RY5 RY69 κτλπ τριμπεκιζουν με αρκετη ωριμανση...το επαθα και εγω με υγρο ρ69 ξεχασμενο μετα απο μηνες -ειχε πεσει πισω απο εναν καναπε,,,,,,,,τωρα αν εχουν AP η οχι δεν ειναι γνωστο...ειτε το original TRIBECA ειτε το BEBEKA


προσωπικά επειδή την έχω δοκιμάσει και σκέτη την AP , και με RY4...πιστεύω οτι το συγκεκριμένο άρωμα-συστατικό  το έχουν και τα δυο υγρά....άσχετα τι ισχυρίζονται οι κατασκευαστες.....(και γιατι να αποκαλυπτει η καθε εταιρεια την πληρη συνθεση των υγρων της στους πελατες?και γιατι να μην αποκρυψει καποια συστατικα?....)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #431 στις: Μαΐου 16, 2014, 08:56 »
Οποιος εχει δοκιμασει τη συγκεκριμενη ουσια, και τα τριμπεκιζοντα υγρα και πιστευει οτι δεν την περιεχουν να σηκωσει το χερι!!! :))


Οσον αφορα τις δηλωσεις των κατασκευαστων  :dontknow: . Ισως εχουμε περιπτωση του ανεκδοτου που ο παπας βαφτιζει το κρεας... φακες  ;) .
Αλλα το πιο σημαντικο ειναι αυτο που ειπωθηκε πως κανενας δεν υποχρεωνει τον κατασκευαστη να δηλωσει τα αρωματα που  χρησιμοποιει, ουτε και κανενας θα του καταλογισει ποινικες ευθυνες για ψευδη αρνηση υπαρξης ενος συστατικου που θα αποδειχθει (πως αλλοστε? :confused1: ) πως υπαρχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2014, 09:20 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #432 στις: Μαΐου 16, 2014, 13:00 »
Εφτιαξα υγρό με βάση holy juice vpg με άρωμα usa silver tobacco και vanilla επίσης holy juise σε αναλογία 9 + 2 σταγόνες αντίστοιχα στο ml (με 15άρα νικοτίνη). Το άφησα 2 μέρες και όταν το δοκίμασα ήμουνα σίγουρος ότι η γεύση του ήταν 90% ίδια με του americano της el greco. Σε κανα 10ριά μέρες που το ξαναδοκίμασα καμία σχέση  :'( 
Τόσο μεγάλη διαφορά ?    :confused1:

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #433 στις: Ιουνίου 16, 2014, 23:19 »
Γεια ! Έχει  κάποιος συνατμιστής να προτείνει δυνατό άρωμα (ή έστω υγρό με μόνο αυτό το άρωμα) μενθόλης ; Και εννοώ αυτό που είναι δροσιστικό και "κρυώνει τον λαιμό" (σαν halls) και όχι άρωμα μέντας. Ενδιαφέρομαι και εγώ για μίξη κυρίως με φρουτώδη...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #434 στις: Ιουνίου 16, 2014, 23:27 »
Φρουτώδες άρωμα με δροσιά και όχι μέντα Avalance από atmorama.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10606 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364