vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Ducati.Jimakos, aalex, gfilip

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:55 »
Διάβασε και λίγο σχετικά με inawera. Τα παιδιά εκεί λένε οτι κάποιες βάσεις έχουν κάποιο χ άρωμα-γεύση (διακριτική) που επιδρά όμως στο υγρό που φτιάχνουν (πχ dirty).
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3335.2610.html

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 05, 2012, 15:17 »
καλησπερα σε ολους!! μια χαζη ερωτηση, εχω βαση απο ατμος την balanced 20mg οση ποσοτητα σε ml και να βαλω το ποσοστο της νικοτινης 20 δεν θα ειναι?επειδη μεχρι τωρα εφτιαχανα σε μπουκαλακια των 10ml και τωρα θελω να βαλω σε μπουκαλακι των 30ml.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 05, 2012, 15:20 »
Αφου δεν την αναμιγνυεις με κατι αλλο η περιεκτικοτητα σε νικοτινη παραμενει η ιδια.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 05, 2012, 15:21 »
ναι βρε σύ...
όλο το διάλυμμα είναι δυναμικής 20mg/ml..
άρα και το 1ml και τα 10ml και τα 30ml και τα 100ml είναι 20άρια!!!

(αν δεν τα "σπάσεις" με κάποια μηδενική μιλάμε πάντα...)


edit: gioupi, πάτησα απάντηση και δεν είδα ότι είχες απαντήσεις..  :-[

Αποσυνδεδεμένος TasosTG

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 05, 2012, 15:21 »
καλησπερα σε ολους!! μια χαζη ερωτηση, εχω βαση απο ατμος την balanced 20mg οση ποσοτητα σε ml και να βαλω το ποσοστο της νικοτινης 20 δεν θα ειναι?επειδη μεχρι τωρα εφτιαχανα σε μπουκαλακια των 10ml και τωρα θελω να βαλω σε μπουκαλακι των 30ml.
Αν δεν βαλεις αλλη βαση ναι τα mg θα ειναι 20 ασχετα με την ποσοτητα ml
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 05, 2012, 15:24 »
σας ευχαριστω  :thumpup: εφαγα κολημα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος stavrosdra

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • ..ergo sum..
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 12, 2012, 16:10 »
Επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης κ δικαιος..ξαναγραφω.
Το υγρο π παρασκευασα ηταν οντως χαλια,με λαδιλα κτλ.Δεν το πεταξα ομως(και παρολο π το ειχα αφησει να παρει αερα1-2 μερες και παντοτε σε ντουλαπι),το ανοιγα να τραβηξει κ αλλον αερα,το ανακατευα μολις το εκλεινα κτλ...Οκ μεχρι εδω.
Το υγρο μου(Natura virginia απο flavourart) τελειωνει και ειπα να δοκιμασω αυτο π παρασκευασα,προτου αγορασω νεο Natura.Και ομως καπνιζεται!!
Δεν ξερω αν μετα απο τοσες πολλες μερες "εδεσε" ή εφυγε η ασχημη μυρωδια..αλλα καπνιζεται ανετα.
Δεν εχει την ιδια γευση με το virginia της flavourart(το οποιο λες και εχει καπνο και ελαχιστη βανιλια) αλλα πλησιαζει σε virginia.
Ειναι της e-aroma και βγαζει καπνο κ λιγο λαδι(οπως τα πουρα).Και οπως πολυ σωστα ειπε καποιος παραπανω δεν εχουν το ιδιο αρωμα-γευση ολες οι εταιρειες.
Το θεμα ειναι να παραμεινει ετσι(ή ακομα να βλετιωθει)...και να μη χαλασει μεχρι να το τελειωσω.
3 πραγαμτα κραταω απο τους φιλους του forum τους οποιους και ευχαριστω:

1)Να μην παρασκευαζω μεγαλη ποσοτητα,αλλα να δοκιμαζω λιγο μεχρις οτου καταληξω στο επιθυμητο αποτελεσμα.
2)Να περιμενω να δεσει το υγρο μερικες μερες και να το αφηνω ανοιχτο αν χρειαστει.
3)Να χρησιμοποιω συριγγα για ακρινη μετρηση κ οχι σταγονες.
Και η ουσια...το να μην ξαναγυρισω στο κανονικο τσιγαρο.
Ευχαριστω και καλα ατμισματα,καλη Ανασταση σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος martelis

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 12, 2012, 16:33 »
Έχω παρατηρήσει ότι τα υγρά είτε είναι έτοιμα είτε τα παρασκευάζουμε εμείς αλλάζουν γεύση-επίγευση και άρωμα...στη διάρκεια του χρόνου.Αυτό μπορεί να οφείλεται στο δέσιμο του υγρού,στην επιροή από το φως  και σε αρκετές ακόμη μάλλον αιτίες.

Αποσυνδεδεμένος stavrosdra

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • ..ergo sum..
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 12, 2012, 16:41 »
Λενε παιζει ρολο ο ηλιος,ο αερας και ο χρονος.
Το Νatura δεν το ειδε ηλιος,αερας ελαχιστος..οσο μπηκε απο τα γεμισματα στο τσιγαρο ....και παλι απο τη μεση και μετα εχασε τηκ εντονη,καλη γευση του.Οποτε και ο χρονος μονος του παλι επηρεαζει..

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 20, 2012, 03:03 »
εχοντας καιρο να δω συνταγη σε αυτο το ποστ,λεω να παραθεσω  και εγω μια απ τις κλασσικες μου...
1)Βαση νικοτινης velvet cloud - Flavourart
2)Aραιωση με 75%VG 25%PG
3)5-6 σταγονες chocolat - Flavourart
4)1-2 σταγονες TOBACCO 7 FOGILE - Flavourart
(οι σταγονες στα αρρωματα ειναι για 10μλ.
Βεβαια,επειδη εγω τα προτιμω ελαφρια σε γευση,προσθετω λιγο λιγοτερο αρωμα απ'οτι το κανονικο.Αν το θελετε πιο εντονο μπορειτε να προσθεσετε 1-2 σταγονες απ αυτες που γραφω για το καθε αρρωμα)
Η σοκολατα απο μονη της εχει υπεροχη γευση,αλλα με το τομπακο 7 γινεται ακομα πιο αναλαφρη και δεν σε λιγωνει ποτε!

ΥΓ: αν την δοκιμασει κανεις,περιμενω αποψεις!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 22, 2012, 01:05 »
παιδια αμα μπορει καποιος να βοηθησει..θελω να φτιαξω μιλκσεικ σοκολατα-μπανανα..εχω στην κατοχη μου σοκολατα γαλα μπανανα..σε αρωματα...
προσπαθησα να πειραματιστω αλλα δεν...σε 10 μλ εβαλα 5 σταγ γαλα 5 σταγ μπανανα και 3 σοκολατα...αλλα δεν.......
εαν καποιος μπορει να μου πει πως να ξεκινησω...
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 22, 2012, 01:07 »
Βαλε απο 1 σταγονα κι αν δεν... πας για αλλα. :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 22, 2012, 01:12 »
Το γάλα πού το βρήκες; (έχει σημασία)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 22, 2012, 01:17 »
βαση mist 10ml
5 σταγονες πορτοκαλι Atmos Lab
1 σταγονα Bitter chocolate Atmos Lab

μουρλια!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 22, 2012, 01:24 »
παιδια αμα μπορει καποιος να βοηθησει..θελω να φτιαξω μιλκσεικ σοκολατα-μπανανα..εχω στην κατοχη μου σοκολατα γαλα μπανανα..σε αρωματα...
προσπαθησα να πειραματιστω αλλα δεν...σε 10 μλ εβαλα 5 σταγ γαλα 5 σταγ μπανανα και 3 σοκολατα...αλλα δεν.......
εαν καποιος μπορει να μου πει πως να ξεκινησω...
ευχαριστω

Δοκίμασε...
10- 12  στ.  γάλα (αν το γάλα είναι δυνατό... μείωσε)
10 στ. σοκολάτα
 5 στ μπανάνα...

και... εδώ είμαστε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364