vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, vasim, Lazy Dog, Stelan Patra, Ducati.Jimakos, aalex

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1305 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 23:09 »
Άσχετο θα ήταν αν σχολίαζα μια συνταγή που δεν τα περιείχε.
Επειδή όμως τα περιέχει και επειδή, όπως λες, η συνταγή δεν είναι υποχρεωτική σε κανέναν, ξαναδηλώνω ευθαρσώς ότι ποσώς με ενδιαφέρει η coolada και η μέντα, είτε σκέτη είτε σε κρέμα.
Ξαναδηλώνω επίσης πως η υπόλοιπη συνταγή φαίνεται πολύ καλή και σε ευχαριστώ πολύ που τη δημοσίευσες και ακόμη περισσότερο αν αποτελεί δική σου σύλληψη. Μάλλον θα την τιμήσω είτε έτσι, είτε προσθέτοντας κάποιο φρούτο ή καραμέλα ή butterscotch ή ότι μου κατέβει εκείνη την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος DeUcE13

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1306 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 15:53 »
..φίλε μου δεν με κατάλαβες το "άσχετο" πήγαινε στο αν σε ενδιαφέρει η όχι για κάποια γεύση της συνταγής  ( δηλαδή σε κάτι όχι υποχρεωτικό δεν νοιάζει κανέναν αν σε ενδιαφέρει η όχι όσο ευθαρσώς και να το πεις κάποια γεύση συγκεκριμένη ) ... φυσικά και δεν έχουμε τα ίδια γούστα όλοι ... χαίρομαι που θα την δοκιμάσεις και σε λίγο θα δώσω άλλη μια που μόλις  έφτιαξα "Caramel Creme Squares" είναι σε διαδικασία ολοκλήρωσης...


Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 16:48 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1307 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 17:16 »
Εσύ δεν με κατάλαβες και εξηγούμαι:
Καλώς ή κακώς η πλειοψηφία των ατμιστών δε πολυσυμπαθεί τη μέντα (κυρίως) και την coolada κατά δεύτερον.
Βλέποντας λοιπό τα υλικά αυτά στη συνταγή οι περισσότεροι θα προσπεράσουν. Το ίδιο έκανα και γω αλλά κάτι μου έκανε κλικ, ξαναγύρισα και είδα ότι η βάση για το milkshake είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα. Θέλησα λοιπόν να δηλώσω εμφατικά ότι δεν μου αρέσουν για να πατήσει φρένο η πλειοψηφία στο δικό μου post και να κάνει όπισθεν. Αν το έκανα άκομψα ζητώ συγγνώμη.
Περιμένω τη νέα συνταγή και ελπίζω να μην περιέχει τα παραπάνω όπως επίσης και ευκάλυπτο, δυόσμο, κανέλα, φακές και ψαρόσουπα... ;D

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1308 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 18:27 »
Μια συνταγή που έφτιαξα και σίγουρα θα γίνει απο τις αγαπημένες μου: http://e-liquid-recipes.com/recipe/1143422/Mr.%20Holmes
Καπνικό με ωραία γεύση χωρίς να κουράζει.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1309 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 13:16 »
Θελω απο καιρο να φτιαξω ενα ALD καπνικο υγρο μιας και βλεπω οτι δεν εχει βγει κανενα shake and vape της προκοπης εκτος απο την πεπατιμενη σε ολες τις παλλετες γευσεων.

Θελω να εχει νοτες και τελειωμα απο:
kentucky bourbon,toasted almond kαι ισως λιγο brown sugar.

AΛΛΑ! :))

Δεν ξερω ποιο καπνικο αρωμα να του βαλω :wall:


RY4double φοβαμαι οτι θα βγει αρκετα γλυκο το συνολο και θα χασει τον καπνικο του χαρακτηρα,ψηλο σερμπετι δηλαδη.


Ποιο καπνικο αρωμα λενε να ταιριαξει με αυτα τα αρωματα και σε τι αναλογιες.

Τι τα θελω τα μαγειρεματα αφου δεν τα μπορω καθολου,αλλα αυτο μου εχει καρφωθει πολυ καιρο :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1310 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 13:24 »
Teo εσύ περιγράφεις ακριβώς (μαζί με το ry4d) το AfterWork του Kostas44. Για πολλούς που θέλουν "καπνικά" θεωρείται πολύ καλό υγρό. Αν δεν το έχεις δοκιμάσει φτιάξε 10-20 ml και βλέπεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1311 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 13:40 »
Nαι Χρόνη το ξερω! :yes:

Δεν το εχω μαγειρεψει ποτε  το after work του Κωστα αλλα το εχω ατμισει απο φιλους και θυμαμαι οτι ηταν αρκετα γλυκο,
του ελειπε δηλαδη αρκετα το καπνικο στοιχειο.Ετσι δεν το εφτιαξα ποτε.

Γι αυτο ρωτησα μηπως το εχει δοκιμασει καποιος με ενα αλλο καπνικο αρωμα που να μην εχει καραμελο-βανιλιες οπως το ry4d .

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1312 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 13:42 »
Ισως τότε με το ry4 asian που είναι σαφώς πιο "ξερό" καπνικό. ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1313 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 13:45 »
Oχι το asian δεν μου αρεσει καθολου Χρονη!

Κανενα Μ-type σκεφτομουν αλλα καταργηθηκε απ οτι ειδα.

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1314 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:05 »
Η γνώμη μου είναι να βάλεις RY4 και να προσθέσεις ελάχιστο virginia και flue cured. Στην αρχή μπορεί να σε ξενίσει λίγο αλλά με την ωρίμανση φεύγει η αίσθηση του vorginia και μένει ένα πιο καπνικό ry4. 

Έφτιαξα πρόσφατα το tribeca του Vladimirou Stafylidi , που περιλαμβάνει τα αρώματα που σου λέω και το αποτέλεσμα είναι ακριβώς αυτό. 

http://e-liquid-recipes.com/recipe/902109/3BECA%20%28Tribeca%20clone%29

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1315 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:24 »
Θελω απο καιρο να φτιαξω ενα ALD καπνικο υγρο μιας και βλεπω οτι δεν εχει βγει κανενα shake and vape της προκοπης εκτος απο την πεπατιμενη σε ολες τις παλλετες γευσεων.

Θελω να εχει νοτες και τελειωμα απο:
kentucky bourbon,toasted almond kαι ισως λιγο brown sugar...

Θοδωρή μπορείς να δοκιμάσεις το KML tobacco της Eliquid France σκέτο πρώτα να δεις αν σου αρέσει και αν ναι του προσθέσεις μετά brown sugar, toasted almond, bourbon, και ότι άλλο σου γυαλίσει. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σκέτο (ωριμάζει...) αλλά μυρίζει ωραία (κάποιο ακαθόριστο καπνικό με ξηρούς καρπούς μου θυμίζει). Είναι ενδιαφέρον βέβαια ότι το φτιάχνω σκέτο για να το δοκιμάσω ακριβώς με τα έξτρα που κι εσύ θέλεις (πλην του bourbon που  :shock_sick_02: ).  :)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1316 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:27 »
Σε τι αναλογία φτιάχτηκε το ELF KML περικαλώ? Να ξερω για να προσθέσω σ' αυτό που θα μου πεις και ενα 5% ::)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1317 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:36 »
Κωστη σωστη ιδεα αχχχχ γιατι δεν σου αρεσει το μπερμπονακι!! :))

Μηπως ομως το kml tobacco ειναι λιγο επιθετικο με τις φυστιλοαντιστασεις,κατι τετοιο ειχε παρει το ματι μου μιας και μιλαμε για adv καπνικο.

Ασς το βγαλει καποιος shakeandvapeandvapeandvape,ολο τα ιδια βγαινουν(πολυ γκρινια σημερα με τα υγρα δεν ξερω :laugh1:)


Αν ταιριαζει παντως Κωστη ριξε ενημερωση αν ειναι να ριξω παραγγελια αλλιως δεν ξερω,ισως κανενα καπνικο της FA.


Εχω την λιστα με τα αρωματα στην zerobacco αλλα στο καπνικο,
εκει κολλαει το δαχτυλο στην επιβεβαιωση παραγγελιας :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1318 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:39 »
Σε τι αναλογία φτιάχτηκε το ELF KML περικαλώ? Να ξερω για να προσθέσω σ' αυτό που θα μου πεις και ενα 5% ::)

Μάκη έκανα και τα τέσσερα αρώματα του supreme (μπισκότο δηλαδή, καρύδα, KML και βανίλια) σκέτα στο 9%. Δεν τα έκανα τόσο για να τα ατμίσω σκέτα, όσο για να τα μάθω και να τα χρησιμοποιώ σε άλλες συνταγές. Από τα τέσσερα, την πιο ωραία μυρωδιά για τα γούστα μου την έχουν το KML και το μπισκότο. Αλλά θα περιμένω κι άλλο πριν τα ατμίσω... :)

Έκανε μόνος του  :respect: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click
Κωστη σωστη ιδεα αχχχχ γιατι δεν σου αρεσει το μπερμπονακι!! :))

Μηπως ομως το kml tobacco ειναι λιγο επιθετικο με τις φυστιλοαντιστασεις,κατι τετοιο ειχε παρει το ματι μου μιας και μιλαμε για adv καπνικο.

Ασς το βγαλει καποιος shakeandvapeandvapeandvape,ολο τα ιδια βγαινουν(πολυ γκρινια σημερα με τα υγρα δεν ξερω :laugh1:)

Αν ταιριαζει παντως Κωστη ριξε ενημερωση αν ειναι να ριξω παραγγελια αλλιως δεν ξερω,ισως κανενα καπνικο της FA.

Εχω την λιστα με τα αρωματα στην zerobacco αλλα στο καπνικο,
εκει κολλαει το δαχτυλο στην επιβεβαιωση παραγγελιας :laugh1: :laugh1:

Για τα καπνικά της abuelos θα σου πει ο pugsang και ο lagoudakis. Εγώ κάνω μόνο το humo tipo το οποίο είναι μεν υπέροχο αλλά τις αντιστάσεις τις μισεί!  :yes:
Θα βγάλει καινούργια η abuelos οσονούπω. Να δοκιμάσεις οπωσδήποτε το Pecan!!!   :delicious2: :delicious2: :delicious2:

To Supreme δεν είναι πολύ φιλικό με τις αντιστάσεις αλλά έχω την εντύπωση πως γι' αυτό πιο πολύ ευθύνεται το μπισκότο... :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:58 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1319 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 14:45 »
To pecan το περιμενω,θυμαμαι που ειχες αναφερει οτι στον unfollow(No19),εχει γραψει υπερωριες!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364