vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber, vougiouklakis

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1020 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:19 »
Κώστα χρησιμοποιώ μόνο Pink Mule. Και την πράσινη (50/50) και την κόκκινη (70/30 PG/VG) για λίγο περισσότερο χτύπημα και ένταση στη γεύση. Στο μέλλον θα περιοριστώ στην κόκκινη γιατί το υγρό μου βγαίνει τέλειο. Περίεργο να σου βγαίνει σωστό το relax και όχι το supreme... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1021 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:27 »
Περα απο το οτι θελει το Supreme το 20 με 30μερο του,οσο παλιωνει ακομα καλυτερα αλλα οκ για συνταγη θελει λιγο καιρο,πχ custard king στο 2μηνο τα εσπαγε στο μηνα πανω ηταν απλα ο.κ παιζει να μην σαρεσει και εσενα η βαση της Eliquidfrance.Στο relax με το cafe ισως σπαει αυτη η γλυκαδα που λες...
Δοκιμασε το και με μια αλλη βαση και βεβαιωσου οτι πριν βαλεις τα αρωματα τα εχεις ανακατεψει λιγο και εμενα στη 1η φουρνια του Supreme κατι με χαλαγε αλλα μεσα στο μηνα ηταν κομπλε
Ατμισε σκετη τη βαση και αν δε σαρεσει βρηκες τη λυση στο ''προβλημα''σου φιλος
καλα ατμισματα και μαγειρευματα

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1022 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:27 »
Κώστα χρησιμοποιώ μόνο Pink Mule. Και την πράσινη (50/50) και την κόκκινη (70/30 PG/VG) για λίγο περισσότερο χτύπημα και ένταση στη γεύση. Στο μέλλον θα περιοριστώ στην κόκκινη γιατί το υγρό μου βγαίνει τέλειο. Περίεργο να σου βγαίνει σωστό το relax και όχι το supreme... :hmmm:


ειχα φτιαξει και απο τα δυο.δοκιμαζοντας πρωτο το relax και βλεποντας
οτι ηταν οκ και οτι ειμαι σε καλο δρομο,δοκιμαζω και το supreme και δεν...
και εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση μιας και ουσιαστικα αλλαζει ο καφες
με την καρυδα.
θα δοκιμασω και με αλλη βαση.το πιθανοτερο με pinkmule μιας και βγαινει
και σε καλη τιμη.




Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Περα απο το οτι θελει το Supreme το 20 με 30μερο του,οσο παλιωνει ακομα καλυτερα αλλα οκ για συνταγη θελει λιγο καιρο,πχ custard king στο 2μηνο τα εσπαγε στο μηνα πανω ηταν απλα ο.κ παιζει να μην σαρεσει και εσενα η βαση της Eliquidfrance.Στο relax με το cafe ισως σπαει αυτη η γλυκαδα που λες...
Δοκιμασε το και με μια αλλη βαση και βεβαιωσου οτι πριν βαλεις τα αρωματα τα εχεις ανακατεψει λιγο και εμενα στη 1η φουρνια του Supreme κατι με χαλαγε αλλα μεσα στο μηνα ηταν κομπλε
Ατμισε σκετη τη βαση και αν δε σαρεσει βρηκες τη λυση στο ''προβλημα''σου φιλος
καλα ατμισματα και μαγειρευματα

να σαι καλα.
θα το παλεψω λιγο ακομα μιας και οι ατμο που χρησιμοποιω τελευταια
καταπινουν οποτε το κοστος σε ετοιμα υγρα αρχιζει και γινεται μεγαλο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1023 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:31 »
Και δες κι αυτά που λέει ο Χαράλαμπος από πάνω γιατί έχει απόλυτο δίκιο κατά την γνώμη μου. (EDIT: Το είδες...)

Εμένα πάντως με βάλατε στην πρίζα και οι δυο σας να δοκιμάσω τις βάσεις της Eliquid France γιατί καθόλου δεν με χαλάει αν γλυκίζουν λίγο. Κι αν γλυκίζουν πολύ, ακόμα καλύτερα... ;)


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1024 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:34 »
ινδοκάρυδο θα φτιάξεις ντετέκτιβ; :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1025 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:36 »
Αμα κανεις τις δοσολογιες σωστα (με ενεσουλα ινσουλινης να βαλεις σωστα τα ml,ανακατεμα τις πρωτες μερες,εγω το ανακατευω απο λιγο σχεδον 15 μερες,το βαλεις σε ενα γυαλινο βιδωτο βαζο,απο τα οτι παρεις 1€)θα σου βγει ο κλωνος ειναι παρα πολυ πετυχημενος και για το ρελαξ και για το σουπριμ,για μενα ειναι καθαρα θεμα βασης παρε μια 110μλ απο αμπουελος που ειναι και φθηνες και μια χαρα,στανταρ παιζουν καλυτερες και παιξε μπαλα ξανα...στο μηνα ατμιστω γιατι και εγω με αυτες τις συνταγες παιζω και ry4 double μονο του κανα κασταρτ κινγκ και τωρα δοκιμαζω το σμοκε απο αφτερ 8,αντε και καμια τριπεκα

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1026 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:37 »
μια φορα που ειχα παρει παλιοτερα βαση της eliquid france για να
αραιωσω τα ετοιμα supreme και relax και δοκιμασα να την ατμισω
σκετη νομιζω οτι ειχε μια μικρη γλυκαδα,αν θυμαμαι καλα.
και εγω γλυκατζης ειμαι αλλα στη περιπτωση του diy supreme ειναι
αρκετα εντονη.
δεν χανεις τιποτα να κανεις μια δοκιμη. 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1027 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:37 »
ινδοκάρυδο θα φτιάξεις ντετέκτιβ; :)) :)) :))

Τι είναι αυτό; Καλό; Γλυκό; Τρώγεται; Ατμίζεται; Ή είναι ενέσιμο; Να το κάνω αν το προτείνεις. Νίκο περιμένω συνταγή...

μια φορα που ειχα παρει παλιοτερα βαση της eliquid france για να
αραιωσω τα ετοιμα supreme και relax και δοκιμασα να την ατμισω
σκετη νομιζω οτι ειχε μια μικρη γλυκαδα,αν θυμαμαι καλα.
και εγω γλυκατζης ειμαι αλλα στη περιπτωση του diy supreme ειναι
αρκετα εντονη.
δεν χανεις τιποτα να κανεις μια δοκιμη. 8) 8)

Θα δοκιμάσω. Ευχαριστώ Κώστα!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1028 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:40 »
Κωστή αν σου αρέσουν τα καρυδάτα...εδώ !!! Μόνο στο κοντοσούβλι δεν βάζω καρύδα ... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
...πάντως με ry4 double tpa το έφτιαξα εχτές (ενα 30μελο) για δοκιμή, νομίζω θα βγεί καλύτερο κι απο το κανονικό :)

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1029 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:43 »
Αμα κανεις τις δοσολογιες σωστα (με ενεσουλα ινσουλινης να βαλεις σωστα τα ml,ανακατεμα τις πρωτες μερες,εγω το ανακατευω απο λιγο σχεδον 15 μερες,το βαλεις σε ενα γυαλινο βιδωτο βαζο,απο τα οτι παρεις 1€)θα σου βγει ο κλωνος ειναι παρα πολυ πετυχημενος και για το ρελαξ και για το σουπριμ,για μενα ειναι καθαρα θεμα βασης παρε μια 110μλ απο αμπουελος που ειναι και φθηνες και μια χαρα,στανταρ παιζουν καλυτερες και παιξε μπαλα ξανα...στο μηνα ατμιστω γιατι και εγω με αυτες τις συνταγες παιζω και ry4 double μονο του κανα κασταρτ κινγκ και τωρα δοκιμαζω το σμοκε απο αφτερ 8,αντε και καμια τριπεκα

με αυτον το τροπο που περιγραφεις κανω το μαγειρεμα εκτος του γυαλινου δοχειου.
φαντασου οτι ουτε καν μπερδευω τις ενεσεις μεταξυ τους.καθε αρωμα μονο την δικια του.
βεβαια ειμαι νεος στα μαγειρεματα αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν κανω κατι λαθος.
θα δοκιμασω και αλλη βαση.
απλα ειπα να βαλω βαση eliquid france για να χρησιμοποιησω ολα τα υλικα απο αυτην την εταιρια,
οποτε αν δεν μου εβγαινε καλο να μην αναρωτιεμαι αν επαιξε ρολο η διαφορετικης εταιριας βαση.
βεβαια μπορει να ισχυει και το αντιθετο. :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Κωστή αν σου αρέσουν τα καρυδάτα...εδώ !!! Μόνο στο κοντοσούβλι δεν βάζω καρύδα ... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

...πάντως με ry4 double tpa το έφτιαξα εχτές (ενα 30μελο) για δοκιμή, νομίζω θα βγεί καλύτερο κι απο το κανονικό :)

κακως δεν βαζεις....για κανε τον συνδυασμο μηπως απογειωθει η γευση. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1030 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:45 »
Έλα μωρέ Νίκο, με γρίφους μιλάς! Τι έφτιαξες με ry4 double tpa (το οποίο διαθέτω αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα); Καρύδα με ry4; Περιμένω... :)

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1031 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:46 »
Βρε Κώστα... Supreme  8)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1032 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:48 »
Σωστά... :-[


Μη μου πεις ότι σ' αρέσει κι εσένα το supreme. Και δεν σου έδωσα να δοκιμάσεις τον κλώνο μου προχθές... :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1033 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:53 »
Μου ειπες αλλά απαντησα ότι Φτιάχνω


Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1034 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:57 »
Μου το είπες, ε; Σε λίγο δε θα θυμάμαι ούτε το όνομα μου... :(


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364