vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

51 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, lagoudakis

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1560 στις: Απριλίου 17, 2018, 15:48 »
Το soho εγώ το ανακατώνω με ολίγη Banana nut Bread της tfa και βγαίνει κάτι καλό :)
Αν θέλω ξεκούραση απο τη μπανάνα μπορεί να το σπάσω με λίγη meringue της fa και έτσι παίρνει και λίγη βανίλο-γλυκάδα που επιπλέον κατεβάζει και τις εντάσεις των άλλων.
Οι επόμενη πειραματισμοι και πιθανότατα -όπως όλα δείχνουν μέχρι στιγμής ;D -  φουρνιά θα ειναι με soho+zepola όμως, υποθετικά  σαν το Soho+banana nut bread χωρίς το banana nut :tongue_smilie: ΔΗλαδή μάλλον θα περισσέψει το nut mix της fa.
Soho το πάω 8% το Nut bread στο 1,8 και το meringue 1,κάτι :))
*Να έχετε υπόψιν πως το banana nut bread είναι βαρύ άρωμα και το 1,8% αν και λίγο, έχει διακριτή ένταση, που εγώ την απολαμβάνω, μόνο η ένταση στη μπανάνα με χαλάει, παρόλο που είναι τσικιτά. Αν η ένταση δεν ειναι επιθυμητή ένα 1,2% πιστεύω ειναι καλά
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2018, 16:27 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1561 στις: Απριλίου 25, 2018, 21:38 »

Ξαναποστάρω τρεις συνταγές για υγρά σοκολάτα γιατί τα αρχικά ποστς δεν έχουν πια τις φωτογραφίες των συνταγών...





[αρχικό ποστ]






[αρχικό ποστ]





[αρχικό ποστ]



Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1562 στις: Μαΐου 04, 2018, 10:49 »
Να πω και εγώ την γνώμη μου για της τελευταίες μίξεις μια που πέρασε μήνας αλλά πρώτα θα μου επιτρέψετε 

[member=13885]cpbaroque[/member]  :respect: :respect: :respect: :respect: [/color]

 Love Affair στις δύο βδομάδες που το δοκίμασα ε εντάξει ένα ωραίο υγρό που μάλλον δεν θα ξανακάνω στον μήνα επάνω αποκάλυψει δεν το χορταίνω με τίποτα σίγουρα ένα υγρό που θα το ξανακάνω πολλές φορές 

Ανέβασα μια συνταγή supreme με αρώματα tpa το κακό είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει το αυθεντικό αλλά εμένα μου έβγαλε ένα ωραίο καπνικό με εξαφανισμένη την καρύδα μάλλον θα το ξανακάνω γιατί δεν έχει πυραζύνη οπότε μπορώ να το ατμίζω μέσα  :laugh1:

Goofy Juice ωραίο είναι αλλά θα το ήθελα λίγο πιο έντονο την επόμενη φορά θα το φτάσω στο 15% άρωμα και πιστεύω θα βγει τέλειο για μένα 


Τέλος θα ήθελα μια συνταγή με μπανάνα  όχι μπανάνα κρέμα  :nope:  υπάρχει κάτι ?

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1563 στις: Μαΐου 04, 2018, 11:03 »
TFA Banana Nut Bread

This stuff packs an incredibly delicious and authentic flavor within it and works beautifully on its own. Its got a perfect baked banana flavor on top and follows through with a sweet nut bread that has a nice mouthfeel and a touch of texture. The star of this flavoring is its flavor. It’s extremely close to the real thing, only needing a bit more texture to pull it all together.  I like it at 8% on its own.

https://diyordievaping.com/2017/06/27/flavor-talk-banana/

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1564 στις: Μαΐου 04, 2018, 11:17 »
Αυτα διαβαζα κι εγω για το Banana nut bread, αλλα οσο ενθουσιαστηκα με τη μυρωδια, τοσο απογοητευτηκα απο το ποσο γρηγορα χαθηκε η γευση του στη μιξη. Ακομα και στη συνταγη που εδωσε ο ιδιος δεν τρελλαθηκα ιδιαιτερα και νομιζω δεν τελειωσα καν το 20μελο. 

για μενα, η καλυτερη συνταγη με μπανανα ειναι το Boss Reserve και μετα το Strawnana Custard.

Κρεμωδη βεβαια και τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1565 στις: Μαΐου 04, 2018, 14:24 »
Μιας και λετε για μπανάνες αποψη κανεις για τα
Solubarome-Banane Flambée

Solubarome monkey?


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1566 στις: Μαΐου 04, 2018, 16:42 »
Με σκέτη απο banana nut bread  8% με έχουνε διώξει απο δύο μαγαζιά μέχρι στιγμης. :))
Προφανως το γλυκό ψωμάκι με ξηροκάρπια και μπανάνα βέβαια δεν εχει σχέση με haute cuisine

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1567 στις: Μαΐου 04, 2018, 16:53 »
Αφού πιάσαμε τις μπανάνες να ρωτήσω και εγώ..

Έχει βρει κάποιος συνταγή (ή κάτι σε shortfill/snv έστω) που να θυμίζει το Yellow Biafra από Halcyon Haze;

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1569 στις: Μαΐου 05, 2018, 01:36 »
Τι λες τώρα!!??

Μου αρέσει που το είχα ψάξει κιόλας! Πριν κάνα 2μηνο βέβαια, αλλά λογικά θα υπήρχε από τότε..

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Juan Homero Solvenio

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1570 στις: Μαΐου 05, 2018, 10:44 »
20 μέρες μετά. Αύριο αποφυλακίζεται το Cara Tribeca & Soho. Πρόκειται για το το S&V Tribeca & Soho (Hexocell Natura, 50 ml, 8 nic) με την προσθήκη: 

Acetyl Pyrazine.............................0.2 ml
Butterscotch.................................0.3 ml
Graham Cracker Clear....................0.8 ml

Ες αύριον τα σπουδαία λοιπόν. Αν και τα σπουδαιότερα έρχονται την Τετάρτη που αποφυλακίζεται το Smoho (γιατί κάτι πρέπει να κάνω με το μισόλιτρο smoke που έχω). Την  συνταγή θα την γράψω αργότερα μετά την δοκιμή, για καλό και για κακό. Μη σας πάρω και στο λαιμό μου.

Υ.Γ. Μια σκέψη είναι να κάνω το δικό μου Tribeca & Soho. Το μόνο που δεν ξέρω ακόμα είναι πως θα το γλυκάνω (γλυκατζής γαρ). Μάλλον θα κάνω πρώτα κάποιο από τα diy τριμπέκα  που κυκλοφορούν για να δω πόσο γλυκά είναι. Αν ξέρετε κάποιο αρκούντως γλυκό, καλοδεχούμενο...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1571 στις: Μαΐου 05, 2018, 10:58 »
[justify]Juan δεν θυμάμαι πλέον ποιον κλώνο φτιάχνω.[/justify]

[justify]Η συνταγή πάντως στην οποία έχω καταλήξει είναι αυτή:[/justify]
[justify] [/justify]
R4D 10%
Acetyl Pyrazine 1%
Cotton Candy 1,5%
Graham Cracker Clear 1,5%

Στην περίπτωση που θέλεις πιο γλυκό αποτέλεσμα θα αυξήσεις το Cotton Candy.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1572 στις: Μαΐου 05, 2018, 13:25 »
Εγώ πάλι προτιμώ αυτήν 
R4D 12%
Acetyl Pyrazine 2%
Ethyl Maltol 3%
Graham Cracker Clear 2.7%

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1573 στις: Μαΐου 05, 2018, 13:50 »
Εγώ τουτηνδωπέρα, hands down :delicious2:

Acetyl Pyrazine 5%   (TPA/TFA)           0.3%
Graham Cracker (clear)   (TPA/TFA)     0.7%
Hazelnut   (FW)                                    1%
Peanut Butter   (TPA/TFA)                     1%
RY2 Double      (TPA/TFA)                     4%














« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2018, 14:00 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Juan Homero Solvenio

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1574 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:01 »
Ευχαριστώ παιδιά!
ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ: Μάλλον θα πειράξω τα ποσοστά στο cotton candy. Το βλέπω για 3% και θα το μοιράσω μαζί με το butterscotch που μ΄αρέσει.
Palasd: Από σένα θα πάρω τα ανεβασμένα ποσοστά το graham cracker. θα το αυξήσω στα 2% λοιπόν. Το μόνο πρόβλημά μου είναι ότι έχω έτοιμο diy ΡΥ4Double 10% και δουλεύω μ' αυτό για έτοιμη βάση στις συνταγές. Οπότε δεν μπορώ να το πάω στα 12%. Μπουκαλάκι με 20% ετοιμάζεται αλλά θέλει μήνα.
treloneritis: Καλός και χρυσός ο Γκούφης αλλά καλύτερο και πιο γλυκό το Vlad's Goofy Beca ή Vagabond Juice :nani::

http://e-liquid-recipes.com/recipe/2367775/Vlad%2527s+Goofy+Beca+%2528VGB%2529




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios