vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tazz, ZoeM, dkostas, manoslykos, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos

Twitter

Joyetech eRoll™ και OVALE emini™

Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 17:44 »
Γεια σας, υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ του Joyetech eroll και του Ovale emini? Στο διαδύκτιο το eroll το βρίσκω στα €52 ενώ το αντίστοιχο της Ovale είναι στα €90 στο κατάστημα Ovale στην Κύπρο. Απλά σκέφτομαι αν είναι το ίδιο πράγμα τελικά, να πάρω το eroll  να γλυτώσω και λίγα λεφτά!
Υπάρχει διαφορά στην ποιότητα μεταξύ Ovale και Joyetech?
Ευχαριστώ!
 
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 21:06 »
ειναι το ιδιο προιον φιλε μου απλα με δυο διαφορετικες ονομασιες. αρα αφου βρηκες το eroll φθηνοτερο παρε αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 21:13 »
Τ ενα πιανει 8 χαρακτηρες επανω στο mod και το αλλο 5.
Ιδια γευση ειναι και το ενα και το αλλο. Δεν ξερω αν θα διαφοροποιηθουν στο software αργοτερα που παιζει εκει να εχουν καποιες διαφορες.
Πχ η ια εταιρεια να βγαζει περισσοτερα updates ή πιο χρησιμα, απο την αλλη. Αυτο ομως θα φανει με τον καιρο !

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 03:51 »
Λοιπόν παιδιά το αγόρασε ένας κολλητός μου πριν από λίγο καιρό.Μιλάω για το eRoll όχι βέβαια πως διαφέρει από το ovale.Του κάναμε εξαντλητικό τέστ και τα συμπεράσματα που βγάλαμε είναι τα εξής.H μπαταρία από εντελώς άδεια χρειάζεται λίγο παραπάνω από 20λεπτά για να φορτίσει μέσα sto pcc.Με τις νορμάλ κεφαλές(εξαιρετικής ποιότητας-και έχω δοκιμάσει αρκετούς C)σου φτάνει για ένα 40λεπτο χοντρικά ,φυσιολογικής χρήσης και μόνο στις τελευταίες τζούρες θα σου βγεί το σαγόνι να ρουφάς.Με LR πιστεύω θα τελειώνει τόσο γρήγορα που δεν αξίζει, οπότε με αυτή τη λογική χρησιμοποιείς κανονικούς C και λίγο παραπάνω νικοτίνη ή PG(από 9mg υγρό και πάνω )..Έχει πραγματικά μέγεθος τσιγάρου, μας ενόχλησε η μπλέ ''κάφτρα'' όμως..Η μαύρη έκδοση κατα τα άλλα δείχνει πιο ποιοτική στο μάτι από αυτη σε άσπρο.Η τζούρα του ενεργοποιεί γρήγορα την μπαταρία.Το βασικό προβληματάκι είναι πώς το πακέτο περιέχει μόνο ένα κώνο που κλειδώνει την κεφαλή επάνω στη μπαταρία..οπότε έχει βάλε βγάλε :( .Η αμπούλα χωράει γύρω στο 0.7ml.Δηλαδή συμβιβάζεσαι σε αυτονομία υγρού και μπαταρίας όπως είναι λογικό.Ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά καταλήγω πώς ανάμεσα στα η.τ που θέλουν να θυμίζουν το κανονικό ..είναι το καλύτερο(λόγω C και pcc).Οπότε πιστεύω πώς απευθύνεται στους εξής:
1.Νεοσύλλεκτους ατμιστές.
2.Εξτρα εφόδιο για τους πιο παλιούς που θέλουν κάτι πολύ διακριτικό (στην περίπτωση που δεν έχουν συνηθίσει ακόμα τα εξερευνητικά βλέματα)Πιστέψτε με θα σας βολέψει άνετα για τον καφέ σας και γώ ένα χρόνο ατμιστής και δεν είχα θέμα..μου έκανε εντύπωση!
3.Ατμιστές που έχουν μειώσει τις απαιτήσεις με στόχο ίσως τη διακοπή και απλά πουλάνε μούρη στους κατόχους τορπιλοσωλήνων-προβάτων-πτυσόμενων γκλόπ με τη λογική ''το έχω μικρότερο αλλά το έχω ξεπεράσει πλέον,δεν με απασχολεί ιδιαίτερα''.


Σε κάθε περίπτωση συνιστώ την ύπαρξη και μιας κλασσικής 650 για παν ενδεχόμενο. :bye:




Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 12:22 »
Πολύ καλό review! Μπράβο! Εγώ σκοπεύω να πάρω το emini τη Δευτέρα. Ελπίζω να είναι ικανοποιητικό. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η μπλε κάφτρα. Δεν καταλαβαίνω τη λογική του να κατασκευάζεις ένα η.τ. με σκοπό να είναι το ίδιο με το κανονικό και να κάνεις το φωτάκι μπλε... :wall:  αφού αυτός που θα το πάρει ενδιαφέρεται πιο πολύ για την εμφάνιση που δείχνει στους αλλους! ελπίζω η Ovale να το διορθώσει σύντομα..
Θα σας πω για τις εντυπώσεις μου μόλις το πάρω!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 19:59 »
Εγώ πιστευω πως καλύτερα που με το μπλε φωτάκι κάνει μπαμ πως δεν είναι κανονικό... Δε θα σου τη λένε και τζάμπα, γιατί εξαιτιας της μπλε κάφτρας θα το... πιάνουν το υπονοούμενο πως είναι ηλεκτρονικό αυτοί που πρέπει. Ξέρουν τι κάνουν οι κατασκευαστές.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 21:52 »
Το μόνο που με προβληματίζει , είναι ο ρυθμός εκφόρτισης  :hmmm:
Θα έχουν μακροζωία οι μπαταρίες με περίπου 15C ;
Η κάθε 2-3 βδομάδες θα θέλει άλλες ;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 21:58 »
Λογικά θα έχουν πολύ μεγαλύτερη διάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 11:54 »
ενδιαφέρον το μικρούλη για μια βόλτα... :thumpup:
 αυτό πούμε προβληματίζει είναι το γέμισμα του υγρού.. θα θέλει με βελόνα  :hmmm: χμ...
και με διαρροές ξέρει κάνεις τι παίζει...

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 10:12 »
 Τελικά δεν άντεξα και το πήρα  :)
Ειναι τόσο μικρο και ελαφρυ που συνεχώς το ψάχνω μα που το εβαλα  :hmmm: χμ.... η δε μπαταριοθικη pcc ειναι στο μέγεθος ενος κινητού τηλ.
μια μερα το είχα πιπίλα η μπαταριουλα άδειαζε και πολες φορές δεν προλάβαινε να φορτιση η άλλη στο pcc  :o και κάθε 20 με 30 λεπτά είσαι με ενα μπουκαλάκι στο χέρι και βάλε βγάλε στο pcc  :hmmm: 
 :thumpup: σε κανονικές συνθήκες με βγάζει άνετα όλη την ημέρα σαν συπερ λαιτ ατμηστης  :thumpup:
Απο διαρροές τίποτα και το γέμισμα είναι πανεύκολο  :thumpup:
απο χτύπημα δεν ξέρω είμαι φλορεξ , απο ατμό με vg χαμός :thumpup: την τζούρα την βρίσκω λίγο σφιχτή σε σχέση με τα καρτο
το πόσο θα αντέξουν η μπαταριουλες  90 mA θα φανεί στην πορεία.... :) και επίσης παρατήρησα οτι το pcc φορτίζει και με τον φορτιστή από το κινητό μου  σονυ εικσον

 

Αποσυνδεδεμένος dimnikou1971

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 19:40 »
Οχι και 90, εγώ το πήρα δώρο στον Πατέρα μου 62 και με δώρο υγρό!
Δες εδώ
http://www.ovalemarket.gr/hlektroniko-tsigaro/ovale/ovale-emini-30-ml.html
Γεια σας, υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ του Joyetech eroll και του Ovale emini? Στο διαδύκτιο το eroll το βρίσκω στα €52 ενώ το αντίστοιχο της Ovale είναι στα €90 στο κατάστημα Ovale στην Κύπρο. Απλά σκέφτομαι αν είναι το ίδιο πράγμα τελικά, να πάρω το eroll  να γλυτώσω και λίγα λεφτά!
Υπάρχει διαφορά στην ποιότητα μεταξύ Ovale και Joyetech?
Ευχαριστώ!
 
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 14:14 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-7uRU_QwfJs[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 16:48 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V0XmtqE0UPM[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος rgthekid

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • w00t w00t
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 14:15 »
το πήρα !
Μικρό, δεν σε κοιτάνε σαν εξωγήινος βγαίνοντας έξω με mod-κλαρίνο-τορπίλη που λέει και η δικιά μου, βγάζει ντουμάνια, στο hit throat στερεί λίγο, αλλά μιας και είμαι της ανάμιξης των υγρών, βάζω 6-7 σταγόνες bebeka 12mg και 2-3 σταγόνες domestic 18mg και χτυπάει πολύ καλά. Μιας και χθες έκανα την πρώτη του παρθενική βόλτα για μπιρίτσα, μόνο καλά λόγια έχω !
 Άσε που χρησιμοποιείς και το PCC σαν iphone και κάνεις τον καμπόσο  :idiot1:



Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:33 »
Βλέπω να το αγοράζω και εγώ,  καμιά πρόταση για πιο φθηνή αγορά κατα προτίμηση απο Ελλαδα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180530 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12