vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, Ηρακλης, dkostas, treloneritis, kostasklf, camber

Twitter

Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 16, 2016, 14:29 »
[justify]Totally Wicked και 2 καπνικά υγρά: a. Tobacco & b. Real Tabs, (Gold Standard).[/justify]

[justify]Από τυχαία δοκιμή είχα εντυπωσιαστεί. Όμορφα καπνικά. Πρώτη μου επαφή, κι ο χρόνος θα δείξει το κάτι παραπάνω. Σε diy, βλέπω πως τ' αρώματα είναι ήδη αρκετά αραιωμένα και πως ο χρόνος ωρίμανσης είναι σύντομος (από 6 ημέρες και πάνω). Τα υγρά έχουν μείνει στο απαλό σκοτάδι 6 ημέρες τώρα και ακόμα δεν δοκίμασα τίποτα (ούτε καν είδα για αλλαγή χρωματισμού). Επέλεξα κι εδώ να αφήσω παραπάνω χρόνο (20 ημέρες), ώστε να δω τα όποια αποτελέσματα. Απαλή ανάδευση τις 3 πρώτες ημέρες και τοποθέτηση σε γυάλινα σκούρα μπουκάλια των 100ml και ανάπαυση σε δροσερό σκοτεινό μέρος. Επίσης, χρησιμοποίησα έτοιμη βάση 50/50, 11mg. Θα επανέλθω για εντυπώσεις.  [/justify]


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 28, 2016, 20:21 »
[justify]Επανέρχομαι για τα 2 καπνικά αρώματα. Επέλεξα λοιπόν: 20 ημέρες αναμονής, 3 πρώτες με απαλή ανάδευση, τοποθέτηση υγρών σε γυάλινα σκούρα μπουκάλια (100ml) σε σκοτεινό-δροσερό μέρος. Χρήση έτοιμης βάσης 50/50 (11mg).[/justify]

[justify]Μέχρι τώρα που γράφω, δεν είχα δει την αλλαγή χρωματισμού των υγρών. Αυτό έγινε σήμερα με την τοποθέτησή τους σε διαφανή γυάλινα μπουκαλάκια των 30ml. Στον χρωματισμό, εμφανής η διαφορά τους. Το μεν Real Tabs, είναι ανοιχτόχρωμο, αν και δεν φαίνεται καλά στην εικόνα, μωβίζει. Το δε Tobacco, αρκετά πιο σκουρόχρωμο.[/justify]

[justify]Ακόμα δεν μπορώ να έχω σωστή γνώμη. Τώρα έστησα και προσπαθώ να τ' ατμίσω εναλλάξ, χωρίς να τ' αδικήσω. Πρώτες εντυπώσεις: απλά καπνικά, και δεν ξέρω πόσο βολικά θα είναι σε όσους από εμάς κάνουν μεγαλούτσικη κατανάλωση, κι αυτό γιατί τ' αρώματα είναι ήδη αρκετά αραιωμένα. Θα επανέλθω τις επόμενες μέρες που θα είμαι και πιο σίγουρος για τη γνώμη μου.  [/justify]



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
[justify]Θα είμαι τηλεγραφικός. Σήμερα δεν έκανα άλλη δουλειά απ' το να προσφέρω δοκιμές σε φίλους. Όλοι μα όλοι απαντούσαν πως τα ξέρουν, πως δεν τους ήταν άγνωστα καπνικά. Απλά απλούστατα. Απαλά απαλότατα. Δεν υπάρχει περίπτωση, από την πρώτη τζούρα αναφωνείς: “αυτά τα καπνικά τα ξέρω, τα έχω ξανατμίσει”.[/justify]

[justify]α) Tobacco. Ελαφρύ, καθημερινό, ευχάριστο. Στην εκπνοή μένει γλυκό καπνικό. Έκτακτο.[/justify]

[justify]β) Real Tabs. Ακόμα πιο διακριτικό, ακόμα πιο απαλό. Λιγότερη γλυκάδα και πολύ διακριτικό καπνικό. [/justify]

[justify]Το αρνητικό τους που μπορώ να πω. Έφτιαξα με το ζόρι 90 + 90 ml, όταν με άλλα αρώματα έχω αισθητά περισσότερη παραγωγή. Όμως το αποτέλεσμα που εγώ πήρα ήταν πολύ όμορφο και ήθελα να το πω. Ειλικρινά θα εκπλαγώ με κακή κριτική τους.[/justify]


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2016, 15:45 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #197 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 01:12 »
Πηρα βαση pg κ vg totally  wicked  και ειδα οτι εχει μονο ημερομηνία παραγωγης ξερει κανεις ποτε λήγει?
Η 54 βαση δεν γραφει τιποτα ουτε ημερομηνία παραγωγης ουτε τίποτα, αυτη μονο ο θεος ξερει αν και ποτε λήγει. Αυτό  πραγματικα με χάλασε...... Ολα αγορασμενα απο vapeland....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #198 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 11:06 »
Καλημέρα Μπάμπη. Η ημερομηνία λήξης έχει να κάνει με την πιθανότητα ανάπτυξης μικροοργανισμών μετά από αυτήν. Δεν νομίΖω ότι μπορεί να επιζήσει μικροοργανισμός σε περιβάλλον με 54mg/ml...

Αν τις αποθηκεύσεις σωστά, μακριά από φως και μεγάλες θερμοκρασίες δηλαδή, δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 12:00 »
Μια χαρα για την 54 οταν ομως κανεις ανάμιξη και το κατεβαζεις στο 3 τι γίνεται θεωρεις το χρονο αναμιξης ως χρονο  παραγωγής  ? 
Για τις μηδενικες ολες οι αλλες βάσεις και υγρα που εχω οριζουν το ποτε λήγουν. Εδω εχει χρονο παραγωγης και δεν ορίζεται ο χρονος λήξης αυτο μου εκανε εντύπωση 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 12:56 »
Να μην σου κάνει εντύπωση, τυπικά τις βάζουν τις ημερομηνίες λήξης. Δεν ζει τίποτα σε περιβάλλον βάσης.

Εδώ βάζουν ημερομηνία λήξης ακόμα και στο μέλι, το οποίο ο μόνος τρόπος για να χαλάσει, είναι να το ρίξεις στο χωράφι και να το κάνεις λάσπη...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #201 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 14:43 »
Ωραια δεν το γνωριζα αυτο! Οποτε βουρ για δοκιμη....  8)

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 20:00 »
Σταματησαν αποστολη Ελλαδα , ή εχει την Ελλαδα με περιεργο/αλλο ονομα ?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 20:04 »
Due to TRPR regulations that are now in place in the UK, we can no longer ship to the following countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Poland, Portugal, Romania, Slovakia and Spain

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 20:05 »
Να τα κρατήσουν να τα δοκιμάζουν μόνοι τους... Να μάθουν αυτοί

Αποσυνδεδεμένος Vapdecup

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά, Βάσεις και Αρώματα Totally Wicked
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 06, 2017, 16:48 »
πωωωω τι μας κανανε δεν μπορω να βρω Rich pipe και ειμαι κολλημενος με αυτο το αρωματακι.οποιος εχει info που μπορω να βρω ας στειλει ενα πμ παρακαλω.
Δυστυχως  πολλα μαγαζια το εχουν στο site τους αλλα δεν το εχουν στα μαγαζια τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8333 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12