vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, dkostas, Xxristos

Twitter

KR808D-M3

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
KR808D-M3
« στις: Ιουνίου 19, 2012, 02:15 »
[Δεν πρόκειται για review, απλά μια πρωτη εντυπωση και 2 φωτο]

Παρέλαβα σήμερα αυτό:
KR808D-M3 Manual Battery (380mAh, 4.2v) [KR808D-3M] - $8.90
 5pc 1.0ml KR808D-M3 Clearomizer - $11.00


...από healthcabin.

Πρώτη εντύπωση καλή, το βρίσκω πολύ ομορφο, και ενδιαφέρον γιατί ειναι μια απτις λίγες επιλογές για 808/901 σπείρωμα.
-Μα αυτη η μπαταρία εχει ...κουμπί! Τα κουμπιά ειναι για το τηλεκοντρόλ!  ;D
-Ντάξει μια manual μπαταρία μπορεί να χρειαστεί καμια φορά, για μια δοκιμή, ενα dry burn βρε αδερφέ.

Το κλιαρομαϊζεράκι μοιάζει με CE4 σε μικρογραφία, με τις διαφορές που φαινονται στην παρακάτω φωτό.Γεμιζει με τον ίδιο τροπο. Το πρώτο που χρησιμοποιησα χαλασε στο μισό ml! Απλά έπαψε να δουλευει ξαφνικά και το χειρουργησα. 
Το δευτερο ειναι ηδη στο 3ο ml και συνεχίζει, ικανοποιητικα. Αρχικα εβγαζε πλαστικιλα για την οποία εφταιγαν τα σιλικονενια ταπακια του επιστομίου. Τα ξεπλυνα με νερο και μετα το πρωτο ml σχεδον εξαφανιστηκε η πλαστικιλα.Στη συνέχεια, γευση εξαιρετικα καλή, χτυπημα οκ σαν nr (παρά τη μεγάλη ονομαστική αντίσταση), καμια διαρροή, ουτε η σταγονιτσα στον πόλο που βγαζει συχνά ο ce4. Προς το στομα ειναι πολυ δυσκολο να γινει διαρροή λόγω του επιστομίου που πιστευω πως σχεδιαστηκε γι αυτον το λόγο, και δεν έχει κανενα αλλο λόγο ύπαρξης. Απλά αν μαζεψει μέσα καμια σταγονα θελει τιναγμα ή σκουπισμα.


Βασικα το πρώτο κλιαρο μαλλον αυτοκτονησε για την επιστήμη, γιατι αργότερα θα το ανοιγα ετσι κι αλλιώς, (με την κρυφη ελπίδα οτι θα καταφερνα να το ξανασυναρμολογήσω και να δουλεύει). Αλλά δυστυχως ΔΕΝ μπορει να λυθει και να δεθει ξανα σαν ce4 ουτε παιρνει καμια επισκευή σε λογικά πλαίσια. Το καλωδιάκι δεν φαινεται. Κανονικά περνάει μέσα απο το κυλινδράκι.


Εχει "δική του" διάμετρο 12mm γι αυτό το βάζω σε συγκριση με τα άλλα στάνταρ.
Το πρώτο ειναι 1300άρα μπαταρία vgo & ce4(vision), το μεσαιο ειναι το αντικειμενο του τοπικ, και δεξια το κλασικο 808.
Επίσης Ce4, 808-m3,  808d-1 carto με driptip
Αυτά προς το παρών.

ΥΓ: Γιατι δεν επισκευάζεται: Το πλαστικό περίβλημα ειναι κολλημένο στη βαση με κολα. Αν βγει δεν ξανασφηνώνει στη θεση του. Θελει κόλλημα. Η αντισταση ειναι πολυ λεπτη και για να μπει στη θεση που την εχουνε χωμένη χρειαζεται σιγουρα καποιο special tool. Αντι για μεταλλικο πυρηνα-θετικό πόλο, έχει αυτο το καλώδιο με κολήσεις πάνω-κάτω. Ε, θέλει ενάμισι μεροκαματο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2012, 02:44 από bender »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: KR808D-M3
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 19, 2012, 12:47 »
τον έχω τον συγκεκριμένο και είναι στο συρτάρι.. δυστυχώς δεν τα βρήκαμε..
το χρύπημα του για μένα είναι μηδενικό..
το δοκίμασα με 7άρι υγρό (τα συνηθισμένα δηλαδή) και τίποτα.. αέρας κοπανιστός..
και ανέβαζα σιγά σιγά..
"έτσι είσαι?" του λέω "πάρε τώρα την bebeka της 18άρα..

τίποτα!!!! δεν είχα καθόλου χτύπημα..  :wall:
το μέτρησα και μου βγάζει αντίσταση 2,8 ohm.. :wall:

το βάζω πάνω σε provari, το βάζω στα 4 τίποτα, το βάζω στα 4,2 ζεστόςο ατμός (ωραία λέω..), το βάζω στα 4,7 καμένο!! σε όλα αυτά χτύπημα μηδεν!!!  :wall:

δεν ξέρω αν το έπαθε μόνο το δικό μου κομμάτι, αλλά κρίμα..

αν πέσω ποτέ στα 0 θα το χρησιμοποιήσω..  ;D

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: KR808D-M3
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 20, 2012, 00:27 »
οριστε και η μπαταρία. 10500 3,7V ...γραφει επάνω 3,7 και την πουλάνε ως 4,2V : chinese marketing  :respect:

[/url]
Να πάρεις μια μπαταριούλα 50mm να της βάλεις λεντακια και κουμπί και να την κάνεις 85mm, πρέπει να είσαι τρομπας. Θα έπρεπε να ξεχασουν τα λεντ και να βαλουν αυτοματο διακοπτη (808 ειναι διαολε), θα τους εβγαινε 60-65mm 390mah, μια χαρα θα ήταν, και φτηνότερη.
Όπως θα καταλάβατε από τα αναμμένα λεντάκια, η μπαταρία δεν δουλεύει (δε θέλω εξυπνάδες, εννοώ οτι δεν δουλεψε ποτε :))  )
Κανεις γνώστης έχει να προτείνει κατι, μήπως και δουλέψει? Δείχνει να φορτίζει,
Πάντως μια χαρα ως τώρα: 1/2 στα κλίαρο και 1/2 στις μπαταρίες, που δουλέψανε.


"έτσι είσαι?" του λέω "πάρε τώρα την μπεμπεκα τη 18άρα.."
ε μα ετσι που του ξηγήθηκες τι περιμενες να απαντήσει? "τέλεια! barely legal μην πάμε και φυλακη"   :))

.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2012, 00:32 από bender »

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: KR808D-M3
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 20, 2012, 00:45 »
Ολες οι μπαταριες ειναι 3,7 βολτ αλλα οταν τις φορτιζεις φτανουν τα 4,2 βολτ  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2012, 01:37 από skopos »

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: KR808D-M3
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 20, 2012, 13:05 »
[@skopos  Ναι, αλλά δεν τις πουλάνε ως 4,2! ]

Tα κλιαρομαιζερ βγήκαν και με 510 σπειρωμα.
Και ναι, ειναι διαθέσιμα και LR 2Ω!
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1125&products_id=8082

Αν δε βγαλουν άμεσα και τα 808 σε lr θα χουμε κακα ξεμπερδεματα με την κανγκερ και το hc...    :fight_knuppel:   :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-M3
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 19:48 »
Δοκιμαζω εδω και κατι ωρες τους ατμοποιητες KR808D-M3 απο healthcabin και ομολογω, μου αρεσουν αυτα τα μικρουλια κλιαρο. Τα εχω συνδιασει με αυτοματες μπαταριες 901 και βγαινει ενα σετακι μικρο,ομορφο, απλο (απο την αποψη οτι δεν υπαρχει κουμπι)..οπως το βλεπω οτι πρεπει για νεους ατμιστες που τωρα ξεφευγουν απο το στυλ του τσιγαρου...




Εγω βλεπω αρκετα καλο ατμο και μετριο εως καλο χτυπημα. Στο γεμισμα εχει μια μικρη δυσκολια με τα κλασικα μπουκαλακια να ριξεις το υγρο στον μικρο χωρο που υπαρχει.. κατεληγα να ριχνω σταγονα σταγονα για να αποφυγω να μπει υγρο στον κετρικο σωληνα. Ενα αλλο αρνητικο που ειδα ειναι οτι το πλαστικο πιπακι δεν ακινητοποιειται πολυ καλα στο tube με αποτελεσμα να το φοβαμαι πχ στην τσεπη, αλλα με λιγο προσοχη αυτο δεν θα ενοχλησει το χρηστη.

Σαν αποδοση γευσης..θα μπορουσε και καλυτερα. Δεν ειναι και το κορυφαιο απο τα κλιαρομαιζερ σε αυτον τον τομεα, αλλα δεν ειναι και κακο. Περιμενω να το δω και στην παροδο του χρονου. Μέχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος και ειμαι σιγουρος οτι θα το λατρεψει η γυναικα μου (που για αυτην προοριζεται). 1ml που ειναι η χωρητικοτητα ισως φανει λιγο σε παλαιοτερους ατμιστες..ομως για να κερδισεις σε μεγεθος (και χαρη) πρεπει να χασεις απο καπου ;)
Την τζουρα την βρηκα μετριως σφιχτη με το σιλικονακι και χωρις αυτο οσο ακριβως μου αρεσει. Αυτο ειναι στο γουστο του καθενος αλλα ο χρηστης μπορει να χαλαρωσει ή να σφιξει την τζουρα, βγαζοντας ή οχι το λευκο σιλικονακι απο το πιπακι. Διαρροες μεχρις στιγμης καμια, ουτε υγρο στο στομα (παρολο που βλεπω την υγροποιηση του ατμο στον θαλαμο απο το επιστομιο, δεν το γευτηκα).

Α! μην ξεχασω...
Το λινκ ειναι αυτο: http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=8073
και η τιμη: 11$ οι 5 ατμοποιητες... αρκετα φθηνο θα ελεγα.

Σημειωση: Αυτο το ποστ δεν ειμαι σιγουρος αν ταιριαζει εδω, που αναφερεται ενα ολοκληρωμενο πακετο και οχι ο ατμοποιητης μονο (για τον οποιο γραφω). Αν μπορουν ας κρινουν οι συντονιστες να το κοψουν σε νημα στα "αλλα clearo". Εγω δεν το εκανα γιατι το ονομα του ατμοποιητη ειναι ακριβως το ιδιο με τον τιτλο του θεματος.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D-M3
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 20:23 »
Να υπενθυμίσω επίσης ότι τα συγκεκριμένα clearomizers είναι διαθέσιμα και με σπείρωμα 510
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12727.msg480515.html#msg480515

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12